neshangar ( تعداد مطالب : 40 ) ( تعداد نظرات : 1 )

هواپیمایی در طول دهه ها فعالیتش اتفاقات و حوادث مختلفی را از سر گذرانده است. اما برخی از این حوادث بسیار اسرارآمیز و مرموز هستند و با گذشت سال ها همچنان پاسخ روشن و قطعی برای آن ها وجود ندارد. در این مطلب می خواهیم ۸ مورد از معماهای صنعت هواپیمایی را به شما معرفی کنیم که همچنان حل نشده و بی پاسخ باقی مانده اند.

۱- املیا ارهارت

املیا ارهارت (Amelia Mary Earhart) نخستین خلبان زنی است که بر فراز اقیانوس اطلاس پرواز تک نفره انجام داده است. ارهارت یکی از خلبان های مشهور و متبحر بود و رکوردهای متعددی از خود به جا گذاشته است. اما در سال ۱۹۳۷ در پرواز بر فراز اقیانوس آرام ناپدید شد. جستجوهای فراوانی برای پیدا کردن او انجام شد اما هیچ نتیجه ای در پی نداشت. ناپدید شدن املیا ارهارت یکی از اسرارآمیزترین معماهای صنعت هواپیمایی به شمار می رود و گمانه زنی های مختلفی در مورد این اتفاق وجود دارد. برخی معتقدند ارهارت توسط نیروهای ژاپنی اسیر شده است، برخی معتقدند او عمدا خود را ناپدید کرده است و در گوشه ای از این دنیا به زندگی ادامه داده است. با این که سال ها از ناپدید شدن او گذشته و مرگ او به طور رسمی اعلام شده است اما همچنان برخی معتقدند که او از آن حادثه جان سالم به در برده است.

۲- مثلث برمودا

این منطقه مثلث شکل بین میامی، برمودا و پورتو ریکو قرار دارد و تا به حال ده ها هواپیما و کشتی بطرز اسرارآمیزی در این قسمت ناپدید شده اند. ناپدید شدن هواپیماها در این منطقه یکی از مرموزترین معماهای صنعت هواپیمایی قلمداد می شوند. یکی از این حوادث گم شدن پرواز ۱۹ متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده بود که در دسامبر ۱۹۴۵ در این منطقه ناپدید شد. از هواپیمای دیگری که در جستجوی این هواپیما به منطقه برمودا پرواز کرد نیز خبری وجود ندارد. همچنین گم شدن هواپیمای مسافربری داگلاس دی سی ۳ با ۳۲ مسافر در سال ۱۹۴۸ و برخورد دو هواپیمای نیروی هوایی در سال ۱۹۶۳ نیز از جمله این اتفاقات هستند.

۳- دن کوپر

در سال ۱۹۷۱ یک فرد ناشناس با نام جعلی «دن کوپر» (Dan Cooper) هواپیمایی را گروگان گرفت، حدود ۲۰۰۰۰۰ دلار از مسافران زورگیری کرد و بعد، با چتر نجات از در عقبی هواپیما به بیرون پرید. این مرد هیچ وقت پیدا نشد و هویت واقعی او نیز هرگز شناسایی نشد. ماجرای دن کوپر یکی از عجیب ترین معماهای صنعت هواپیمایی است و برخی معتقدند این فرد توانسته جان سالم به در ببرد. اما ماموران اف بی آی معتقدند امکان ندارد که این فرد زنده مانده باشد. یک سال پس از این حادثه، قفل های مخصوص Cooper Vanes روی در هواپیماها نصب شد که تا زمانی که چرخ های هواپیما بالا باشد مانع از باز شدن درها می شود.

پرواز شماره ۴- ۸۰۰

پرواز شماره ۸۰۰ هواپیمایی ترانس ورلد ایرلاینز که یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ بود در جولای ۱۹۹۶ در اقیانوس اطلس منفجر شد و تمام ۲۳۰ سرنشین هواپیما جان باختند. در حالی که بسیاری معتقدند این انفجار یک حمله تروریستی بوده اما پس از ۱۶ ماه تحقیق و بررسی FBI نتوانست هیچ گونه مدرک و شواهدی دال بر این موضوع پیدا کند. برخی دیگر اعتقاد دارند که شلیک موشک باعث انفجار هواپیما شده و دولت آمریکا در حال مخفی کردن این موضوع است.

انفجار پرواز شماره ۸۰۰ یکی از مرموز ترین معماهای صنعت هواپیمایی به شمار می رود. اما در گزارشی که در سال ۲۰۰۰ در مورد این انفجار منتشر شد دلیل اصلی این سانحه هوایی اتصال کوتاه (short circuit) در مدارهای هواپیما معرفی شد.

۵- پرواز شماره ۴۴۷ ایرفرانس

ناپدید شدن پرواز شماره ۴۴۷ نیز یکی دیگر از عجیب ترین معماهای صنعت هواپیمایی است. در اولین روز ژوئن ۲۰۰۹ پرواز شماره ۴۴۷ ایرفرانس از ریودوژانیرو به مقصد پاریس، همراه با ۲۱۶ مسافر و ۱۲ خدمه هواپیما ناپدید شد. این هواپیمای ایرباس ای ۳۳۰-۲۰۰ در مسیر خود در اقیانوس، در تاریکی شب و خارج از پوشش راداری به ناگهان گم شد. این سانحه آنقدر ناگهانی بود که شش ساعت طول کشید تا بالاخره ایرفرانس اذعان کند که این هواپیما ناپدید شده است. جعبه سیاه این هواپیما دو سال بعد در اعماق اقیانوس پیدا شد و در گزارشی که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد علت این سانحه انسداد لوله های پیتوت (pitot tubes) هواپیما بر اثر کریستال های یخ هوا اعلام شد. همچنین خطای انسانی نیز یکی دیگر از علل تاثیرگذار در این حادثه معرفی شد؛ چون بعدها مشخص شد که خلبان هواپیما شب قبل پرواز تنها یک ساعت خوابیده بوده است.

۶- پرواز شماره ۳۷۰ هواپیمایی مالزی

این حادثه یکی از جدیدترین معماهای صنعت هواپیمایی محسوب می شود. این پرواز در ماه مارس ۲۰۱۴ در مسیر خود از فرودگاه کوالالامپور به فرودگاه پکن ناپدید شد. با وجود گذشت بیش از ۳ سال از این اتفاق هنوز پاسخ روشنی برای این معمای صنعت هواپیمایی پیدا نشده است. نظریه های مختلفی در مورد این اتفاق وجود دارد. برخی احتمال هواپیماربایی را مطرح می کنند، برخی دیگر معتقدند هواپیما مورد اصابت موشک قرار گرفته و برخی معتقدند که این هواپیما در یکی از جزایر در اقیانوس هند فرود آمده است. تازه ترین خبرها این است که تیم اکتشافی جدیدی قرار است پروژه جستجوی این هواپیما را از سر بگیرند تا بتوانند پاسخی مشخص برای این سانحه پیدا کنند.

۷- پرواز شماره ۵۲۲ هیلوس ایرویز

در ماه آگوست ۲۰۰۵، کارشناسان برج مراقبت ارتباط خود را با پرواز شماره ۵۲۲ از دست دادند، اما این هواپیما تا یک ساعت در مونیتورهای برج مراقبت مشهود بود. یک ساعت و نیم بعد هواپیما شروع به سقوط کرد و به تپه های نزدیک گراماتیکو برخورد کرد. در اثر این حادثه تمام ۱۲۱ مسافر و خدمه هواپیما کشته شدند (مرگبارترین حادثه هوایی در تاریخ یونان). بررسی ها نشان می دهند که کاهش فشار هوای داخل کابین باعث بیهوش شدن خلبان ها شده است.

۸- گم شدن هواپیمای استار داست

در ماه آگوست ۱۹۴۷، هواپیمای ایرلاین استار داست (Stardust) در مسیر بین بوئنوس آیرس، آرژانتین و سانتیاگو ناپدید شد. پس از گذشت بیش از ۵۰ سال از این سانحه هنوز لاشه هواپیما پیدا نشده است و باعث تقویت نظریه هایی در مورد خرابکاری و دزدیده شدن توسط فرازمینی ها شده است. این سانحه از جمله مرموزترین معماهای صنعت هواپیمایی  به شمار می رفت تا آنکه در نهایت، بخشی از موتور و بقایای اجساد ۹ نفر از قربانیان در نزدیکی یخچال های رشته کوه آند پیدا شد.

مواردی که ذکر شد از جمله اسرارآمیزترین سوانح هوایی در تاریخ صنعت هواپیمایی به شمار می روند. همانطور که دیدیم ناپدید شدن پرواز ۳۷۰ هواپیمایی مالزی یکی از جدیدترین این معماهاست. خوشبختانه به لطف پیشرفت تکنولوژی و استفاده از تجهیزات مدرن، سفر هوایی روز به روز امنیت بیشتری پیدا کرده است و این نوع سفر به یکی از امن ترین روش های حمل و نقل تبدیل شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 849روز قبل
يکشنبه 8/11/1396 - 11:14
neshangar ( تعداد مطالب : 40 ) ( تعداد نظرات : 1 )

با یکی از شرکت های هواپیمایی مطرح و فعال اروپایی بیشتر آشنا شود، شرکت هواپیمایی کی ال ام(KLM). این شرکت در سال ۲۰۰۴ با ایر فرانس ادغام شد و زمینه های کاری خود را در اکثر کشور های جهان گسترش داد. یکی از کشورهایی که هواپیمایی کی ال ام در آن مجدد فعال شده است، ایران است. در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر درباره ی هواپیمایی کی ال ام و فعالیت هایش بدانیم.

کی ال ام در حال حاضر به ۱۳۰ مقصد در سراسر جهان پرواز ارائه می دهد. آیا می دانستید که کی ال ام در ابتدا شرکتی هلندی بوده است؟ این شرکت درابتدا، سال ۱۹۱۹ در هلند تاسیس شد. در واقع با توجه به تاریخ تاسیسش باید این گونه بگوییم که در حال حاضر داریم درباره ی قدیمی ترین شرکت هواپیمایی جهان صحبت می کنیم. فرودگاه مرکزی کی ال ام، فرودگاه آمستردام است. بالاتر هم اشاره کردیم که شرکت هواپیمایی کی ال ام در سال ۲۰۰۴ با شرکت هواپیمایی ایر فرانس ادغام شد و شرکت هواپیمایی ایر فرانس- کی ال ام را به اتفاق هم تشکیل دادند. در واقع در حال حاضر شرکت ایرفرانس-کی ال ام یک شرکت با تابعیت فرانسوی-هلندی است که از نظر عملکرد های قانونی، تحت قوانین کشور فرانسه است. همچنین پایگاه اصلی این شرکت در نزدیکی فرودگاه شارل دوگل پاریس در کشور فرانسه واقع شده است. کی ال ام در حال حاضر یکی از اعضای اصلی کارتل هوایی اسکای تیم آلیانس است. KLM از نظر حجم مسافر، میزان درآمد سالانه و مسافت طی شده بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی اروپا به شمار می‌رود و یکی از امن‌ترین خطوط هوایی موجود در جهان است.

اولین پرواز کی ال ام در روز ۱۷ می سال ۱۹۰۲ در مسیر پروازی لندن به آمستردام، با همراهی ۲ خبرنگار انگلیسی صورت گرفت. البته ناگفته نماند که پرواز های روتین این شرکت در سال ۱۹۲۱ شروع شد. در آن زمان شرکت کی ال ام با استفاده از هواپیماهای فوکر F2&3، اولین پروازهایش به مقصد های برمن، کپنهاک و مالمو، روتردام، بروکسل، پاریس و لندن انجام پذیرفت. پرواز های بین قاره ای کی ال ام در سال ۱۹۲۹ با پرواز به منطقه ی کلونی در کشور اندونزی و قاره ی آسیا، آغاز شد. اولین پرواز بین قاره ای کی ال ام، توسط هواپیماهای فوکر F7-B انجام می‌ پذیرفت. همچنین اولین پرواز کی ال ام به اقیانوس اطلس در ماه دسامبر سال ۱۹۳۴ به مقصد کوراکوا صورت گرفت. در روز ۲۱ ماه می‌سال ۱۹۴۶، این شرکت هواپیمایی خط پرواز روتین مقصد آمستردام به نیویورک را راه ‌اندازی کرد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، پروازهای کی ال ام در ایران مجددا در روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵سال، از تهران به مقصد آمستردام از سر گرفته شد.

هواپیماهای شرکت هواپیمایی کی ال ام، از آمستردام به کشورهایی که در ادامه برایتان نام می بریم، پرواز دارند: آرژانتین، برزیل، کانادا، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، کوراکائو، اکوادور، گواتمالا، گویان، جامائیکا، پرو، سینت مارتن، سورینام، ترینیداد و توباگو، آمریکا، آنگولا، مراکش، اتیوپی، تونس، گینه، سیرالئون، غنا، ساحل عاج، لیبریا، لیبی، مالاوی، نیجریه، جمهوری کنگو، رواندا، سودان، تانزانیا، توگو، اوگاندا، زامبیا، زیمبایوه، بحرین، مصر، ایران، اردن، کویت، لبنان، عمان، قطر، عربستان سعودی، سوریه، یمن، استرالیا، بنگلادش، چین، هند، اندونزی، ژاپن، مالزی، پاکستان، فیلیپین، سنگاپور، سریلانکا، تایوان، تایلند، میانمار، ویتنام و گرجستان.

نام شرکت هواپیمایی کی ال ام: (Koniklijke Luchtvaart Maatschapij

کد یاتا: KL

کد ایکائو: KLM

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی کی ال ام: 

کلاس های پروازی هواپیمایی کی ال ام
ورلد بیزینس کلاس : خدمات ورلد بیزینس کلاس در بیشتر هواپیماهای کی ال ام به مسافران رائه می شود. صندلی های این کلاس پروازی، قابلیت برگشت به عقب تا ۱۸۰ درجه و نیز بلند شدن تا ۲۷۰ سانتی متر را دارند شما همچنین از یک پریز برق کنار دست خود و نیز یک صفحه نمایش ۱۷ اینچی برای سرگرمی شخصی نیز بهره مند هستید. هواپیماهای ورلد بیزینس، هواپیماهای ایرباس A330-200  هستند که آخرین نوع از هواپیماهای موجود در نوع خود هستند  که هنوز صندلی های مناسب برای خواب دارند. حمل چمدان های بیشتر و امکان اتصال به اینترنت وای فای از دیگر خدمات این مدل کلاس پروازی است. فرش هایی که از مواد بازبافتی یونیفرم های کارکنان سابق این شرکت بافته شده، بهترین غذاهای منوی هلندی و انواع سرگرمی هایی که در طول برای شما محیا است، نمی گذارد تا شما از این سفر عملا لذت نبرید. شما حتی می توانید از فروشگاه هایی که داحل هواپیما ان خرید کنید و مالیات هم نپرداید.

کلاس پرواز ویژه از کشور مبدا به مقصد آسیا: برای مسافرانی که به  ۴ کشور چین، ژاپن، کره جنوبی و هند مسافرت می کنند،  امکانات ویژه ای در این کلاس پروازی در نظر گرفته شده است.  غذاهایی که متناسب با پرهیز های مذهبی است، فیلم های زیرنویس دار و یا دوبله شده و خدمه ی پروازی که به زبان آن ها مسلط هستند را دارا می باشند.

یوروپ بیزینس کلاس: این کلاس پروازی شامل خدمات مخصوص برای  پروازهای درون قاره ی اروپا  است. مسافران پروازهای اروپا این امکان را دارند که اجازه حمل بار بیشتر داشته باشند، اولویت در check in و نیز تحویل بار داشته باشند و دسترسی سریع تر به کنترل های امنیتی و پاسپورت را دارا باشند. همچنین صندلی های این کلاس پروازی قابلیت خم شدن به جلو و عقب تا ۹ سانتی متر را دارند و متناسب با ایمنی ستون فقرات طراحی شده اند. پریز برق، پتو و بالش نیز برای مسافران قرار داده شده است.

اکونومی کلاس: این کلاس پروازی خود به دو گروه پروازی بین قاره ای و درون اروپا تقسیم می گردد. خدماتی که در هر دو ارائه می شود، تقریبا شبیه یکدیگر هستند. در این پروازها مسافران روی صندلی های راحتی می توانند بنشینند که تا ۹ سانتی متر قابلیت خم شدن به عقب را دارد. پریز برق، جای پای تا ۸۱ سانتی متر و همچنین صرف یک وعده غذای داغ از جمله امکانات ارائه شده به مسافران در این کلاس پرواز است.

اطلاعات ضروری برای مسافرت با شرکت هواپیمایی کی ال ام
اگر مقصدتان کشور هلند است، از خدمات پزشکی کی ال ام که در ۴ نقطه از کشور هلند ارائه می دهد حتما استفاده کنید.
قابلیت حمل بار این هواپیما بسیار هوشمند و سریع است. در واقع بار ۳۲ کیلوگرمی شما در آن واحد امکان انتقال به ۷۰ مقصد مختلف را دارا است.
اپلیکیشن کی ال ام را بر روی گوشی خود نصب کرده و آخرین اقدامات و چک این های خود را در هر جایی که هستید ار این طریق و به سادگی انجام دهید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 849روز قبل
يکشنبه 8/11/1396 - 9:35
rezapoet ( تعداد مطالب : 11 ) ( تعداد نظرات : 0 )

ثبت علامت

امروزه که بحث شرکت و تجارت به گونه ای شده که در شهر های مانند کرج زیاد شده اند . هم یکی از کار های می باشد که امروزه بسیاری به دنبال ان برای شغل خود می باشند . برای ثبت علامت بایستی مدارک و شرایطی را فراهم کنید تا بتوانید آن را به دست و با بهتر بگویم به ثبت برسانید .شما دوست گرامی می توانید با مراجعه به مرکز ثبت علامت مانند ایلیا که شرکی در این زمینه می باشد . کار خود را راخت تر و بهتری انجام دهید و سریعتر به ثبت برسانید .

ثبت علائم تجاری

شما دوست گرامی برای در شهر کرج که یکی از شهر های پر جمعیت می باشد و مراکز ثبت غالبا در آن بسیار می باشند .بایستی به شرکتی مراجعه کنید که تجربه و سابقه خوبی در این زمینه را داشته باشد تا بتواند به شما در این کار راهنمایی بدهد و راه را برای شما کوتاه کند . شرکت ایلیا یکی از این شرکت ها می باشد که میتواند برای ثبت علائم تجاری به شما کمک زیادی کند و راهنمایی های بسیار مناسب برای شما و کارتان انجام دهد پس به مرکز خوب و مناسب ایلیا سری بزنید .

ثبت موسسه

بعضی از افراد که به دنبال کار های مخصوصی می باشند مانند اداره موسسه که خودشان به ثبت رسانده اند . بله خودتان که میتواند با داشتن تجربه ، مهارت و علم قبت موسسه ای بکنید که دوست دارید در زمینه مورد علاقه خود باشد . ثبت موسسه را باید با دقت و داشتن رابط لازم و کافی ایجاد دهید به طوری که بتواید آن را به بهترین موسسه در زمینه خود در بین رقبا در بیاورید تا موفقیت شما چشگیر باشد . ثبت موسسه را می توانید به شرکت بزرگ و مناسب در این زمینه یعنی ایلیا واگذار کنید که بتواند به شما کمک خوبی کند .

ثبت شرکت سهامی خاص

بعضی از شرکت ها به طوری که خیلی معتبر و بزرگ می خواهند شورع به کار کنند با فعالیت خود را آغاز میکنند که آنها باید طبق شرایط و مدارک خاصی برای ثبت شرکت مراجعه کنند و کارهای خود را پیش ببرند .بله این افراد می توانند با مدارک لازمی که برای آنها توسعه میشود به شرکت های ثبت مراجعه کنند که یکی از این شرکت ها ایلیا می باشد که در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص تجربه بسیار بالایی دارد که شما میتوانید با کمک آنها به کارها و فعالیت خود رسیده و مشکلات را رفع نماید و با خیال راحت شرکت خود را بازگشایی کنید که برای شما آرزوی موفقیت می نماید .

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت برای افرادی که میخواهند شرکتی متوسط و کم تعداد داشته باشند و می خواهند با شرایط معمولی شرکتی ثبت کند باید را انتخاب کرده و برای آن اقدام کند چرا که فرد میتواند به راحتی و با مدارک که نیاز هست به شرکت ثبت مراجعه کند و اقدام به کار های اولیه کند یکی از این مراکز که برای ثبت شرکت با مسئولیت محمدود می باشد شرکت ایلیا است که در کرج واقع شده و به فرد کمک میکند که کار و فعالیت خود را ثبت کنید آن هم در کمترین زمان ممکن برای ثبت شرکت خود می باشد .

اداره ثبت شرکتها

در همه شهرهای ایران واقع شده است که میتواند به افرادی که میخواهند شرکت خود را ثبت کند کمک و راهنمایی های را بدهند بله این شرکت ها برای این می باشند که شما دوستان گرامی که میخواهید شرکتی را ثبت کنید به آنها مراجعه کرده و مار های خود را پیش ببرید. شرکت ایلیا که یک اداره ثبت شرکتها می باشد و در این زمینه یکی از پر فعال ترین می باشد . 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1542روز قبل
سه شنبه 16/6/1395 - 14:1
mansoor43 ( تعداد مطالب : 1673 ) ( تعداد نظرات : 1253 )

 اگـر آب وهـــوا بد ،نی توان زیست

اگرهم قحط آب است بی سبب نیست 

 یقین بدصرفه جوئــی کـــرده انسان  

هــــوا آلـــوده گشته  خاک ابـــریست  

فی البداهه :منصور مقدم 9/3/1395 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1300روز قبل
يکشنبه 9/3/1395 - 10:17
mansoor43 ( تعداد مطالب : 1673 ) ( تعداد نظرات : 1253 )

 چو گــرما رو نماید باغ گلشن

نما عــــزم سفر ییلاق و خرمن

گذر کن باغ وباستانی دل انگیز 

نما گردش جهانی کوی و برزن

فی البداهه: منصور مقدم 4/3/1395 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1300روز قبل
سه شنبه 4/3/1395 - 13:17
majid4mi ( تعداد مطالب : 12 ) ( تعداد نظرات : 1 )

وقتی NASA روی فوتوشاپ را سفید کرد

http://waiting.ir/armstrong/wp-content/uploads/gpn-2000-001317.2.jpg

۳۰۰dpi – 1.1mb

300dpi – 7.5mb

پیش تر درباره آرشیوهای NASA در صفحه  مطالبی بیان شد، و همچنین درباره ویرایش عکسها در و ، تعدادی از عکس هایی که در سفر به ماه توسط مثلا” فضانوردان روی به اصطلاح ماه ثبت شده اند نیز مطالبی بیان شد.

اما واقعا” تعدادی از عکسها هستند که نشان می دهد مسئولان NASA وقاحت را از حد گذرانده اند! با اندکی تغییر در کنتراست عکس، رد روتوش عکسها به وضوح نمایان می شود!

بعد از اینکه این عکسها توسط بسیاری از سایت ها مورد تمسخر واقع شد! آنها اقدام به انتشار دوباره عکسها در آرشیو جدید خود کردند. لینکهای آبی از آرشیو فعلی و لینک های قرمز از آرشیو قدیمی هستند.

http://waiting.ir/armstrong/wp-content/uploads/GPN-2000-001210-2.jpg

300dpi-1mb

300dpi – 3.5mb

اما باید گفت عکس های آرشیو فعلی هم کم از آرشیو قبلی ندارند! به نظر دیر یا زود باید شاهد تاسیس آرشیو دیگری باشیم!

1000dpi-3mb

جناب NASA در ادعا می کند این تصویر از کره زمین توسط آپولو ۱۵ ثبت شده …

باید گفت این عکسها احتمالا عکسهایی است که توسط یک سفینه بی سرنشین ثبت شده و توسط مونتاژکاران ناشی سازمان هوا و فضای ایالات متحده به عنوان عکسهای آپولو ۱۵ یا ۱۱ و … به این شکل تغییر داده شده است.

احتمالا مونتاژکاران دوست نداشته اند آسمان اطراف زمین دیده شود!

300dpi-217kb

برای مشاهده تصویر بزرگتر روی عکس اشاره کنید.

300dpi-980kb

300dpi-302kb

در مورد فیلم گرفته شده از موقعیت عکس بالا، در ترجمه بخش دوم دروغ بزرگ قرن، در دنیای اسرارآمیز

یکی از نکات بسیار دیدنی و جالبی که از حقه بودن ماجرا پرده بر میدارد صحنه ای است از پرواز آپولو ۱۱ در ۱۹۶۹ یعنی اولین سفر به ماه. در این صحنه آرمسترانگ دوربین را به سمت پنجره فضاپیما نگه می دارد تا منظره ای از زمین به بینندگان نشان دهد و می گوید:

بزارید یک صحنه غیر قابل باور بهتون نشونبدم…نمی تونم احساسم رو بیان کنم… همونطور که می بینید زمین نصفش در تاریکیه و آمریکای جنوبی در سایه قرار داره.

و بعد شیئ که در تاریکی سیاه رنگ است نصف زمین را می پوشاند ..برای چند ثانیه این حالت ادامه دارد در حالیکه آرمسترانگ متوجه نیست که یکی از افرادپشت صحنه با جابجا شدن خودش روی عکس زمین را گرفته است!

بد نیست بدانید که داستان فوتوشاپ و جناب NASA به همین جا ختم نمی شود! که گفته شده توسط فضاپیمای کاسینی ثبت شده، هم

برای آگاهی بیشتر ، و

را مشاهده کنید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1685روز قبل
چهارشنبه 1/2/1395 - 14:7
majid4mi ( تعداد مطالب : 12 ) ( تعداد نظرات : 1 )

بطری کوکاکولا در ماه! از زبان شاهد عینی

یکی از مطالب جالب مربوط به داستان شیشه نوشابه روی ماه در اولین پخش زنده از سفر به ماه است.


نیل آرمسترانگ از آپولو ۱۱ که روی سطح ماه نشسته آهسته پایین می آید و در اولین قدمی که روی سطح ماه می گذارد، یک شیشه نوشابه را با لگد به پشت سرش شوت می کند! و بعد خیلی آهسته به راهش ادامه داده و سخنرانی معروفش را ایراد می کند.

در حالی که میلیون ها نفر فقط جذب منظره ماه شده بودند، چند هزار نفر ریزبین از جمله یونا رونالد Yuna Ronald شهروند استرالیایی و خبرنگاران بسیاری این منظره را در خاطر ثبت کردند.

یونا :

خیلی هیجان زده بودم، برای همین رفتم که پخش زنده رو ببینم. در اون لحظه ای که دیدم نیل آرمسترانگ شیشه ای که مثل شیشه نوشابه و شاید هم بزرگتر بود رو با پا پرت کرد و شیشه قل خورد و زیر پایه های فضاپیما قرار گرفت …
فهمیدم که همش قلابیه … ولی آخه چرا باید این کارو بکنن و به ما دروغ بگن؟

فردای آن روز روزنامه های زیادی در استرالیا این مطلب را طرح کردند و ماجرای شیشه کوکاکولا سر زبانها افتاد. اما در پخش بار دوم، صحنه ویرایش شده بود و اثری از لگد زدن آرمسترانگ دیده نمی شد.

برای آگاهی بیشتر  ،  و   را مشاهده کنید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1685روز قبل
چهارشنبه 1/2/1395 - 14:3
majid4mi ( تعداد مطالب : 12 ) ( تعداد نظرات : 1 )

رسوایی بزرگ سازمان هوا فضای چین

در سال ۲۰۰۸ پخش زنده راهپیمایی فضایی چینی ها قرار بود باعث شکوه و عظمت کمونیست ها شود، اما مثل اینکه باعث حقارت آنها شده! این فیلم ها در واقع در محیط شبیه ساز بی وزنی و داخل استخر فیلم برداری شده بود.

در پخش زنده راهپیمایی مثلا فضایی، حباب ظاهر شده است!، صدای پس زمینه و بلافاصله قطع کردن پخش زنده، انعکاس پروژکتورها روی ساعت و … که در میتوانید ببینید. احتمالا چینی ها با خود فکر کرده اند وقتی NASA توانست با یک سری عکس و فیلم مضحک به کره ماه سفر کند! چرا ما نتوانیم؟! البته جای شکرش باقی است که به یک راهپیمایی فضایی در مدار زمین قناعت کرده اند! اگر نه در کره ماه قرار بود چه اتفاقاتی بیفتد!

نکته جالب دیگر هم تفاوتهای جالب تصاویر گرفته شده توسط کاوشگر Chang’e از سطح ماه در سال ۲۰۰۷، با عکسهای ایالات متحده هست که گفته شده در سال ۲۰۰۵ ثبت شده.

یا چینی ها دروغ میگویند، یا جناب NASA و یا شاید هم پای لغتی به نام آتو در میان است …

در هر صورت باید گفت کمکی که فوتوشاپ به سازمانهای هوا و فضا کرده نکرده!

برای آگاهی بیشتر و را مشاهده کنید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1685روز قبل
چهارشنبه 1/2/1395 - 14:0
majid4mi ( تعداد مطالب : 12 ) ( تعداد نظرات : 1 )

آیا مشکل سفر انسان به ماه بودجه است؟

چند سالی است که بحران اقتصادی فشار را بر NASA مضاعف کرده است. تا جایی که همین چند وقت پیش ناسا را هم به ، بیش از ۱۷۰۰۰ کارمند ناسا خانه نشین شدند، اکثر فعالیت های فضایی به کما فرو رفت! و از تمامی وب سایت های ناسا چیزی جز عکس بالا باقی نمانده بود!
اما آیا فقط مشکلی به نام بودجه باعث شده بعد از گذشت حدود نیم قرن از سفرهای تخیلی آپولو و با پیشرفت خارق العاده تکنولوژی، انسان هنوز هم در گهواره خود دست و پا بزند؟!

چرا NASA اینقدر هزینه می کند تا در سیاره های مجاور به کند و کاو بپردازد؟
این همه آزمایش، نمونه گیری، عکس برداری و … بالأخره یک نتیجه یا خروجی باید داشته باشه یا نه؟

بد نیست بدانید اندکی پیش از این که جناب NASA به تعطیلات بروند! برای بمباران سطح کره ماه با بودجه ی ۵۸۳ میلیون دلاری بودند! و دولت آن هم درست در زمانی که ایالات متحده در بدترین شرایط اقتصادی و نظامی قرار داشت، زیرا با عراق و افغانستان در جنگ بزرگی بود اما با این حال حاضر شد به جای صرف این هزینه در امور نظامی و یا اقتصادی، کره ای دیگر که حدود ۳۸۰۰۰۰ کیلومتر با ما فاصله دارد را بمباران کند برای یافتن آب!

البته ، ناسا حدود نیم قرن پیش هم قصد داشته است کره ماه را با یک بمب اتمی مورد تفقد قرار دهد! اما خوشبختانه این ماموریت مخفیانه نهایتا به دلیل نگرانی های ایمنی درباره مواد رادیو اکتیو که می توانسته فضا را آلوده کند، اجرایی نشده است. این پروژه به مدت تقریبا ۴۵ سال توسط NASA و دولت آمریکا مخفی شده بود.

آیا تنها خروجی این تحقیقات فقط حراج تجهیزات فضایی بوده؟!

واقعا” چرا ماه مهم است؟ اصلا” مهم است؟!

محدودیت منابع کره زمین

نیازی به گفتن نیست … نفت و گازی که بشر آنها را به عنوان منابع انرژی کره زمین شناخته و استفاده می کند رو به پایان است، تازه انرژی های فسیلی بخش کوچک از منابع سیاره زمین است، با توجه به پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر، استفاده ازذخایر، معادن و منابع طبیعی نیز رو به افزایش است، در عین حال به جمعیت کره زمین هم حواستان باشد! که (البته غیر از ایران!) آن هم رو به افزایش است …


به همین دلیل مقامات ناسا از سرمایه گذاران در فعالیتهای تجاری در روی کره ماه تا با همکاری آنها مواد معدنی ماه را استخراج کنند …

ولادیسلاو شوچِنکو، کارمند انجمن نجوم روسیه

کره ماه به عنوان وسیله ای برای حل مسائل کاربردی در نظر گرفته می شود. کره ماه در ۲۰-۱۰ سال آینده می تواند منبع انرژی و ذخایر مواد دیگر شود.منظور انرژی خورشید است که در کره ماه جمع آوری و به به برق مبدل خواهد شد. نکه دوم آن است که به گفته اقتصاددانان، در زمان حاضر زمین با کمبود موادی ربروست که برای استفاده در فناوری عالی لازم است. طی دوسال قیمت این مواد از ۱۰ دلار به ۱۰۰ دلار افزایش یافته است. در زمان حاضر، چین در این عرصه انحصار خود را برقرار کردهو شرایط در بازار جهانی را دیکته می کند. اما در کره ماه، بنا به آخرین تحقیقات انجام شده، جاهایی وجود دارند که در آجا می توان فلزات از گروه پلاتینوم را به اندازه زیاد و نزدیک به مقیاس صنعتی استخراج کرد.


سطح ماه با خاکی پوشیده شده موسوم به ریگولیت.

از خاک ماه میتوان آهن، آلومینیم، سیلیسیم، و احتمالاً تیتان، کروم و منگنز تولید کرد و به عنوان محصولات جانبی میتوان اکسیژن، هیدروژن و آب کسب کرد. بعلاوه از خاک ماه میتوان شیشه، سرامیک و برخی دیگر مواد را در آورد.


ماده ای است که اصلاً در کره زمین وجود ندارد. مقادیر این ماده در قمر زمین بیش از حد است. قدرت انرژتیک این ماده بسیار بالا است و یک تن آن معادل ۲۰ میلیون تن نفت است!

روند سنتز هلیم – ۳ از نظر زیست محیطی بسیار پاک بوده و بازدهی این ماده بسیار بالا است، به این خاطر هلیم- ۳ منبع بی همتای انرژی است.

در ماهیت امر بشریت پس از دستیابی به ذخایر هلیم- ۳ در کره ماه و راه اندازی فناوریهای لازم به منبع ابدی انرژی دست خواهد یافت.

حال نکته مهم اینجاست که ما چطور باید از این منبع انرژی استفاده کنیم؟

۱: یا باید ما به کره ماه سفر کنیم. ۲: یا باید ذخایر معدنی ماه را در مقیاس صنعتی و به صورت رباتیک به زمین منتقل کنیم.
حالت دوم که منتفی است، به این دلیل:

بخشی از مقاله :
اکنون ۴۵سال از آن تاریخ می گذرد (سفر های تخیلی آپولو) و ناسا هنوز نتوانسته یک راکت که به ماه برود و برگردد رابسازد، کاری که ادعا می کند ۴۵ سال پیش انجام داده است! آن هم با سرنشین!!


حالت اول هم با توجه به در عبور از کمربند تشعشعی ون آلن، از مورد دوم منتفی تر!

ماه سکوی گرانشی ارزشمندی برای پروژه های فضایی است. استفاده از ماه صرفه جویی عظیمی در سفرهای بین سیاره ای به شمار میرود و یکی از اهداف عزیمت انسان به ماه به شمار خواهد رفت.

هر گرم حجم ارسالی از زمین به فضا بسیار هزینه‌بر است از این رو هرگونه کاهش وزن می‌تواند به معنی ذخیره مالی هنگفتی باشد. نتیجه که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است این است که ماه می‌تواند توقفگاه ارزشمندی برای سوخت‌گیری مجدد ماموریت‌های سرنشین‌دار به مریخ باشد و حجم بار پرتابی از زمین را تا ۶۸ درصد کاهش دهد.

در واقع باید گفت کارشناسان بر این باورند که بدون تسخیر ماه، نمی توان به آباد کردن مریخ فکر کرد …

من به شخصه علاقه‌ای به کره‌ی ماه ندارم. از دید من کره‌ی ماه همانند یک توپ بتونی بزرگ و به همان اندازه خمود و سرد است. اما ماتا قبل از اینکه به چگونگی پژوهش روی ماه پی نبریم نمی‌توانیم به انجام این ماموریت روی مریخ فکر کنیم. کره‌ی ماه، نقشه‌ی راه ما برای دستیابی به مریخ است.

در دنیای امروز پدیده ای وجود دارد به نام یا همان حامی مالی! در دنیا کم نیستند شرکت هایی که می توانند بخش عظیمی از تمامی هزینه ها را تقبل کنند در عوض درصدی از منابع کره ماه را صاحب شوند یا حتی فقط پرچمی با نشان شرکتشان روی کره ماه نصب شود.


۲۰۰۶ ۱۲ days (Sept 18 – ۲۹) Launch:
Return:
$۲۰ million (estimated) software

پدیده دیگری وجود دارد به نام  یا گردشگر فضایی! انسانهایی که از پول خرج کردن روی کره زمین خسته شده اند! تعداد انگشت شماری از این انسانها می توانند (حتی به صورت دُنگی!) درصد زیادی از هزینه ها را تقبل کنند.

با انتشار ژورنال ویژه‌ای به بررسی چگونگی راهکارهای سکونت روی ماه و تبدیل این کره به یک محل قابل اسکان برای بشر پرداخته‌اند. آنها باور دارند که تنها با هزینه‌ی ۱۰ میلیارد دلار می‌توان طی هفت سال آینده این ایده را محقق ساخت.

چارلز میلر (Charles Miller) در

ایالات متحده می‌تواند طی پنج تا هفت سال آینده و با هزینه‌ای حدود ۱۰ میلیارد دلار (۳۰ درصد بیشتر یا کمتر از این) پروژه‌ی سفر مجدد انسان به ماه را به انجام برساند. این میزان هزینه در واقع از هزینه‌ی یک ناو دریایی بزرگ ایالات متحده کمتر است!

به واقع اگر نیم قــــرن پیش، آدمی قدم بر ماه گذاشته بود، حداقل اتفاقی که تا به حال افتاده بود این بود که این سفرها تبدیل به ماه عسل سرمایه داران و متمولان شده بود.

کره ماه علاوه بر پایگاهی بی نظیر برای این سفرها، مکان بی‌نظیری برای ساخت آزمایشگاههای علمی و از جمله رصدخانه‌ای بزرگ در نیم کره پنهان ماه به شمار می‌رود. در این بخش ماه به دور از تابش های بازتاب شده از زمین و همچنین در غیاب جوّ مزاحم زمین می‌توان رصدخانه‌ای عظیم را بنا کرد و این مورد نیز یکی دیگر از هدف های سفر انسان به ماه است.

فکر می کنید اگر سازمانهای فضایی مثل NASA، توانایی واقعی فرستادن انسان به ماه را داشتند، با نیم قــــرن خویشتن داری! تنها به مشاهده آلبوم خاطرات خود اکتفا می کردند؟! و بودجه را فقط صرف ساخت و تجهیز ایستگاه فضایی ISS؟! یا را خرج تلسکوپ هایی که در مدار زمین بچرخند؟!  …

اکنون زمان آن رسیده است که به کره‌ی ماه بازگردیم؛ اما این بار برای اقامت دایم. بودجه و پول دیگر نمی‌تواند سد راه این کار باشد …

برای آگاهی بیشتر ، و را ببینید بد نیست.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1685روز قبل
چهارشنبه 1/2/1395 - 13:5
majid4mi ( تعداد مطالب : 12 ) ( تعداد نظرات : 1 )

سوتی!

ویدئو۱ مربوط به ماموریت Apollo ۱۶ است که در اولین پیاده روی به Stone Mountain و در ۲۱ آوریل و در فاصله یک کیلومتری غرب نقطه فرود انجام شد.

ویدئو۲ مربوط به فردای آن روز است که در ۴ کیلومتری جنوب نقطه فرود انجام شد.

با مقایسه فیلم ها متوجه میشویم که صخره های موجود دقیقا یکسان هستند! اگر ماموریت ها در دو منطقه مختلف انجام شده باشد چگونه میتوان این موضوع را توضیح داد؟ …

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1685روز قبل
شنبه 21/1/1395 - 10:30
  • تعداد رکورد ها : 1738