دسته
آدرس های دیگر این وبلاگ
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 611100
تعداد نوشته ها : 1708
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب

همه بازی ها انجام شده بود ، آخرین بازی ، بازی تیم ملی ایران با اسرائیل بود ، برای این روز ما یکسری پلاکارد که با دو چوب افراشته می شد درست کردیم و در کنار کلیسایی(6)که در نزدیکی امجدیه بود گذاشتیم و مردم را برای برداشتن پلاکاردها تحریک و تشویق می کردیم .

متن پلاکاردها در محکومیت اسرائیل و دولت ایران و حمایت از مردم فلسطین بود و در شعارهایی هم که سر داده می شد حساب مردم را از دولت ایران جدا می کرد . در زمان نخست وزیر اسرائیل خانم گلدامایر بود و در مقابل اسرائیل ، فردی که مبارزات مردمی را هدایت و رهبری می کرد آقای یاسر عرفات بود ، شعارها هم علیه گلدامایر و به دفاع از عرفات بود .

در آن روز تیمسار طاهری فرمانده کماندوها خود به استادیوم آمده بود ، هنگامی که بازی به پایان رسید و اوضاع شلوغ شد ، یکی از دوستان ما با چوب محکم زد به سر طاهری و در جمعیت گم شد ، طاهری و مأمورین خشمگین اطرافش ، به خاطر ازدحام جمعیت ضارب اصلی را نیافتند و یک نفر دیگر را گرفتند و همان جا کتکش زدند و به داخل اتومبیل انداختند و بردند .

طاهری که نزد زیر دستانش خجالت زده شده بود چون ماری زخمی به خود می پیچید ، او خیلی خشن و وحشی بود ، در سال 51 وی توسط مفیدی ترور شد . این مسابقه برای رژیم اهمیت زیادی داشت و نمی خواست که پس از پایان مسابقه اجتماع و یا تظاهراتی صورت بگیرد .

لذا پیشاپیش اتوبوس های دو طبقه شرکت واحد را برای نقل و انتقال سریع تماشاچیان تهیه و در مقابل امجدیه متوقف کرده بود ، بچه ها با پرت کردن حواس پلیس و رانندگان بیشتر اتوبوس ها را پنجر کردند .

من برای آتش زدن چند مکان خود را آماده کرده بودم و چند شیشه کوکتل مولوتف پرتابی را در جیب های کت گشادی که به تن داشتم ، جاسازی کرده بودم ، به خاطر همین بچه ها به من می گفتند : " یان پالاش "(7)

قرار بود که من نزدیک سینما " ب . ب " (8) منتظر بمانم تا پس از پایان بازی وقتی جمعیت به آنجا رسید ، کوکتل ها را بین بچه های گروه تقسیم کنم ، من این مدت را کنار جوی آب سپری کردم تا اگر یکی از شیشه ها آتش گرفت آن را به جوی آب و زیر پل بیندازم .

نحوه و تهیه کار کوکتل مولوتف های پرتابی به این شکل بود که ما بنزین و اسید را به داخل شیشه می ریختیم ، درش را پارافین می زدیم و می شستیم تا نشت نکند ، کلرات و گوگرد را هم داخل مشما ریخته و شیشه را درون آن می گذاشتیم ، پس از پرتاب و شکسته شدن شیشه ، بنزین با کلرات ترکیب می شد و آتش می گرفت .

در آن بازی ما خیلی دلمان می خواست که اسرائیل ببرد تا احساسات مردم جریحه دار شود و بتوانیم از آن به سود اهداف خود و علیه رژیم استفاده کنیم ، در نیمه اول بازی ایران یک هیچ جلو بود و در نیمه دوم اسرائیل آن را جبران کرد و یک یک مساوی شدند ، نتیجه کار به وقت اضافه کشیده شد که ایران توانست گل برتری را درون دروازه حریف بنشاند .(9)

ادامه دارد...

منبع:سایت ساجد

 

 

 


دسته ها :
دوشنبه هفتم 11 1387 17:53
X