دسته
آدرس های دیگر این وبلاگ
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 589787
تعداد نوشته ها : 1708
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب

نمای بزرگ جلد

شاگرد اول (زندگی و مبارزات شهید دکتر محمود قندی)

تالیف: ذکریایی عزیزی، حسین

تاریخ انتشار: دى 1386

تعداد صفحات: 144

قیمت: 8000 ریال

شابک: 4-294-419-964-978

قطع: پالتویی

نوبت چاپ: اول، پاییز 1386

شمارگان: 2000

معرفی کتاب: چنانچه در تاریخ آمده است، جمع قابل ملاحظه‌ای از 72 تن یار و یاور امام حسین (ع) در روز عاشورای سال 61 ق، از لشکر عبیدالله بن زیاد و صحرانشینان اطراف نینوا و شهرهای اطراف،‌گرد امام حسین (ع) حلقه زدند و فدای آن وجود نازنین و آرمان‌های ناب حسینی‌اش گشتند. در انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) نیز نمونه‌هایی چند را شاهد بوده‌ایم که با شروع نهضت،‌ از سراسر دنیا، مخلصانه و عاشقانه، تحصیل، کار و زندگی خود را رها کرده و گرد "اعجوبه‌ی قرن بیستم" حلقه زدند و فدای انقلاب و آرمان‌های ناب خمینی کبیر گشتند. تاریخ انقلاب، هیچ‌گاه، چمران را که پیشنهاد کار در سطوح عالی مدیریت ناسا را به جنگ‌های طاقت‌فرسای چریکی علیه دشمن بعثی،‌ ترجیح نداد فراموش نخواهد کرد... و فراموش نخواهد کرد، ‌شهید دکتر محمود قندی را.
قندی که یکی از دو امید علامه شهید مطهری در "فلسفه‌ی اسلامی" بود. قندی که آیت‌الله داوودی،‌"قریب به اجتهاد"ش می‌دانست. قندی که شهید رجایی و شهید بهشتی و امام راحل (ره)‌ و ملت به او امیدها داشتند. قندی که منافقان کوردل، خوب او را شناختند! با علم به اینکه او و همرزمانش در حزب جمهوری اسلامی، چه گوهرهای ارزشمندی‌اند و در آینده، منشأ چه اثرات پرباری برای ملت رها شده از ظلم و ستم پهلوی خواهند شد، بی‌رحمانه به شهادتشان رساندند.
کتاب حاضر،‌ یکی از مجلدات مجموعه "دانستنی‌های انقلاب برای جوانان"‌است که به زندگی شهید دکتر محمود قندی از شهدای فاجعه‌ی ترور اعضای حزب جمهوری اسلامی در روز 7 تیر 1360 پرداخته است.

منبع:مرکز اسناد انقلاب اسلامی


دسته ها :
جمعه یازدهم 11 1387 12:36
X