abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

در آستانه عید غدیر خم، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی به همراه حوزه بسیج منطقه۹ نسبت به برپایی کارناوالی با عنوان "کاروان پیام رسانان غدیر" اقدام کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، صالح زمانی سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۹ با اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز دهه امامت و ولایت و به منظور غنی سازی اوقات فراغت و گرامیداشت اعیاد قربان و غدیر با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری‌ اجتماعی، برنامه هایی با ایجاد شور و نشاط اجتماعی در محلات ویژه این ایام مبارک برگزار شد.

او افزود: در همین راستا معاونت امور اجتماعی و فرهنگی با همراهی حوزه بسیج منطقه۹ با برپایی کارناوالی با عنوان "کاروان پیام رسانان غدیر" در بلواراستاد معین، خیابان تفرش، خیابان شمشیری، خیابان آزادی و خیابان توکلی اقدام کرد.

سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۹ در خصوص عناوین برنامه های کارناوال مذکور عنوان کرد: برگزاری مد احی، تواشیح، مسابقه نقاشی غدیر ویژه کودکان با موضوع عید غدیر در شبکه های مجازی، مسابقه کتابخوانی غدیر با محوریت آشنایی با فلسفه روز غدیر در شبکه های مجازی از جمله عناوین برنامه های "کاروان پیام رسانان غدیر" بود.

زمانی در خاتمه ابراز امیدواری کرد تا بتوان با گرامیداشت مناسبت های ملی و مذهبی، نقش موثری در ارتقاء فرهنگ ایرانی-اسلامی و آموزش آن به کودکان، نوجوانان و جوانان داشته باشیم. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 4دقيقه قبل
شنبه 18/5/1399 - 18:35
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 کاروان شادستان به مناسبت عید غدیر خم، در مقابل دو بیمارستان شهدای تجریش و مسیح دانشوری با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی به اجرای برنامه های شاد و فرهنگی پرداخت.  

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید عباس سجادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی  شهرداری این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت:جشن عیدانه غدیر در شمال تهران با حرکت دو کاروان شادستان در محورهای اصلی شمال تهران برگزار شد و با هدف  تقدیر از کادر درمانی و روحیه دهی به بیماران بستری، در مقابل دو بیمارستان شهدا و مسیح دانشوری نیز برنامه های مناسبتی اجرا شد.

وی گفت: علاوه بر دو کاروان شادستان برنامه های نورافشانی، مسابقات و پخش خطبه غدیر در بوستان ها، تقدیر از خانواده های شهدای سادات، ایجاد ایستگاه های صلواتی، توزیع سبد کالا و اطعام افراد نیازمند و برگزاری برنامه های شاد و متنوع دیگر در این ایام از اقدامات اجرا شده است.

گفتنی است کاروان شادستان در روز جمعه ۱۷مرداد، از مسیر میدان تجریش، قدس،خیابان شریعتی، بلوار شهیداندرزگو، میدان ارتش و میدان شهرک شهید محلاتی و روز شنبه ۱۸ مرداد، از پارک وی، خیابان ولیعصرعج، بیمارستان شهدای تجریش، میدان قدس،میدان نیاوران، میدان شهید پور ابتهاج و بیمارستان مسیح دانشوری عبور کرد و به اجرای برنامه پرداخت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 4دقيقه قبل
شنبه 18/5/1399 - 17:57
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


جشن عیدانه غدیر با برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک جهت شادی و نشاط شهروندان در محله ها  برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید عباس سجادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی  شهرداری این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت : این برنامه ها شامل نورافشانی و برگزاری مسابقات و پخش خطبه غدیر در بوستانها، حرکت کاروان شادستان، تقدیر از خانواده های شهدای سادات، ایجاد ایستگاه های صلواتی، توزیع سبد کالا و اطعام افراد نیازمند و برگزاری برنامه های شاد و متنوع دیگر در ایام مبارک دهه ولایت است.


وی با بیان اینکه جشن عید غدیر بزرگترین عید شیعیان است خاطرنشان کرد : در همین راستا کاروان شادستان در روز های جمعه وشنبه ساعت 11 در مسیرهای مختلف منطقه به حرکت در خواهد آمد و مقابل بیمارستان های مسیح دانشوری و شهدای تجریش توقف می کند تا ضمن تقدیر از کادر درمانی و روحیه دهی به بیماران بستری در این بیمارستانها ، با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی ، شادی را میهمان دلهای شهروندان نماید.


سجادی افزود: روز جمعه 17 مرداد، این کاروان از مسیر میدان تجریش، قدس،خیابان شریعتی، بلوار شهیداندرزگو، میدان ارتش و میدان شهرک شهید محلاتی و روز شنبه 18 مرداد، از پارک وی، خیابان ولیعصرعج، بیمارستان شهدای تجریش، میدان قدس،میدان نیاوران، میدان شهید پور ابتهاج و بیمارستان مسیح دانشوری عبور کرده و به اجرای برنامه می پردازد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 4دقيقه قبل
جمعه 17/5/1399 - 22:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اعلام اینکه در طرحی و ساخت 26 بازار جدید میوه و تره بار، اصول و مؤلفه‌های محیط زیستی را به طور ویژه مورد توجه قرار داده‌ایم، گفت: اصولاً توسعه بازارهای میوه و تره بار با توجه به آثار آن بر کاهش آمد و شدهای شهری و آلودگی‌های ناشی از آن از یک سو و تأثیر آن در تغذیه سالم و تأمین سلامت شهروندان از سوی دیگر، فعالیتی در راستای حفظ و بهبود محیط زیست شهری است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اشاره به الزامی بودن تمامی د

ستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده از سوی این سازمان توسط بهره‌برداران، افزود: مدیران میادین و رؤسای بازارهای میوه و تره بار باید با جدیت بر حُسن انجام ضوابط و مقررات سازمان در این مراکز نظارت کنند و با هرگونه تخلف احتمالی بدون هیچ‌گونه اغماضی برخورد کنند.
وی تلاش برای حفظ محیط زیست را یک مسئولیت مهم اجتماعی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران دانست و اظهار کرد: نه تنها در ساخت بازارهای جدید میوه و تره بار، همه استانداردها و ضوابط محیط زیستی رعایت می‌شود، بلکه در ارائه خدمات این مراکز نیز موضوع مذکور را به شکل جدی مورد توجه قرار داده‌ایم.
راد با بیان اینکه همراهی و همکاری شهروندان در حفظ محیط زیست، از شروط موفقیت سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران است، خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای مراجعات شهروندان به میادین میوه و تره بار، اگر هر شهروند روزانه فقط یک کیسه نایلونی کمتر استفاده کند، این مهم می‌تواند سهم قابل توجهی در کاهش آلودگی محیط زیست داشته باشد.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، ضمن درخواست از شهروندان برای استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای و با تأکید بر اینکه در شرایط ویژه‌ ناشی از گسترش ویروس کرونا همه باید در کنار هم باشیم، یک‌بار دیگر به تمام شهروندان توصیه کرد تا هنگام حضور در میادین میوه و تره بار، فاصله فیزیکی خود را با دیگران حفظ کرده و حتماً از ماسک و دستکش استفاده نمایند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 4دقيقه قبل
پنج شنبه 16/5/1399 - 14:12
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر صبح امروز به عیادت شهروندی که مورد حمله سگی در تهران قرار گرفته بود، رفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان در حاشیه این دیدار گفت: کنترل سگ‌های بدون صاحب در سطح شهر از طریق زنده گیری این حیوانات و انتقال آنان به نقاهتگاه آرادکوه انجام می‌شود که بار مالی و هزینه هایی را به شهرداری تحمیل می‌کند.
وی ادامه داد:متاسفانه بر خلاف حامیان و دوستداران واقعی حیوانات، برخی حامی‌نماها با دلایل سودجویانه به تخریب عملکرد شهرداری در خصوص زنده‌گیری و انتقال می پردازند. از سویی برخی حامیان با اقدامات مخربی مانند غذا رسانی غیراصولی باعث افزایش جمعیت سگ ها در محدوده شهر و اختلال در چرخه ی طبیعی زاد و والد این حیوان می شوند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 4دقيقه قبل
پنج شنبه 16/5/1399 - 14:9
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )


مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران همزمان با اختتامیه جشنواره سراسری نقالان علوی گفت: پرداختن به هنر دیرینه نقالی و پرده‌خوانی که تلفیقی از چندین هنر است و در قالب یک رویداد صحنه‌ای به نمایش گذاشته می‌شود، به واسطه برگزاری جشنواره‌هایی از این دست امری مهم و قابل تقدیر است.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، چهارمین جشنواره پرده خوانی و نقالی غدیر «نقالان علوی» که با همکاری اداره کل فرهنگی شهرداری تهران، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو از ۴مرداد کار خود را آغاز کرده بود پس از ۱۰ روز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
محسن فتاحی مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در حاشیه اتمام چهارمین دوره جشنواره تصریح کرد: گروه های هنری که در این شرایط و وضعیت کرونایی با رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به فعالیت و حضور در این جشنواره اقدام کردند خوش درخشیدند و با پخش زنده رادیویی و تلویزیونی این رویداد فرهنگی و هنری اوقات پرباری در ایام اعیاد هفته ولایت برای شهروندان به وجود آوردند.
مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران حوزه فعالیت و اقدامات معاونت امور اجتماعی و فرهنگی در شهر تهران را وسیع دانست و افزود: شرایط پیچیده ای که این روزها ناشی از گسترش و تهدید ویروس کرونا در کشور حاکم است موجب شد در شهر تهران به فعالیت ها و هنرهایی پرداخته شود که شاید تا امروز کمتر پرداخته شده بود و در خیلی از موارد این فرصت ایجاد شد که این فعالیت ها و هنرها از نو احیاء شود.
وی با اشاره به جنس هنر نقالی و پرده خوانی که هم در اعیاد و هم در ایام عزاداری مسبوق به سابقه است خاطر نشان کرد: با نزدیک شدن به ماه عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) و فرارسیدن محرم الحرام و با شرایط موجود و رعایت دستورالعمل های بهداشتی برنامه های وسیعی در شهر تهران تدارک دیده شده است.
در ادامه محسن فتاحی تشریح کرد: در حوزه هنرهای نمایشی با همکاری مرکز نمایش های حوزه هنری چندین برنامه نمایشی برای اجرا و پخش از رسانه های دیداری و شنیداری با رعایت پروتکل های بهداشتی تدارک دیده شده است.
همچنین مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در همین راستا از فرصت به وجود آمده در این ایام برای پرداختن به تله تئاتر یاد کرد و افزود: تله تئاترهایی با موضوع های آیینی و فضای محرم در این ایام خاص تولید و پخش خواهد شد که بتوان تا حدودی با برنامه های تدارک دیده شده در حوزه فرهنگی و هنری خلاءهای ناشی از برگزار نشدن اجتماعات هرساله عزاداری در این ماه را پر کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 4دقيقه قبل
پنج شنبه 16/5/1399 - 14:2
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مهران مدیری بازیگر، نویسنده و کارگردان مطرح کشور طی انعقاد قرارداد همکاری به‌عنوان سفیر برند شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه معرفی شد.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، مهران مدیری بازیگر، نویسنده و کارگردان مطرح کشور طی انعقاد قرارداد همکاری در تاریخ 15 مردادماه سال‌جاری به‌عنوان سفیر برند شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه معرفی شد.
در این مراسم که با حضور مدیران عالی‌رتبه شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، مهران مدیری و اهالی رسانه در ساختمان اصلی ستاد مرکزی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه برگزار شد، رسول محمدی عضو محترم هیا‌ت‌مدیره و مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با سخنرانی در ابتدای برنامه ضمن ابراز خوشحالی از همکاری با این هنرمند مطرح عنوان کرد: «باتوجه به اینکه آقای مدیری شخصیتی است که همواره شادی را برای ما به ارمغان آورده، ایشان را به‌عنوان سفیر خود در بحث مسئولیت اجتماعی انتخاب کردیم تا حال خوب و شادی بیشتری را برای مردم خود به ارمغان بیاوریم. ما به حوزه مسئولیت اجتماعی پایبند هستیم و در تلاشیم تا کارهای مثبتی را در این زمینه پیش ببریم. امسال با کمک آقای مدیری برنامه‌های دیگری را در این حوزه طراحی می‌کنیم و امیدواریم در جهت بهبود رفاه و حال خوب مردم سهمی داشته باشیم.»
مهران مدیری نیز در این نشست گفت: «شخصا هیچ‌گاه در بحث تبلیغات نبوده‌ام و اکنون به دلیل بعد مسئولیت اجتماعی این کار آن پذیرفتم و از آن استقبال می‌کنم؛ چراکه بنابر این همکاری قرار است بخشی از فروش فروشگاه رفاه در تمام کشور به مسائل مختلفی همچون کودکان کار، بیماران تالاسمی و هر آنچه در جامعه ما با مشکل مواجه است اختصاص داده شود. به نظرم یک همکاری خوب و مفید با فروشگاه رفاه در حال شکل‌گیری است؛ این کار یک نوع مسئولیت اجتماعی است، بنابراین در شرایطی که ما به سر می‌بریم این توافق می‌تواند کمک شایانی به افراد زیادی در جامعه کند. بارها گفته و بازهم می‌گویم در شرایطی هستیم که فقط خودمان باید به خودمان کمک کنیم.»
وی ادامه داد: «بر اساس همکاری شکل گرفته قرار است هر فردی که از فروشگاه رفاه در سراسر کشور خرید می‌کند، هزار تومان از آن به دانش‌آموزانی که توان تامین هزینه تحصیل و لباس خود را ندارند اختصاص پیدا کند. چنین اتفاقی از سوی من همواره با استقبال همراه شده و می‌شود؛ چراکه این مبلغ بسیار بزرگی است که در مرحله اول قرار است ۱۰۰ تا ۱۵۰هزار دانش‌آموز را تحت پوشش قرار دهد. در مرحله دوم نیز برنامه‌ریزی شده تا به مادرانی که در تامین هزینه‌هایشان با مشکل مواجه هستند کمک شود. طی این توافق بخشی از فروش روزانه، ماهانه و سالانه این فروشگاه به مسائل و مشکلات مختلفی که در کشور است اختصاص داده می‌شود؛ مانند کودکان کار، فراهم کردن وسایل تحصیل برای کودکان بی‌بضاعت، کمک به خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا، بیماران تالاسمی و سرطانی.»
مدیری درباره نوع همکاری خود نیز توضیح داد: «این کار قرار است با حضور من در تیزرهای تبلیغاتی، بیلبوردها و مکان‌های دیگر انجام شود. اکنون عضو خانواده رفاه هستم و هرکاری از دستم بر بیاید انجام می‌دهم تا بتوانم به مردم کمک بیشتری کنم. پذیرفتن این موضوع از طرف من با کمال میل بود، چون می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات خانواده‌ها را رفع کند. به هر حال روز به روز شرایط کشور دارد بهتر می‌شود ]می‌خندد[ و ما فکر کردیم این تنها کاری است که می‌توانیم انجام دهیم.»
وی همچنین درباره بحث تبلیغات و دستمزدی که در این پروژه دریافت می‌کند، بیان کرد: «در حقیقت رفاه نیازی به تبلیغ ندارد، این بنگاه اقتصادی سال‌هاست که تاثیر خود را در عرصه اقتصاد ایران ثابت کرده و من هم به خاطر بحث مسئولیت اجتماعی در این پروژه حضور پیدا کردم. حالا می‌شود گفت که من خودم را عضو خانواده رفاه می‌دانم. باید بگویم برای عمل به مسئولیت اجتماعی خود به‌عنوان بازیگر به میدان آمده‌ام.»
مدیری همچنین درباره نظارت روی درست اجرا شدن این پروژه برای جلوگیری از حواشی بعد از آن اظهار داشت: «وقتی مبلغ‌های بزرگی به این صورت در حال جابه‌جایی باشد، دستگاه‌های نظارتی روی آن نظارت لازم را انجام می‌دهند. یکی از این دستگاه‌ها تلویزیون است که چون تیزرها از آن پخش می‌شود نظارت لازم را دارد. علاوه‌بر آن نیز دستگاه‌های دیگر نظارت لازم را انجام می‌دهند که در ادامه این روند قطعا همه جزئیات آن اعلام می‌شود.»
وی افزود: «در تمام این سال‌ها پروژه‌های تبلیغاتی بسیاری پیشنهاد شده بود ولی هیچ‌کدام را قبول نکردم و این‌بار نیز به دلیل شرایطی که در آن هستیم و باتوجه به تعریفی که در این پروژه از مسئولیت اجتماعی می‌شود، آن را قبول کردم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 4دقيقه قبل
پنج شنبه 16/5/1399 - 13:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

کاروان تجلیل از شهدای مدافع سلامت با ترویج شعار « من ماسک می زنم» در منطقه ۵، راه اندازی شد.

در این کاروان که با مشارکت پایگاه سلامت شمالغرب استان تهران، هیئت اتومبیلرانی و موتور سواری استان تهران و سپاه قدس، در منطقه ۵،راه اندازی شد،موتورهای سنگین و خودروهای کلاسیک،در سطح منطقه حرکت و شعار« من ماسک می زنم» را ترویج کردند.

در مراسم راه اندازی این کاروان، سردار بیات، فرمانده یگان ویژه شهرداری تهران و سید حسین دلبری، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۵، حضور داشتند و از رژه خودروها و موتورهای سنگین که حامل پوسترهای شهدای مدافعان سلامت بودند، بازدید کردند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 4دقيقه قبل
پنج شنبه 16/5/1399 - 12:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

پیام تبریك مهندس فرنوش نوبخت نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه به مناسب هفدهم مرداد روز خبرنگار
هفدهم مرداد فرصت مغتنمی برای بزرگداشت روز  حق جویی و پاسداشت قلم انسان های آزاده ای است که برای دستیابی به حقیقت و تولید و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند و بدون هیچ چشم داشتی، آگاهی بخشی به جامعه را رسالت خویش قرار داده اند ودر راه حقیقت و رسالت خطیر و سترگ آگاهی بخشی به مردم از طریق اطلاعات دقیق و به تصویر كشیدن عینی از واقعیت اهتمام ورزیده اند.

اما این نكته رانباید فراموش كرد كه برای مقابله با دشواری‌ها و مخاطرات کشور گاهی رزمندگان پیشگام در خط مقدم مبارزه هستند و گاهی پزشکان و پرستاران، ازخودگذشتگی می‌کنند اما در زمانی که تمام این مشکلات پیش می‌آید خبرنگاران و اصحاب رسانه در میدان حاضر هستند و به وظایفشان عمل می‌کنند، وظیفه آنها نشان دادن خطرات و فعالیت های دیگران است.

 با شیوع ویروس کرونا خبرنگاران تلاش زیادی دارند تا مصوبات نهادهای مسئول را برای پیشگیری از ویروس کرونا به مردم اطلاع رسانی كنند و با تهیه گزارش های متنوع در خصوص فعالیت های سازمان ها و شركت های مختلف كشور به خصوص خدمات همكارانم درشركت بهره برداری متروی تهران  تلاش می كنند تا از حجم این بحران و پیامدهای آن بکاهند.

با گرامیداشت یاد شهید صارمی روز خبرنگار را به تمامی فعالان این عرصه خصوصا خبرنگاران حوزه اجتماعی و شهری تبریک عرض كرده؛ از تلاش های این عزیزان در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه تقدیر و قدردانی می نمایم.امید است در سایه الطاف خداوند منان سلامت و تندرست باشید

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 4دقيقه قبل
پنج شنبه 16/5/1399 - 12:0
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13101 ) ( تعداد نظرات : 48 )

در پی انتشار انفجار مهیب در بیروت، شهرداری تهران اقدام به اجرای ویدئو مپینگی بر روی برج آزادی به منظور ابراز همدردی با ملت مظلوم لبنان کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، شهرداری تهران به نمایندگی از شهروندان ایرانی با اکران تصاویری بر روی برج آزادی در قالب ویدئو مپینگ،پیام همدردی ملت ایران را با ملت لبنان به نمایش گذاشت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 4دقيقه قبل
پنج شنبه 16/5/1399 - 0:35
  • تعداد رکورد ها : 18165