عصر دانش
ايجاد محدوديت براي ساير كاربران توسط كاربر Administrator

ایجاد محدودیت برای سایر کاربران توسط کاربر Administrator

با روشهای مختلف یک کاربر Administrator می تواند برای دیگر کاربران سیستم محدودیت ایجاد کند. اما اغلب این محدودیتها خودشان محدود به موارد خاص هستند که کاربر Administrator نم یتواند پا را از آنها فراتر بگذارد. روشهایی نظیر تنظیمات Group Policy و ... که شاید برای بسیاری از کاربران کار با این قسمتها دشوار باشد.


با روشی که اکنون یاد می گیرید می توانید هر محدودیتی که دوست دارید را برای سایر کاربران ایجاد کنید. با این روش شما هر قسمتی را که بخواهید می توانید محدود کنید. این محدودیت به صورت منع اجرای برنامه مورد نظر شما برای سایر کاربران است. مراحل زیر را دنبال کنید :


ابتدا از طریق Run وارد Regedit شده و کلید زیر را بیابید :


HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion \Policies\Explorer


در زیر مجموعه پوشه Explorer چهار پوشه دیگر ( Sub-Key )  با نام های  DisallowCpl و DisallowRun و RestrictCpl و RestrictRun وجود دارند. ما با پوشه  DisallowRun  کار داریم ( به ترتیب زیر ) :


ابتدا روی پوشه DisallowRun کلیک کنید. بعد در صفحه سمت راست به ترتیب زیر عمل کنید :


برای هر برنامه ای که می خواهید ممنوعیت اجرا ایجاد کنید ابتدا یک کلید از نوع String ساخته و سپس هر نامی که دوست داشتید به آن اختصاص دهید ( معمولا بهتر است که نام خود برنامه را در نظر بگیرید که بعدا در صورت نیاز به حذف محدودیت به مشکل بر نخورید ). سپس روی آن دابل کلیک کرده و در قسمت Value Data مسیر فایل مورد نظر را وارد کنید و بعد روی Ok کلیک کنید. همین مراحل را برای هر برنامه دیگری که می خواهید محدودیت ایجاد کنید انجام دهید. سپس از رجیستری خارج شوید.


برای ایجاد محدودیت های حرفه ای تر و چه بسا کاملتر شما می توانید از نرم افزار  Security Administrator  استفاده کنید. با این برنامه بسیار کامل شما می توانید نظارت بسیار جامعی را روی کاربران سیستم داشته باشید.


موفق باشید

1387/5/3 9:43
(0) نظر
برچسب ها :
X