دسته
آدرس های دیگر این وبلاگ
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 307879
تعداد نوشته ها : 1708
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب

ما بیشتر منفعل شدیم ، دیدیم که امام می گویند اینها مبارزه نیست ، پس این همه زحمتی که ما می کشیم چه می شود ؟ حضرت امام مطالب خود را ادامه دادند و فرمودند ( نقل به مضمون ) : " یک گروه دارند کار می کنند به نام ضد بهایی ، که مربوط به آقای حلبی است ، می خواستم به آنجا معرفی تان کنم ، اما آن هم مبارزه نیست ."
با مطلب آخری که امام در آن جلسه فرمودند ، دریافتیم که ایشان به همه زوایا و ابعاد وارد آگاه هستند و خیلی راحت و صریح سخن می گویند ، به ایشان گفتیم : " پس ما باید چه کار کنیم ؟ تکلیف مان چیست ؟ "
حضرت امام(ره) با همان لحن شیرین که همه قشرها آن را درک می کنند فرمودند ( نقل به مضمون ) : " همین مبارزه ای که روحانیت دارد می کند ، همین کار را بکنید ."
ما در ذهن و فکر خود به این می اندیشیدیم که روحانیت کار خاصی نمی کند ، به مسجد و منبر می رود و سخنرانی می کند ، اگر سخنرانیش خیلی تند باشد می آیند او را می گیرند و چند صباحی به زندان می برند .
ما در آن زمان بیشتر از این نمی توانستیم فکر کنیم و نمی توانستیم قبول کنیم که کار روحانیت مبارزه است ، اما گذشت زمان ثابت کرد که در فعالیت ها و حرکت های انقلابی آنچه که مفید و مؤثر بود همین حرکت روحانیت بود که موجب سلامت سایر فعالیت ها و موجب حرکت عظیم ملت و امت اسلامی شد .
ما آن روز به مبارزه مسلحانه ، کارهای تشکیلاتی و حزبی و جنگ های چریکی می اندیشیدیم و این نوع حرکت ها ( وعظ و خطابه روحانیون ) برای ما مبارزه قلمداد نمی شد ، این گذشت زمان بود که خلاف اندیشه ما و صواب اندیشه امام (ره) را ثابت کرد .
مدت ملاقات ما با امام به پایان رسید ، از ایشان خداحافظی کرده و باز گشتیم ، تا ابد این خاطره و ملاقات درس آموز و عبرت انگیز از لوح دیده و دل ما بیرون نخواهد رفت .

توضیح:
1- در دهه 1340 استعمار نو در لباس نو ظاهر می شود و با گسیل میسیونرهای مذهبی و مستشرقین غربی به سرزمین های شرق و به ویژه مسلمان ، در صدد استیلای فکری بر آنها بر می آید ، ادونیست های روز هفتم یکی از همین جریانات مرموز بود که در کشور ما در این دهه به وجود آمد و تلاش هایی برای استحاله مردم صورت داد .
2- مرجانی که گفته ها ، رفتار و اعمالش در ادونیست های روز هفتم مشکوک و شبه ناک بود ، سرانجام به آیین مسیحیت تغییر دین داد و به کشور آلمان گریخت و دیگر خبری از او به دست نیامد .
3- آقای محمد میر محمد صادقی در خصوص این ملاقات و سخنان حضرت امام مطالبی را با اندکی تغییر در اختیار واحد تاریخ شفاهی دفتر ادبیات انقلاب اسلامی قرار داده اند .

پایان

منبع:سایت سجاد


دسته ها :
جمعه چهارم 11 1387 22:13
X