PARASTO2006 ( تعداد مطالب : 159 ) ( تعداد نظرات : 0 )

معمولا، ما انتخاب می کنیم که به موسیقی شاد گوش بدهیم یا غمگین؛ نکته ی جالب توجه این است که مغز ما به انواع مختلف موسیقی واکنش های متفاوتی نشان می دهد.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله قرمز؛ حتی قطعات کوتاهی از موسیقی شاد یا غمگین می تواند بر روی ما تاثیر داشته باشد. تحقیقات نشان داده است بعد از شنیدن یک قطعه ی کوتاه موسیقی، شنوندگان تمایل بیشتری به نشان دادن یکی از دو حالت شاد یا غمگین داشتند تا خود را با آهنگ موسیقی تطبیق دهند.

نکته ی جالب دیگری که درباره ی چگونگی تاثیر موسیقی بر احساسات ما وجود دارد، این است که دو نوع عواطف مرتبط باموسیقی وجود دارد: عواطف ادراکی و عواطف احساسی. این بدان معنی است که گاهی اوقات ما می توانیم عواطف موجود در یک قطعه ی موسیقی را درک کنیم بدون اینکه آن را لزوما در آن لحظه احساس کنیم. مثلا برخی از ما شنیدن موسیقی غمگین را لذت بخش می دانند تا اینکه آن را غمگین و افسرده کننده بدانند.

سر و صداهای پیرامون ما نیز می تواند موجب افزایش خلاقیت انسان شود. بهترین نقطه ی خلاقیت، زمانی به وجود می آید که صدای ملایمی (با شدت متوسط) وجود داشته باشد. نحوه ی کارکرد آن به این صورت است که سر و صدای ملایم، باعث سخت تر شدن پردازش مغز می شود و همین در نهایت موجب افزایش خلاقیت خواهد شد. اما در سر و صدای بیش از حد زیاد، تفکر خلاق ما مختل می شود؛ چرا که مغز ما در حال اشباع شدن از سر و صدا و همچنین کشمکش برای پردازش اطلاعات به طور موثر است. این موضوع، بسیار شبیه به تاثیر دما و نور بر میزان بهره وری ماست. در اینجا بحث شد که یک محیط با شلوغی اندک، می تواند دارای فایده ی بیشتری باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 679روز قبل
يکشنبه 17/10/1396 - 17:17
PARASTO2006 ( تعداد مطالب : 159 ) ( تعداد نظرات : 0 )

تا به حال شنیده اید که بتوان از روی کفش شخصیت یک نفر را روانشناسی کرد؟ شاید کمی عجیب به نظر برسد یا حتی بعضی ها بگویند که این موضوع مثل طالع بینی چندان قابل اطمینان نیست اما باور کنید تحقیقات علمی نشان داده اند که می توان از روی کفش افراد را روانشناسی کرد.

کریستین کراندال، استاد روانشناسی اجتماعی در دانشگاه کانزاس، می گوید: «هیچ کسی شک ندارد که حالت چهره، سر و مدل موها می تواند خیلی چیزها درباره شخصیت فرد بگوید ولی درباره بعضی از انواع پوشاک مثل کفش ها نیز می توان چنین چیزی گفت.» او می گوید، تحقیقات نشان می دهد کفش های شما هر طور که باشند، می توان با نگاه کردن به آنها راجع به شخصیت تان تا حدی قضاوت کرد. روانشناسان دانشگاه کانزاس میگویند که مدل، قیمت، رنگ و شکل ظاهری کفش ها می تواند ویژگی های احساسی و شخصیتی افراد را نشان بدهد، پس همین الان به کفش های خود نگاه کنید. چه کفشی به پا دارید؟ کفش های تمیز واکس خورده؟ کفش های پاشنه بلند؟ کفش های قشنگ ولی کمی فرسوده؟

کفش شما نشان دهنده روحیه شماست
در جریان تحقیقات در کانزاس، ۶۳ دانشجو به ۲۰۸ جفت کفش نگاه کردند و خصوصیات صاحب آنها را حدس زدند. این افراد که کفش ها را مشاهده می کردند حدود ۹۰درصد خصوصیات شخصی صاحبان کفش ها را به درستی حدس زدند. صاحبان کفش ها که به طور داوطلبانه در این تحقیق شرکت کرده بودند، قبلا پرسشنامه تست شخصیت را پر کرده و از آنها خواسته شده بود کفش هایی را که بیشتر مورد استفاده قرار می دهند به محققان تحویل بدهند.
از شرکت کنندگان خواسته شد به کفش ها نگاه کنند و جنسیت، سن و موقعیت اجتماعی صاحب آنها را حدس بزنند. خصوصیات شخصیتی موردنظر عبارت بود از برون گرایی یا درون گرایی، محافظه کاری یا آزادی خواهی، ثبات احساسی، سازگاری و وجدان.از آنجایی که کفش ها مدل ها، برندها، ظاهر و کاربرد های متفاوتی دارند، می توانند حامل اطلاعاتی راجع به تفاوت های شخصی باشند. بعضی از این تفاوت ها بارز و مشخص هستند.
کراندال، استاد روانشناسی اجتماعی در دانشگاه کانزاس، می گوید اینکه فردی کفش فانتزی بپوشد یا راحتی یا رسمی همه می توانند وجهی از شخصیت او را نشان دهند، او در تحقیقات خود گروهی را مامور کرد که با آزمون های شخصیت شناسی بررسی کنند هر مدل کفش چه ویژگی های شخصیتیای را نشان می دهد و بعد یافته ها را مورد آزمایش قرار داد، بعضی از آنها کاملا دقیق بودند و بعضی چندان دقیق نبودند.

کفش ساقدار
آنهایی که سرد و بی احساس هستند
افرادی که علاقه زیادی به پوشیدن کفش ساقدار دارند معمولا روحیه سردی دارند و بیشتر درون گرا هستند و تمایل دارند از جامعه کناره گیری کنند و بیشتر منزوی باشند و حتی هیچ تلاشی نمی کنند که مورد قبول دیگران باشند یا حتی روحیه وظیفه شناسی از خود بروز دهند. ثبات عاطفی آنها کمتر است و روحیه ای تهاجمی دارند. دکتر کراندال می گوید: اگر فردی چنین کفشی بپوشد، یعنی دوست دارد بعضی از قوانین معمول را بشکند.

کفش مد روز
کار گروهی دوست ندارند
کاملا مشخص است افرادی که از کفش مد روز استفاده می کنند، درآمد نسبتا بالایی دارند، به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهند و تا حدودی مغرور هستند. به طور کلی افراد این گروه در جمع کمتر پذیرفته می شوند و خودشان هم خیلی دوست ندارند در فعالیت های گروهی شرکت کنند ولی نباید از حق گذشت که احساس وظیفه شناسی بالایی دارند.

آرام و ساده
افرادی که از کفش های معمولی و نه چندان شیک استفاده می کنند، ویژگی شخصیتی متمایز یا دیدگاه سیاسی خاصی ندارند، معمولا از گروه سیاسی خاصی طرفداری نمی کنند و اصولا ویژگی شخصیتی متمایز و خاصی ندارند. آنها مانند پوشش خود، شخصیتی آرام و ساده دارند و سعی می کنند همه جا از خود شخصیت قابل قبولی ارائه دهند، بعید است افراد این گروه را با صندل های پاشنه دار ببینید.

کفش شاد و رنگی
آدم های فعال
افرادی که از کفش های رنگارنگ استفاده می کنند یعنی کفش هایی با رنگ های روشن و متفاوت که معمولا به عنوان اسنیکر شناخته می شوند، می پوشند معمولا ثبات احساسی بیشتری دارند و کمتر از دیگران خودشان را گرفتار استرس و اضطراب می کنند. این رنگارنگ پوش ها برون گرا و بسیار فعالند و تمایل دارند با مدل و رنگ کفش هایشان پیامی را به دیگران منتقل کنند، البته لزوما این پیام حقیقت ندارد. محققان تاکید می کنند که کفش شاد و رنگارنگ الزاما باعث شادی افراد نمی شود.

کفش با ظاهر ناراحت
از همه خونسردترند
کفش هایی که خیلی ناراحت به نظر می رسند مثل کفش هایی با پاشنه خیلی بلند و… معمولا توسط شخصیت های خیلی آرام و خونسرد پوشیده می شوند.

کفش قدیمی
وظیفه شناس اما سرد
افرادی که معمولا کفش های کهنه و قدیمی می پوشند، بسیار برون گرا هستند و از ثبات شخصیتی بالایی برخوردارند. این افراد تا زمانی که کفش شان نیاز به تعمیر پیدا نکند آن را از پا بیرون نمی آورند. به وظیفه شناسی این افراد می توانید اطمینان کنید اما کمی سردمزاج هستند. البته ویژگی های شخصیتی این گروه کمی متغیرتر از دیگر گروه هاست.

افرادی که روحیه ای نسبتا خشن دارند و خشونت ورزی را چیزی منفی نمی دانند: آنهایی که چکمه های کوتاه می پوشند.

آدم های سازگار که خود را با هر موقعیتی تطبیق می دهند: کفشی می پوشند که بتوان در جاهای مختلف از آن استفاده کرد. درواقع کفش های چندمنظوره می پوشند.

افراد آزاداندیش که چندان خود را درگیر مقررات و چارچوب ها نمی کنند: کفش ارزان قیمت می پوشند و خیلی از آن مراقبت و نگهداری نمی کنند.

کسانی که نگران قضاوت دیگران و روابط انسانی خود هستند: کفش نو می پوشند و مدام مراقب آن هستند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 679روز قبل
يکشنبه 17/10/1396 - 17:15
alibeik51 ( تعداد مطالب : 650 ) ( تعداد نظرات : 85 )


شنیده اید کسی بگوید: «من هیچ حرفی نزدم اما او از چشم هایم، حسم را خواند؟» برای شما هم پیش آمده که چشم هایتان احساس واقعی تان را لو دهد؟ شما چطور بلدید از چشم و حالات صورت دیگران نگرانی، تعصب، عصبانیت و ترس را بخوانید؟ آزمونی که پیش رویتان است، به شما خواهد گفت هوش عاطفی (هیجانی) تان که یکی از مولفه های هوش اجتماعی است، تا چه حد است. به این 20 چهره خوب دقت کنید و احساسشان را حدس بزنید.

در نهایت، پاسخ هایتان را با کلید سوالات تطبیق دهید و برای هر پاسخ درست یک امتیاز برای خود درنظر بگیرید تا معلوم شود چه نمره ای از 20 می گیرید! البته با توجه به این که این عکس ها مربوط به یک فرهنگ دیگر است، ممکن است برخی از واکنش ها در فرهنگ ما مقداری متفاوت باشد.

1- این خانم چه احساسی دارد؟الف)خجالت زدگی  ب) ترس  ج) ناراحتی  د) تعجب

2- صورت این آقا نشان دهنده حس ........ است.
الف) مجذوب  ب) هیجان زده  ج) خوشحال  د) مودب

3- به نظر شما این آقا چه حالی دارد؟الف) ناراحت  ب) درد  ج) عصبانیت  د) منزجر

4- این حالت صورت یعنی ..........
الف) کمرویی و خجالت   ب) ناراحتی  ج) سرگرم  د) شرم و روسیاهی

5- این خانم چه حسی دارد؟الف) غرور  ب) تحقیر  ج)هیجان  د) خشم

6- این حالت چشم ها و دهان یعنی .........الف) ترس  ب) هیجان  ج) تعجب  د) همدردی

7- به نظرتان حالت چهره این آقا چه می گوید؟الف) ناراحتی  ب) شرم و روسیاهی  ج) انزجار  د) تحقیر

8- این حالت یعنی .............
الف) عصبانیت  ب) درد  ج) انزجار  د) ناراحت

9- این خانم احساس ........ می کند.
الف) گرایش و میل   ب) کمرویی  ج) مجذوب شدن  د) عشق

10- این حالت نشان دهنده چه حسی است؟
الف) شرم و روسیاهی  ب) عصبانیت  ج) ناراحتی  د) درد

11- این آقا احساس ........ می کند.
الف) همدردی  ب) ناراحتی  ج) خشم  د) علاقه

12- حالت چهره این فرد به شما می گوید او ........ است.الف) سرگرم  ب) علاقه مند ج) متعجب  د) هیجان زده

13- حالت چهره این فرد نشان دهنده چه حسی است؟الف) تعجب  ب) علاقه  ج) گرایش و میل  د) خوشحالی

14- این آقا احساس ........ می کند.الف) ناراحتی  ب) شرم و روسیاهی  ج) انزجار  د) همدردی

15- حالت چهره این فرد نشان دهنده چه حسی است؟
الف) ناراحتی  ب) غرور  ج) کمرویی  د) شرم و روسیاهی

16- لبخند این فرد نشان دهنده ....... است.
الف) خوشحالی  ب) گرایش و میل  ج) ادب  د) همدردی

17- چهره این خانم نشان دهنده کدام حس است؟
الف) ناراحتی  ب) شرم و روسیاهی  ج) کمرویی  د) عشق

18- چه احساسی را از این چهره می خوانید؟
الف) احساس گناه  ب) ناراحتی  ج) درد  د) انزجار

19- حالت چهره این فرد می گوید او ........ است.
الف) راضی  ب) مجذوب  ج) عاشق  د) علاقه مند

20- چه احساسی را در چهره این آقا می خوانید؟
الف) تعجب  ب) هیجان  ج) ترس  د) انزجار

1- ب    2- ج    3- ج    4- ب    5- الف    6- ج    7- د    8- ج    9- ج    10- د    11- الف    12- الف    13- ب    14- الف    15- د    16- ج    17- ج    18- ج    19- ج    20- الف

اصطلاح هوش عاطفی برای اولین بار در دهه ۱۹۹۰ توسط دو روان‌شناس به نام‌های جان مایر و پیتر سالووی مطرح شد. آنان اظهار داشتند، کسانی که از هوش هیجانی برخوردارند، می‌توانند عواطف خود و دیگران را کنترل کرده، بین پیامدهای مثبت و منفی عواطف تمایز گذارند و از اطلاعات عاطفی برای راهنمایی فرایند تفکر و اقدامات شخصی استفاده کنند.

هوش هیجانی به دلیل کاربردهایی که دارد، جایگاهی ویژه برخوردار است. بخصوص در مورد کودکان، بسیار مفید می باشد. هوش هیجانی به کودکان کمک می‌کند تا در موقعیت‌های تهدید کننده و خطرناک، واکنش مناسب تری برای نجات خود انجام دهند. همچنین با کمک هوش هیجانی می توانند به ریشه‌های غم و شادی در خود پی ببرند و آن را مدیریت کنند. حساسیت و هوش هیجانی بالاتر به کودکان کمک می‌کند تا نیازهای دیگران را درک کنند و حداقل با همدلی به آنها کمک کنند و با کنترل بر احساسات خود، حس مسئولیت پذیری را در خود تقویت کنند. در مجموع هوش هیجانی به خصوص به کودکان ما کمک می‌کند تا یادگیری بهتری داشته باشند و خوشحال تر و سالم تر و موفق تر از دیگران باشند.

همچنین متون علم مدیریت بر این باور هستند که رهبران و مدیران با هوشهای هیجانی بالاتر، توان بیشتری برای هدایت سازمان تحت کنترل شان دارند. یافته‌های جدید نشان می‌دهد کارکنانی که دارای وجدان کاری و احساس وظیفه شناسی بالایی هستند اما فاقد هوش هیجانی و اجتماعی هستند در مقایسه با کارکنان مشابهی که از هوش هیجانی بالایی برخوردارند، عملکرد ضعیف تری دارند

هفنه نامه زندگی مثبت

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1883روز قبل
چهارشنبه 13/3/1394 - 22:40
raha52 ( تعداد مطالب : 977 ) ( تعداد نظرات : 49 )قدر آرامش را آنهایی بیشتر می‌دانند که آن را در زندگیشان ندارند

قدر آرامش را آنهایی بیشتر می‌دانند که آن را در زندگیشان ندارند یا آن را از دست داده‌اند! وقتی آرامش نداشته باشید مهم نیست چه چیزهایی دارید زیرا هیچ لذتی از آن داشته‌ها و زندگیتان نمی‌برید. آزمونی که در پی‌آمده به شما کمک می‌کند نشانه‌های آرامش در زندگی خود را بررسی کنید و در صورت نیاز، با تغییر چند رفتار، آن را به زندگیتان برگردانید.

ابتدا با انتخاب یکی از گزینه‌های «الف»، «ب» یا «ج» به ۲۵ سوال این آزمون پاسخ دهید تا میزان آرامش زندگیتان را بسنجید.

۱-آیا ناخن‌هایتان را می‌جوید؟ الف) بله ب) گاهی اوقات ج) خیر

۲-آیا تاکنون به منظور آرامش یافتن به سراغ یک حمام داغ طولانی مدت رفته‌اید؟ الف) نه، فقط به قصد تمیزی به سراغ حمام می‌روم. ب) گاهی اوقات ج) بله چون یک حمام داغ طولانی، بهترین شیوه برای در کردن خستگی و آرامش یافتن محسوب می‌شود.

۳-وقتی دردی به سراغتان می‌آید که تاکنون آن را تجربه نکرده‌اید، آیا آن را فورا نشانه یک بیماری خطرناک می‌دانید؟ الف) بله و تا زمانی که درد رفع نشود، نگرانی یک لحظه هم دست از سرم بر نمی‌دارد. ب) گاهی اوقات ج) راستش نه ولی اگر درد ادامه پیدا کند به پزشک مراجعه می‌کنم تا علت مشخص شود.

۴-آیا تا به حال به علت اینکه افکار درهم و برهم زیادی در سر داشته‌اید، دچار بی‌خوابی شده‌اید؟ الف) بله، به وفور ب) گاهی اوقات ج) خیلی به ندرت و در مواقع خاص

۵-هر چند وقت یک بار در ارتباط با کارهایی که انجام داده‌اید، احساس گناه و عذاب وجدان به سراغتان آمده است؟ الف) به وفور و به دفعات ب)‌ گاه و بیگاه. ج) خیلی به ندرت یا هرگز

۶-آیا بیش از حد معمول، فکر و خیال می‌کنید؟ الف) بله به وفور ب) بیشتر اوقات ج) گاهی اوقات ولی نه خیلی زیاد

۷-آیا تاکنون در حالی از خواب برخاسته‌اید که افکار نگران کننده در سر داشته باشید؟ الف) بله ب) خیلی کم ج) خیلی به ندرت

۸-هر چند وقت یک بار با آرامش کامل به تماشای فیلمی از تلویزیون می‌پردازید؟ الف) کمتر از هر ۲ هفته یک بار. ب) دست کم به طور متوسط هفته‌ای یک مرتبه. ج) به طور متوسط بیش از یک مرتبه در هفته

۹-زمانی که در سفر هستید، آیا می‌توانید فکر و ذهنتان را به کلی از مسائل کاریتان دور کنید؟ الف) نه چون آن قدر گرفتار و پرمشغله هستم که نمی‌توانم مسائل کاری‌ام را به کلی به دست فراموشی بسپارم. ب) سعی می‌کنم ولی این طور مسائل همیشه در گوشه‌ای از ذهنم جا دارند. ج) بله

۱۰-در مجموع از بخت و اقبالتان در زندگی راضی هستید؟ الف) راستش را بخواهید نه ب) دلم می‌خواهد راضی باشم، ولی اوضاعم می‌توانست بهتر از این‌ها باشد. ج) بله

۱۱-آیا سعی دارید هر شب ساعت خواب مشخصی داشته باشید؟ الف) خیر چون آن‌قدر گرفتارم و فکر و خیال دارم که ساعت خواب هر شبم به نحو محسوسی تغییر می‌کند. ب) سعی دارم ولی گاهی اوقات موفقیتی حاصل نمی‌کنم. ج) بله، معمولا همیشه اطمینان حاصل می‌کنم که راس ساعت مشخصی بخوابم تا نیازم به خواب برطرف شود و صبح روز بعد سرحال و با نشاط باشم.

۱۲-فرض کنید با وجود اینکه مشغله زیادی دارید، تصمیم می‌گیرید در خانه بمانید و به تماشای مسابقه فوتبال یا یک فیلم سینمایی بپردازید. آیا در هنگام تماشای آن برنامه از این بابت که کارهای مهمتان راپشت گوش انداخته‌اید، احساس گناه و عذاب وجدان می‌کنید؟ الف) بله، آنقدر که در لذت بردنم از تماشای آن برنامه اختلال ایجاد می‌کند. ب) تا حدی بله، ولی به هر حال مستحق این استراحت هستم و می‌دانم که بعدا در فرصتی مناسب کارم را به نحو احسن انجام می‌دهم. ج) خیر، اصلا احساس گناه نمی‌کنم.

۱۳-آیا تا به حال به شیوه‌هایی برای رسیدن به آرامش بیشتر مانند استفاده از طب سوزنی یا... اندیشیده‌اید؟ الف) بله ب) خیر، ولی شاید در آینده در این زمینه بیشتر به بررسی این موضوع بپردازم. ج) خیر

۱۴-سر و صدا تا چه حد کفری و عصبانیتان می‌کند؟ الف) خیلی زیاد، در واقع گاهی اوقات اعصابم از این بابت به هم می‌ریزد. ب) فقط گاهی اوقات در هنگام شنیدن سر و صدا از کوره در می‌روم. ج) خیلی به ندرت باعث آزارم می‌شود ولی در کل اهمیتی به آن نمی‌دهم.

۱۵- آیا برای انجام دادن کار‌هایتان عجله دارید؟ الف) بله، بیشتر اوقات ب)‌ گاه و بیگاه ج) معمولا نه

۱۶-آیا در موقعیت‌ها و شرایط تنش زا، بغض راه گلویتان را می‌بندد؟ الف) بله ب) در موارد خیلی نادر این حالت را تجربه کرده‌ام ج) شاید ولی تا آن حد نبوده که به راحتی متوجهش شوم.

۱۷-آیا برایتان پیش می‌آید که فشار کاریتان غیر قابل تحمل شود؟الف) بله ب) گاهی اوقات ج) خیر

۱۸-آیا نسبت به آینده خوش بین هستید؟الف) خیر چون همیشه نگران آینده هستم. ب) نظر خاصی در این باره ندارم و پیرو این ضرب المثل هستم که هر چه پیش آید، خوش آید! ج) بله، خوش بین هستم

۱۹-به نظر شما، حضور در کلاس‌های یوگا برای تغییر حالتان مفید است؟الف) اگر وقت کافی داشته باشم، فکر خوبی است. ب) شاید ولی خوش بین نیستم ج) نه، تصور نمی‌کنم

۲۰-در مقایسه با یک شخص متوسط و معتدل، چقدر می‌خندید و لبخند می‌زنید؟ الف) کمتر از معمول ب) در حد متوسط ج) بیشتر از معمول

۲۱-هر چند وقت یک بار، مسئله‌ای برایتان پیش می‌آید که تا آخر روز فکرتان را به خودش مشغول می‌کند؟ الف) به وفور ب) فقط‌ گاه و بیگاه ج) خیلی به ندرت یا هرگز

۲۲-آیا تا به حال فردی به شما گفته که خونسردیتان را حفظ کنید؟الف) بله به دفعات ب) بله، در برخی شرایط خاص ج) خیر

۲۳-آیا تاکنون به بیماری مبتلا شده‌اید که پزشک دلیل آن را فشار روحی و استرس تشخیص داده باشد؟الف) بله ب) نه ولی خیلی هم به خودم اطمینان ندارم که بگویم هرگز این اتفاق برایم نمی‌افتد ج) خیر

۲۴-هر چند وقت یک بار به علت فشارهای روحی، زندگی عاطفیتان دچار مشکل می‌شود؟الف) بیشتر از حالت طبیعی ب) گاهی اوقات ج) هرگز

۲۵-هر چند وقت یک بار به این علت که از فرط خجالت سرخ شده‌اید به ستوه آمده‌اید؟ الف) بیشتر از حالت طبیعی ب) گاهی اوقات ج) خیلی به ندرت

نشانه‌های آرامش در زندگی خود را بررسی کنید

نحوه محاسبه امتیاز آزمون
حال که به همه سوالات این آزمون پاسخ داده‌اید، نوبت آن است که امتیازتان را محاسبه کنید. برای محاسبه امتیازتان در سوالاتی که گزینه «الف» را انتخاب کرده‌اید، ۲ امتیاز و در سوالاتی که گزینه «ب» را انتخاب کرده‌اید، ۱ امتیاز برای خودتان در نظر بگیرید. گزینه «ج» هیچ امتیازی ندارد. توجه داشته باشید که امتیاز نهایی شما باید عددی بین ۰ تا ۵۰ باشد.

تحلیل آزمون
بیشتر ما همیشه برای انجام کار‌هایمان عجله داریم، چند کار را به طور همزمان انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم برای همه آدم‌ها همه کار بکنیم و به ندرت وقت کافی برای خودمان می‌گذاریم. با این حال، همه ما در جست‌و‌جوی آرامشیم، اما معمولا آنچه را که لازمه دستیابی به آن است انجام نمی‌دهیم و دنبال راه‌هایی برای به دست آوردن آرامش می‌رویم که فقط هرج و مرج زندگیمان را بیشتر می‌کند.

اگر نمره شما کمتر از ۲۵ باشد: به نظر می‌رسد که شما از آن دسته افرادی هستید که برخوردشان با زندگی، با آرامش خاطر کامل است البته باید اعتراف کنم که شما معمولا در مواجهه با مشکلات، بی‌خیال و ساده لوحانه عمل می‌کنید. شما در بعضی مواقع، نگرانی را به نحوی تجربه می‌کنید ولی این مواقع را در حالت حداقل حفظ می‌کنید؛ به نظر می‌رسد که مسائل و اتفاقاتی که برای بسیاری از افراد نگران کننده و دلهره آور به حساب می‌آید برای شما اصلا اهمیتی نداشته باشد و از آن دسته اشخاصی هستید که تا حادثه‌ای رخ نداده است، با بی‌خیالی به زندگی عادی خود ادامه می‌دهید.

اگر نمره شما بین ۲۶ تا ۳۹ باشد: میزان آرامش در زندگی شما در وضعیتی متوسط، رضایت بخش، مساعد و مطلوب قرار دارد. اگرچه شما گاهی اوقات خودتان را تحت فشار می‌بینید، ولی به موقع علایم و نشانه‌های هشدار دهنده خطر را شناسایی می‌کنید و خودتان را از مهلکه نگرانی‌ها نجات می‌دهید و متوجه می‌شوید که بی‌دلیل خودتان را تحت فشار قرار داده‌اید. در واقع نگرانی و اضطراب در موارد کمی به سراغ شما می‌آید که آن هم با طرز برخورد صحیح شما مشکلی ایجاد نمی‌کند.

اگر نمره شما بین ۴۰ تا ۵۰ باشد: امتیاز شما نمایانگر آن است که شخصیتی بیش از حد مضطرب و نگران دارید و همواره مسائل را در ذهنتان بزرگ می‌کنید. از آنجا که نگرانی، تشویش و اضطراب در شخصیت شما نهادینه شده است و به آن شکل با مسائل برخورد می‌کنید، دائما فشار روحی زیادی را متحمل هستید و بیان حفظ خونسردی و آرامش برای شما راحت‌تر از به کار بستنش است ولی بهتر است همیشه به یاد داشته باشید که نگرانی و اضطراب به فشار روحی و استرس منجر می‌شود و آن علت و عامل بروز بسیاری از مشکلات و ناراحتی‌های جسمانی است؛ بنابراین برای سلامتیتان بسیار مضر به حساب می‌آید.
منبع:جام جم سرا / خراسان

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1888روز قبل
دوشنبه 11/3/1394 - 22:25
raha52 ( تعداد مطالب : 977 ) ( تعداد نظرات : 49 )بر اساس طول انگشتان دست می توان برخی از ویژگی های شخصیتی را پیش بینی کرد

نگاهی به انگشتان دست خود داشته باشید. آیا باور می کنید اگر بگوییم بر اساس طول انگشتان دست نسبت به یکدیگر می توان برخی از ویژگی های شخصیتی شما را پیش بینی کرد. شاید در نگاه نخست شبیه آزمون های غیر واقعی که در شبکه های اجتماعی مطرح می شوند به نظر برسد اما در حقیقت این گونه نیست.

به سه انگشت میانی دست چپ خود نگاه کنید. آیا انگشت اشاره بلندتر از انگشت حلقه شما است؟ آیا انگشت حلقه بلندتر از انگشت اشاره شما است؟ یا هر دو انگشت از اندازه ای برابر برخوردار هستند؟ در ادامه می توانید بهترین سناریو که با دست‌تان سازگار است را یافته و ببینید آیا توضیحات ارائه شده با شخصیت شما سازگار است یا خیر.

انگشت حلقه بلندتر: فردی خوش صحبت
اگر انگشت حلقه شما از انگشت اشاره بلندتر است احتمالا از شخصیتی جذاب برخوردار هستید و به خوبی می توانید در هر موقعیتی صحبت کنید. مقاومت در برابر این نوع شخصیت برای دیگران به طور معمول غیر ممکن بوده و کمک حال شما خواهند بود. شما احتمالا فردی خطرپذیر هستید و در حل مسائل و مشکلات به خوبی عمل می کنید. افرادی که در این دسته جای دارند مهندسان، سربازان و جدول حل کن های فوق العاده ای را شکل می دهند.

انگشت اشاره بلندتر: فردی با اعتماد به نفس (بیش از اندازه)
اگر انگشت اشاره شما بلندتر از انگشت حلقه است شانس این که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشید - برخی مواقع اعتماد به نفس بیش از اندازه و متکبر - زیاد است. شما لزوما درونگرا نیستید اما از این که زمان هایی را تنها باشید، به ویژه هنگامی که در تلاش برای تکمیل یک پروژه هستید، لذت می برید. شما فردی هدف گرا و فعال هستید که می توانید هر چیزی را ممکن سازید اما شاید زمانی که باید نخستین گام را در رابطه خود بردارید، خجالتی باشید. شما با آنچه در اختیار دارید احتمالا شاد و راضی هستید اما همواره کسب چیزهای بیشتر را آرزو دارید.

اندازه برابر انگشت های اشاره و حلقه: فردی صلح طلب
اگر انگشت اشاره و انگشت حلقه شما اندازه ای برابر دارند احتمالا به هر قیمتی از درگیری و کشمکش دوری کرده و در پی صلح و آرامش در روابط خود هستید. شما فردی با سازماندهی خوب، وفادار و دلسوز هستید. اما در پس صلح دوستی و مراقبتی که نشان می دهید، هسته ای آتشین دارید که هنگام قرار گرفتن زیر فشار بیش از اندازه به طور غیر منتظره خود را نشان خواهد داد. شما تمام تلاش خود را خواهید کرد تا از درگیری و مبارزه دوری کنید اما ممکن است کسی شما را به میان آن هل دهد!
منبع:باشگاه خبرنگاران

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1888روز قبل
يکشنبه 10/3/1394 - 19:31
alibeik51 ( تعداد مطالب : 650 ) ( تعداد نظرات : 85 )

«فرسودگی شغلی» یکی از شایع ترین رنج های عصر مدرن است که بیشتر افراد را درگیر خود کرده است؛ بخصوص آنهایی که در شرایط دشوار و تحت فشار شدید کار می کنند؛ افرادی که از دیگران بیش از حد انتظار دارند و نیز افرادی که زندگی را سخت می گیرند.
فرسودگی شغلی، بیشتر میان افرادی شایع است که اهداف غیرمنطقی برای خود انتخاب می کنند، بیش از حد توان شان از خود انتشار دارند و می خواهند همواره پیروز و نفر اول هر میدانی باشند. این افراد معمولا زمان زیادی برای تصمیم گیری هایشان صرف می کنند؛ حتی زمانی که بخواهند در مورد مسائل ساده و جزیی تصمیم بگیرند،؛ یک کار را در دو برابر زمان معمول به پایان می رسانند. برای افرادی که در دام فرسودگی شغلی گرفتار شده اند، زندگی آنطور که باید رضایتبخش و شیرین نیست.

برخی از رفتارشناسان معتقدند فرسودگی شغلی پدیده نوظهوری نیست و این مسئله تا حد زیادی شبیه افسردگی است. بسیاری اوقات دلایل بروز هر دوی این بیماری ها عوامل مشابهی هستند؛ هر چند که هر یک راه درمان خود را دارند.

اگر می خواهید بدانید شما هم از فرسودگی رنج می برید یا نه، به سوالات این آزمون پاسخ دهید. برای پاسخ هر سوال بهترین امتیاز را از یک تا پنج انتخاب کنید. پاسخ ها از شماره یک (بسیار کم) تا شماره پنج (بسیار زیاد)، متغیر هستند.1- آیا احساس می کنید سخت کار می کنید و پاداش کارتان را آنطور که باید دریافت نمی کنید؟


(خیلی کم) 1     2     3     4     5  (خیلی زیاد)

2- خیلی زود خسته می شوید؟

(خیلی کم) 1     2     3     4     5  (خیلی زیاد)

3- بسیاری اوقات بی دلیل احساس افسردگی می کنید؟

(خیلی کم) 1     2     3     4     5  (خیلی زیاد)

4- آیا قرار ملاقات ها و بسیاری مسائل شخصی را که باید به خاطر داشته باشید، فراموش می کنید؟

(خیلی کم) 1     2     3     4     5  (خیلی زیاد)

5- هر روز بیشتر از قبل زودرنج و حساس می شوید؟

(خیلی کم) 1     2     3     4     5  (خیلی زیاد)

6- نسبت به اطرافیانتان، بیشتر احساس افسردگی می کنید؟

(خیلی کم) 1     2     3     4     5  (خیلی زیاد)

7- دوستان و اقوام تان را نسبت به قبل خیلی کمتر می بینید؟

(خیلی کم) 1     2     3     4     5  (خیلی زیاد)

8- بسیاری اوقات از دردهای مختلف مثل سردرد و دل درد رنج می برید؟


(خیلی کم) 1     2     3     4     5  (خیلی زیاد)

9- خندیدن به لطیفه هایی که برایتان تعریف می کنند، دشوار است؟


(خیلی کم) 1     2     3     4     5  (خیلی زیاد)

10- آیا زندگی نسبت به قبل برایتان دشوارتر شده است؟


(خیلی کم) 1     2     3     4     5  (خیلی زیاد)

اکنون برای محاسبه امتیازات تان، تمام اعدادی را که برای هر پاسخ انتخاب کرده اید، با هم جمع بزنید


* امتیاز صفر تا 15: برای هر کسی اتفاق می افتد که گاهی احساس کند گرفتار فرسودگی شغلی شده است و دیگر مانند گذشته از کاری که انجام می دهد لذت نمی برد. شما نیز از جمله همین افراد هستید؛ اما به طور کلی در شرایط خوبی قرار دارید.

* امتیاز 16 تا 24:
شما مستعد فرسودگی شغلی هستید، بد نیست اگر قدمی به عقب بردارید و راهی را که طی کرده اید، با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهید تا از بروز این اتفاق جلوگیری کنید.

* امتیاز 25 تا 29: شما در اولین مراحل فرسودگی شغلی قرار داریدو باید در همین ابتدا فکری برای تغییر محیط کاری و شیوه زندگی تان بکنید تا از بروز مشکلات بعدی پیشگیری کرده و به سلامت روان خود بیشتر کمک کنید.

* امتیاز 30 به بالا:
زندگی آنقدرها هم که شما گمان می کنید، دشوار نیست. کمی خونسردتر باشید و آرامش خود را حفظ کنید. نباید اینقدر خود را آزار دهید و زندگی را به کام خود و اطرافیانتان تلخ کنید. اگر واقعا آنقدر شرایط کاری دشوار و آزاردهنده ای دارید که نمی توانید آن را تحمل کنید، بهتر است کارتان را تغییر دهید. هر کاری که لازم است انجام دهید تا از میزان استرسی که هر روز تحمل می کنید کم شود. متاسفانه شما در شرایط خوبی نیستید و باید بیشتر به فکر سلامت روح و روان و جسم خود باشید.تحقیقات نشان می دهد بعد از مسئولان کنترل پرواز، پلیس ها بیشترین استرس شغلی را تحمل می کنند. به اعتقاد محققان مرکز ملی تحقیقات آمریکا، پلیس ها در مقایسه با دیگر مشاغل و تخصص ها بیشترین استرس شغلی را دارند.

فرسودگی تنها مختص کار نیست؛ این حالت برای هر کسی که در مقطعی از زندگی یا کاری خاص بیش از حد خسته شده و از آن وضعیت احساس دلزدگی می کند اتفاق می افتد. فرسودگی در زندگی و حتی در روابط بین افراد نیز رخ می دهد؛ چون فرد حس می کند آنقدر که او برای این موقعیت خاص وقت و انرژی صرف کرده، پاداش دریافت نکرده است یا آنچه از این موقعیت به دست آورده، آنطور که او انتظار داشته است، درخور و شایسته نیست.

بسیاری از مشکلاتی که در زندگی زناشویی و بین زوجین رخ می دهند نیز به دلیل فرسودگی ایجاد شده در زندگی و روابط بین آنهاست؛ مانند وقتی که یکی از زوجین حس کند بیش از همسرش برای زندگی مشترک خود وقت و انرژی صرف کرده، عشق و علاقه او به همسرش یکطرفه است و صرفا او برای زندگی مشترکشان فداکاری می کند و در مقابل همسرش اهمیت چندانی به او و زندگی شان نمی دهد.

اگر در این آزمون امتیاز بالایی به دست آورده و یا بارها در زندگی کاری و شخصی خود فرسودگی را تجربه کرده اید، هشدارها را جدی بگیرید وساده از کنار آنها نگذرید. حتی پراسترس ترین شرایط نیز قابل تغییر هستند و بسیاری اوقات تنها با ایجاد یک تغییر بسیار کوچک می توان نتایج بزرگی به دست آورد.

گاهی اوقات تنها چیزی که برای رهایی از فرسودگی در زندگی شخصی یا کار نیاز دارید، یک استراحت حتی کوتاه مدت چند روزه و تنفس در هوای آزاد است. تنها باید مدتی از شرایط پراسترس کنونی خود دور شوید تا فشارهای آزاردهنده برای مدتی حتی کوتاه دست از سر شما بردارند.

گاهی باید برنامه زندگی تان را بازنگری کرده و با برنامه ریزی جدید هماهنگی بیشتری میان آنها ایجاد کنید. یک سفر کوتاه مدت، ارسال رزومه برای استخدام در شرکتی دیگر، دیدار با افراد جدید، ملاقات با دوستان قدیمی که مدت های زیادی از آنها دور بوده اید یا بازنگری اهداف همه از جمله مواردی هستند که می توانند شما را از فرسودگی شغلی نجات دهند.

سعی کنید گذشته خود تا به امروز را دقیقا بازنگری کنید تا دریابید چه اتفاقات و کارهایی شما را به اینجا رسانده اند که اکنون از فرسودگی رنج می برید. همچنین به یاد بیاورد تاکنون هرگاه حس کردید خسته و افسرده شده اید، چه کارهایی انجام می دادید که روحیه تان بهتر می شد و حال بهتری پیدا می کردید؟ این کارها را اکنون نیز انجام دهید تا سریع تر به شرایط طبیعی خود بازگردید.
مجله موفقیت
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1883روز قبل
پنج شنبه 7/3/1394 - 15:54
alibeik51 ( تعداد مطالب : 650 ) ( تعداد نظرات : 85 )شخصیت ما در واقع تحت تاثیر میزان اثر متقابل نیمكره‌های مغز بر هم است. در افراد مختلف این تاثیر متفاوت است، چون بعضی نیمكره چپ مغزشان بهتر كار می‌كند و بعضی دیگر نیمكره راستشان و با توجه به همین برتری توانایی‌های مختلفی شكل می‌گیرد.

مغز از وسط به 2 نیمكره تقسیم شده است كه هر كدام مجموعه‌ای نسبتا مجزایی از عملیات را انجام می‌دهند. البته 2 نیمكره مغز اطلاعاتی مانند مشاهدات حسی را از طریق رابطی ضخیم به نام جسم پینه‌ای كه آنها را به هم متصل می‌كند با هم مبادله می‌كند. نیمكره راست مغز عضلات سمت چپ بدن را كنترل می‌كند، در حالی كه نیمكره چپ، عضلات سمت راست بدن را كنترل می‌كند.

به دلیل این نحوه ارتباط عصبی است كه آسیب به یك طرف مغز بر نیمه مخالف بدن اثر می‌گذارد. پروفسور استفن ویلسون از یونیورسیتی كالج لندن می‌گوید: عدم تقارن مغز برای كاركرد درست مغز ضروری است. این عدم تقارن به 2 طرف مغز امكان می‌دهد كه تخصصی شوند، ظرفیت پردازش‌شان را افزایش دهند و از موقعیت‌هایی كه باعث تعارض 2 طرف مغز هنگام تلاش برای بر عهده گرفتن كنترل كاری می‌شود، پرهیز كنند.

اما از طرف دیگر برحسب اینكه كدام نیمكره مغزتان فعال‌تر باشد نوع توانمندی‌ها، علایق و رفتارهایتان متفاوت است و می‌توانید كارهای خاصی را بهتر انجام دهید. از سویی دیگر، اگر به نیمكره‌های مغزتان در طول زمان فرصت پیشرفت ندهید امكان دارد از قابلیت‌های فوق‌العاده آنها كاسته شود. موضوع بررسی وظایف نیمكره‌های مغز و چگونگی تقویت و پرورش قابلیت‌های آنها یكی از آن مسائلی است كه سال‌هاست از سوی پژوهشگران مورد مطالعه قرار گرفته است.

این تست به شما نشان می‌دهد کدام نیمکره از مغزتان فعالیت بیشتری دارد و در نتیجه آن شخصیت شما متمایل به كدام سمت است تا با توجه به آن بتوانید انتخاب‌های بهتری در زندگی داشته‌باشید. چون مثلا اگر شخصیت تحلیلگر داشته‌باشید احتمالا هنرمند موفقی نخواهید شد، پس بهتر است خیلی تلاش نکنید. یا اگر شخصیتی کل‌گرا داشته‌باشید بهتر است خیلی سراغ کارهای مدیریتی نروید چون چندان ثمری نخواهد داشت.

1. آیا خودتان‌ را متخصص‌ تلقی‌ می‌كنید؟
الف- بله
ب- خیر
ج- در برخی‌ از زمینه‌ها

2. یادآوری‌ اسم‌ اشخاص‌ برایتان‌ راحت‌تر است‌ یاچهره‌ آنها؟
الف- چهره‌ اشخاص‌
ب- اسم‌ اشخاص‌
ج - هر دو به‌ یك‌ اندازه‌

3. در مواجهه‌ با شكست‌، كدام‌ یك‌ از گزینه‌های ‌زیر، طرز برخوردتان‌ را بهتر نشان‌ می‌دهد؟
الف- ناامید شدن‌، دست‌ كشیدن‌ از آن‌ كار و امتحان‌كردن‌ چیزی‌ جدید
ب- سعی‌، تلاش‌ و كوشش‌ دوباره‌ و دوباره‌
ج- شكست؛‌ نابود كننده‌ روح‌ و روان‌ است‌

4. كدام‌ یك‌ از صفات‌ زیر، بیشتر از بقیه‌ وصف‌حالتان‌ است؟
الف- شهودی‌ و درونی هستم
ب- اهل‌ مطالعه‌ و سنجیده‌ هستم
ج- دقیق‌ هستم

5. كدام‌ یك‌ از گزینه‌های‌ زیر، بیشتر با شماهمخوانی‌ دارد؟
الف- دوست دارم‌ قوانین‌ و مقررات‌ خاص‌ خودم‌ را رعایت‌كنم‌.
ب- از عمل كردن‌ به‌ قوانین‌ و مقررات‌ راضی‌ و شاد هستم‌.
ج- گاهی‌ اوقات‌، قوانین‌ و مقررات‌ دست‌ و پاگیرمی‌شود و عصبانی​ام‌ می‌كند.

6. زمانی‌ كه‌ در یك‌ جلسه‌ گفت‌وگو یا سخنرانی‌حضور دارید، كدام‌ یك‌ از گزینه‌های‌ زیر بیشتر برای شما صدق‌ می‌كند؟
الف- بیشتر اوقات‌ حواسم‌ پرت‌ می‌شود و به‌موضوعات‌ دیگری‌ فكر می‌كنم‌.
ب- به‌ راحتی‌ حواسم‌ را روی‌ مسئله سخنرانی‌ متمركز کنم‌.
ج- فقط اگر موضوع‌ را جالب‌ تلقی‌ كنم‌، می‌توانم‌حواسم‌ را روی‌ آن‌ متمركز كنم‌.

7. آ یا خودتان‌ را شخص‌ منظمی‌تلقی‌ می‌كنید؟
الف - به‌ هیچ‌ وجه‌
ب - بله‌، كاملا
ج – بله، نسبتا

8. هرچند وقت‌ یك‌‌بار‌ به‌ دنبال‌ حدس‌ وگمان‌های‌ شخصی‌ خود می‌روید؟
الف- هر وقت‌ كه‌ بتوانم‌
ب- به‌ ندرت‌
ج- گاهی‌ اوقات‌

9. اگر یك‌ دفعه‌، هوس‌ امتحان‌ كردن‌ یك‌ كار و سرگرمی‌ خلاقانه‌ جدید، مثل‌ نقاشی‌ یاسفالگری‌ به‌سرتان‌ بزند، چه‌ می‌كنید؟
الف- آن‌ را امتحان‌ می‌كنم‌ و بعد آن‌ رابه‌ عنوان‌ یكی‌ از سرگرمی‌های‌ بی‌شمار دیگرم‌ توسعه می‌دهم‌.
ب- به‌ احتمال‌ زیاد، فقط به‌ آن‌ فكر می‌كنم‌ و فراتر نمی‌روم‌.
ج- چند‌ مرتبه‌ آن‌ را امتحان‌ می‌كنم‌ و بعد ‌سراغ‌ سرگرمی‌ دیگری‌ می‌روم‌.

10. در مدرسه‌ و دوران‌ تحصیل‌، سركلاس‌ كدام‌ یك‌ از درس‌های‌ زیر، بیشتراحساس ‌راحتی ‌می‌كردید؟
الف- هنر
ب- ریاضیات‌
ج- جغرافی‌

11. هر چند وقت‌ یك‌ بار، دوست دارید مبلمان‌ وتزیینات‌ منزلتان‌ را عوض‌ كنید؟
الف- بیش‌ از 3‌ مرتبه ‌ ظرف‌ 5 سال‌
ب- هر 5 سال‌، یك‌ مرتبه‌
ج- ظرف‌ هر 5سال‌، 2 تا 3‌ مرتبه‌

12. وقتی‌ مشغول‌ شنیدن‌ اخبار از تلویزیون‌هستید، كدام‌ یك‌ از موضوعات‌ زیر، بیشتر از همه ‌توجه‌ شما را به‌ خود جلب‌ می‌كند؟
الف- مسیر‌ و موضوعات‌ مربوط به‌ طبیعت و محیط زیست
ب- سیاسی‌
ج- ورزشی‌

13. كدام‌ یك‌ از گروه‌های‌ زیر بیشتر با روحیات‌شما سازگار هستند؟
الف- شخصی‌ كه‌ از قوه‌ تخیل‌ زنده‌ و پرشوری‌برخوردار است‌.
ب- شخصی‌ كه‌ بلند پرواز و جاه‌‌طلب‌ است‌.
ج- شخصی‌ كه‌ از عقل‌ سلیم‌ و شعور خوبی‌برخوردار است‌.

14. نظرتان‌ در مورد هنر مدرن‌ چیست‌؟
الف - آن‌ را جالب‌ و مهیج‌ تلقی‌ می‌كنم‌.
ب - اهمیت‌ زیادی‌ به آن نمی‌دهم.
ج - گاهی‌ می‌توانم‌ آن‌ را جدی‌ تلقی‌ كنم‌ و گاهی‌بی‌اعتنا از كنارش‌ می‌گذرم‌.

15. هر چند وقت‌ یك‌بار، به‌ افكار و اندیشه‌های‌خصوصی‌ خودتان‌ پناه‌ می‌برید؟
الف- به‌ وفور
ب- خیلی‌ به‌ ندرت‌
ج- گاه‌ و بیگاه‌

16. زمانی‌ كه‌ وارد یك‌ سالن‌ یا تالار می‌شوید،در حالی‌ كه‌ بلیت رزرو شده‌ ندارید، ترجیح می‌دهید روی‌ صندلی‌ كدام‌ سمت‌ بنشینید؟
الف- سمت‌ چپ‌
ب- سمت‌ راست‌
ج- فرقی‌ نمی‌كند

17. به‌ نظر شما، مزیت‌ بازنشسته‌ شدن‌ چیست‌؟
الف- برخورداری‌ از وقت‌ بیشتر برای‌ آغاز فعالیت‌های‌ جدید بی‌شمار دیگر.
ب- برخورداری‌ از وقت‌ بیشتر برای‌ همنشینی‌ بااقوام‌ و دوستان‌.
ج- راهی برای خروج‌ از برنامه‌ یكنواخت‌، منظم‌ و كسل‌كننده‌ كاری‌

18. كدام‌ یك‌ از صفات‌ زیر، بیشتر از بقیه‌ با شماسازگار است‌؟
الف- پیچیده‌
ب- واقع‌ بین‌
ج- عادی‌ و گاهی‌ منحصربه‌ فرد

19. در حال‌ حاضر، كدام‌ یك‌ از حالات‌ زیر بیشتربا روحیه‌ شما سازگار است؟
الف - متفكر، جدی‌ و دقیق‌
ب - تحت‌ فشار روحی
ج - پركار، پر مشغله‌ و پرجنب‌ و جوش‌

20. آیا قادرید به‌ طور تقریبی‌ بگویید كه‌ چندروز را بدون‌ نگاه‌ كردن‌ به‌ ساعت‌ پشت‌ سرگذاشته‌‌اید؟
الف- راستش‌ درست‌ نمی‌دانم‌، چون‌ گاهی‌ زمان‌ رابه‌ كلی‌ فراموش‌ می‌كنم‌.
ب- بله‌، به‌ راحتی‌
ج - گاهی‌ اوقات‌

21. در صورت‌ مواجهه‌ با كدام‌ یك‌ از موارد زیر، به‌ شدت‌ سر خورده‌، ناامید و عصبانی‌ می‌شوید؟
الف- زمانی‌ كه‌ وقت‌ كافی‌ برای‌ انجام‌ كارهایی‌ كه‌دوست‌ دارم‌، نداشته‌ باشم‌.
ب- زمانی‌ كه‌ در رأس‌ امور مربوط به‌ حرفه‌ام‌ قرارنداشته‌ باشم‌.
ج- زمانی‌ كه‌ پیشرفت‌ها، موفقیت‌ها، دستاوردها و كوشش‌هایم نادیده‌ گرفته‌ شود.

22. در مورد این‌ جمله‌: «بزرگ‌ترین‌ معلم‌ و راهنما، تجربه‌ است»، نظرتان‌ چیست‌؟
الف- كاملا با آن‌ موافق‌ هستم‌
ب- اصلا موافق‌ نیستم‌
ج- موافقم‌

23. در شریط مطلوب‌، كدام‌ یك‌ از گزینه‌های‌زیر را ترجیح‌ می‌دهید؟
الف- حرفه‌ای‌ كه‌ كاملا غیرقابل‌ پیش‌‌بینی‌ و توأم‌ باتجربیات‌ بی‌ شمار و جدید باشد.
ب- داشتن‌ یك‌ حرفه‌ مشخص‌ و یكنواخت‌
ج- حرفه‌ای‌ كه‌ فرصت‌ یادگیری‌ چیزی‌ جدید را دراختیارتان‌ قرار دهد.

24. آیا تصور می‌كنید توضیح‌‌دهنده‌ خوبی‌ هستید؟
الف- بله
ب- خیر
ج- در حد متوسط

25. هنگام‌ انجام‌ كدام‌ یك‌ از موارد زیر،بیشتر احساس‌ راحتی‌ به‌ شما دست‌ می‌دهد؟
الف- حین‌ انجام‌ یك‌ كار تخصصی‌تر مثل‌ كاركردن‌ با موتور ماشین‌تان‌ به‌ منظور تعمیر آن‌
ب- حین‌ نوشتن‌ یك‌ نامه‌ یا گزارش‌
ج- حین‌ انجام‌ یك‌ كار دستی‌ مثل‌ نقاشی‌

حالا می‌توانید بفهمید چه‌تیپ‌ انسانی هستید
حالا جواب‌هایتان را با هم جمع کنید تا امتیازتان به​دست بیاید. برای هر سؤال، به گزینه الف 2 امتیاز ، به گزینه ب صفر امتیاز و به گزینه ج یك امتیاز دهید.

امتیاز 35 تا 50
شما كل‌نگر هستید
این‌ امتیاز نشان می‌دهد شما یك‌ شخص‌راست‌ مغز هستید، یعنی دوست دارید مسیر‌ را به‌ طور كلی‌ مجسم‌ و ادراك‌ كنید. به‌ عبارت دیگر، به‌ جای‌ مشاهده‌ جزییات‌ سازنده‌ و تشكیل‌ دهنده‌، می‌خواهید تصویر اصلی‌ و بزرگ‌ را ببینید.

امتیاز 16 تا 34
همیشه تعارض دارید
امتیاز شما نشان​دهنده این‌ است‌ كه‌ از تعادلی‌متناسب‌ بین‌ 2 نیمكره‌ چپ‌ و راست‌ مغزتان ‌برخوردارید؛ یعنی هیچ‌ نیمكره‌ای‌ بردیگری‌ غلبه‌ و سلطه‌ ندارد.این نشان‌دهنده این است که شما بیشتراز یك‌ شخص‌ راست‌ مغز یا چپ‌ مغز، از كشمكش‌ها وتضادهای‌ درونی‌ رنج‌ می‌برید. همچنین درمواجهه‌ با مشكلات‌، تعبیر و تفسیر اطلاعات‌ باموانعی‌ روبه‌رو می‌شوید. یعنی گاهی‌، جزئیاتی‌ كه‌ برای ‌نیمكره‌ راست‌ مغز، مهم‌ هستند، به‌ واسطه‌ نیمكره‌چپ‌ نادیده‌ گرفته‌ می‌شوند و برعكس‌. از جنبه‌ مثبت‌، نقطه‌ قوت‌ این‌ اشخاص‌ در این ‌است‌ كه‌ آنها هنگام‌ حل‌ یك‌ مشكل می‌توانند همزمان‌ تصویر اصلی‌ و جزئیات ‌ضروری‌ را ادراك‌ كنند.

امتیازکمتر از 16
شما جزئی نگر هستید
این امتیاز نشان می‌دهد شما عمدتا یك ‌شخص‌ چپ‌ مغز هستید. نیمكره‌ چپ‌ مغز، تحلیل‌گراست‌ و میل دارد به‌ شیوه‌ای‌ خطی‌ و جزء جزء اطلاعات را بررسی کند. به‌ عبارت‌ دیگر، از بخش‌های‌ كوچك‌ شروع‌ كرده‌ و به‌ بالا می‌رود، درحالی‌ كه‌ شخص‌ راست‌‌مغز برعكس‌ عمل‌ کرده و ابتدا تصویر اصلی‌ و بزرگ‌ را مجسم‌ می‌کند. شما می‌توانید حسابدار و برنامه‌دهنده خوبی باشید.

نیمكره راست غالب
هنرمندهای بی​برنامه كلی‌گرا
معمولا موسیقی راك را خیلی دوست دارند و به راحتی می‌توانند هنگام مطالعه موسیقی گوش كنند یا تلویزیون ببینند.
به‌ كند و كاو در آداب‌، مناسك‌، تشریفات‌، آیین‌‌ علاقه‌ خاصی ‌دارند.

این افراد دوست دارند از این‌ شاخه‌ به آن شاخه بپرند و تغییر شغل دهند و این‌ یك‌ نقطه‌ ضعف ‌محسوب‌ می‌شود، زیرا‌ گاهی اوقات‌ فرد خودش ‌را باكارهای‌ متعدد ناتمامی‌ مواجه‌ می‌بینید.

نیمه راست مغز كمك می‌كند تا تصاویر دیداری درك شود و فرد آنچه را می‌‌بیند تشخیص دهد. در واقع شاید درك تصاویر در آنها قوی‌تر باشد.

در اولویت‌بندی مشكل دارند. معمولا یكباره و بدون اندیشه اقدام به كاری می‌كنند.این افراد شخصیتی هنرمند دارند و یكی از دلمشغولی‌هایشان می‌تواند موسیقی، نقاشی یا... باشد.

می‌توانند ورزشكارهای خوبی باشند، علاوه بر اینكه نویسنده‌های خوبی هم برای داستان‌های علمی و تخیلی می‌شوند.

معمولا حوصله خواندن دستورالعمل را ندارند و ترجیح می‌دهند، كارهای خودشان را بدون هیچ مسیر مشخصی انجام دهند.

دوست دارند به جای توجه به جزییات سازنده، تصویر اصلی و بزرگ را ببینند، درواقع نیمكره راست از تمام جزییاتی كه به دست می‌آورد یك الگوی كلی می‌سازد تا بتواند مسیر را به‌طور كامل مجسم كند.

فعالیت‌هایی مانند تخیل، توهم، درك فضایی اجسام و موسیقی در نیمكره راست قرار دارد.
به‌دنبال نقطه نگرش‌های جدید هستندو به‌طور كلی خلاقیت بالایی دارند.
وقایع عجیب و راز آمیز برایشان خیلی جالب است.

هنگام صحبت كردن چگونگی بیان برایشان خیلی مهم است تا جایی كه می‌توان گفت حتی از مضمون برایشان مهم‌تر است.

حافظه تصویری خوبی دارند و به راحتی با یادداشت یا ترسیم موضوعات، دیگر آن را فراموش نمی‌كنند.

نیمکره چپ غالب
همه چیز طبق برنامه
این افراد خیلی اهل برنامه‌ریزی و انجام دادن كارها طبق برنامه هستند.
اینها عقیده دارند برای تصمیم گرفتن نباید احساسات را دخالت داد.
ریاضیات و علوم همیشه برای این افراد جالب است و و دوست دارند ایده‌ها را به ترتیب و منظم پشت سر هم بچینند.
تحقیق و پژوهش برایشان جالب است و عقیده دارند هركاری را باید طبق دستورالعمل خاص آن كار انجام داد.

بیشتر ترجیح می‌دهند مطالب و داستان‌های واقعی بخوانند و هیچگاه نمی‌توانند یك نویسنده خوب علمی تخیلی شوند.

موسیقی كلاسیك را نسبت به دیگر انواع موسیقی ترجیح می‌دهند.
وسواسی و منظم هستند و جزییات كار برایشان مهم‌تر از نتیجه و چشم‌انداز است.
دنبال علل مادی و واقعی قضایا هستند، نه تحلیل‌های متافیزیكی و خیالی.
این‌ نیمكره‌ مسئول‌ و كنترل‌‌كننده زبان‌، بررسی‌های‌ علمی‌، عقلانیت و خردمندی‌ است.‌
برای به یاد آوردن از واژه‌ها سود می‌برند و اسامی را به‌جای چهره‌ها به یاد می‌سپارند.
تلفظ‌های سخت و فرمول‌های ریاضی را به سهولت به یاد می‌سپارند.

نیمكره چپ مسئول منطق و محاسبات دقیق ریاضی است. هنگامی كه شما یك واقعیت را به یاد می‌آورید، مغز چپ است كه آن را از حافظه بیرون می‌كشد.

بدون اینكه كاسه صبرشان لبریز شود، می‌توانند به سخنرانی‌های طولانی گوش دهند.
مدام به امروز و گذشته فكر می‌كنند.
هنگام سخن گفتن به ندرت از اشارات و حركات دست استفاده می‌كنند.
كارها و برنامه‌ریزی‌هایشان حساب شده، عملگرا، واقع​بینانه و دقیق است.
بیشتر دوست دارند تنها كارهایشان را پیش ببرند. همراه بودن با افراد غیرجدی هنگام كار آنها را آزرده می‌كند.

این نیمکره همیشه به دنبال فهم چگونگی انجام کارهاست و به همین دلیل بیشتر اوقات افراد دارای نیمکره چپ قوی​تر سوال‌هایشان را با "چگونه" شروع می‌کنند و نه با "چرا".

راه​هایی برای تقویت نیمکره​ها


گاهی کودک شوید
برای پرورش نیمكره راست مغز باید به یاد داشته باشید كه اگر همیشه بخواهید جدی و عاقلانه رفتار كنید، اگر بخواهید حق اشتباه كردن را از خود بگیرید، اگر بخواهید همه كارهایتان مورد پسند دیگران باشد و اگر بخواهید هر كاری را از روش معمولش انجام دهید، دست این نیمكره را برای ترقی می‌بندید.

برای تقویت نیمكره راست لازم است نگاهی كلی​گرایانه را جایگزین نگاه جزیی‌گرایانه كنید. چه اشكالی دارد به خودتان اجازه دهید گاهی كودك شوید و دنیا را كودكانه ببینید. از اشتباه كردن نترسید. به نمایشگاه‌های نقاشی و كنسرت‌های موسیقی سر بزنید. در انجام هر كار و حل هر پرسشی به چند راه و چند پاسخ متفاوت بیندیشید. به رؤیاهایتان احترام بگذارید و فرصتی را به آنها اختصاص دهید و حتی اهداف‌تان را در رؤیاهایتان متصور شوید. داستان بخوانید و بعد سعی كنید آن را مثل فیلم با تصویر در رؤیاهایتان ببینید. در طبیعت بگردید و از آن لذت ببرید و هنرهایی مانند نقاشی و طراحی یا موسیقی را بیاموزید.

خودتان را سركوب نكنید
اگر نیمكره چپ قدرتمندی داشته باشید اما بخواهید از ریاضی، فلسفه و مهم‌تر از همه نظم و ترتیب در زندگی‌تان غافل شوید و اگر به جای جزیی‌نگری، كل‌نگر شوید، نیمكره چپ خود را سركوب كرده‌اید. برای آنكه نیمكره چپتان را قوی كنید، باید به ریاضی و فلسفه برگردید، در طبیعت گردش كنید و از حس شنوایی‌تان برای بیشتر و بهتر لذت بردن كمك بگیرید. هر كار و مسئله‌ای را به بخش‌های كوچك‌تر برای حل مشكلات تقسیم كنید، چون توانایی شما در جزیی‌نگری بیشتر از كلی‌نگری است. جدول و پازل حل كنید و برای هر روزتان برنامه‌ای مدون بنویسید. برای حفظ كردن از فیش‌برداری استفاده كرده و فن بیان و سخنرانی را تمرین كنید.

اعمال نیمكره‌های راست و چپ‌مغز

منبع : پرشین فان

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1883روز قبل
سه شنبه 5/3/1394 - 7:40
alibeik51 ( تعداد مطالب : 650 ) ( تعداد نظرات : 85 ):: هوش منطقی خودتان را بیازمایید:
با توجه به منطقی که در سری شکل های فوق وجود دارد، گزینه پنجم را بیابید.

معمای تصویری، معمای ریاضی

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

جواب معما:

گزینه E
همانطور که مشاهده می کنید، با حذف حاشیه مربع ها، به اعداد انگلیسی دست پیدا می کنیم.


منبع:ihoosh.ir

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1883روز قبل
سه شنبه 5/3/1394 - 7:35
raha52 ( تعداد مطالب : 977 ) ( تعداد نظرات : 49 )
از زندگی ات چقدر راضی هستی؟

مقیاس سلامت، مشتمل بر دو نوع آزمون مجزاست که توسط دکتر جارد کاس در سال 1989 برای ارزیابی سطح سلامت روان و میزان مثبت اندیشی افراد تهیه و تنظیم شده است. پرسش های این دو آزمون، طیفی از نمرات [از 1 تا 7] را در بر می گیرد و شما باید پاسخ خود را در نقطه ای از این طیف انتخاب کنید.

شما جای خودتان را کجای این مقیاس می دانید؟ [به متن گزینه 1 نزدیک ترید یا متن گزینه 7؟] چه نمره ای به خودتان می دهید؟ دور عددی که با شرایط کنونی شما سازگارتر است، دایره بکشید. سپس به بخش «تفسیر آزمون» مراجعه کنید و در نهایت «یک برنامه عملیاتی برای ارتقای سلامت روان» را بخوانید.آزمون هدف زندگی و رضایت باطنی


شیوه امتیازدهی

در هر پرسش، عددی که دور آن دایره کشیده اید، بیانگر امتیاز شماست. امتیازهای خودتان را در هر بخش جمع کرده و حاصل جمع را بر تعداد پرسش های آن بخش تقسیم کنید.

•    هدف زندگی و رضایت باطنی (آزمون بالایی): ---=17+---

•    اعتماد به نفس در استرس (آزمون پایینی): ---=15+---

•    نمره میانگین سلامت (مجموع امتیازهای شما در دو آزمون بالا و پایین): ---=32+---

•    هر امتیاز باید بین 1 تا 7 باشد و ممکن است شامل اعداد اعشاری (مثلا 5.15) نیز باشد.

1. در طول روز غالبا سطح انرژیمن... خیلی کم است.

1

2

3

4

5

6

7

خیلیزیاد است.

2-در مجموع، زندگی ام... کسل کننده به نظرمی رسد.

1

2

3

4

5

6

7

پرجنبو جوش به نظر می رسد.

3-فعالیت های روزانه ی من... رضایت بخشنیست.

1

2

3

4

5

6

7

رضایتبخش است.

4-من هر روز زندگی را...تکراری می دانم.

1

2

3

4

5

6

7

روزتازه ای می دانم.

5-وقتی عمیقا فکر می کنم، به این نتیجه می رسم که... زندگی هیچ هدفی ندارد.

1

2

3

4

5

6

7

زندگیهدف مشخصی دارد.

6-حس می کنم زندگی ام تاکنون... پربار نبودهاست.

1

2

3

4

5

6

7

پرباربوده است.

7-حس می کنم کارهایم...بی ارزشند

1

2

3

4

5

6

7

ارزشمندند

8-کاش آدم دیگری بودم...شدیدا موافق

1

2

3

4

5

6

7

شدیدامخالف

9-زندگی ام در حال حاضر... هیچ هدفیندارد.

1

2

3

4

5

6

7

اهدافمشخصی دارد.

10-وقتی حادثه تلخ و ناخوشایندی اتفاق می افتد...نمی توانم به آینده امیدوار وخوش بین بمانم.

1

2

3

4

5

6

7

همچنانبه آینده بسیار امیدوار و خوش بینم.

11-وقتی به این فکر می کنم که با زندگی ام چه کرده ام... احساس بی ارزشی به من دست می دهد.

1

2

3

4

5

6

7

احساسخود ارزشمندی به من دست می دهد.

12-زندگی ام در حال حاضر... رضایت بخشنیست.

1

2

3

4

5

6

7

رضایتبخش است.

13-شادی را در قلبم حس می کنم...هرگز

1

2

3

4

5

6

7

همیشه

14-حس می کنم در شرایط سخت زندگی گیر افتاده ام... شدیدا موافق

1

2

3

4

5

6

7

شدیدامخالف

15-وقتی به گذشته ام فکر می کنم... بسیار تاسف می خورم.

1

2

3

4

5

6

7

اصلاتاسف نمی خورم.

16-وقتی با خودم خلوت می کنم، می بینم...از خودم خیلی بدم می آید.

1

2

3

4

5

6

7

ازخودم خیلی خوشم می آید.

17-وقتی به مشکلاتم فکر می کنم...هیچ امیدی به حل آنها ندارم.

1

2

3

4

5

6

7

کاملابه حل آنها امیدوارم.


*منظور از «کار» صرفا فعالیت های درآمدزا نیست؛ «کار» می تواند مراقبت از کودکان، خانه داری یا مطالعه باشد.

آزمون اعتماد به نفس در استرس


با توجه به اینکه در شرایط پراسترس چه احساسی دارید، به پرسش های این آزمون پاسخ دهید. کافی است دور عددی که با شرایط کنونی شما سازگارتر است، دایره بکشید.شیوه امتیازدهی


در هر پرسش، عددی که دور آن دایره کشیده اید، بیانگر امتیاز شماست. امتیازهای خودتان را در هر بخش جمع کرده و حاصل جمع را بر تعداد پرسش های آن بخش تقسیم کنید.

1- وقتی فشار زندگی زیاد میشود... بی قرار می شوم.

1

2

3

4

5

6

7

آرامشمرا حفظ می کنم.

2-واکنشم به مسایل و مشکلات زندگی... مایوسانه است.

1

2

3

4

5

6

7

امیدوارانهاست.

3-مطمئنم که در شرایط سخت بالاخره کسی به دادم می رسد و مشکلم حل می شود... شدیدا مخالف

1

2

3

4

5

6

7

شدیداموافق

4-من آدم مضطربی هستم... همیشه

1

2

3

4

5

6

7

هرگز

5-وقتی اشتباهی از من سر می زند... بهشدت از خودم متنفر می شوم.

1

2

3

4

5

6

7

همچنانخودم را دوست دارم.

6-نگرانم که برای خودم یا عزیزانم اتفاق بدی بیفتد... همیشه

1

2

3

4

5

6

7

هرگز

7-در شرایط پراسترس...نمی توانم به آسانی تمرکز کنم.

1

2

3

4

5

6

7

میتوانم به آسانی تمرکز کنم.

8-من آدم ترسویی هستم... همیشه

1

2

3

4

5

6

7

هرگز

9-وقتی باید روی پای خودم بایستم... توانش راندارم.

1

2

3

4

5

6

7

توانشرا دارم.

10-احساس بی کفایتی می کنم... همیشه

1

2

3

4

5

6

7

هرگز

11-در شرایط سخت، احساس تنهایی می کنم... شدیدا موافق

1

2

3

4

5

6

7

شدیدامخالف

12-در شرایط سخت... قادر به واکنش مثبت نیستم.

1

2

3

4

5

6

7

قادربه واکنش مثبت هستم.

13-وقتی به استراحت نیاز دارم... از فرط نگرانی، اصلا آرامش ندارم.

1

2

3

4

5

6

7

بدونهیچ نگرانی، آرامش کامل دارم.

14-وقتی مرا می ترسانند... دچار حمله هراس میشوم.

1

2

3

4

5

6

7

اصلانمی ترسم و خونسردی ام را حفظ می کنم.

15-نگران آینده ام هستم... همیشه

1

2

3

4

5

6

7

هرگز


تفسیر آزمون


1 تا 2.49: خیلی پایین

2.5 تا 3.99: متوسط رو به پایین

4 تا 5.49: متوسط رو به بالا

5.5 تا 7: خیلی بالا

امتیاز شما می تواند بیانگر سطح سلامت عاطفی و روانی شما باشد. هر پرسش را دوباره مرور کنید. امتیازی که در هر بخش گرفته اید، اطلاعاتی درباره زمینه هایی از زندگی که در آنها ضعیف یا قوی هستید، ارائه می کند و به شما نشان می دهد که در کدام زمینه ها نیاز به تمرین و تقویت دارد. اگر امتیاز شما در آزمون «هدف زندگی و رضایت باطنی» با امتیاز شما در آزمون «اعتماد به نفس در استرس» تفاوت بارزی دارد، باید بر نقاط ضعف خودتان متمرکز شوید و به اصلاح آنها بپردازید. اگر امتیازتان در هر دو آزمون بسیار پایین است، بد نیست با یک مشاور یا دوست درباره نوع نگاه تان به زندگی صحبت و همفکری کنید.

یک برنامه عملیاتی برای ارتقای سلامت روان


همان طور که می توانید سلامت جسم خود را ارتقا دهید، می توانید سلامت ذهن و روان خودتان را هم بهبود بخشید. توصیه های زیر، ناظر به همین هدف است.

احساسات تان را بشناسید و بروز بدهید:
سرکوب احساسات به خشم و افسردگی ختم می شود.

خودخوری نکنید: به جای اینکه مدام به مساله فکر کنید، به راه حل بیندیشید.

قدم به قدم پیش بروید:
وقتی مشغول حل مساله اید، درواقع، مشغول سازگار کردن خودتان با شرایط سخت زندگی هستید و می توانید به این کار مثبت تان افتخار کنید.

برای کارهایی که خوب از پس آنها بر می آیید، زمان بیشتری اختصاص بدهید: مثلا اگر آشپز خوبی هستید، یک وعده غذای عالی برای عزیزان تان تهیه کنید.

حساب خودتان را از کارهایتان (به ویژه خطاهایتان) جدا کنید: وقتی خطایی مرتکب می شوید، خودتان را سرزنش نکنید و توانایی هایتان را نادیده نگیرید. به جای اینکه به خودتان نهیب بزنید که: «عجب احمقی هستم!» به خودتان بگویید: «کار درستی نکردم ولی از این اشتباهم درس می گیرم.»

از جملاتی که به تقویت جنبه های مثبت شخصیت تان می انجامد، بیشتر استفاده کنید:
مثلا هر روز به خودتان بگویید: «من آدم مهربان و ملاحظه کاری هستم» یا «من در ابراز احساساتم صداقت دارم». چند جمله مثبت درباره خودتان یادداشت کنید و هرازگاه به آنها رجوع کنید.

فهرست آرزوهایتان را بنویسید:
از تلفیق این فهرست با گزاره های تاکیدی مثبت، جمله های انرژی بخشی بسازید که با «من» شروع می شود؛ مثلا: «من از اینکه در مدرسه یا اداره موفقم، حس بسیار خوبی دارم.»

وقتی ندای منتقد درون تان را می شنوید، نترسید:
در چنین مواقعی باید به جای سرزنش خودتان، موفقیت هایی را که قبلا کسب کرده بودید، به خاطر بیاورید.

در احساس ترحم نسبت به خودتان افراط نکنید:
مثلا به خودتان بگویید: «امروز صبح دلم به حال خودم می سوخت ولی بعدازظهر حالم بهتر شد و حالا روبراهم.»

داوطلب امور خیریه شوید:
یک سوم آمریکایی ها (89 میلیون نفر) به خاطر روحیه همیاری شان به امور خیریه می پردازند و با این کار به احساس بهتری دست می یابند.

ورزش کنید:
مطالعات متعددی که در نقاط مختلف جهان انجام شده، نشان داده است که ورزش و فعالیت بدنی یکی از بهترین راه ها برای تبدیل حال بد به حال خوب، افزایش انرژی و کاهش تنش است.
هفته نامه سلامت
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1888روز قبل
پنج شنبه 31/2/1394 - 18:31
alibeik51 ( تعداد مطالب : 650 ) ( تعداد نظرات : 85 )


در ژاپن، مردم گروه خونی را ابزاری برای شخصیت شناسی یکدیگر به کار می برند به گونه ای که مقاله های بسیاری در این زمینه چاپ می شود. اگر به ژاپنی ها بگویید که از گروه خونی خود بی خبر هستید، تعجب خواهند کرد. اما به راستی گروه خونی درباره شخصیت شما چه می گوید؟ گروه خونی O

شما مانند پروانه ای در اجتماع پرواز می کنید. فرد خلاقی هستید با اعتماد به نفس بالا، که همیشه مرکز توجه قرار می گیرد. جذابیت تان زبانزد خاص و عام است و همیشه تاثیر مثبتی بر دیگران می گذارید. زندگی تان هدفمند و با نظم خاص خود پیش می رود. سرسختی که در زندگی دارید، شما را در رسیدن به اهداف تان یاری می دهد. شما رهبری توانا هستید. با افرادی که گروه خونی Oو AB دارند، ارتباط خوبی برقرار خواهید کرد. شغل هایی که برای شما مناسب است: بانکداری، سیاست مدار، وزیر، ورزشکار، بازرگان.

گروه A

رایج ترین گروه خونی دنیا، A است. شما فردی آرام، درون گرا و مضطرب هستید. کمال گرا، خجالتی و حساس بودن از دیگر خصوصیات شما است. افکار شما ثابت و منطقی است. شنونده خوبی هستید و نسبت به رنگ ها و چیزهای اطرافتان توجه نشان می دهید. دوست دارید با مد پیش روید اما هیچگاه لباس های پر زرق و برق و جلف به تن نمی کنید. شما فردی رمانتیک هستید که دنیای خیالی را به واقعیت ترجیح می دهد. افرادی که گروه خونیA  دارند، با گروه خونی مشابه وAB سازگارترند. انتخاب های مناسب شغلی برای شما: حسابدار، کتابدار، اقتصاددان، نویسنده، برنامه نویس کامپیوتر و مقاله نویس.

گروه خونی B

رایج ترین گروه خونی پس از A،  Bاست. شما زندگی هدفمندی دارید و بلندپروازی تان شما را در رسیدن به آرزوهایتان یاری می دهد. فرد جذابی هستید که بیرون رفتن از خانه را به ماندن در آن ترجیح می دهید. خواندن ذهن دیگران برایتان آسان است. حامی خوبی هستید که دوست ندارید سر موضوعات کوچک با دیگران بحث کنید. فردگرایی شما موجب شده بتوانید راه زندگی خودتان را به تنهایی انتخاب کنید. فردی خوش بین و قوی هستید که با گروه خونی B و AB ارتباط خوبی برقرار خواهید کرد. شغل های مناسب شما: آشپزی، آرایشگر، رهبر ارتش، روزنامه نگار و مجری تلویزیون.

گروه خونی AB

تنها 2-5% جمعیت دارای این گروه خونی هستند. افرادی که این گروه خونی را دارند، افرادی دو قطبی هستند که هم خصوصیات گروه خونیA  و همB  را در خود دارند. شما احتمالا فردی خجالتی، مردد، راز دار و اهل گشت و گذار هستید. همیشه در جایی که دیگران به شما احتیاج دارند، حضور خواهید داشت. در کارهایتان منطقی و مستعد هستید و سعی می کنید آنها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. طرز برخورد شما معمولا جدی است. صبوری، تمرکز و دانایی تان قابل تحسین است. فردی با گروه خونی AB، با تمام گروه خونی ها هماهنگی دارد. شغل های مناسب شما: وکیل، معلم، کارمند فروش و مددکار اجتماعی.
برترینها
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1883روز قبل
چهارشنبه 23/2/1394 - 7:30
  • تعداد رکورد ها : 1389