دسته
آدرس های دیگر این وبلاگ
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 307900
تعداد نوشته ها : 1708
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب

ادونیست های روز هفتم

(7)

به کوشش محسن کاظمی
" ادونیست های روز هفتم " (1) جریان مسیحی بود که به امر تبلیغ آیین مسیحیت با هدف مقابله با اسلام مبادرت می کرد ، این جریان در کلیسایی واقع در ابتدای خیابان رشت ، تقاطع خیابان پهلوی (ولی عصر) تمرکز یافته بود و به نام کلیسای " ادونیس " معروف بود.
در این مرکز سرمایه گذاری های مادی فراوانی صورت گرفته بود و تبلیغات گسترده ای در اشاعه مسیحیت می کردند ، ادونیست های روز هفتم در سال های 1340 تا 1343 در راستای هدف خود و با شیوه ای نوین شروع به نشر و توزیع جزوات تبلیغی به نام های " راه مریم " و " راه عیسی " کردند .
این جزوات به آدرس های مختلف در اقصی نقاط کشور و برای افراد مختلف از جمله مسئولین کشوری و لشکری به صورت ماهیانه و رایگان ارسال می شد ، پس از مدتی نیز برای همین آدرس ها و افراد ، کتاب های مختلف و نفیس مسیحی از جمله " انجیل " می فرستادند تا به تبلیغ خود عمق دهند .
من به همراه آقای محمد میر محمد صادقی و آقای حسین صادقی در کنار مبارزه و مقابله با جریان انحرافی بهاییت ، پس از اطلاع از این حرکت مرموز تصمیم به نفوذ به این جریان و مرکز گرفتیم تا شاید با کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر راهی برای مقابله با این حرکت مرموز بیابیم .
از این رو خود را به ادونیست ها معرفی کرده و تمایل ظاهری نشان دادیم که می خواهیم پس از کسب اطلاعات و آگاهی مسیحی شویم ، سپس در جلسات تبلیغی آنها شرکت می کردیم .
بعد از گذشت مدتی و حضور در جلسات متعدد ادونیست ها ، وانمود کردیم که کاملاً مایل به تغییر آیین هستیم و آنها هم از ما استقبال کرده و با در اختیار قرار دادن کتابها و جزوات رایگان ، می خواستند میل ما را حتمی و قطعی کنند .
در کلیسای ادونیس با فرد دیگری به نام مرجانی آشنا شدیم ، او نیز می گفت که قصد مبارزه با آنها را دارد و برای جلب اعتماد آنها تظاهر می کند که مسیحی شده است ، مرجانی یک مرحله از ما پیشتر رفته بود ، زیرا ما خود را علاقمند و مایل به مسیحیت می دانستیم ، ولی او می گفت که مسیحی شده است .(2)
او توانست به این ترتیب تا حد زیادی به حوزه های ادونیست های روز هفتم نفوذ کرده و اعتماد آنها را نسبت به خود جلب کند ، پس از پیشرفت خوبی که او در حوزه مرکزی داشت توانست به ده هزار آدرسی که نشریات " راه مریم " و " راه عیسی " و کتابهای آنها ارسال می شد ، دسترسی پیدا کند ، او تمام آدرس ها را یادداشت و در اختیار ما قرار داد .
کار ما تا آن روز گرفتن نشریات و کتاب های متعدد به بهانه پخش و توزیع و در واقع حبس و نگهداری آنها نزد خودمان بود ، تا به این ترتیب به دست افراد کمتری برسد ، ولی پس از گرفتن آدرس ها تصمیم گرفتیم که ما هم کاری شبیه به آنها انجام دهیم و به همین آدرس ها جزوات و کتاب های اسلامی بفرستیم تا به این طریق فعالیت ادونیست ها را خنثی کرده باشیم .
برای این منظور نشریه " ندای حق " را که در آن زمان آقای سید هادی خسرو شاهی منتشر می کرد ، انتخاب کردیم ، " ندای حق " حاوی مطالب ارشادی ، اسلامی و مذهبی پرمایه و مقتضی با زمان و به خصوص مسائل جوانان بود ، با تحقق نقشه ما این امکان فراهم می شد تا هر کس که نشریه " راه مریم " و " راه عیسی " را می خواند ، نشریه " ندای حق " را هم مطالعه کند .
برای عملی شدن فکر و نقشه مان با محدودیت های شدید مالی مواجه بودیم ، برای رفع این معضل به چند نفر و به چند جا مراجعه کردیم ، ولی نتیجه ای عایدمان نشد . این طرح در اندیشه و ذهن ما بود تا به طریقی راه گشایش آن را بیابیم .

ادامه دارد...

منبع:سایت سجاد


دسته ها :
جمعه چهارم 11 1387 22:13
X