شبکه پایگاه های قرآنی
Quran.tebyan.net
  • تعداد بازديد :
  • 3851
  • دوشنبه 1395/11/18
  • تاريخ :

آزمون ابطال قرآن! + فیلم

دکتر نایک، پزشک و مبلغ مشهور آئینی، در این قطعه ویدویی که در ذیل این نوشتار مشاهده خواهید کرد، اعجاز قرآن را با تکیه بر متد علمی روز موسوم به آزمون ابطال‌پذیری، به گونه‌ای جذاب و مستدل، به اثبات می‌رساند.

نویسنده: شکوری_شبکه تخصصی قرآن تبیان

دکتر ذاکر نایک

یکی از چهره‌های مشهور دینی که چندی است در محافل بزرگ مذهبی کشورهای مختلف، خوش درخشیده و بواسطه روش گفت و گوی مبتنی بر زبان مشترک خرد، تا کنون توانسته انبوهی از خداناباوران و پیروان ادیان آسمانی دیگر را به آئین اسلام فرا بخواند، دکتر ذاکر نایک است.

دکتر ذاكر ناییك (Zakir Naik)، پزشک متخصص جرّاح، نویسنده و مبلغ دینی است که در فن سخنوری و مقارنه ادیان آسمانی، نبوغ و مهارتی شگفت‌انگیز دارد. این چهره مذهبی، علاوه بر آثار متعدد مکتوب در معرفی آئین اسلام، تبحر خاصی در فن مناظره و گفتگوی چهره به چهره دارد.

دکتر نایک، در 18 اکتبر 1965م  در هندوستان به دنیا آمد. وی مدرک پزشکی خود را از ولایت مهاراشترا - در ساحل غربی هند- دریافت کرد. وی از سال 1991 در کنار شغل اصلی خود، به تبلیغ علوم اسلامی نیز می‌پرداخت. اما در سال 1997، بر آن شد تا خود را یکسره وقف تبلیغ دین اسلام کند. از این رو موسسه غیرانتفاعی تحقیقات اسلامی (Islamic Research Foundation – IRF) را با هدف پیاده‌سازی اصول بنیادین دین مبین اسلام در لباس عصری، راه‌اندازی نمود. آنگاه توانست امتیاز شبكه ماهواره ای صلح (Peace TV ) را به دست آورد و با تکیه به ابزارهای روز، محتوای دینی را با بسته‌بندی مناسب به گوش جهانیان برساند.

دکتر نایک در این قطعه ویدویی که در زیر مشاهده خواهید کرد اعجاز قرآن را با تکیه بر متد علمی روز موسوم به آزمون ابطال پذیری، به گونه ای جذاب و مستدل، به اثبات می‌رساند.

گفتنی است از دکتر ذاکر نایک تا کنون، مناظرات و  گفت و گوهای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی و کانال ماهواره‌ای پیام صلح منتشر شده است که برخی از آنها را می‌توانید در روزهای آتی از درگاه شبکه تخصصی قرآن تبیان دنبال کنید.

 

UserName