tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 4 )

 

با چند روش ساده و کم هزینه سینک آشپزخانه را براق و درخشان کنید:

جوش شیرین برای از بین بردن لکه آب و جرم چربی:
تمام سطح سینک را مرطوب کنید. با یک اسفنج نرم پودر جوش شیرین را روی تمام سطح سینک مالش دهید. جوش شیرین برای شما یک سینک عالی درخشان می‌سازد. از طرفی سایندگی آن به اندازه ای است که فقط لکه آب و جرم چربی مواد غذایی را از بین می‌برد و صدمه ای به سطح استیل سینک وارد نمی‌کند.

تمیزی لبه‎ها و گوشه‌های سینک:
با مسواک قدیمی شروع کنید به ساییدن گوشه‌ها و لبه‌های سینک و با کمک جوش شیرین تمام جرم ها را از بین ببرید و دوباره سینک را آب‌کشی و با یک دستمال نرم خشک کنید.

سرکه سفید یک ضدباکتری طبیعی:
پس از آن‌که شست وشو با جوش شیرین به پایان رسید، کل سطح سینک را سرکه بپاشید و بگذارید 15-10 دقیقه بماند. سرکه یک ضدباکتری طبیعی است و اسید سرکه برای حل رسوب کلسیم و رفع لکه آب بسیار کارآمد است.
نکته: هرشب قبل از خواب تمام ظرف‌های داخل سینک را بشویید و سطح سینک را دستمال بکشید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 624روز قبل
سه شنبه 5/10/1396 - 15:30
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 4 )

 

سوای بحث خواص و فواید سنگ مخصوص پا موضوع کاربردهای سنگ پا است که در خانه داری و تمیزکاری های پردردسر مورد توجه قرار می گیرد.

وان حمام را با آب صابون پر کنید و پاها را 10دقیقه در آن نگاه دارید تا پوست نرم ترشود همچنین می توانید برای نرمی بیشتر پا روغن بچه یا زیتون به آن اضافه کنید ؛ سنگ پا را در آب ولرم خیس کنید و به آرامی روی پوست های خشن بکشید حرکت سنگ پابه صورت دورانی ارام وبدون فشارباشد بعد پاها را بشویید و خشک کنید و با کرم چرب کنید . اینها بخشی از کاربردهای سنگ پا بود که البته بیشتر جنبه ی بهداشتی دارد اما استفاده های نامتداولی ازسنگ پا می شودکه بسیارهم پرکاربرد است به چنداستفاده از آن می پردازیم.

کاربردهای سنگ پا در تمیز کردن بخش هایی از خانه
لایه برداری ازجرم های سرسخت از کاربردهای سنگ پا است ؛ تمیزکردن جرم های سرسخت کاردشواری است مخصوصا جرم های توالت و جرم های ناشی از سوختگی و پس مانده غذاها روی اجاق گاز است که با استفاده از سنگ پا می توانید آنها را رفع کنید بهترین بخش آن ان این است که هیچ گونه خشی روی سطح نمی اندازد.

ازبین بردن موهای سگ ازروی صندلی ماشین ها
هروقت که سگ را روی صندلی عقب ماشین می گذارید موهای ان روی صندلی میریزد که چندان خوشایند نیست به همین منظور می توانید موهای سگ رابا سنگ پا ازبین ببرید. اگرموها روی زمین وفرش ریخته باشدباسنگ پاجمع می شود.

ازبین بردن پرزهای پولیور
تمام چیزی که نیازدارید یک سنگ پای خوب است که با ان پرزهای پولیور را بکنید.

ازبین بردن موهای زائد
سنگ پا برای ازبین بردن موها روش سالمی است البته نه برای موهای صورت ؛ سعی کنید ارام سنگ پا را دورانی 2 تا 3 دقیقه هرسه روز روی پا بکشید و پارا درون آب قرار دهید و لوسیون بزنید
البته این روش برای موهای ضخیم مناسب نیست و دراستفاده از ان باید کمی صبورباشید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 624روز قبل
سه شنبه 5/10/1396 - 15:28