• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 409روز قبل

 

 معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 15 از بهسازی ناوگان حمل و نقل شهرک بروجردی خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مسعود لواف زاده با اعلام این خبر گفت: مسیر شهرک بروجردی به پایانه خاوران به دلیل کاهش مسافر طبق نظر کارشناسان کمیته حمل و نقل منطقه ناوگان اتوبوس در راستای مدیریت هزینه ها و بهینه سازی منابع برداشته شد و به جای آن مینی بوس نو و جدید جایگزین شد.

 او با اشاره به اینکه مسیر پایانه خاوران به شهرک بروجردی 5 ایستگاه دارد، افزود: 4 دستگاه مینی بوس در این خط هر 20 دقیقه طول مسیر را طی می کند.

 لواف زاده اضافه کرد: شهرک بروجردی در ناحیه 3 واقع شده و مسیر رفت از پایانه خاوران به شهرک 3 و نیم کیلومتر و مسیر برگشت 4.4 کیلومتر است.

 او در پایان ضمن تاکید بر اهمیت نقش ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک در شهر تهران گفت: تلاش می کنیم با توسعه و بهسازی ناوگان حمل و نقل در منطقه 15 رفاه و رضایت شهروندان را ارتقا دهیم.دوشنبه 3/9/1399 - 15:41

کرونا درعین حالی که یک بحران جهانی است اما نوع مدیریت ها در برخی کشورها منجر به کنترل بیماری شده است. از آنجا که در کشور ما نظرات مردم در تصمیم گیری ها غایب است تصمیم هایی گرفته می شود که وجهه کارشناسی ندارد.
به گزارش  شهر، غلامحسین محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری در نشست خبری نخستین جشنواره «شهر آماده» که صبح دوشنبه- ۳ آذر- به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: با توجه به بحران کرونا و شرایط عمومی کشور زندگی های مردم تغییر کرده و یکی از اتفاقاتی که به صورت طبیعی انجام می‌شود انجام گفتگوهای مجازی است و ارتباطاتی که به صورت آنلاین برقرار می شود.


او در ادامه با طرح این سوال که چرا یک سال است ما از پشت لنز های دوربین همدیگر را می بینیم، گفت: شاید لازم باشد که برای پاسخ به این سوال به تغییر ریل مدیریتی در شهر تهران بپردازیم. با توجه به کاهش سرمایه های زیستی و فرهنگی در شهر ، دیگر امکانات نبود که با ریل قبل تهران مدیریت شود. فروش زمین و آسمان برای اداره شهر و توسعه آن با شکست مواجه شده بود و اغتشاش در ساخت و ساز که امروز در شهر شاهد آن هستیم نتیجه ریل قبلی مدیریت است که به نظر من متعلق به فرد هم نبود بلکه برآمده از یک الگوی مدیریتی بود. 


او ادامه داد: با درآمدهای غیر پایدار و سرمایه های زیستی به فکر منافع یک عده بودن مسیر مورد قبول نیست . باید با درآمدهای پایدار به فکر منافع همه مردم باشیم. مردم نیاز دارند شناسنامه های شهر را ببینند وقتی در آن قدم می زنند احساس کنند که در یک شهر فرهنگی، پذیرا و مداراگر راه می روند و عادلانه از قلمرو عمومی بهره می برند.
او افزود: تغییر ریل مدیریت، پاسخگویی به خواسته های مردم و مطالبات آنها بود. لازم است این مسیر دنبال شود و خواسته های مردم در یک ارتباط دو و چند سویه جامه عمل بپوشد در این صورت است که تصمیمات ما مورد توجه و حمایت مردم خواهد بود .


محمدی افزود: در بحران کرونا به نظر من بزرگترین غایب نگاه مردم است. لازم است این سوال را بپرسیم که چرا نتوانستیم بحران کرونا را تخفیف بدهیم؟ درست است این بحران جهانی است و در همه کشورها به وجود آمده است اما در برخی کشورها محدودیت ها و نوع مدیریت ها منجر به کنترل بیماری شده است اما از آنجا که در کشور ما به دلیل غایب بودن نظرات مردم در تصمیم گیری ها از اینرسی بالایی برخوردار هستیم و  فشارهایی که باید به سیستم و مدیران وارد شود منجر به تصمیم هایی می شود که وجه کارشناسی ندارد.


محمدی ادامه گفت: وقتی بحران گسترده می شود برای کنترل آن نیاز به علم و نظر کارشناسی است و شهری آمادگی عبور از بحران را دارد که این نکته را در نظر داشته باشد. ما در شهرداری تهران از ابتدای کرونا به این نکته توجه داشتیم و با همین نگاه ستاد مقابله با بحران کرونا در تهران آغاز به کار کرد اما شهرداری تهران هم در واقع جزئی از نظام تصمیم گیری در کشور است. 


رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری به جشنواره شهر آماده اشاره کرد و گفت: در این جشنواره قرار است همه نظرات و ایده های مردم دیده شود و از حافظه تاریخی مردم در بحران کرونا استفاده کنیم. وقتی لنز دوربین عکاسان به شکار لحظات چالش برانگیز میرود مسیرهای جدیدی برای مبارزه با این ویروس باعث خواهد شد وقتی از شهر آماده و سامانه مبارزه با بحران زلزله و سیل صحبت می کنیم یعنی از امروز برای آینده شهر هزینه کرده‌ایم. این نگاره ها و تصاویر امیدی به آینده است و کمک می کند که ما درک بهتری از بحران داشته باشیم.

 

مقابله با بحران بدون حضور شهروندان امکانپذیر نیست

در ادامه این جلسه رضا کرمی محمدی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت شهر تهران بحران شهر تهران گفت: در کشوری زندگی می‌کنیم که هر سال با یک بحران جدی مواجه است . در ۱۰۰ سال گذشته هر شش، هفت سال با یک زلزله بزرگ یا سیل‌های مخرب و طوفان های شدید مواجه بودیم و این نشان می دهد که باید شهرهایمان از آمادگی بیشتری برای مقابله با بحران مواجه باشند و این نیازمند حضور مردم است و بدون حضور مردم به نتیجه نخواهیم رسید.


او افزود: در دنیا هم در بخش بزرگی از مدیریت بحران مردم نقش آفرینان اصلی هستند. هم در امدادرسانی و هم در تقویت مالی و اقتصادی و هم در اشاعه فرهنگ مقابله با بحران مردم باید نقش محوری داشته باشند. در ایران گویا فاصله‌ای بین مدیران و جامعه ایجاد شده است و این جشنواره می‌خواهد دیدگاه خالص مردم را نشان دهد؛ محدودیتی هم در نشان دادن عمق فاجعه توسط مردم ندارد. لازم است مردم بدانند که گاهی وقت ها یک عکس در تصمیمات مدیران تاثیر زیادی می گذارد .


کرمی در ادامه به بحران کرونا اشاره کرد و  گفت: بحران کرونا خیلی جدی است و مشکلات زیادی ایجاد کرده است اما در این بحران هم می‌بینیم که مردم نقش خیلی کمی دارند. 
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: ما در تهران گروهی ۱۲ هزار نفره از داوطلبان به نام گروه دوام درست کرده ایم که با سازمان هماهنگ هستند و در شرایط بحرانی به کمک سازمان خواهند آمد و هم اکنون هم در حوزه هایی مثل آموزش در مدارس فعال هستند و به پاس خدماتش آن جایزه ویژه ای در این جشنواره برای آنها در نظر گرفتیم.

دوشنبه 3/9/1399 - 15:29سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از آمادگی سازمان تاکسیرانی برای فصل سرما با هدف خدمات رسانی مناسب به شهروندان در ایام بارش نزولات آسمانی با اولویت رعایت شیوه نامه های بهداشتی خبر داد.
به گزارش  روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ محمد روشنی، سرپرست این سازمان با بیان این خبر گفت: همزمان با آغاز فصل سرما و شروع بارش های فصلی، هماهنگی های لازم در خصوص "آمادگی کامل برای خدمات رسانی شایسته به شهروندان" صورت گرفته و دستورالعمل مربوطه تهیه و به تاکسیرانی مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شده است.

روشنی افزود: نظارت بر عملکرد خطوط و آماده باش گشت های میدانی و رصد لحظه ای فعالیت تاکسی ها از مهمترین تمهیدات پیش بینی شده است تا زمان انتظار مسافران در هنگام بارندگی به حداقل ممکن برسد هر چند که با توجه به همزمانی این طرح با محدودیت های جدیدکرونایی با شرایط متفاوتی نسبت به گذشته روبرو هستیم.

او ادامه داد: علاوه بر ایام بارندگی، اعمال محدودیت های جدید کرونایی نیز موجب افزایش احتمالی حجم مسافر در شیفت عصرگاهی خواهد شد که اعزام تاکسی های پوششی در این خصوص در دستور کار است.

روشنی با اشاره به اینکه طرح زمستانه سازمان تاکسیرانی از ابتدای آذر آغاز و تا پایان اسفند سال جاری ادامه دارد، گفت: علاوه بر تمهیدات ایام بارندگی، نظارت بر رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی مقابله با شیوع بیماری کرونا از جمله فاصله گذاری اجتماعی، استفاده اجباری از ماسک توسط تاکسیران و مسافرین، باز بودن ضربدری شیشه های خودرو، ضدعفونی تاکسی در این طرح لحاظ شده است.

او نصب پوشش های نایلونی به عنوان جداکننده فضای تاکسیران از مسافران را از دیگر فعالیت های سازمان تاکسیرانی برای حفظ سلامتی رانندگان برشمرد و افزود: تاکسیرانان متقاضی برای دریافت این خدمت رایگان می توانند به سایت باشگاه رفاه تاکسیران مراجعه و ثبت نام کنند.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران یادآور شد: تاکسیرانان تهرانی تحت آموزش های لازم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی و دستورالعمل های فصلی اهتمام جدی و مشارکت موثری دارند ولی همچنان سامانه تلفنی ۱۸۸۸ آماده دریافت پیشنهادات، شکایات و نقطه نظرات شهروندی است.

دوشنبه 3/9/1399 - 15:25

 

از روز جمعه ۳۰ آبان تا روز یکشنبه دوم آذرماه، ۱۴۸۱ درخواست شهروندان با موضوع آبگرفتگی در سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ ثبت شده است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران؛ با توجه به بارش نزولات آسمانی در کلان شهر تهران طی سه روز گذشته و درخواست‌های ثبت شده در این خصوص مناطق ۱۲، ۱ و ۱۵ به ترتیب بیشترین سهم درخواست‌ها را در موضوع آبگرفتگی به خود اختصاص داده‌اند و مناطق ۱۳، ۲۱ و ۲۰ دارای کمترین درخواست ثبت شده بوده‌اند.

شایان ذکر است از این تعداد درخواست ثبت شده ۱۳۹۷ درخواست انجام گردیده و ۸۴ درخواست نیز در حال رسیدگی و انجام است.

بنابراین گزارش بیشترین علت آبگرفتگی در بارندگی اخیر از نگاه شهروندان تخلیه زباله در انهار بوده است.

دوشنبه 3/9/1399 - 15:21
داود لطفی شهردار منطقه 17 با بیان اینکه ورودی کنار گذرپل شهیدان حسنی از ورودی های مهم منطقه 17 است گفت: با تحریب املاک معارض در این محدوده، محله بلورسازی از بن بست خارج می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17، داود لطفی شهردار منطقه 17 در مورد تعریض ورودی کنار پل شهیدان حسنی که منجر به تخریب یک مرکز بهداشتی و یک حسینیه شده است گفت: این محله یکی از محلات کم برخوردار ناحیه سه منطقه 17 است و ورودی بسیار مهم که در کنار پل قلعه مرغی یا پل شهیدان حسنی است و کمتراز دو و نیم متر عرض دارد در اینجا واقع شده است.
وی افزود: از دهه ۷۰ شمسی با توجه به احداث پل روگذر خیابان قلعه مرغی دسترسی اهالی از محدوده خیابان زمزم به محدوده محله هشتم صرفاً از کنار گذر جنوبی این پل صورت می گیرد.
لطفی ادامه داد: با توجه به قرار گیری بخشی از ساختمان مرکز بهداشت مهرگان که عملا تردد خودروهای سنگین و امداد رسان با مشکل مواجه بوده و از سویی دیگر قرارگیری ساختمان حسینیه ثارالله در ادامه مسیر به طور کلی موانعی جهت سهولت تردد ایجاد نموده بود.
شهردار منطقه 17 با بیان اینکه از سالیان گذشته مذاکراتی جهت اجرای عقب نشینی و بازگشایی معبر مناسب از سوی شهرداری با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران صورت گرفته بود گفت: پس از توافقنامه تنظیم شده و تعیین ساختمان معوض، به منظور جلوگیری از وقفه در روند خدمت رسانی مرکز بهداشت به اهالی منطقه مقرر شد ادامه فعالیت مرکز بهداشت در ساختمان جدید صورت پذیرد و ساختمان موجود و همچنین حسینیه ثارالله تحویل شهرداری منطقه به منظور تخریب و آزادسازی معبر قرارگیرد.
لطفی با بیان اینکه با تخریب این دو ساختمان عرض گذر به حدود 8 متر می رسد اذعان داشت: با توجه به طراحی صورت گرفته مقرر شد نظر به سهولت دسترسی سواره و ایجاد مسیر ایمن برای عابرین و دوچرخه سواران معبری به عرض ۶ متر سواره رو و ۲ متر پیاده رو در ضلع جنوبی کنارگذر پل و معبر ایمن برای دوچرخه سواران در ضلع شمال پل ایجاد شود.
وی در پایان گفت: از سوی دیگر با توجه به توافق صورت گرفته مقرر شد در محوطه باقی مانده از اجرای طرح عقب نشینی، ساختمانی با مشخصات فنی مناسب جهت مرکز بهداشت و نیز ساختمانی به وسعت ۲۰۰ متر مربع جهت حسینیه ثارالله ساخته و تحویل متولیان مربوطه شود.

دوشنبه 3/9/1399 - 15:15


معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه2 گفت: قرارگاه جهادی ، سلامت و محله محور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سرای محلات منطقه2  آغار به کار می‌کند.
 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، یوسف مزارعی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه ۲ با اعلام این خبرگفت: با توجه به شیوع پاندومی کرونا ، آماده سازی فضاها و زیر ساخت های سرای محلات،برای راه اندازی قرارگاه  جهادی ، سلامت و محله محور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان "بسیج عمومی کنترل اپیدمی" آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه  سراهای محلات منطقه به عنوان، مراكز پشتیبانی و اداری قرارگاه جهادی  در حالت آماده باش جهت خدمت رسانی هستند گفت: مجموعه ی مدیریت شهری منطقه دوبا مشارکت دراین طرح  تلاش دارد تا در كنار نمایندگان مرکز بهداشت شمال غرب، بسیج ناحیه باهنر و سایردستگاهها،با کلیه ظرفیت ها و توان لازم  درحفظ سلامت شهروندان تاثیرگذار باشد..
مزارعی گفت: متولی اجرای این طرح ‌ وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی  است و دراین قرارگاه جهادی  خدماتی  از قبیل رهگیری، پیگیری و مراقبت از افراد مشكوك و مبتلا به كووید ۱۹، قبل و بعد از بستری در بیمارستان  ارائه می شود.
به گفته معاون شهردار منطقه2 ، اكیپ های  تخصصی وزارت بهداشت و درمان با مراجعه به محلات منطقه ،این خدمات را ارائه می کنند.
وی افزود: با توجه به اینکه بهداشت و سلامت یکی از ارکان مهم در جامعه محسوب می شود و اگر مورد تهاجم قرار گیرد پیشرفت و تعالی جامعه با آسیب مواجه خواهد شد لذا تشکیل این قرارگاه یک امر ضروریست تا بتوانیم با مشارکت و هم افزایی کلیه دستگاه های مسئول و نقش آفرینی مردم در راستای صیانت از سلامت  شهروندان گام برداریم.

دوشنبه 3/9/1399 - 15:14


رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران طرح جذب دستیاران در شهرداری تهران را اقدامی ارزشمند در راستای به‌کارگیری نیروهای توانمند و مستعد به منظور توسعه منابع انسانی بر مبنای اصل شایسته گزینی و استعداد یابی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، رضا کرمی محمدی در بازدید از کانون ارزیابی دستیاران مدیران شهرداری تهران که در انجمن شهر تهران انجام شد ، ضمن اظهار امیدواری در خصوص آینده روشن این طرح در مدیریت شهری گفت: این طرح در درازمدت می‌تواند تاثیرات عمیقی در مدیریت شهری بگذارد.
کرمی محمدی در خصوص تبیین و تشریح اهداف ارزیابی نیروهای انسانی برای جذب به عنوان دستیار مدیران شهری افزود: ما امکان توسعه نیروی انسانی با ظرفیت‌های بالای دانشی را داریم و می‌توانیم از نیروی انسانی متعهد و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور بهره ببریم. این اقدام موجب استفاده عادلانه از این ظرفیت‌ها در جهت کمک به اتخاذ تصمیمات بهتر برای شهر خواهد شد.
در این بازدید حامد مظاهریان، معاون شهردار تهران، رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، محمد فرجود مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران و سید مصطفی قاضی زاده، مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهر حضور داشتند.

دوشنبه 3/9/1399 - 14:49

 

 سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان در پی درگذشت حجت‌الاسلام محمدحسن راستگو ملقب به عمو راستگو کارشناس حوزه تعلیم و تربیت، یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری کودک و نوجوان، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن راستگو از اساتید حوزه علمیه و فعال در زمینه تربیت مربی و کارشناس مسائل دینی به خصوص کودک و نوجوان، دعوت حق را لبیک گفت.

متن یادداشت سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان بدین شرح است:

اول هر کار؛ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ.

 به نام خداوند بخشنده مهربان.

بسیاری از ما احکام و حکایت های دینی را با بیان زیبا و دلنشین از زبان «عمو راستگو» یاد گرفتیم.

«بازی با کلمات»، «جدول کلمات»، «بشمار و پیدا کن» و... با بیان گرم و نمایشی خط دینی و قرآنی را به   بچه ها نشان داد. «عمو راستگو» باطن دین را با ظاهر کلمات با بیانی جذاب و طنز، متناسب با فهم مخاطبان کودک و نوجوان خود یاد می داد و هیچ واهمه ای از نوع بیان خود که مورد نقد قرار گیرد نداشت بلکه به گونه هنرمندانه و با بیانی زیبا بچه ها را پای مباحث شیرینش جذب می کرد. ابتدا شیوه اجرای ایشان مورد نقد قرار گرفت اما بعد از اجراهای جذاب و دوست داشتنی عمو و استقبال کودکان و نوجوانان به این برنامه دلنشین همه به اتفاق شیوه آموزش او را تصدیق کردند و این بود که این روحانی خوش بیان قسمت عمده عمر پربرکت خود را در راه آموزش و پژوهش برای کودکان و نوجوانان سپری کرد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

 

   

 

دوشنبه 3/9/1399 - 14:47

 


مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران از کاهش ۳۱ درصدی مسافران مترو همزمان با شروع اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه فرنوش نوبخت با اشاره به كاهش آمار مسافری در روزهای اخیر گفت: سرفاصله حركت قطارها تغییری نداشته و با همان ظرفیت قبلی به فعالیت خود ادامه می‌دهیم.

 مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح كرد: در اولین روز از اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی که با روز شنبه اول هفته مصادف شده بود، نسبت به شنبه هفته گذشته  شاهد كاهش ۲۳۰۰ نفری مسافر بودیم  این در حالیست كه آمار ارائه شده در مقایسه با آخرین روز كاری آبان ماه سال جاری در چهارشنبه هفته گذشته 31 درصد كاهش مسافری رانشان می دهد.

وی با تاكید بر اینكه استفاده  شهروندان از متروی تهران كاهش داشته افزود: شرکت بهره برداری متروی تهران با همان ظرفیت قبلی و اجرای سرفاصله حرکت قطارهای مترو در خط دو  ۳ دقیقه، خطوط یك و چهار۳/۵ دقیقه، خط سه 6 دقیقه، خط شش با سرفاصله ۱۵ و خط هفت ۱۰ دقیقه  سرویس دهی دارد.

وی خاطرنشان كرد: با همان ظرفیت پیش از شیوع ویروس کرونا در حال خدمت رسانی است، اما در برخی از ساعات روز در ایستگاه‌های تقاطعی ممکن است با حجم بالای مسافر مواجه شویم که عمدتاً مربوط به ساعات ابتدایی روز است، ولی بر اساس آمار كاهش مسافری را شاهد هستیم.

دوشنبه 3/9/1399 - 14:44

 

 

در پی بروز برخی حوادث و در راستای پیگیری اقدامات مربوط به ارتقای مسائل ایمنی ، بهداشت ومحیط زیست درفضاهای كارگاهی خطوط مترو، مدیر عامل شركت مترو طی جلسه فوق العاده كمیته مدیریت بحران ، پدافند غیرعامل وHSE با حضور مجریان و مشاوران خطوط، به بررسی علل سوانح اخیر پرداخته و تصمیمات مقتضی به منظور افزایش ضریب ایمنی كار و جلوگیری حداكثری از تكرار حوادث اینچنینی اتخاذ شد. 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، در این جلسه گزارشی از دلایل وقوع حوادث به همراه پیش بینی تمهیدات و راهكارهای لازم به منظور ممانعت از تكرار سوانح اخیر ارائه شد. همچنین مقرر شد با توجه به انتخاب مشاور جهت استقرار سامانه HSE-MS  و ایجاد پرتال پایش به همراه داشبورد HSE  در شركت مترو، علاوه بر نظارت بیشتر بر ضوابط ایمنی مربوط به احداث خطوط و ایستگاه ها ، گزارش مستمر و دوره ای از نحوه عملكرد واحد ایمنی ، بهداشت و محیط زیست در پروژه ها تهیه و ارائه شود .

مصوبه دیگر جلسه مذكور ، ابلاغ آیین نامه اجرایی الزامات مسائل ایمنی ، بهداشت و محیط زیست جهت اجرای دقیق به پیمانكاران با توجه به روش اجرایی مدیریت – كنترل مدارك و مستندات ، بازنگری و مدیریت تغییر و در نهایت اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه بود .  

 

دوشنبه 3/9/1399 - 14:43
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته