دسته
آدرس های دیگر این وبلاگ
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 309456
تعداد نوشته ها : 1708
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب
در زمان فاجعه هفتم تیر ، شهید حمید قلنبر مسئول اطلاعات منطقه ششم سپاه پاسداران بود .روز  ششم تیر ماه به ایرانشهر آمد . در آن زمان ، ایرانشهرمرکز شرارت و پایگاه گروهکهای ضد انقلاب و قاچاقچی ها به شمار می‌رفت .
وقتی رسید ،گفت :«بیا سوابق را بررسی کنیم »پرونده سوابق گروهکها و فعالیتهایشان را آوردم پرسید:«پیشنهاد تو چیست ؟»«نظرم این است که همه شان را دستگیر کنیم .»« نه! صبر کن تا کار اطلاعاتی بیشتری بکنیم و مدارک کامل شود . اول باید ارتباط هایشان را کشف کنیم و سپس هم‌شان را دستگیر کنیم .»
آن شب ، تا دیر وقت نشست و پرونده‌ها را مطالعه کرد . تا ساعت دو و سه نیمه شب نشستیم و پس از آن خوابیدیم . نماز صبح را که خواند ، باز هم دراز کشید . من هم خوابیدم . در خواب و بیداری بودکه که صدای باز شدن در را شنیدم . یکی از همکاران بود . گریه می کرد . با تعجب نیم خیز شدم . پرسید:«خبر را شنیدی؟» ،گفتم :«نه!». گفت :« دفتر حزب جمهوری اسلامی را منفجر کردند . یک عده هم شهید شدند .».
حمید تا این خبر را شنید ، برخاست .پرسید :«بهشتی هم در بین شان بوده ؟».گفت :«یک دفعه گفتند هست ، یک دفعه هم چیزی نگفتند.»رادیو را آوردیم . نیم ساعتی مارش عزا زد و قرآن خواند . ساعت هفت و هشت بود که اعلام کرد بهشتی هم جزء‌شهیدان افنجار حزب جمهوری اسلامی است. حمید تا خبر را شنید ضجه ای کشید و غش کرد . دویدیم آب آوردیم و به صورتش زدیم تا به هوش آمد. نیم ساعت تمام زار زار گریست . بعد هم رفت صورتش زدیم تا به هوش آمد . نیم ساعت تمام زار زار گریست . بعد هم رفت صورتش را شست ، وضو گرفت و آمد .
پس از آن دستور دستگیری ضد انقلاب را در تمام استان صادر کرد .حمید سعی می‌کرد حساب مردم را از اشرلر جدا کند . او گروهها را تقسیم بندی می‌کرد و می‌گفت : «بعضی‌ها انگیزه سیاسی دارند ، بعضی مادی و برخی هم به دلیل درگیری های قبیله‌ای فراری شده‌اند.»او با هر دسته به یک صورت صحبت می‌کردو بدین طریق بسیاری را به دامان اسلام بازگرداند. کسانی که حق الناس برگردنشان بود و خونی ریخته بودند ، وادار می‌کرد از ولی دم رضایت بگیرند. او به عنوان یک عضو سپاه دارای افکار نظامی صرف نبود ،‌بلکه با افکار سیاسی و تاکتیکهای ویژه عمل می‌کرد.

پایان

منبع:سایت سجاد


دسته ها :
جمعه چهارم 11 1387 16:56
X