دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 64073
تعداد نوشته ها : 445
تعداد نظرات : 153
Rss
طراح قالب

شركت مايكروسافت با همكاري يكي از توليدكنندگان سيستم‌عامل "لينوكس" به نام "زين‌سورس"، اجراي نگارش بعدي سيستم‌عامل "ويندوز سرور" را در رايانه‌هاي استفاده‌كننده از سيستم‌عامل "لينوكس" ممكن مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري رويترز، اين اقدام "مايكروسافت" آخرين اقدام اين شركت در راستاي كاهش مقاومت در برابر گسترش سيستم‌عامل "لينوكس" محسوب مي‌شود.

بر پايه توافق جديد "مايكروسافت" با "زين‌سورس"(‪ ،(XenSource‬اين دو شركت نرم‌افزار "مجازي‌سازي"(‪ (Virtualization‬جديدي را توليد مي‌كنند كه به كمك آن مي‌توان به صورت همزمان سيستم‌عامل جديد "ويندوز سرور" و سيستم‌عامل "لينوكس" را در يك رايانه اجرا كرد.

هم‌اكنون مهمترين نرم‌افزار مجازي‌سازي براي اجراي همزمان چند سيستم‌عامل در رايانه به شركت "وي‌ام ور"(‪ (VMware‬تعلق دارد كه در حقيقت ابداع‌كننده اين فن‌آوري نيز محسوب مي‌شود.

نرم‌افزارهاي مجازي‌سازي به پردازنده رايانه اجازه مي‌دهند كه نرم‌افزارهاي كاربردي ويژه اجرا شدن در "ويندوز" و "لينوكس" را كه داراي تفاوتهاي اساسي با يكديگرند، به طور همزمان اجرا كنند. اين امر به مفهوم امكان اجراي نرم‌افزارهاي بيشتر در هر رايانه و در نتيجه حذف هزينه‌هاي لازم براي خريداري سخت‌افزارهاي اضافي به منظور اجراي نرم‌افزارها تحت سيستم عاملهاي مختلف در رايانه‌هاي مختلف است.

شركت "مايكروسافت" اعلام كرده‌است بر اساس توافقات جديد، نگارش بعدي سيتسم عامل "ويندوز سرور"(لانگ‌هورن) ويژه استفاده در رايانه‌هاي سرور، به قابليتي مجهز مي‌شود كه كاربران با كمك آن مي‌توانند بدون هزينه‌هاي اضافي به صورت همزمان اين سيستم‌عامل را در كنار سيستم‌عامل "لينوكس" در رايانه اجرا كنند.

شركت "مايكروسافت" سيستم‌عامل جديد "ويندوز سرور" خود را تا پايان سال ‪ ۲۰۰۷‬به بازار خواهد داد.


دسته ها :
چهارشنبه بیست و هشتم 4 1385
X