دسته
آدرس های دیگر این وبلاگ
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 507067
تعداد نوشته ها : 1708
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب

نمای بزرگ جلد

هدیه مسیح(سیری در زندگی ادواردو آنیلی)

تالیف: غفاری ساروی، مصطفی

تاریخ انتشار: آبان 1386

قیمت: 7000 ریال

شابک: 6-229-419-964-978

نوبت چاپ: اول، پاییز 1386

شمارگان: 3000

معرفی کتاب: در دنیای امروز ، ثروت و رسانه دو پایه ی اصلی نردبان قدرت و سلطه هستند و استحکام پله های نردبان ، به مقاومت آن دو پایه مرتبط است . در این دنیا ، کمتر کسی پیدا می شود که این پایه ها را به تمامی در اختیار داشته باشد و در عین حال ، « مال را زینت حیات دنیا » نپندارد و جدا معتقد باشد که " والاخره خیر و ابقی " تفکر مدرن غربی که امروزه بر تمام ارکان حیات جوامع غرب و شرق حکم می راند ، این طرز تفکر را مالیخولیایی و ناشی از عقل معیوب و نسنجیده ، معرفی می کند و نه تنها آن را ارزشمند نمی داند و ضد آن را تبلیغ می کند ، بلکه اصولا منکر آن است که چنین تفکری در عمل و در عالم واقع ، قابلیت اجرایی داشته باشد . سؤال اینجاست که اگر علیرغم تمام تبلیغات صورت گرفته در این راستا ، کسی چنین کاری را کرد ، چه نامی و عنوانی برازنده و شایسته اوست ؟!
در دنیای امروز ، انسان ها چنان آموزش داده می شوند که اگر به مال و مکنت و مقام و قدرتی دست یافتند ، آن را در راستای اهداف خاصی که تبلیغ می شود ، به کار اندازند : خور و خواب و خشم و شهوت . در دنیای امروز ، عملا نحوه ی حاکمیت در جنگل برای حکومت بر انسان ها ، تئوریزه می شود ! آن قدر باید حریص ، خودبین و خودخواه شد که اگر فرصتی برای ابراز قدرت و سلطه ایجاد شد ، با حرص ، خودبینی و خودخواهی عجین شود . حال اگر کسی علیرغم داشتن تمامی ابزار قدرت و سلطه ، با افرادی از پست ترین رده های اجتماعی (!) حشر و نشر داشته باشد و به حرف دلشان گوش دهد ؛ اگر تمام غمش این باشد که چرا ملاک ارزش گذاری انسان ها ، حساب بانکی شان است ؛ اگر تمام خوشبختی هایی که هر روز با رسانه ها به مردم القا می شوند ، حالش را به هم زد ؛ اگر تمام دردش این بود که چرا مردم از هم دورند و از هم فراری اند ؟ و اگر ... ؟ چه نامی و چه عنوانی برازنده و شایسته اوست ؟!
شهید مهدی ( ادواردو ) آنیلی ، فرزند سناتور سرشناس ایتالیایی جیووانی آنیلی بوده است . خاندان آنیلی ، هم اکنون ، مالک مجموعه ی عظیم فیات هستند که کارخانه ی اتومبیل سازی فیات نیز بخشی از آن مجموعه به حساب می آید . مالکیت باشگاه یوونتوس و روزنامه های لاستامپا و کوریره دلاسرا ، تنها گوشه ای از اموال این خاندان است . آنها سالانه دست کم ، 60 میلیارد دلار ( بیش از درآمد نفتی سالانه ی کشورمان ) درآمد دارند و همین ثروت و قدرت رسانه ای ، آنها را به خاندان سلطه در ایتالیا بدل کرده که حتی رئیس جمهور نیز از آنها حرف شنوی دارد ! شهید مهدی ، تنها پسر این خاندان و بالطبع ، وارث اصلی ثروت و قدرت سناتور آنیلی ، محسوب می شده است . خداوند مقدر کرده بود که در این خاندان ، کسی متولد شود که به واسطه ی تشرف به اسلام شیعی و تبلیغ آن در بین خانواده و نزدیکان ، مصائبی مسیحیایی را متحمل گردد ؛ کسی که با تشرف به اسلام به تمام ارزش ها و خوشبختی هایی که از سوی رسانه های پدرش به مردم القا می شد ، پشت پا زد و به همین دلیل طرد شد ؛ کسی که به محض تشرف به اسلام ، مغضوب یهودیان و مسیحیان صهیونیست قرار گرفت ؛ کسی که به جرم عشق به حضرت روح الله (ره) و انقلاب اسلامی ایران ، ناجوانمردانه و به دست صهیونیست ها ، به شهادت رسید . مرحوم فخرالدین حجازی او را " هدیه ی مسیح " به محمد ( صلی الله علیه و آله ) نامیده بود !
کتاب حاضر دفتر دیگری است از مجموعه " دانستنی های انقلاب برای جوانان " که به همت گروه هنر و ادبیات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است . این کتاب در برگیرنده ی نگارشی شیوا و جذاب از تشرف ادوارد و آنیلی به اسلام تا شهادت او و بررسی بازتاب و حواشی رویدادهای منجر به شهادتش می باشد.

منبع:مرکز اسناد انقلاب اسلامی
دسته ها :
جمعه یازدهم 11 1387 12:36
X