تعداد مطالب : 390
تعداد نظرات : 403
زمان آخرین مطلب : 3037روز قبل

فتبارك الله احسن الخالقین

پنج شنبه 10/11/1387 - 3:47
عكسهایی از لانه سازی یك زنبور وحشی
عكسهایی از لانه سازی یك زنبور وحشی

عكسهایی از لانه سازی یك زنبور وحشی

عكسهایی از لانه سازی یك زنبور وحشی

عكسهایی از لانه سازی یك زنبور وحشی

عكسهایی از لانه سازی یك زنبور وحشی


چهارشنبه 9/11/1387 - 11:7

 سلام بر شهدای انقلاب اسلامی


من پس از باز شدن فرودگاه ها بلافاصله به ایران خواهم رفت و به او خواهم فهماند كه شما
غاصب هستید و خائن به ملت ما و ملت ما دیگر تحمل شما نوكرهای خارجی را نخواهد كرد.
باری اینها باید بدانند كه وقت آنكه قلدری بكنند گذشت.
من ملت ایران را به ادامه نهضت دعوت می كنم و دعوت می كنم تا این قلدرها را
سرجای خودشان بنشانند لكن آرامش را از دست ندهند. من از همه ملت ایران
تشكر می كنم و در اولین فرصت پیش مردم به ایران خواهم رفت تا با آنها یا كشته شوم
و یا حقوق ملت را بگیرم كه به ملت برگردانم. خداوند همه شما را توفیق بدهد.
57/11/5ملت آگاه ایران! شجاعانه مبارزات خود را ادامه دهید كه اگر لحظه ای غفلت كنید تمام خون هائی كه در راه اسلام و آزادی داده اید هدر می رود و چنان ضربه ای به شما وارد می كنند كه نفس هایتان قطع و فریادهای حقتان در گلو شكسته شود. من به عموم ملت دلیر اعلام می كنم كه رژیم سلطنتی غیر قانونی و مجلسین غیر ملی و غیر قانونی و حكومت غاصب غیر قانونی و یاغی است. اطاعت از این دستگاه، اطاعت از طاغوت و حرام است. اطاعت از شاه مخلوع و دولت یاغی، جرم است در قانون و حرام است در شرع
57/10/16
من از عواطف طبقات مختلف ملت تشكر می كنم. عواطف ملت ایران به دوش من بارگرانی است كه نمی توانم جبران كنم
57/11/12
اكنون بر جمیع جناح های ملی و دولتی است كه چون گذشته دولت غیرقانونی را محكوم كنند و اطاعت از آن نكنند كه اطاعت طاغوت حرام و مخالف رضای خداست. من از طبقه شریف ارتش كه دستشان به خون جوانان آلوده نشده است می خواهم كه ننگ اطاعت از جنایتكاران را تحمل نكنند و با قاطعیت آنان را از مقابل با ملت باز دارند. ملت از خود شماست، برای منافع اجانب برادركشی نكنید و با پشتیبانی از اسلام و ملت نام خود را در تاریخ جاوید كنید
57/11/9
صف های خود را محكم كنید و اراده ها را مصمم و وحدت كلمه را حفظ نمائید و با همه جناح های مسلمان خصوصا ارتشی ها ائتلاف كنید و سلام گرم مرا به آنان برسانید و بگوئید اینان كه با مسلسل شما و یا اجانب كشته می شوند برادران و خواهران شما هستند، برای ارضای شهوات شاه خود را پیش خالق و خلق رسوا نكنید، در آغوش ملت بیائید كه آغوش ما برای شما باز است. عزیزان من! از اختلاف كه الهام ابلیس است اجتناب نمائید و به هم پیوسته در راه هدف كه سرنگون شدن رژیم فاسد پهلوی است و قطع ایادی اجانب از مقدرات و مخازن كشور است، نهضت مقدس را ادامه دهید و در راه پیشرفت مقاصد اسلامی خود از هیچ عاملی نهراسید، این جنبش بزرگ را هیچ قدرتی نمی تواند متوقف كند. شما بحقید و دست خداوند تعالی با شماست و خدا خواسته است كه مستضعفین پیشوائی را به دست گرفته، خود وارث مقدرات و مخازن خود باشند
57/7/20
سرتاسر ایران با مشت گره كرده مقابل آمریكا وشوروی ایستاده و آمریكا را شكست داد آمریكا از آن اول گفت كه ما شاه را نگه می داریم، نخیر شاه باید باشد. حالا هم می گوید اما حالا یك قدری یواشتر. پیشتر با طمطراق می گفت كه ((ما خیر، این را نگه می داریم باید باشد ایشان، ثبات منطقه به واسطه اوست، اگر این نباشد ثبات ندارد منطقه)). بعد فهمیدند كه اصلا ایشان كه هست ثبات ندارد برای اینكه الان شما ملاحظه می كنید كه در ایران اینهمه اختلافات و اینهمه هیاهو برای این است كه این هست. اگر این برود، یعنی برود به طوری كه سقوط بكند سلطنتش، آنوقت است كه خواهند دید كه مملكت ثبات دارد
57/10/17
اكنون كه ملت ایران بر سر دو راهی مرگ و حیات و آزادی و اسارت و استقلال و استعمار و عدالت اقتصادی و استثمار واقع است و در پیشگاه خداوند تعالی و نسل آتیه مسوول است، باید تا رسیدن به هدف، نهضت را هر چه شور انگیزتر ادامه دهد، و طمع كسانی را كه با توطئه های شیطانی می خواهند خون جوانان ما را به هدر دهند. قطع كند و به این مصلحت اندیشی های مامورین شاه و آمریكا با مشت گره كرده جواب دهد
57/8/14


 

چهارشنبه 9/11/1387 - 11:6

 

 

 

 عجب صبری خدا دارد !
اگر من جای او بودم .
همان یك لحظه اول ، كه اول ضلم را میدیدم از مخلوق بی وجدان ، جهانرا با همه زیبایی و زشتی ، برروی یكدگر ، ویرانه میكردم .


عجب صبری خدا دارد !
اگر من جای او بودم .
كه در همسایه صدها گرسنه ، چند بزمی گرم عیش و نوش میدیدم ، نخستین نعره مستانه را خاموش آندم ،بر لب پیمانه میكردم .


 

عجب صبری خدا دارد !
اگر من جای او بودم .
كه میدیدم یكی عریان و لرزان و دیگری پوشیده از صد جامه رنگین زمین و آسمانرا واژگون مستانه میكردم .


عجب صبری خدا دارد !
اگر من جای او بودم .
نه طاعت میپذیرفتم ،نه گوش از بهر استغفار این بیدادگرها تیز كرده ،پاره پاره در كف زاهد نمایان ،سبحه صد دانه میكردم .


عجب صبری خدا دارد !
اگر من جای او بودم .
برای خاطر تنها یكی مجنون صحرا گرد بی سامان ،هزاران لیلی ناز آفرین را كو به كو ،آواره و دیوانه میكردم .


عجب صبری خدا دارد !
اكر من جای او بودم .
بگرد شمع سوزان دل عشاق سرگردان ، سراپای وجود بی وفا معشوق را ، پروانه میكردم .


عجب صبری خدا دارد !
اگر من جای او بودم .
بعرش كبریایی ، با همه صبر خدایی ،تا كه میدیدم عزیز نابجایی ، ناز بر یك ناروا گردیده خواری میفروشد ،گردش این چرخ را وارونه ، بی صبرانه میكردم .


عجب صبری خدا دارد !
اگر من جای او بودم .
كه میدیدم مشوش عارف و عامی ، ز برق فتنه این علم عالم سوز مردم كش ،بجز اندیشه عشق و وفا ، معدوم هر فكری ، در این دنیای پر افسانه میكردم .


عجب صبری خدا دارد !
چرا من جای او باشم .
همین بهتر كه او خود جای خود بنشسته و تاب تماشای تمام زشتكاریهای این مخلوق را دارد ، وگرنه من بجای او چو بودم ،یكنفس كی عادلانه سازشی ، با جاهل و فرزانه میكردم .

عجب صبری خدا دارد ! عجب صبری خدا دارد


 

به نقل از سایت راه نرفته

چهارشنبه 9/11/1387 - 11:4

رابطه استنشاق دود سیگار محیطی با مشکلات باروری در زنان
زنانی که به طور مرتب در معرض دود سیگار محیطی هستند، نسبت به زنانی که در معرض دود سیگار نیستند، مشکل بیشتری در باردار شدن دارند
 به گزارش خبرگزاری رویترز پژوهشگران می‌گویند یافته‌های تازه یک دلیل دیگر برای این است که زنان سیگار را ترک کنند.

بررسی‌های قبلی نشان داده‌اند که زنانی که سیگار می‌‌کشند، در معرض خطر بیشتر عوارض بارداری از جمله خطر مشکلات بهداشتی برای نوزادادن‌شان هستند.

 گرچه برخی از بررسی‌ها نشان داده‌اند که قرارگیری در معرض دود سیگار در حین بارداری باعث افزایش خطر سقط جنین می‌شود، در مورد خطرات دود سیگار محیطی برای باروری زنان اطلاعات چندانی در دست نیست.

 

در این بررسی جدید، که بیش از ۴۸۰۰ زن را دربر می‌گرفت، پژوهشگران دریافتند که زنانی که با والدی بزرگ شده‌اند که سیگار می‌کشیده است، با احتمال بیشتری گزارش می‌دهند که در باردار شدن دچار اشکال هستند. اشکال بارداری در این بررسی باردار نشدن پس از بیش از یک سال تلاش تعریف شده بود.

 به علاوه زنانی که هم در دوران کودکی و هم دوران بزرگسالی در معرض دود سیگار بوده‌اند، با احتمال ۳۹ درصد بیشتر در معرض سقط جنین یا مرده‌زایی هستند، و ۶۸ درصد با احتمال بیشتر اشکال در باردار شدن هستند.

سرپرست این پژوهش، لوک جی پپون در دانشگاه روچستر در نیویورک در این باره گفت: "این آمار نفس‌گیر است و یقینا به خطر دیگر قرار گرفتن در معرض دود سیگار محیطی اشاره می‌کنند."

او افزود: "همه ما می‌دانیم که هم سیگار کشیدن و هم دود سیگار محیطی خطرناک هستند. استنشاق دود سیگار اثرات درازمدتی دارد، به خصوص برای زنانی که آماده بچه‌دار شدن می‌شوند."

یافته‌‌های پپون و همکارانش در دانشگاه روچستر در شماره آنلاین ۵ دسامبر نشریه Tobacco Control منتشر شده است.

پژوهشگران برای این بررسی نظرخواهی‌ها از ۴۸۰۴ زن را که به انستیتو سرطان روزول پارک در این دانشگاه مراجعه کرده بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. همه این زنان دست کم یک بار در طول عمر‌شان باردار شده بودند.

 در مجموع گروه پپون دریافت که ۱۱ درصد از این زنان در باردار شدن دچار مشکل هستند، و یک سوم آنها تاریخچه سقط جنین یا مرده‌زایی داشته‌اند.

 خطر این مشکلات با افزایش شمار ساعاتی در روز که یک زن در معرض دود سیگار محیطی قرار می‌گرفت، افزایش می‌یافت - الگویی که بیانگر رابطه سببی بین این دو است.

 پپون و همکارانش می‌گویند دود سیگار محیطی حاوی مجموعه‌ای از ترکیبات سمی است که بالقوه به سلامت تناسلی زن آسیب می‌رساند.

سموم سیگار ممکن است به ماده ژنتیکی سلول‌های آسیب برسانند، با لقاح تداخل کنند، و خطر سقط جنین را بالا ببرند، یا هورمون‌هایی را که برای لقاح و بارداری موفق لازمند، مهار کنند.

چهارشنبه 9/11/1387 - 11:1
سلام بر همه شهدای انقلاب اسلامی

وحدت كلمه، لله بودن این پیروزی را به شما داده تا حالا. این وحدت كلمه را حفظ كنید
57/11/1من مصمم هستم كه از پا ننشینم تا دستگاه فاسد را به جای خود بنشانم و یا در پیشگاه مقدس حق تعالی با عذر وفود كنم
اردیبهشت 1342
من خادم شما و مملكت هستم. آمده ام كه بزرگواری شما را حفظ كنم
57/12/9

معنویت غلبه كرد بر مادیت، خدا غلبه كرد بر شیطان و غلبه دارد بر شیطان
58/4/20
من از عواطف طبقات مختلف ملت تشكر می كنم. عواطف ملت ایران به دوش من بارگرانی است كه نمی توانم جبران كنم
57/11/12
خون شهیدان ما امتداد خون پاك شهیدان كربلاست و اربعین اخیر برادران ما، بازتاب اربعین آن دلاوران می باشد. خون طاهر آنان به حكومت طاغوتی یزید خاتمه داد و خون پاك اینان سلطنت طاغوتی را به هم پیچید.
57/10/26


من دولت تعیین می كنم، من تو دهن این دولت می زنم، من دولت تعیین میكنم، من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می كنم
57/11/12
ولایت فقیه برای شما یك هدیه الهی است
58/8/9

ما در این مدت مصیبت ها دیده ایم، مصیبت های بسیار بزرگ و بعضی پیروزها حاصل شد كه البته آن هم بزرگ بوده، مصیبت های زن های جوان مرده، مردهای اولاد از دست داده، طفل های پدر از دست داده.
من وقتی چشمم به بعضی از اینها كه اولاد خودشان را از دست داده اند می افتد، سنگینی در دوشم پیدا می شود كه نمی توانم تاب بیاورم. من نمی توانم از عهده این خسارات كه بر ملت ما وارد شده است برآیم، من نمی توانم تشكر از این ملت بكنم كه همه چیز خودش را در راه خدا داد، خدای تبارك و تعالی باید به آنها اجر عنایت فرماید.
57/11/12
این قدرت الهی بود كه طاغوت را شكست
57/11/30

منبع: سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی

چهارشنبه 9/11/1387 - 11:0

سلام بر شهدای انقلاب اسلامی 

 

منبع: سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی

چهارشنبه 9/11/1387 - 10:54
سلام بر شهدا انقلاب اسلامیآنجا دستبوسی می كنند و چاپلوسی، وقتی كه می رسند به مملكت خودشان شروع می كنند به كارهای هرزگی.
56/10/19غفلت نباید كرد، باید این نهضت را ادامه داد، باید خیابانها را پر از جمعیت كرد، باید همه مردم آگاهانه بریزند توی خیابانها و این بنیان فاسد را از بین بردارند، چیزی دیگر از آن نمانده است جز یك حشاشه ای، چیز مختصری، این هم باید با همت شما مردم مسلمان، با همت ملت ایران باید این هم از میان برداشته بشود تا ما برسیم به یك حكومت اسلامی، به یك حكومت عدل، به یك حكومتی كه منافع شما را، نه حكومت می تواند بخورد، نه می تواند به غیر بدهد، ما یك همچو حكومتی می خواهیم، یك حكومت ملی و اسلامی
57/11/14
من خادم شما و مملكت هستم. آمده ام كه بزرگواری شما را حفظ كنم
57/12/9

شاهنشاهی ایران از اولی كه زاییده شده است تا حالا روی تاریخ را سیاه كرده است. جنایات شاه های ایران روی تاریخ را سیاه كرده است، برج از سر درست می كردند
50/3/6
مردم شاه را نمی خواهند و او را یك جنایتكار و یك خائن می دانند و هیچ كس نمی تواند با این خواست مخالفت كند. تاریخ در آینده نزدیك نشان می دهد كه خواست ملت و خدا بر تمام خواست ها حاكم است
57/10/25
اما به ملت عزیز ایران توصیه می كنم كه نعمتی كه با جهاد عظیم خودتان و خون جوانان برومندتان به دست آوردید، همچون عزیزترین امور قدرش را بدانید و از آن حفاظت و پاسداری نمایید و در راه آن كه نعمتی عظیم، الهی و امانت بزرگ خداوندی است كوشش كنید و از مشكلاتی كه در این صراط مستقیم پیش می آید، نهراسید كه ((ان تنصروا الله ینصركم و یثبت اقدامكم)).
وصیتنامه سیاسی الهی امام
جناب عالی را یكی از بازوهای توانای جمهوری اسلامی می دانم و شما را چون برادری كه آشنا به مسائل فقهی و متعهد به آن هستید و از مبانی فقهی مربوط به ولایت مطلقه فقیه جدا جانبداری می كنید، می دانم و در بین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانی اسلامی از جمله افراد نادری هستید كه چون خورشید روشنی می دهید.
66/10/21من وقتی مطالعه روحیه مردان و زنان جوان از دست داده را می كنم كه شجاعانه در مقابل مصائب ایستادگی كرده و می كنند، برای خود احساس شرمندگی می كنم
57/7/14
این انقلاب بزرگ كه دست جهانخواران و ستمگران را از ایران بزرگ كوتاه كرد. با تاییدات غیبی الهی پیروز گردید.
وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی

چهارشنبه 9/11/1387 - 10:52پس از این‌که «ح.ش»، صاحب تلویزیون ‏ITN‏ در خیانتی آشكارا به هموطنان خود، رپرتاژ آگهی ‏کاملا دروغ و غیر واقعی فروش آپارتمان در دوبی با دادن اقامت دایم برای اعضای ‏خانواده و بهره‌برداری از خدمات اجتماعی دولت دوبی را مطرح کرد، شمار بسیاری ‏از این آپارتمان‌ها به خریداران ساده‌دل ایران فروخته شد، در حالی که هیچ ضمانتی ‏برای دادن اقامت همیشگی برای آنها وجود نداشت.‏

به گزارش خبرنگار «تابناك»، با این حال این فرد شیاد و شبکه او دست از این آگهی‌های کذب بر نداشته و جالب این‌که ‏مقامات اماراتی که شاهد فروش آپارتمان‌های مورد اشاره بودند، از كارهای غیر قانونی این تلویزیون و شرکای وی در دوبی هیچ گونه جلوگیری نکردند.‏

اكنون با گذشته پنج سال، دولت امارات در سیاستی کاملا ضد ایرانی، هزاران نفر از کارگران ‏و کارمندان ایرانی شرکت‌های گوناگون را از این کشور بیرون کرده و در قانون سخت‏گیرانه، حق ثبت شرکت توسط ایرانی‌ها را در منطقه آزاد ممنوع و اجازه اقامت دایمی را ‏برای شهروندان ایرانی به طور کل سلب کرده است.‏

در این میان، جالب است بدانید که بیش از دو هزار نفر از کسانی که آپارتمان‌های دوبی را ‏خریداری کرده‌اند، بارها تقاضای روادید عادی آنها در بخش مهاجرت سفارت امارات ‏برگشت خورده و این در حالی است که اموال و آپارتمان‌های آنها در امارات رها ‏شده است.‏
ولی این پایان سناریو تلخ نیست؛ یکی از بندهای قرارداد انگلیسی، خرید آپارتمان در دوبی ‏می‌گوید: صاحب این آپارتمان تا هنگامی که زنده باشد، مالک آن بوده و پس از اینکه فوت كند، آپارتمان جزو اموال عمومی در دوبی به شمار می‌آید!‏

این نکته را کارمند ایرانی یکی از بنگاه‌های معاملات ملکی در دوبی در اختیار خبرنگار «‏تابناک» گذاشت و می‌تواند شوک بزرگی به ایرانیان صاحب خانه در دوبی وارد کند.‏
از طرفی، با توجه به قرارداد 99 ساله ساخت پروژه ملک و زمین در دوبی، عملا پس از ‏گذشت زمان مورد اشاره، هیچ ملکی در امارات در مالکیت صاحب خصوصی نیست.‏

به رغم این اوضاع، شهروندان انگلیسی و آمریکایی که از قوانین تشویقی زیادی برای ‏سرمایه‌گذاری در دوبی و امارات برخوردار هستند، هرگز به هزینه‌های شخصی روی ‏املاک و آپارتمان‌ها به صورت خصوصی اقدامی نکرده‌اند و در حرکتی هوشمندانه و ‏حقوقی با تشکیل گروه‌های ملکی و سهم مشترک به صورت ‏Time Share*‎‏Time Share ) *‎‏ : به مدل مالکیت زمانی متغیر در سال گفته می‌شود که چند نفر به صورت ‏جمعی با مبلغی بسیار پایین که ضرر زیادی نداشته و هزینه‌های استهلاک و تبدیل به ‏احسن شامل آن نمی‌شود، یک ملک را به صورت مشاء در مالکیت خود گرفته و برای ‏استفاده در محدوده زمانی خاصی در هر فصل از آن بهره می‌برند!‏) ملکی را ‏به صورت شرکتی خریده و از املاک استفاده جمعی می‌کنند.‏

همین رویکرد در بیست سال اخیر است که موجب شد اماراتی‌ها برای جلب نظر ‏سرمایه‌گذاران بزرگ اروپایی، هزینه‌های وحشتناکی مانند ساخت ورزشگاه 140 میلیون ‏دلاری الامارات برای باشگاه آرسنال و خرید نجومی باشگاه منچستر سیتی را به جان ‏بخرند؛ شاید که چشم تیز و قانونمند اروپایی را از حقیقت دور کنند.‏

در عین حال، متأسفانه شهروندان ایرانی به خاطر تبلیغات دروغ شبکه تلویزیونی مورد ‏اشاره و اهداف اقتصادی و ضد ایرانی صاحب آن بیشترین سهم را از آپارتمان‌ها و ‏املاک مورد اشاره دارند و معلوم نیست با روحیه پس‌انداز ما ایرانی‌ها، چه آینده تلخی ‏در انتظار این سرمایه‌ها و ارثیه‌های خریداری شده باشد!‏

 

به نقل از سایت میعادگاه

چهارشنبه 9/11/1387 - 10:22سلام بر همه شهدا بویژه شهدای انقلاب اسلامی


منبع: سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی

چهارشنبه 9/11/1387 - 10:20