دسته
آدرس های دیگر این وبلاگ
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 507039
تعداد نوشته ها : 1708
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب

نمای بزرگ جلد

زندگی و مبارزات شهید ابوالفضل پیرزاده

تالیف: درازی، علی

تاریخ انتشار: آبان 1386

تعداد صفحات: 499

قیمت: 13000 ریال

شابک: 6-232-419-964-978

قطع: وزیری

نوبت چاپ: اول، پاییز 1386

شمارگان: 1000

معرفی کتاب: انقلاب اسلامی ایران ریشه در هویت اصیل و کهن مردم ایران دارد که به عشق و ارادت ایرانیان به پیامبر (ص) و خاندانش باز می‌گردد. نقشی که علقه‌های مذهبی در انقلاب اسلامی داشته بر کسی پوشیده نیست.
آنچه این علقه‌ها را به علاقه همگانی برای تحقق آرمانی مقدس گرد می‌آورد علما و روحانیون بودند که در رأس آنها حضرت امام (ره) سکاندار اصلی بود. علما و روحانیون در سطوح مختلف بسته به موقعیت و جایگاه خود نقش‌آفرین بوده‌اند. در این میان بزرگانی بودند که علاوه بر مبارزات سیاسی، قسمت عمده وقت خود را رصرف فعالیت‌ فرهنگی و پرورش و تربیت نیرو برای انقلاب می‌کردند. شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و شهید آیت‌الله قدوسی در سنگر مدرسه حقانی شاگردانی را تربیت کردند که در دوران انقلاب و بعد از پیروزی نقش انکارناپذیری در پیروزی و تثبیت انقلاب ایفا کردند.
از جمله تربیت شدگان مکتب شهید بهشتی حجت‌الاسلام شهید ابوالفضل پیرزاده بود که در قبل از انقلاب یکی از حلقه‌های اصلی اتصال انقلاب اسلامی قم و اردبیل بود و پس از پیروزی انقلاب هم در تثبیت و محافظت از انقلاب شکوهمند اسلامی تلاش شبانه‌روزی داشت. شهید پیرزاده، علی رغم آنکه جوانی بیست و پنج ، شش ساله بود مسئولیت‌های خطیری را در اردبیل بر عهده گرفته بود. از جمله مسئولیت زندان اردبیل و حضور مؤثر در تشکیل سپاه.
حجت‌الاسلام شهید پیرزاده چنان جایگاهی در میان مردم و انقلابیون اردبیل داشت که منافقین او را دست راست آیت‌الله مروج می‌دانستند. شهادت وی با شلیک نزدیک به یک خشاب گلوله حکایت از عناد و کینه‌ای بود که منافقان از وی بر دل داشتند ....
مرکز اسناد انقلاب اسلامی به عنوان متولی تاریخ انقلاب اسلامی برای تبیین هر چه بیشتر مبارزات و مجاهدات نیروهای مذهبی و ارایه الگوهای مناسب برای جوانان، کتاب «زندگی و مبارزات شهید ابوالفضل پیرزاده » را منتشر کرده تا بلکه بتواند گوشه‌ای از تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی را تبیین نماید.

 

منبع:مرکز اسناد انقلاب اسلامی


دسته ها :
جمعه یازدهم 11 1387 12:36
X