ترس از به تصوير كشيده شدن حقايق صدر اسلام؛
بهانه جديد وهابيون براي توقيف فيلم محمد(صلي الله عليه و آله)
وهابيون براي اينكه فيلم محمد(صلي الله عليه و آله) ساخته مجيد مجيدي كه چهره واقعي وقايع صدر اسلام را به تصوير كشده است پخش نشود، به تصوير كشيدن چهره پيامبر اسلام را بهانه توقيف اين فيلم قرار داده اند.

به گزارش سرويس ديني جام نيوز، پس از فروكش كردن چند ماهه اتهام پراكني رسانه‌هاي عربي ضدايراني عليه فيلم محمد(صلي الله عليه و آله) ساخته مجيد مجيدي، روزنامه وهابي «المدينه» كه در مدينه منوره به چاپ مي‌رسد دور جديدي از اين فعاليت‌ها را كليد زد.
بنابر اين گزارش، اين روزنامه مدعي شده است كه مجيد مجيدي اخيرا با اعلام پايان تصويربرداري اين فيلم، به صراحت از بازي يكي از بازيگرانش در نقش حضرت محمد(صلي الله عليه و آله) سخن گفته است.
در همين حال اين روزنامه وهابي با اشاره به مباحث متعدد در محافل ديني و هنري درباره به تصويركشيدن انبيا و اوليا و صحابه، نوشت: «اين در حالي است كه سينماي ايران بر خلاف همه جريان‌هاي سينمايي و تلويزيوني در جهان اسلام حركت مي‌كند.»
اين روزنامه وهابي همچنين در دروغي آشكار، علي رغم موضع الازهر كه پيش از اين درباره اين فيلم سينمايي ابراز كرده است، مدعي شد برخي از علماي الازهر با ارسال شكوائيه‌هايي خواستار ممانعت از پخش اين فيلم شدند.
مطالب روزنامه وهابي المدينه در حالي منتشر مي‌شود كه مجيد مجيدي اخيرا هيچ گفت وگويي نداشته و هنوز تصويربرداري اين فيلم سينمايي به پايان نرسيده است.
همچنين اين روزنامه در حالي ايران را به حركت بر خلاف همه جريان‌هاي سينمايي و تلويزيوني در جهان اسلام متهم كرده است كه سال گذشته سريال «الحسن و الحسين» با به تصويركشيدن اين دو امام همام(عليهما السلام) در شبكه‌هاي تلويزيوني عربي به نمايش گذاشته شد و هم‌اكنون نيز سريال «فاروق عمر» با به تصوير كشيدن خلفاي راشدين از جمله امام علي(عليه السلام) در حال ساخت است.
الازهر نيز پيش از اين درباره فيلم محمد(صلي الله عليه و آله) مجيد مجيدي اعلام كرده بود، تا پايان تصويربرداري و چگونگي به تصويركشيده شدن پيامبر اسلام(صلي الله عليه و آله) در اين فيلم، نمي‌توان درباره آن سخن و ادعايي داشت./SHIA NEWS.COM
 

 

دسته ها :
1391/1/30
X