abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11170 ) ( تعداد نظرات : 48 )شهردار منطقه ۱۳ صبح امروز (۲۵آبان ماه) همزمان با آغاز نخستین بارش برف پاییزی پایتخت به همراه جمعی از معاونین و مدیران شهری منطقه با حضور میدانی در سطح منطقه و سایت های برف روبی از آخرین وضعیت معابر و خدمات رسانی به شهروندان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ،مرتضی رحمانزاده در حاشیه این بازدید گفت: طبق پیش بینی قبلی، از سحرگاه امروز بیش از چهل سایت برف روبی متناسب با شرایط منطقه با نیرو ها و تجهیزات لازم در سطح منطقه ۱۳ برای خدمت رسانی در آماده باش کامل بوده و به انجام وظیفه پرداختند.

وی تصریح کرد: تمام تمهیدات لازم شامل لایروبی، اصلاحات هندسی و اقدامات عمرانی و... در سطح منطقه انجام شده تا با توجه به بارش برف و باران مشکلی در سطح معابر نداشته باشیم.

شهردار منطقه در عین حال اظهار داشت: سعی شده با پیش بینی های انجام شده توسط ستاد برف روبی شهرداری منطقه ۱۳، نقاط حساس منطقه قبل از شروع بارش شناسایی و با استقرار کلیه تجهیزات در این نقاط و انجام عملیات شن پاشی مشکلی در معابر اصلی و فرعی ایجاد نشود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
شنبه 25/8/1398 - 17:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11170 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 


معاون رییس کل دادگستری تهران و سرپرست مجتمع قضایی شهید باهنر در دیدار با مدیران حقوقی شهرداری تهران در منطقه چهار گفت: توافق شهرداری تهران با مالکان غیر واقعی و متصرفین املاک واقع در طرح بزرگراه امام علی(ع) هم اکنون هزینه هنگفتى را به شهرداری تحمیل کرده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران، "هادی شوشتری" با بیان این مطلب در نشست ادواری مدیران حقوقی مناطق 22گانه شهرداری در منطقه چهار اظهار داشت: متاسفانه در بزرگراه امام علی(ع) به ویژه در محدوده مناطق 15 و 14 املاک توسط شهرداری تصرف شد و به مردمی که صرفاً متصرف بودند و سند نداشتند، در آن دوره پول یا معوض پرداخت شد و بعد از آن مالکان رسمى املاك مراجعه می کردند و دوباره از شهرداری طلب پول می کردند.

شوشتری اضافه کرد: کاری که شهرداری تهران در آن دوره ابتدا باید انجام می داد شناسایی مالکان اصلی و تامین بودجه مورد نیاز بود که متاسفانه به دلیل اهمال و عدم دقت و توجه مدیریت شهرداری تهران هم اکنون با افزایش قیمت املاک شاهد از بین رفتن بیت المال و ایجاد حق و حقوق برای شهروندان هستیم.

سرپرست مجتمع قضایی شهید باهنر تصریح کرد: اگر این تملک ها در گذشته به نحو مطلوب اجرا می شد هم اکنون شاهد افزایش پرونده های قضایی و تحمیل هزینه های هنگفت به شهرداری تهران نبودیم.

وی بابیان اینکه عدم رعایت قوانین ماهوی و شکلی در تملک املاک مشکلاتی را برای شهرداری تهران در زمان دفاع و مراجع قضایی را در صدور حکم ایجاد کرده است، افزود: شهرداران مناطق باید در تملک املاک قبل از اینکه ماده 9 را اعمال کنند ابتدا بودجه آن طرح را کنار بگذارند، سپس کار را اجرا کنند .

معاون رییس کل دادگستری تهران در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات شهردار منطقه چهار به خاطر تلاش های شبانه روزی و خدمت خالصانه به مردم در خصوص موضوعات حقوقی افزود: تصمیمات و قضاوت ها باید با دقت رعایت و درنمایندگی هاى قضایى حق دفاع و تجدید نظرخواهى تصریح شود.

وی خاطر نشان کرد: قانون منع توقیف اموال شهرداری مصوبه13٦٢ برای حل مشکلات و حمایت از شهرداری است نه ایجاد مشکل برای آن و مدیران شهری باید توجه ویژه ای به این قانون داشته باشند.

 

 

 

·        شفاف سازی پرونده های حقوقی شهرداری تهران با راه اندازی سامانه جامع هوشمند

کامران فاخری مدیر کل حقوقی شهرداری تهران نیز از راه اندازی سامانه جامع هوشمند پرونده های حقوقی خبر داد و گفت: با راه اندازی این سامانه، مسیر بررسی پرونده های حقوقی کوتاه تر شده است.

وی افزود : بخشنامه هایی که به مناطق صادر می شود باید عیناً به آن ها عمل شود و در پرونده های مهم بایستی نمایندگان حقوقی شخصا حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به سامانه جامع هوشمند حقوقی افزود: در بحث سامانه جامع هوشمند که برای شفاف سازی پرونده های و روند بررسی راه اندازی شده است باید به صورت جدی پیگیری شود زیرا سیستمی شدن پرونده ها مسیر بررسی را خیلی آسان کرده است.همچنین نیروهای شهربان و حریم بان باید در کلاس های آموزشی شرکت کنند تا در هنگام اعمال قانون مرتکب جرم نشوند.

مدیر کل حقوقی شهرداری تهران تصریح کرد: در بزرگراه امام علی(ع) بالغ بر هزار و سیصد میلیارد هزینه شده است که متاسفانه تا کنون 20 درصد از اسناد به نام شهرداری شده است و مناطق درگیر این طرح باید نسبت به توافقات صورت گرفته وارد عمل شوند و با همکاری ادارت املاک و مستغلات مناطق هرچه زودتر این سندها تعیین و تکلیف شوند.

وی اضافه کرد: نمایندگان حضوری باید اطلاعات بروزی داشته باشند و اطلاعات کامل و جامعی از پروندهای داشته باشند.

·        قوانین شهرداری تهران نیاز به بازنگری جدی دارد

در ادامه این نشست سید علیرضا حسینی شهردار منطقه چهار تهران نیز با اشاره به ضوابط و قوانین موجود شهرداری تهران گفت: برخی از ضوابط و قوانین شهرداری تهران مربوط به فعالیت مطب ها و دفاتر ازدواج و طلاق در مجتمع های مسکونی و .. قدیمی است و نیاز به بازنگری و رسیدگی مجدد دارد.

وی یکی از مشکلات شهروندان و شهرداری تهران را برچسب ها تبلیغاتی عنوان کرد و گفت: متاسفانه هیچگونه خسارتی به شهرداری تهران در خصوص برچسب ها که دارای پیگیری قانونی است پرداخت نمی شود و با توجه به هزینه های آن تنها به مالکان خسارت پرداخت می شود و نیاز به نگاه جدیدتری دارد.

حسینی در خصوص نحوه صدور دستورهای موقت افزود: برخی پرونده ها سال ها حکم دستور موقت خورده است که باید رسیدگی شود و شهرداری حق دخالت در آن ها را ندارد و متخلف همچنان به تخلف در آن ادامه می دهد.

شهرداری منطقه چهار گفت: ساخت و سازهای خلاف و بام فروشی ها یکی از مشکلات اصلی این منطقه و برخی از نقاط کلانشهر تهران است که متاسفانه نبود قانون مناسب فضای تخلف را برای متخلفان ایجاد کرده است و  تا دستور قضایی و قوانین رعایت شود متخلف ساختمان را ساخته و ما  هنوز درگیر ضوابط هستیم .

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه شهرداری در برخورد با سد معبر و دستفروشی که نوعی جرم محسوب می شود، به دلیل عدم حمایت لازم از سوی مراجع قضایی و انتظامی اختیارات لازم را نداشته و نمی تواند ورود پیدا کند.

حسینی افزود: باید در این موارد نگاه جدیدی داشته باشیم و با بازنگری در برخی قوانین و اصلاحات می توان برخی مشکلات و معضلات را حل و فصل کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
شنبه 4/12/1397 - 17:27
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 3 )

10- فرد افسرده به همراهی دوستان و نزدیکان نیازی ندارد

متاسفانه یکی از واقعیتهای اجتماعی ما این است که اغلب افرادی که از ناراحتیهای روانی رنج می برند،با آنکه می توانند به راحتی درمان شوند، مراجعه به روان پزشک را نقطه ضعف تلقی می کنند .بسیاریاز آنها اختلال روانی را مایه شرم و ننگ می دانند این اشخاص به اعضای خانواده یا دوستانی که بتوانندآنها را به حرکت در جهت درست تشویق کنند احتیاج دارند .

دوستان و نزدیکان بیمار باید معیاری برای سالم بودن بیمار معالجه شده داشته باشند، یکی از راههای مهم برای رسیدن به این موضوع ، سوال از بیمار و شنیدن نظر اوست . اما اشکال این طرز برخورد این است که بیمار بهبود یافته از اینکه می بیند رفتارش مورد قبول دیگران قرارنگرفته ، ناراحت می شود.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 547روز قبل
يکشنبه 26/1/1397 - 14:54
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 3 )

9- افسردگی سخت درمان می شود.

در حقیقت، بیشتر مردم که اقدام به درمان افسردگی می کنند، بهتر جواب می گیرند.

در یک مطالعه توسط موسسه ملی سلامت روان؛ 70 درصد از مردم افسرده با مصرف دارو، علائم افسردگی را نشان نمی دادند.

دیگر مطالعات نشان داد که: در افراد افسرده، دارو درمانی به همراه گفتار درمانی موثرتر می باشد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 547روز قبل
يکشنبه 26/1/1397 - 14:48
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 3 )

8- نوجوانان از همه چیز ناراضی هستند.

بیشتر نوجوانان دارای خلق و خوی ثابتی نیستند، جدل می کنند و تحریک پذیرند

هنگامی که این ناخشنودی بیشتر از دو هفته ادامه یابد، ممکن است یکی از علائم افسردگی باشد.

دیگر علائم افسردگی نوجوانان عبارت است از:

حتی درجمع دوستان خود غمگین و تحریک پذیرند، از هیچ فعالیتی لذت نمی برند و افت ناگهانی نمرات درسی دارند.