دسته
آدرس های دیگر این وبلاگ
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 603202
تعداد نوشته ها : 1708
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب

نمای بزرگ جلد

زندگی و مبارزات شهید ایوب معادی

تالیف: درازی، علی

تاریخ انتشار: اردیبهشت 1387

تعداد صفحات: 272

قیمت: 14000 ریال

شابک: 9-273-419-964-978

نوبت چاپ: اول، بهار 1387

شمارگان: 2500

معرفی کتاب: انقلاب اسلامی ایران حاصل مشارکت تمامی اقشار ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره) می‌باشد که در این میان دانشجویان نقشی مؤثر و تعیین کننده ایفا کرده‌اند. دانشجویان به عنوان جوانان بی‌باک و پرتحرک و انگیزه در جریان انقلاب در تهیه و تکثیر و توزیع اعلامیه‌های انقلابی، برپایی تظاهرات‌ها، شعار نویسی‌ها ... فعالیت‌های گسترده‌ای داشته‌اند.
از جمله دانشجویان مسلمان و مبارز، شهید ایوب معادی فرزند خط دلاوران رشید اردبیل است. وی ضمن آنکه مبارزات اسلامی گسترده‌ای به همراه دوستان دانشجوی خود در مدرسه‌ی عالی بابلسر و شهر بابلسر و در شهرهای اطراف آن داشت؛ شهادت وی نیز در گیلان، مازندران و زادگاهش اردبیل موج گسترده‌ای در تیرماه 1357 ایجاد کرد. شهید ایوب معادی به جهت فعالیت های مبارزاتی خود بارها مورد پیگرد شهربانی و ساواک واقع شده بود که در شهریور سال 1356 به دستگیری دو ماهه و شکنجه و بازجویی مفصل وی در کمیته‌ی مشترک ضد خرابکاری تهران منجر شده بود.
برپایی اولین تظاهرات انقلابی در بابلسر به مناسبت سالگرد قیام 15 خرداد توسط ایوب معادی و دوستانش که عده‌ای بعدا در دوران دفاع مقدس به فیض شهادت رسیدند موجب عکس‌العمل شدید ساواک و شهربانی شد. و در نتیجه‌ی تعقیب دست‌اندرکاران تظاهرات، ایوب معادی و یازده ‌نفر دیگر دستگیر شدند که ایوب معادی زیر شکنجه‌ی وحشیانه‌ی مأمورین به شهادت رسید و علی‌رغم مقاومت ساواک از تحویل جنازه ی شهید ، دانشجویان و خانواده‌ی وی پس از چند روز موفق شدند جنازه‌ی شهید را تحویل بگیرند. و با ترتیب کاروانی از دانشجویان در حزن و اندوه جنازه‌ی دوست خود را تا زادگاهش اردبیل مشایعت کنند و در شهرهای مسیر انتقال به توزیع اعلامیه‌های انقلابی به ابلاغ پیام خون شهید و اهداف انقلاب اسلامی بپردازند.
مرکز اسناد انقلاب اسلامی بر اساس رسالت خود چاپ و انتشار این مجوعه را که زندگی و مبارزات این دانشجوی شهید انقلاب است، ‌برای تبیین هر چه بیشتر ابعاد انقلاب اسلامی در سی‌امین سالگرد شهادت وی و سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی منتشر می‌نماید.

منبع:مرکز اسناد انقلاب اسلامی
دسته ها :
جمعه یازدهم 11 1387 12:36
X