دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 97215
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

معاون تجهيزات ‪ IT‬و الكترونيك مركز تحقيقات صنايع انفورماتيك گفت:
بدون رعايت استاندارد، توليدات فناوري اطلاعات در كشور توسعه نيافته و همچنين محدود به داخل كشور شده و به خارج راه نمي‌يابد.

"احمدرضا كليشادي" در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار آي تي ايرنا افزود: اگر بخواهيم در زمينه كالاها و خدمات فناوري اطلاعات، صادرات داشته باشيم، بايد استاندارهاي بين‌المللي را شناخته و رعايت كنيم، چرا كه بكار گيري اين استانداردها مي‌تواند به صادارت ‪ ICT‬كمك شاياني كند.

وي با بيان اينكه معرفي نشان‌گذاري ‪ CE(‬استاندارد اتحاديه اروپا) و هدف از نشان‌گذاري آن در نشست روز ‪ ۲۷‬تيرماه در نمايشگاه الكامپ ارايه شد، افزود: هدف از نشان‌گذاري ، گردش آزاد كالاهاي فناوري اطلاعات،اطمينان‌از رعايت استانداردها و فراهم كردن امكان نظارت مقامات محلي بر رعايت مقررات است.

وي با اشاره به چگونگي دستيابي به نشان‌گذاري ‪ CE‬اظهار داشت: شناخت مقررات و استانداردهاي هماهنگ شده، ارزيابي محصول بر اساس اين مقررات و اطمينان از رعايت آنها و تشكيل فايل فني و قراردادن مستندات مربوطه در خصوص مشخصات فني محصول فناوري اطلاعات و نتايج آزمون‌ها و گواهي نامه‌هاي دريافتي از جمله عوامل دستيابي به نشان‌گذاري است.

معاون تجهيزات ‪ IT‬و الكترونيك مركز تحقيقات صنايع انفورماتيك تصريح كرد: صدور اظهار نامه انطباق توليدكننده مبني بر رعايت الزامات اساسي مقررات بين‌المللي در محصول با ذكر نام و نشاني توليدكننده و
استانداردهاي مربوطه، الصاق آرم استاندارد بر روي كالا يا بسته بندي آن از ديگر مواردي است كه بايد رعايت شود.

كليشادي بيان داشت: براي اينكه كالاهاي فناوري اطلاعات را بتوان در نقاط مختلف جهان توزيع كرد ناچار به رعايت استانداردهاي معروف بين‌المللي هستيم زيرا اين اقدام سبب دوچندان شدن توان توليدكننده ها شده و توان رقابت در سطح بين‌المللي را پيدا مي‌كنيم.


دسته ها :
شنبه سی یکم 4 1385
X