دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 125494
تعداد نوشته ها : 351
تعداد نظرات : 122
Rss
طراح قالب

شركت مايكروسافت اعلام كرد بخش سخت‌افزاري اين شركت در آينده صفحه كليد (كيبورد) بي‌سيم جديدي را ويژه كار با قابليتهاي سيستم‌عامل جديد "ويندوز ويستا" و همچنين مجموعه خدمات اينترنتي جديد "ويندوز لايو" به بازار مي‌دهد.

به گزارش سايت اينترنتي "پي‌سي‌ورلد"، اين صفحه كليد با نام "آلتيميت كيبورد" به همراه يك ماوس ليزري بي‌سيم تا پايان سال ميلادي جاري به بازار عرضه خواهد شد.

صفحه كليد جديد داراي يك تكمه به نام "ويندوز لايو كال" خواهد بود كه كاربر در هر لحظه با فشردن آن مي‌تواند به سرعت وارد خدمات مسنجر "ويندوز لايو مسنجر" شركت مايكروسافت شده و با آشنايان خود كه در آن لحظه آن‌لاين هستند ارتباط صوتي و يا تصويري برقرار كند.

دكمه‌اي ديگر از اين صفحه كليد به نام "گجتز"، نرم‌افزارهاي كوچك موسوم به "گجت" كه در "ويندوز ويستا" تعبيه شده‌اند را فعال مي‌كند.

"گجت"ها براي نمايش سريع مواردي نظير اخبار، وضعيت جوي و انواع اطلاعات مفيد در "ويندوز ويستا" مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

تمامي دكمه‌هاي اين صفحه‌كليد براي نمايش واضح‌تر به چراغهاي كوچك مجهز شده‌اند كه ميزان نور آنها به صورت خودكار بسته به ميزان نور محيط تنظيم خواهد شد و به طور مثال نور دكمه‌ها سبب مي‌شود كاربر در يك اطاق تاريك به راحتي از اين صفحه كليد استفاده كند.

باتري‌هاي صفحه‌كليد بي‌سيم و ماوس ليزري مايكروسافت نيز به كمك يك كابل "يواس‌بي" كه به رايانه متصل مي‌شود، شارژ مي‌شوند.

اين صفحه كليد از فن‌آوري ارتباط بي‌سيم "بلوتوث" براي ارتباط با رايانه استفاده مي‌كند و كاربر مي‌تواند صفحه كليد را تا حداكثر ‪ ۹‬متر از رايانه دور كرده و با آن كار كند.

شركت مايكروسافت هنوز قيمت صفحه كليد بي‌سيم ويژه "ونيدوز ويستا" را اعلام نكرده‌است.


دسته ها :
دوشنبه بیست و ششم 4 1385
X