دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 133258
تعداد نوشته ها : 351
تعداد نظرات : 122
Rss
طراح قالب

مدير فني يك شركت ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي گفت: زيرساخت شبكه ارتباطي كشور پاسخگوي قطعي‌هاي مداوم اينترنت نيست.

" حامد شفقي " روز پنج‌شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در سالهاي اخير همواره به‌هنگام قطعي شبكه اينترنت، شركتهاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي و كاربران خانگي بامشكل مواجه مي‌شوند كه دليل‌آن نبودامكانات مناسب پشتيباني در زيرساخت كشور بوده است.

وي با اشاره به قطعي شبكه اينترنت از مسير فجيره در دو روز گذشته، گفت:
ما هنوزداراي ضريب اطمينان و قابليت پشتيباني خودكار در زيرساخت شبكه خود نيستيم و به همين دليل است كه‌به‌هنگام‌اين قطعي‌هادچاراختلال در شبكه مي‌شويم.

به گفته‌وي شاهراههاي ارتباطي كشور( ‪ Gateway)‬بايد داراي پشتيباني خودكار و هوشمند ( ‪ ( Redundancy‬باشند تا در زمان قطعي بتوانند از پيدايش هرگونه اختلال جلوگيري كنند.

شفقي باتاكيد براينكه مسيرهاي ارتباطي فجيره،كويت وتركيه نسبت به ساير شاهراهها براي كشور ما اهميت بيشتري دارند، تصريح كرد: دولت بايد نسبت به ايجاد و تامين شبكه‌هاي پشتيباني هوشمند براي اين مسيرها اقدام كند.

وي افزايش ترافيك كاري و پاسخگويي به كاربران را از جمله مشكلات شركتهاي ارايه‌دهنده خدمات اينترنتي به هنگام قطعي اينترنت برشمرد و بيان داشت :
دولت بايد به جاي جمع‌آوري تجهيزات ماهواره شركتهاي خدمات اينترنتي به فكر پشتيباني مطلوب زيرساخت شبكه اينترنت كشور باشد.

شبكه اينترنت كشور از دو روز گذشته به دليل تغيير در تجهيزات و كابل‌هاي مخابراتي پايانه‌هاي فيبر دريايي امارات و عربستان، دچار قطعي و اختلال شده است.


دسته ها :
پنج شنبه بیست و نهم 4 1385
X