عصر دانش
USB flash drive چیست ؟

USB flash drive چیست ؟ 

 USB flash drive خلاصه USB flash memory drive است که مانند یک هارد دیسک قابل حمل عمل می کند، به شما اجازه ذخیره و حمل بیشتر داده های کامپیوتری با ارزش را می دهدد.آن ها مقدار زیادی اطلاعات را به طور باورنکردنی نگه می دارند و به اندازه ای کوچکن _ به اندازه ته تفنگ _که به راحتی در جیب شما سر می خورد. 

چگونه از USB flash drive استفاده کنیم ؟ 

فقط USB flash drive را درون دهانه USB کامپیوترتان یا سایر وسایل مجهز به USB بگذارید و فایل هایی را که می خواهید با خود بردارید به درون پوشه ای که بر روی صفحه نمایش کامپیوترتان ظاهر می شود بکشید ( یا کپی کنید). فایل های شما به سرعت به USB flash drive شما منتقل می شوند.

برای انتقال آیتم های روی USB flash drive به کامپیوتر دیگر ، به آسانی دهانه USB flash drive خودتان را وارد کامپیوتری که می خواهید فایل ها را به آن انتقال دهید کنید، پوشه ای که بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود را باز کنید و فایل های درخواست شده را به صفحه نمایش کامپیوتر (Desktop) بکشید (یا کپی کنید) .  

چه مقدار داده USB flash drives می تواند نگه دارد؟ 

به تازگی USB flash drives با ظرفیت بالاتر از 6 گیگا بایت و در سایز های ذخیره ای گوناگون برای نیاز هی مختلف در دسترس هستند.برای مثال ، USB flash drives 2 گیگا بایتی می تواند 250 ترانه با ساختار mp3 را در خود نگه دارد. 

مزایای استفاده از USB flash drives به جای CD و DVD های قابل ذخیره چیست ؟ 

  (CD-R & DVD-R) ورودی های USB از CD و. به ویژه DVD ساز ها معمول ترند، بنابراین USB flash drives شما با کامپیوتر های بیشتری نسبت به DVD-R وCD-R ها کار خواهد کرد.همچنین فرآیند بارگذاری (Upload) فایل ها از کامپیوتر شما به USB flash drive سریعتر و ساده تر از CD و DVD ساز ها می باشد. به اضافه ، USB flash drives به شکل هارد درایو فابل حمل عمل می کند و شما می توانید هر چند بار که دوست دارید فایل ها را اضافه و حذف نمائید. با CD-R و DVD-R ها شما فقط یک بار می توانید داده را اضافه کنید و نمی توانید برای یک بار داده ای که بر روی CD-R و DVD-R ریخته شده را حذف کنید. 

مزایای استفاده از USB flash drives به جای Floppy disc چیست؟ 

یک Floppy disc استاندارد می تواند 1.44 مگابایت داده را نگه دارد که خیلی وقت ها فضای ذخیره ای کمتری نسبت به USB flash drivesدر اختیار ما می گذارد مزایای استفاده از USB flash drives به جای هارد درایو های بیرونی (external hard drives) چیست ؟

 USB flash drives بسیار کوچکتر از external hard drives هستند، در اندازه ای مانند پشت تفنگ و بدون قسمت های متحرک شکننده که در صورت افتادن بشکند 

 منبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــع


1387/4/28 12:57
(0) نظر
برچسب ها :
X