دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 69594
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

انستيتو فناوري نانو در سايت خود اخبار، گزارش‌ها و نتايج تحقيقات و پروژه‌هاي محققان و شركت‌هاي توليدكننده محصولات در زمينه فناوري نانو را در اختيار علاقه مندان به اين رشته قرار مي‌دهد.

به گزارش شماره جديد ماهنامه فناوري نانو، انستيتو فناوري نانو در سايت ‪ www.nano.org.uk‬به معرفي خود و فعاليت‌هايي كه در اين انجمن انجام مي‌شود پرداخته است.

اين انستيتو به عنوان مرجعي كامل و به روز تازه‌هاي فناوري نانو را گرد آورده است و آن را به آساني در اختيار دانشجويان و محققان قرار مي‌دهد.

انستيتو فناوري نانو (‪ (ION‬به وسيله ‪ OTTILIA SAXL‬در سال ‪ ۱۹۹۴‬تاسيس شده است.

فعاليت‌هاي ‪ ION‬در ارتباط با محققان ،دانشگاهيان،دولت مردان و شركت ها يا كارخانجات مرتبط با فناوري نانو در جهت ارتقاي اين رشته مي‌باشد.

همچنين اين انستيتو را مي‌توان يكي از سازمان‌هاي اصلي و راهبر در سرويس دهي و كمك رساني به رخدادهاي علمي ،كنفرانس‌ها و برگزاري دوره‌هاي آموزشي كه در جهت پيشبرد فناوري نانو در صنعت مي‌باشد تلقي كرد و اين كمك رساني با سرعت بيشتر در كشورهاي جهان سوم انجام مي‌شود.

سايت انستيتو داراي اطلاعات بسياري در هر زمينه مرتبط با فناوري نانو است. در اين سايت با ورود به منوي ‪ NANO EVENTS‬مي‌توان به تمام رخدادها و اخبار پروژه‌ها با معرفي اشخاص اصلي ،كشور و زمان رخداد و محصولاتي كه با استفاده از فناوري نانو در سراسر جهان توليد مي‌شود دست يافت.

يكي از زمينه‌هاي مهم دراين سايت ارتباط با مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي است كه در اين زمينه فعاليت مي‌كنند و امكان ارتباط و تبادل اطلاعات را براي مخاطبين فراهم مي‌سازد.

اين سايت در منوي ‪ NANO BOOKS‬به معرفي كتابها و مقالات جامع مي‌پردازد و كلياتي از محتوا و سرفصل‌هاي كتاب را توضيح مي‌دهد.يكي از فعاليت‌هاي مهم ديگر اين سايت انتشار نشريه است كه قابل دسترسي براي مراجعان به سايت نيز مي‌باشد.

اين سايت داراي منوهاي متنوع ديگري است كه از آن جمله مي‌توان به منوي ‪ NANO PIONEAR‬اشاره كرد كه در اين قسمت به معرفي مشاهير و دانشمندان و تلاش‌ها و ابتكارهايي كه در زمينه پيشبرد فناوري نانو انجام داده‌اند مي‌پردازد.

اين مطالب برگرفته از شماره جديد نشريه علمي "فضاي نانو" است.


دسته ها :
شنبه سی یکم 4 1385
X