دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 125554
تعداد نوشته ها : 351
تعداد نظرات : 122
Rss
طراح قالب

كارشناسان امنيتي از شناسايي وب سايت آلوده‌اي خبر مي‌دهند كه با ظاهري كاملا مشابه ظاهر وب سايت "گوگل" ويژه دانلود نوارابزار اين شركت، كاربران را فريب داده و يك تروجان مخرب در رايانه آنها نصب مي‌كند.

به گزارش سايت اينترنتي "پي‌سي‌ورلد"، شركت ارائه‌دهنده خدمات امنيت اينترنتي "سرف كنترل" اعلام كرد در حمله اينترنتي جديد از نوع "فيشينگ"، يك ايميل به صندق پست الكترونيك كاربران وارد مي‌شود كه در آن يك لينك اينترنتي در ظاهر به سوي وب سايت گوگل، قرار داده شده‌است.

به گفته كارشناسان، اين لينك حتي آدرس صحيح وب سايت ويژه دانلود نوارابزار "گوگل" را نمايش داده و كاربران را به راحتي فريب مي‌دهد.

پس از كليك كردن كاربر روي اين لينك آلوده، وب سايتي فريبنده با ظاهري مشابه وب سايت "گوگل" باز شده كه اين وب سايت يك تروجان مخرب به نام "رنكي.اف دبليو"(‪ (Ranky.FW‬در رايانه كاربران نصب مي‌كند.

تروجان "رنكي.اف دبليو" نيز پس از نصب شدن، رايانه را بدون آگاهي كاربر كاملا در اختيار هكر طراح وب سايت آلوده قرار داده و به عبارتي رايانه را "زامبي" مي‌كند.

كارشناسان شركت "سرف كنترل" اعلام كردند هرچند در گذشته برخي وب سايتهاي آلوده براي فريب كاربران بخشهايي از ويژگي‌هاي ظاهري وب سايتهاي معروف و مورد اطمينان را تقليد مي‌كردند اما اين نخستين باري است كه در يك حمله از نوع "فيشينگ"، وب سايت آلوده با جزييات كامل و عينا مشابه يك وب سايت مورد اطمينان، طراحي شده‌است.

به علاوه ايميل حاوي اين لينك نيز خود را فرستاده شده از سوي شركت "گوگل" معرفي مي‌كند و بيش از پيش اطمينان كاربران را جلب مي‌كند.

كارشناسان امنيتي همواره كاربران را از باز كردن ايميل‌هاي مشكوك و به ويژه كليك كردن روي لينكها و يا فايلهاي ضميمه به همراه آنها برحذر داشته‌اند.


دسته ها :
شنبه سی یکم 4 1385
X