• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 534روز قبل

شهردار منطقه 11 خبر داد: 

طرح ساماندهی میدان راه آهن توسط سازمان زیباسازی آماده شده و به زودی این پروژه در دو فاز به اجرا درمی آید.

 مهران اعتمادی ، شهردار منطقه 11 پیش از ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت:بنا داریم در میدان راه آهن طرح ویژه ای به اجرا در آوریم تا در شان میهمانان پایتخت باشد.

وی گفت: شهرداری منطقه 11 در حال انجام فعالیت های مختلفی در حوزه های گوناگون است اما در راس امور ساماندهی و بهسازی دومیدان راه آهن و میدان منیریه در دستور کار است .

وی با بیان اینکه با اتمام عملیات ساخت مترو در ایستگاه منیریه و راه آهن به اجرای پروژه بهسازی می پردازیم، افزود: بنا داریم در میدان راه آهن طرح ویژه ای به اجرا در آوریم تا در شان میهمانان پایتخت باشد.

اعتمادی اضافه کرد: هم اکنون در این محدوده به دلیل فعالیت های مترو چیزی به عنوان میدان وجود ندارد اما برای اینکه با معضلات ترافیکی و بصری مقابله کنیم طرح ساماندهی میدان توسط سازمان زیباسازی آماده شده است .

شهردار منطقه 11 با اشاره به اینکه راه آهن دروازه ریلی شهرتهران است، اظهارداشت: روزانه 140تا 150 ایست قطار در این ایستگاه داریم و هر شهروندی که از اقصی نقاط ایران وارد شهر ما می شود وقتی از ایستگاه خارج شود با یک عدم زیبایی مواجه است. بنابراین سازمان زیباسازی از حدود سه چهار سال پیش مشاورینی برای طراحی این میدان گرفته است و اگر مباحث مربوط به مترو به پایان برسد ساماندهی میدان آغاز خواهد شد .البته ما سعی داریم که بافت تاریخی در این محدود ه از بین نرود.

اعتمادی در ادامه با تاکید بر اینکه طرح میدان راه آهن آماده است، گفت: در صورتی که زمین را از مترو تحویل بگیریم این آمادگی وجود دارد که رینگ میدان را در فاز نخست آغاز کنیم .

وی خاطرنشان کرد: رینگ میدان راه آهن با یک فضای مناسب سازی شده سنگ فرش می شود .

شهردار منطقه 11 در ادامه گفت: همچنین فضای سبز و آبنما در میدان پیش بینی شده و قرار است باغ ایرانی در اینجا اجرا شود .

وی با اشاره به اینکه پروژه ساماندهی میدان راه آهن ، پروژه ای فرامنطقه ایست، افزود: فاز دوم این طرح هنوز طراحی نشده و ما به طور خام مسافرخانه های راه آهن را در طرح پیش بینی کرده و پیگیری می کنیم .

اعتمادی درخصوص ساماندهی میدان منیریه نیز اظهارداشت: طراحی این پروژه رو به اتمام است و از لحاظ عمرانی نیز این آمادگی وجود دارد که پس از تحویل زمین از مترو عملیات اجرایی آغاز شود .

وی در ادامه با اشاره به بوستان های منطقه گفت: به طور پایلوت آبگرمکن های خورشیدی در بعضی بوستان ها تعبیه شده و درصددیم تمامی بوستان های سطح منطقه را به آبگرمکن خورشیدی مجهز کنیم.

شهردار منطقه 11 بیان داشت: در یکی ازمحدوده ها نیز مسیرها برای نابینایان در نظرگرفته شده و به طور کلی پیاده رو سازی در سطح منطقه در حال انجام است.

اعتمادی در خصوص پروژه انبار نفت نیز گفت : یک مجموعه ورزشی ،تجاری و سیاحتی را در محله انبار نفت بارگذاری کردیم و در صورت تایید باکمیسیون ماده 5 آن را به اجرا در خواهیم آورد.

سه شنبه 28/5/1393 - 15:36

نوبت شبگردی مجموعه رسانه‌ای شهرداری تهران و خبرنگاران شهری در شهر و زیرمجموعه‌های شهرداری این‌بار به مجموعه بزرگ و موثر اتوبوسرانی پایتخت رسید و مهمانان اتوبوسرانی پس از صرف افطار و شام در کنار یکی از پایانه‌های جنوبی اتوبوسرانی ، شبگردی خود را با اتوبوس در بخش های مختلف دپو، استراحتگاه‌ ، سوخت و اصلاح کپسول‌های گاز ، شستشو و مرکز کنترل و ... ادامه دادند.

نوبت شبگردی مجموعه رسانه‌ای شهرداری تهران و خبرنگاران شهری در شهر و زیرمجموعه‌های شهرداری این‌بار به مجموعه بزرگ و موثر اتوبوسرانی پایتخت رسید و مهمانان اتوبوسرانی پس از صرف افطار و شام در کنار یکی از پایانه‌های جنوبی اتوبوسرانی ، شبگردی خود را با اتوبوس در بخش های مختلف دپو، استراحتگاه‌ ، سوخت و اصلاح کپسول‌های گاز ، شستشو و مرکز کنترل و ... ادامه دادند.

به گزارش خبرنگار سرویس«شهری» ایسنا، مجموعه شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه که در سالهای گذشته برنامه‌های خبری محدودی داشته و امکان بازدید و تهیه گزارش از بخش‌های مختلف اتوبوسرانی برای خبرنگاران فراهم نشده بود در جریان این شبگردی در اقدامی کم سابقه خبرنگاران را به دل مجموعه اتوبوسرانی برد و مدیرعامل اتوبوسرانی گزارش نسبتا کاملی از عملکرد مجموعه‌های خطوط تندرو ارائه کرد و در عین حال از ورود 450 دستگاه اتوبوس جدید به چرخه حمل‌ونقل پایتخت خبرداد.

پیمان سنندجی با بیان اینکه در راستای تحقق طرح مدیریت زمان سفر اقدامات بسیاری در اتوبوسرانی شهر تهران در دست اقدام است، گفت: اکنون سامانه زمان‌بندی ایستگاه‌ها در حال اجراست. بطوریکه از ابتدای خرداد ماه بالغ بر 200 ایستگاه شهر تهران به تابلوهای زمان‌بندی آمدورفت اتوبوس تجهیز شده‌اند.

سنندجی تصریح کرد: زمان رسیدن اتوبوس در هر خط بسته به وضعیت خطوط و ترافیک منطقه متفاوت بوده است، به طوری که زمان رسیدن اتوبوس در سامانه خط یک بی‌آرتی هر 30 ثانیه یکبار است. این در حالیست که زمان اعزام اتوبوس در خط تهرانسر و خط آزادی-هفت‌تیر بالای 10 دقیقه است.

به گفته مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران ترافیک، وضعیت خطوط، کمبود زیر ساخت در برخی مناطق و تردد وسایل نقلیه شخصی و سواری در خطوط مهمترین عامل دیرکرد اتوبوس در برخی خطوط اتوبوسرانی است که برنامه زمان‌بندی اعزام اتوبوس را با مشکل مواجه می‌کند.

سنندجی تاکید کرد: با همکاری پلیس راهور و اعمال قانون، وضعیت تردد وسایل نقلیه شخصی در خطوط ویژه بسیار تغییر کرده بطوریکه حجم تردد وسایل نقیله بیش از 50 درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: اکنون با اصلاح زیر ساخت‌ها برنامه زمان‌بندی اعزام اتوبوس در خطوط بی‌آرتی منظم شده و تنها در برخی خطوط فیدر با مشکلاتی مواجه هستیم که آن هم در آینده‌ای نزدیک برطرف خواهد شد.

وی تصریح کرد: تهران بیش از 2 هزار دستگاه اتوبوس فرسوده دارد که هر ماه 75 دستگاه اتوبوس فرسوده نیز به آن اضافه می‌شود. با توجه به اینکه 4 سال است هیچ اتوبوس فرسوده‌ای از چرخه حمل‌ونقل شهر خارج نشده اکنون ناوگان اتوبوسرانی با فرسودگی دست به گریبان است.

سنندجی با بیان اینکه اعتباری از سوی شورای شهر به بازسازی و نوسازی اتوبوس‌های پایتخت اختصاص داده شده است، گفت: این میزان اعتبار پاسخگوی نیاز ناوگان و شهر تهران نیست.البته برابر مذاکرات متعددی که با دولت داشتیم، وعده‌هایی مبنی بر نوسازی بخشی از ناوگان اتوبوسرانی در سال جاری داده شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی ادامه داد: با اعتبارات تخصیص داده شده از سوی شورای اسلامی شهر، شهرداری تهران موظف شد 450 دستگاه اتوبوس را در سال جاری برای شهر خریداری کند که طی این تکلیف، تاکنون قرارداد 200 دستگاه اتوبوس بسته شده که انتظار می‌رود 200 دستگاه اتوبوس مهر ماه سال جاری به چرخه حمل‌ونقل عمومی وارد شود. در عین حال 250 دستگاه دیگر نیز تا پایان سال جاری به چرخه حمل‌ونقل عمومی وارد خواهد شد.

سنندجی در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس برنامه‌ریزی در زمان‌بندی اعزام اتوبوس، 11 درصد کاهش مصرف سوخت را شاهد بودیم، گفت: کنترل زمان اعزام اتوبوس، ممناعت از تردد بیجای اتوبوس در شهر، خاموش شدن اتوبوس در مباددی ورود و خروجی از جمله اقداماتی است که با نصب جی.پی.اس‌ها بر روی اتوبوس‌ها و در راستای اجرای طرح مدیریت زمان سفر اجرایی شده است.

با اختصاص یک دستگاه اتوبوس استودیو سیار رادیو صدای شهر فعال می شود

به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از اختصاص اتوبوس سیار رادیو صدای شهر در پایتخت خبر داد.

شهرام گیل‌آبادی - رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران این پیشنهاد را به اتوبوسرانی داد تا به منظور راه اندازی استودیو سیار رادیو صدای شهر اتوبوسی اختصاص داده شود که مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در تشریح اجرای این پیشنهاد،گفت: مقرر شد اتوبوسی به منظور راه‌اندازی استودیو سیار رادیویی صدای شهر در اختیار رادیو قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اتوبوس سیار "رادیو صدای شهر" تصمیم دارد در سطح شهر تردد داشته باشد و به صورت سیار از مشکلات و فضای شهر گزارش تهیه کند، تصریح کرد: این پیشنهاد خوبی است و شرکت واحد اتوبوسرانی تهران آمادگی دارد یک دستگاه اتوبوس در اختیار دوستان قرار دهد.

سنندجی با بیان اینکه یک دستگاه اتوبوس از رده خارج در اختیار استودیو سیار رادیویی قرار می‌گیرد،اظهار کرد: از امروز (چهارشنبه) پروسه بازسازی اتوبوس را آغاز خواهیم کرد و به محض اتمام عملیات بازسازی اتوبوس در اختیار استودیو سیار رادیو قرار خواهد گرفت.

به گفته سنندجی از آنجایی که اتوبوس‌های غیرفرسوده باید در اختیار حمل ونقل شهروندان باشد، لذا به منظور راه‌اندازی اتوبوس سیار رادیویی، اتوبوسی از رده خارج را اختصاص خواهیم داد.

 

چهارشنبه 18/4/1393 - 13:38

افتتاح بیش از 40 پروژه فرهنگی، ورزشی، عمرانی، ترافیکی و خدماتی در منطقه 10 تهران

بیش از چهل پروژه ورزشی، فرهنگی، ترافیکی، عمرانی، امور شهری و فضای سبز با حضور شهردار تهران در روز یکشنبه 27 اسفندماه سال1391 به بهره برداری رسید.

فرامرز عظیمی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: بر اساس سیاست های شهرداری تهران، مدیریت منطقه 10 طی سال‌های اخیر بخش عمده‌ای از برنامه ریزی‌ها و فعالیت‌های خود را با اتخاذ تدابیر و تمهیدات ویژه معطوف به ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، رفاهی، تفریحی و ورزشی برای ارتقای سطح نشاط اجتماعی و رفاه عمومی شهروندان کرده که حاصل این اقدامات، افزایش سرانه ها و فضاهای فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و رفاهی بوده است.

وی افزود: منطقه شاهد افتتاح پروژه های شاخص در حوزه های مختلف ورزشی، فرهنگی، خدماتی، ترافیكی و عمرانی بود و با بهره برداری و افتتاح رسمی از این پروژه‌ها و افزایش 40هزار مترمربعی فضاهای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، سرانه های این منطقه به میزان قابل توجهی افزایش پیداکرد.

عظیمی با تاکید بر برنامه‌ریزی و ایجاد بستر‌های مناسب برای افزایش سرانه ها افزود: در راستای تغییر رویکردهای خدماتی شهرداری‌ تهران در طی سال‌های اخیر از یک سازمان صرفا خدماتی به یک نهاد اجتماعی بخش عمده‌ای از برنامه ریزی‌ها و خدمات این مجموعه بر اساس توجه جدی به نیاز‌ها و مطالبات شهروندان به سمت فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و رفاهی سوق پیدا کرده است.

شهردار منطقه 10 افزود: در بخش فرهنگی، ورزشی و اجتماعی چندین پروژه بزرگ با امکانات ویژه از جمله مجتمع فرهنگی هنری شهید حبیب غنی پور، مجموعه ورزشی حیدریان (ویژه آقایان و بانوان)، مجموعه ورزشی رفاهی برادران محبی، مجموعه فرهنگی ورزشی شهربانو ( ویژه بانوان )، مرکز آموزش گل و گیاه شهید عرب، سالن های چند منظوره مجموعه ورزشی جانبازان، موزه شهیدان اقبالی، پارک آموزش ترافیک احداث، تکمیل شده و به صورت منطقه ای و فرا منطقه ای آماده ارائه خدمات به شهروندان است.

وی تصریح کرد: 2 سرای محله کارون جنوبی و کارون شمالی در راستای اجرای طرح مدیریت محله با بخش هایی از جمله کتابخانه، خانه سلامت و کار آفرینی، دارالقرآن، مرکز IT، سالن آمفی تئاتر و... مجهز می شود تا  همه نیازهای محلی را جوابگو باشد.

وی در ارتباط با سایر پروژه های ترافیکی، عمرانی و فضای سبز خاطر نشان کرد: احداث بوستان شهید غنی پور، بوستانک آذری، بوستانک آطاهریان، نصب زمین چمن مصنوعی (پارک تهرانی، لولاگر و ...)، مناسب سازی ایستگاه های BRT، روکش اساسی آسفالت معابر، اجرای طرح نمونه نماسازی محور خیابان جیحون، احداث و بازسازی 13000 متر انهار، 26000 مترمربع پیاده روسازی، مرمت و بازپیرایی بوستان های (شهید عرب، زنجان، هفت چنار، آطاهریان، خانواده، چراغی، نور، نیلوفر، گل و اعتماد)، احداث آبنمای بوستان مهتاب و نیلوفر، اجرای فضای سبز عمودی، نصب کفپوش زمین های بازی کودکان، نورپردازی پل ها، ساختمان ها و ابنیه، اجرای شبکه آبرسانی مکانیزه، اجرای 15 هزار مترمربع نقاشی دیواری، نصب تندیس، نصب مبلمان شهری و پارکی، تکمیل ایستگاه بازیافت، احداث و بازسازی سرویس های بهداشتی، نصب وسایل بازی کودکان و ست های ورزشی، احداث 7 ایستگاه حمل و نقل عمومی، مناسب سازی معابر برای تردد معلولین، اصلاح هندسی معابر، نصب تابلوهای علائم رانندگی، نصب گاردیل و نرده به طول 5 هزار متر، نصب چراغ های راهنمایی و رانندگی، احداث 2 دستگاه پارکینگ مکانیزه، احداث پل عابر پیاده مکانیزه، بهسازی توقفگاه های ایستگاه اتوبوس و ... از دیگر پروژه هایی است که در راستای ارائه خدمات بهینه به شهروندان اجرا شده و در روز یکشنبه 27 اسفندماه با حضور دکتر قالیباف شهردار تهران به صورت رسمی افتتاح شد.

عظیمی در پایان افزود: امیدواریم با ایجاد فضا و كالبد مناسب، گام های موثری در راه توسعه، عمران و آبادانی منطقه برداریم.

يکشنبه 27/12/1391 - 19:40

با اجرای بیش از 80 عنوان برنامه فرهنگی انجام می شود

گرامیداشت هفته ولایت در منطقه 19

شهردار منطقه 19 از اجرای 85 عنوان برنامه فرهنگی و تفریحی در نواحی پنجگانه این منطقه به مناسبت هفته ولایت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19،  مهندس عباداله فتح الهی گرامیداشت اعیاد بزرگ مسلمانان و تأمین امکانات اوقات فراغت شهروندان را از اهداف برنامه های اجرایی این هفته دانست و گفت: در این راستا جشنهای عید غدیر و سالروز ولادت امام هادی (ع) همراه با برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی، مدیحه سرایی و مولودی خوانی و نیز تجلیل از سادات منطقه در قالب ویژه برنامه «شجره طیبه» اجرا می شود.

وی ادامه داد: برای گرامیداشت هفته ولایت نمایشگاه و کارگاه عکس با همین موضوع در سرای محله بهمنیار برگزار می شود و شهروندان می توانند از روز دوشنبه به این نمایشگاه مراجعه و از آثار عرضه شده دیدن کنند.

فتح الهی یکی از برنامه های قابل توجه و مؤثر این هفته را برگزاری سلسله نشستهای شور و یا شعور حسینی دانست و تصریح کرد: این برنامه در قالب 5 نشست تخصصی در مورد اجرای صحیح مداحی و مرثیه سرایی ویژه ایام محرم و صفر برگزار می شود. در این برنامه که از 9 لغایت 25 آبان در سالن کنفرانس شهرداری ناحیه یک این منطقه اجرا می شود، جوانان و نخبگان محله نیز حضور دارند.

شهردار منطقه در ادامه برگزاری مسابقات نقاشی و ورزشی، جشنواره غذایی، دیدار از خانواده های معظم شهدا و سادات، برگزاری مراسم ویژه شهادت حسین فهمیده و روز جوان، گرامیداشت روز فرهنگ عمومی، برنامه های روز جهانی حمایت از بیماران کلیوی و دیابت وگرامیداشت روز تکریم خانواده را از دیگر برنامه های فرهنگی هفته ولایت عنوان کرد.

به گفته فتح الهی در این هفته همچنین کارگاهی با عنوان «شناخت حقیقی روز مباهله»  همراه با برپایی تریبون آزاد در روزهای 11 و 13 آبان به ترتیب در مساجد الزهرا در خانی آباد نو جنوبی و صاحب الزمان در خانی آباد نو شمالی تشکیل می شود. در این کارگاه آموزشی علما، دانشجویان و شهروندان حضور دارند.

وی همچنین گفت: تکریم بازنشستگان حوزه شهری و آموزش و پرورش ناحیه 4، برگزاری مراسم انتخابات آزاد شهردار مدرسه در مدارس راهنمایی دخترانه و پسرانه یاران مهدی و شهدای گلریز، مراسم روز دانش آموز، برگزاری جشنواره بهترینها از دور ریختنی ها و تور گردشگری در مراکز و سرای محلات ناحیه از دیگر برنامه های این حوزه هستند که در هفته ولایت اجرا می شوند.يکشنبه 7/8/1391 - 13:44

با اجرای بیش از 80 عنوان برنامه فرهنگی انجام می شود

گرامیداشت هفته ولایت در منطقه 19

شهردار منطقه 19 از اجرای 85 عنوان برنامه فرهنگی و تفریحی در نواحی پنجگانه این منطقه به مناسبت هفته ولایت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19،  مهندس عباداله فتح الهی گرامیداشت اعیاد بزرگ مسلمانان و تأمین امکانات اوقات فراغت شهروندان را از اهداف برنامه های اجرایی این هفته دانست و گفت: در این راستا جشنهای عید غدیر و سالروز ولادت امام هادی (ع) همراه با برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی، مدیحه سرایی و مولودی خوانی و نیز تجلیل از سادات منطقه در قالب ویژه برنامه «شجره طیبه» اجرا می شود.

وی ادامه داد: برای گرامیداشت هفته ولایت نمایشگاه و کارگاه عکس با همین موضوع در سرای محله بهمنیار برگزار می شود و شهروندان می توانند از روز دوشنبه به این نمایشگاه مراجعه و از آثار عرضه شده دیدن کنند.

فتح الهی یکی از برنامه های قابل توجه و مؤثر این هفته را برگزاری سلسله نشستهای شور و یا شعور حسینی دانست و تصریح کرد: این برنامه در قالب 5 نشست تخصصی در مورد اجرای صحیح مداحی و مرثیه سرایی ویژه ایام محرم و صفر برگزار می شود. در این برنامه که از 9 لغایت 25 آبان در سالن کنفرانس شهرداری ناحیه یک این منطقه اجرا می شود، جوانان و نخبگان محله نیز حضور دارند.

شهردار منطقه در ادامه برگزاری مسابقات نقاشی و ورزشی، جشنواره غذایی، دیدار از خانواده های معظم شهدا و سادات، برگزاری مراسم ویژه شهادت حسین فهمیده و روز جوان، گرامیداشت روز فرهنگ عمومی، برنامه های روز جهانی حمایت از بیماران کلیوی و دیابت وگرامیداشت روز تکریم خانواده را از دیگر برنامه های فرهنگی هفته ولایت عنوان کرد.

به گفته فتح الهی در این هفته همچنین کارگاهی با عنوان «شناخت حقیقی روز مباهله»  همراه با برپایی تریبون آزاد در روزهای 11 و 13 آبان به ترتیب در مساجد الزهرا در خانی آباد نو جنوبی و صاحب الزمان در خانی آباد نو شمالی تشکیل می شود. در این کارگاه آموزشی علما، دانشجویان و شهروندان حضور دارند.

وی همچنین گفت: تکریم بازنشستگان حوزه شهری و آموزش و پرورش ناحیه 4، برگزاری مراسم انتخابات آزاد شهردار مدرسه در مدارس راهنمایی دخترانه و پسرانه یاران مهدی و شهدای گلریز، مراسم روز دانش آموز، برگزاری جشنواره بهترینها از دور ریختنی ها و تور گردشگری در مراکز و سرای محلات ناحیه از دیگر برنامه های این حوزه هستند که در هفته ولایت اجرا می شوند.يکشنبه 7/8/1391 - 13:44

با اجرای بیش از 80 عنوان برنامه فرهنگی انجام می شود

گرامیداشت هفته ولایت در منطقه 19

شهردار منطقه 19 از اجرای 85 عنوان برنامه فرهنگی و تفریحی در نواحی پنجگانه این منطقه به مناسبت هفته ولایت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19،  مهندس عباداله فتح الهی گرامیداشت اعیاد بزرگ مسلمانان و تأمین امکانات اوقات فراغت شهروندان را از اهداف برنامه های اجرایی این هفته دانست و گفت: در این راستا جشنهای عید غدیر و سالروز ولادت امام هادی (ع) همراه با برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی، مدیحه سرایی و مولودی خوانی و نیز تجلیل از سادات منطقه در قالب ویژه برنامه «شجره طیبه» اجرا می شود.

وی ادامه داد: برای گرامیداشت هفته ولایت نمایشگاه و کارگاه عکس با همین موضوع در سرای محله بهمنیار برگزار می شود و شهروندان می توانند از روز دوشنبه به این نمایشگاه مراجعه و از آثار عرضه شده دیدن کنند.

فتح الهی یکی از برنامه های قابل توجه و مؤثر این هفته را برگزاری سلسله نشستهای شور و یا شعور حسینی دانست و تصریح کرد: این برنامه در قالب 5 نشست تخصصی در مورد اجرای صحیح مداحی و مرثیه سرایی ویژه ایام محرم و صفر برگزار می شود. در این برنامه که از 9 لغایت 25 آبان در سالن کنفرانس شهرداری ناحیه یک این منطقه اجرا می شود، جوانان و نخبگان محله نیز حضور دارند.

شهردار منطقه در ادامه برگزاری مسابقات نقاشی و ورزشی، جشنواره غذایی، دیدار از خانواده های معظم شهدا و سادات، برگزاری مراسم ویژه شهادت حسین فهمیده و روز جوان، گرامیداشت روز فرهنگ عمومی، برنامه های روز جهانی حمایت از بیماران کلیوی و دیابت وگرامیداشت روز تکریم خانواده را از دیگر برنامه های فرهنگی هفته ولایت عنوان کرد.

به گفته فتح الهی در این هفته همچنین کارگاهی با عنوان «شناخت حقیقی روز مباهله»  همراه با برپایی تریبون آزاد در روزهای 11 و 13 آبان به ترتیب در مساجد الزهرا در خانی آباد نو جنوبی و صاحب الزمان در خانی آباد نو شمالی تشکیل می شود. در این کارگاه آموزشی علما، دانشجویان و شهروندان حضور دارند.

وی همچنین گفت: تکریم بازنشستگان حوزه شهری و آموزش و پرورش ناحیه 4، برگزاری مراسم انتخابات آزاد شهردار مدرسه در مدارس راهنمایی دخترانه و پسرانه یاران مهدی و شهدای گلریز، مراسم روز دانش آموز، برگزاری جشنواره بهترینها از دور ریختنی ها و تور گردشگری در مراکز و سرای محلات ناحیه از دیگر برنامه های این حوزه هستند که در هفته ولایت اجرا می شوند.يکشنبه 7/8/1391 - 13:44

آمادگی شهرداری منطقه 19 برای استقبال از بارشهای جوی

نقاط شناسایی شده آبگرفتگی و آبماندگی سال گذشته توسط حوزه های فنی و عمرانی و خدمات شهری  فضای سبز رفع شد و نواحی منطقه 19 برای استقبال از بارش باران و برف آمادگی کامل دارند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، مهندس عباداله فتح الهی شهردار منطقه با بیان اینکه در سال گذشته 33 نقطه آبگرفتگی و یا آبماندگی از طریق پیام شهروندان به 137 گزارش شد، افزود: مهمترین این نقاط راستگرد آزادگان به شهید کاظمی و رینگ بوستان ولایت بود که رفع شد.

به گفته وی در همین راستا اقداماتی همچون کول گذاری و جدول گذاری در راستگرد آزادگان به شهید کاظمی و آسفالت رینگ بیرونی بوستان ولایت جهت رفع معضل آبگرفتگی در این نقاط انجام شد.

فتح الهی با اشاره به اینکه احتمال آبگرفتگی چند نهر عرضی در منطقه وجود دارد گفت: حوزه شهری و فضای سبز این منطقه ضمن اجرای فعالیتهای پیشگیری از بروز آبگرفتگی در انهار شناسایی شده، به شکل روزانه به کنترل نهرهای سرپوشیده می پردازد تا در هنگام بارندگی شهروندان و خودروها با خیال آسوده به تردد بپردازند.

شهردار منطقه از بررسی و تعیین تکلیف نقاط بحرانی در مرزهای مشترک با این منطقه خبر داد و تصریح کرد: به همین منظور نیاز است تا نقاط بحرانی مشترک با مناطق 16 و 18 طی نشستی با حضور مسئولان همردیف این مناطق مورد بررسی قرار گیرد. همچنین رفع مشکل آبگرفتگی در نقطه بحرانی مشترک با منطقه 18 در آیت اله سعیدی طبق برنامه رفع می شود.

وی ادامه داد: 20 مورد آبگرفتگی در سال گذشته توسط حوزه شهری و فضای سبز این منطقه شناسایی شد که امسال با انجام اقدامات پیشگیرانه به 8 مورد رسید و این موارد نیز با حفر چاه های جذبی و کانالها رفع شد.

این درحالی است که 72 مورد چاه جذبی موجود در منطقه نیز بازبینی و ورودی های آنها کنترل شد. علاوه بر این لایروبی کانالها نیز به شکل کامل انجام شده است.

فتح الهی با بیان اینکه تجهیزات جلوگیری از آبگرفتگی باید در نواحی مستقر باشد، تأکید کرد: طی هفته جاری تجهیزات نواحی برای مقابل با بارش های جوی و تجهیزات برفروبی در ستاد برفروبی کامل خواهند شد.

دوشنبه 1/8/1391 - 10:49

همزمان با آغاز فصل بارش برای جلوگیری از آبگرفتگی؛

 

بیش از 25 کیلومتر از انهار، کانالها و مسیلهای شمال غرب تهران لایروبی، پاکسازی و شست و شو شد

 

با برنامه هایی که حوزه معاونت امور شهری و محیط زیست منطقه 22 برای جمع آوری و دفع آبهای سطحی در محدوده شمال غربی پایتخت تدارک دیده است، پیش بینی می شود شهروندان این منطقه امسال در فصل بارش با آبگرفتگی و آبماندگی در معابر مواجه نشوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، با نزدیک شدن فصل شروع بارندگی های فصلی، حوزه معاونت امور شهری و محیط زیست منطقه با هدف جمع آوری و دفع آبهای سطحی همچنین رفع مشکلات عمرانی مربوط نقاط آبگیر گوشه و کنار منطقه اقداماتی انجام داد.

حسین مرادی شهردار منطقه 22 با اعلام این خبر گفت: « رفع 36 نقطه آبگیر و دارای مشکل آب ماندگی در نواحی 4 گانه منطقه با احداث نهر، لوله گذاری، تکمیل انهار و حفر چاههای جذبی و اصلاح شیب معابر با آسفالت آنها همچنین تعریض انهار دارای مشکل آبگرفتگی از جمله اقدامات صورت گرفته از ابتدای اجرای طرح فوریتی لایروبی انهار و مسیلهاست. 28 هزار متر طول از كانالها و مسیلها و انهار خاكی، 21 هزار متر طول از انهار رو بسته و 200 هزار متر طول از انهار روباز در طول اجرای طرح طی 4 نوبت در محدوده منطقه 22 پاكسازی، لایروبی و شست و شو شده همچنین  2 هزار متر در عرض 30 متر از مسیل كن (70 كامیون مایلر)  رسوب برداری گل ولای شده است. »

وی افزود: « از شروع این طرح در تاریخ 1/6/91 لایروبی، پاکسازی و شست و شوی تمامی انهار روباز و روبسته ، کانالها و مسیلهای موجود در نواحی 4 گانه بویژه در حاشیه معابر بزرگراهی مدنظر قرار گرفته و ادامه خواهد یافت.»

شهردار منطقه 22 با اشاره به اینکه با آغاز اجرای طرح فوریتی لایروبی انهار و مسیلها در منطقه 22، زیر گذر دستواره در آزادراه تهران کرج نیز رفع عیب و مشکل آبگرفتگی در آن برطرف شده است، خاطر نشان کرد: « این اقدامات در راستای دستور العمل شهرداری تهران مبنی بر شناسایی و رفع نقاط آبگیر و آب مانده در مناطق با تشکیل جلسات متعدد با حضور معاونان حوزه های مختلف و شهرداران نواحی 4 گانه و ضمن بازدید میدانی برنامه ریزی شده و صورت گرفته است. گفتنی است منطقه 22 طی بازدید های مسئولان و مدیران حوزه خدمات شهری شهرداری تهران از وضعیت خدمات شهری آن بویژه از نظر لایروبی و پاکسازی انهار ، خوب ارزیابی شده است. »

دوشنبه 1/8/1391 - 10:45

نابغه 15 ساله قرآنی جهان اسلام در "بر آستان جانان" منطقه 22 اعلام کرد؛


حفظ قرآن، تسهیل دهنده و تسریع بخش كسب معرفت قرآنی است


محمد مهدی حق گویان ، 15 ساله ، کارشناس ارشد علوم قرآنی و نابغه قرآنی

جهان اسلام با حضور در هفتمین شب از برنامه رمضانی "برآستان جانان" در

بوستان جوانمردان ایران ، با قرائت قرآن با شیوه های ابداعی خود ، تحسین

همگان را برانگیخت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، در این برنامه، حق گویان عمل به

قرآن را مهم تر از حفظ آن دانست و گفت: « چه بسا كسانی كه حافظ قرآن

نیستند اما بیش از حافظان، عامل به قرآن هستند و حفظ قرآن، تسهیل دهنده و

تسریع بخش كسب معرفت قرآنی است.  تا می توانید قرآن بخوانید زیرا برکردار

و رفتار شما تاثیر مثبت می گذارد، همچنین به پدر و مادر خود نیکی کنید

زیرا به تعبیر کتاب الهی پدر و مادر دو پروردگار کوچک هستند که فرزندان

باید به آنان احسان کنند تا عاقبت به خیر شوند. از پدرها و مادرها هم

تقاضا دارم قرآن بخوانند تا فرزندان قرآن خواندن را از آنان بیاموزند.»

گفتنی است محمد مهدی حق گویان متولد 1376 از سن 8 سالگی شروع به حفظ قرآن

کرد و در طول 2 سال موفق به حفظ کل قرآن کریم شد. وی نخستین حافظ قرآن

كریم با توانایی قرائت به 62 روش در جهان است كه سبك های متنوعی را برای

تلاوت قرآن ابداع كرده است. به گفته حق گویان سبك های متنوعی برای تلاوت

قرآنی وجود دارد كه حافظ، بر اساس میزان تسلط خود بر قرآن كریم از آنها

برای تلاوت قرآن بهره می برد.

برنامه های هفتمین شب جشن رمضانیه " برآستان جانان " با قرائت مجلسی قرآن

کریم توسط مجید احمدی قاری بین المللی آغاز شد و در ادامه مراسم  حجت

الاسلام محسنی طی سخنانی گفت :«  اخلاق آدمی با اصلاح 3 نوع ارتباط حسنه

می شود ، ارتباط انسان با خدا ، با خودش و هم نوعش و کسی که ارتباط و

گفتگوی درونی با خودش را حسنه نکرده باشد نمی تواند ارتباط درستی با خدا

و مخلوقات خدا برقرار کند. رمضان فرصتی برای اصلاح این ارتباط است و اوج

رمضان شب قدر است که آدمی بی پرده و زلال با خدای خودش سخن می گوید. »

حضور استاد کریمخانی ، خواننده آهنگ ماندگار " قطعه ای از بهشت " در وصف

امام رضا (ع) و اجرای این آهنگ زیبا توسط او بخش دیگر از برنامه های

هفتمین شب از جشن شبانه " بر آستان جانان " بود و برنامه های شب هفتم با

ترتیل خوانی قرآن کریم توسط مجید احمدی به پایان رسید.

گفتنی است جشن معنوی "برآستان جانان" همزمان با نخستین شب ماه رمضان با

شعار " شهر خدا ، شهر شکیبایی" در غرب پایتخت آغاز شده است و ترتیل خوانی

، مناجات خوانی و تلاوت مجلسی قرآن کریم توسط  قاریان بین المللی ، قصص

قرآنی و روایت های عرفانی ، همخوانی قرآن با شهروندان ، اجرای برنامه های

هنری توسط هنرمندان موسیقی ، بازیگران ، طنزپردازان ، مداحان ، تواشیح

خوانان و شاعران ، ارایه سخنرانی توسط چهره های علمی و روحانیون ، مسابقه

حضوری رمضان و اهدای جوایز ، از جمله بخش های مختلف این ضیافت معنوی

شبانه است.

ویژه برنامه فرهنگی هنری "بر آستان جانان" به همت معاونت اجتماعی و

فرهنگی شهرداری و مدیریت فرهنگی هنری منطقه 22 و با همکاری منطقه تا 16

مرداد ماه ، هرشب از ساعت 30/21 تا 30/23 ، در بوستان جوانمردان ایران

برگزار می شود.

شنبه 14/5/1391 - 15:42

نابغه 15 ساله قرآنی جهان اسلام در "بر آستان جانان" منطقه 22 اعلام کرد؛


حفظ قرآن، تسهیل دهنده و تسریع بخش كسب معرفت قرآنی است


محمد مهدی حق گویان ، 15 ساله ، کارشناس ارشد علوم قرآنی و نابغه قرآنی

جهان اسلام با حضور در هفتمین شب از برنامه رمضانی "برآستان جانان" در

بوستان جوانمردان ایران ، با قرائت قرآن با شیوه های ابداعی خود ، تحسین

همگان را برانگیخت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، در این برنامه، حق گویان عمل به

قرآن را مهم تر از حفظ آن دانست و گفت: « چه بسا كسانی كه حافظ قرآن

نیستند اما بیش از حافظان، عامل به قرآن هستند و حفظ قرآن، تسهیل دهنده و

تسریع بخش كسب معرفت قرآنی است.  تا می توانید قرآن بخوانید زیرا برکردار

و رفتار شما تاثیر مثبت می گذارد، همچنین به پدر و مادر خود نیکی کنید

زیرا به تعبیر کتاب الهی پدر و مادر دو پروردگار کوچک هستند که فرزندان

باید به آنان احسان کنند تا عاقبت به خیر شوند. از پدرها و مادرها هم

تقاضا دارم قرآن بخوانند تا فرزندان قرآن خواندن را از آنان بیاموزند.»

گفتنی است محمد مهدی حق گویان متولد 1376 از سن 8 سالگی شروع به حفظ قرآن

کرد و در طول 2 سال موفق به حفظ کل قرآن کریم شد. وی نخستین حافظ قرآن

كریم با توانایی قرائت به 62 روش در جهان است كه سبك های متنوعی را برای

تلاوت قرآن ابداع كرده است. به گفته حق گویان سبك های متنوعی برای تلاوت

قرآنی وجود دارد كه حافظ، بر اساس میزان تسلط خود بر قرآن كریم از آنها

برای تلاوت قرآن بهره می برد.

برنامه های هفتمین شب جشن رمضانیه " برآستان جانان " با قرائت مجلسی قرآن

کریم توسط مجید احمدی قاری بین المللی آغاز شد و در ادامه مراسم  حجت

الاسلام محسنی طی سخنانی گفت :«  اخلاق آدمی با اصلاح 3 نوع ارتباط حسنه

می شود ، ارتباط انسان با خدا ، با خودش و هم نوعش و کسی که ارتباط و

گفتگوی درونی با خودش را حسنه نکرده باشد نمی تواند ارتباط درستی با خدا

و مخلوقات خدا برقرار کند. رمضان فرصتی برای اصلاح این ارتباط است و اوج

رمضان شب قدر است که آدمی بی پرده و زلال با خدای خودش سخن می گوید. »

حضور استاد کریمخانی ، خواننده آهنگ ماندگار " قطعه ای از بهشت " در وصف

امام رضا (ع) و اجرای این آهنگ زیبا توسط او بخش دیگر از برنامه های

هفتمین شب از جشن شبانه " بر آستان جانان " بود و برنامه های شب هفتم با

ترتیل خوانی قرآن کریم توسط مجید احمدی به پایان رسید.

گفتنی است جشن معنوی "برآستان جانان" همزمان با نخستین شب ماه رمضان با

شعار " شهر خدا ، شهر شکیبایی" در غرب پایتخت آغاز شده است و ترتیل خوانی

، مناجات خوانی و تلاوت مجلسی قرآن کریم توسط  قاریان بین المللی ، قصص

قرآنی و روایت های عرفانی ، همخوانی قرآن با شهروندان ، اجرای برنامه های

هنری توسط هنرمندان موسیقی ، بازیگران ، طنزپردازان ، مداحان ، تواشیح

خوانان و شاعران ، ارایه سخنرانی توسط چهره های علمی و روحانیون ، مسابقه

حضوری رمضان و اهدای جوایز ، از جمله بخش های مختلف این ضیافت معنوی

شبانه است.

ویژه برنامه فرهنگی هنری "بر آستان جانان" به همت معاونت اجتماعی و

فرهنگی شهرداری و مدیریت فرهنگی هنری منطقه 22 و با همکاری منطقه تا 16

مرداد ماه ، هرشب از ساعت 30/21 تا 30/23 ، در بوستان جوانمردان ایران

برگزار می شود.

شنبه 14/5/1391 - 15:41
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته