abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11170 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اعلام اینکه بر تعهد خود با شهروندان در خصوص توسعه بازارهای میوه و تره بار پایبند هستیم، گفت: بازار میوه و تره بار آشتیانی به عنوان دویست و چهل و پنجمین بازار میوه و تره بار تهران با حضور اهالی محله آشتیانی در شرق پایتخت به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با تاکید بر لزوم توجه به وضعیت معیشتی خانواده‌ها در شرایط اقتصادی موجود، افزود: میادین میوه و تره بار با توجه به اختلاف قیمتی که نسبت به میانگین قیمت محصولات مشابه در سطح شهر دارند، نقش قابل توجهی در کمک به سبد خرید خانوارها ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه به زودی چند بازار دیگر میوه و تره بار نیز به مجموعه میادین و بازارهای میوه و تره بار شهرداری تهران اضافه خواهند شد، اظهار کرد: این بازار، دومین بازاری است که طی این هفته به بهره‌برداری رسیده است و با مساحتی بالغ بر 350 متر مربع، علاوه بر عرضه انواع میوه و تره بار، محصولات پروتئینی و کالاهای بازرگانی نیز به شهروندان ارائه می‌کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، استقبال روزافزون شهروندان از میادین و بازارهای میوه و تره بار را دلگرم کننده خواند و تصریح کرد: افتتاح بازارهای میوه و تره بار به دور از تشریفات رایج و توسط خود مردم صورت می‌گیرد و این، نشان‌دهنده جایگاه ویژه شهروندان نزد سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار است.

گفتنی است، بازار میوه و تره بار آشتیانی که در ناحیه 4 منطقه 13 واقع شده است، امکان پاسخگویی به نیازهای روزانه 25 هزار شهروند ساکن در این محله شرقی تهران را دارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 2/11/1398 - 19:15
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11170 ) ( تعداد نظرات : 48 )


 
معاون فرهنگی وآموزشی سازمان تاکسیرانی شهر تهران از برگزاری دوره های آموزشی  برای رانندگان آمبولانس های اورژانس تهران خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، محمد مهدی اقدم با بیان این خبر گفت: پنجمین دوره آموزش بدو استخدام رانندگان آمبولانس اورژانس تهران در معاونت فرهنگی و آموزشی سازمان تاکسیرانی شهر تهران آغاز شده است.
مهدی اقدم با اشاره به اینکه دوره های آموزشی بر اساس نیازسنجی و سیاست های آموزشی اورژانس تهران ارائه می شود، افزود: رانندگان آمبولانس ها به مدت 10 ساعت در زمینه آشنایی با قوانین و مقررات ترددهای درون شهری آموزش می بینند.
وی هدف اجرای این دوره ها را ارتقای کیفی خدمات رسانی به شهروندان و افزایش آگاهی رانندگان برشمرد و گفت: تاکنون 4 دوره آموزشی برای رانندگان آمبولانس برگزار شده است و بیش از 270 راننده آمبولانس از خدمات آموزشی این طرح بهره مند شده اند و همچنان این روند ادامه دارد.
معاون فرهنگی و آموزشی سازمان تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد:آشنایی با مسائل ترافیکی، شهرشناسی، آیین نامه های قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و اخلاق حرفه ای از جمله عناوین ارائه شده در این دوره آموزشی است  تا در زمان وقوع حوادث با امدادرسانی "سریع، صحیح و مناسب" بتوانند نقش موثری در کاهش آسیب پذیری ایفا کنند.
بر اساس این گزارش این دوره آموزشی به ابتکار سازمان تاکسیرانی شهر تهران و با مشارکت اورژانس شهر تهران به اجرا درآمده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 2/11/1398 - 19:4
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11170 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 

 مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه در دو روز گذشته نیروهای این سازمان ١۶٨ سرویس خاک به منظور تسطیح معابر محلات شهرزیبا و ایران بندر به داخل شهر کنارک منتقل کردند، گفت: روز گذشته عملیات خارج کردن آب به صورت خانه به خانه از منازل مسکونی شهروندان در بندر کنارک پایان یافت.

صدرالدین علیپور در گفت و گو با شهرنوشت با اشاره به اقدامات سازمان مدیریت پسماند در شهرهای ایرانشهر و کنارک اظهار کرد: در دو روز گذشته نیروهای سازمان پسماند به منظور تسطیح معابر محلات شهرزیبا و ایران بندر ١۶٨ سرویس خاک از معدن به داخل شهر منتقل کردند، همچنین به منظور پر کردن و‌ تسطیح محوطه های منازل آب گرفته با تدابیر شهردار کنارک، 8 دستگاه کمپرسی مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با اشاره تدابیر اداره فنی و عمران کنارک گفت: معابری که خاک آن ها توسط سیل شسته شده بود روز گذشته با حمل خاک و فعالیت گریدر ارسالی سازمان پسماند تسطیح شده و خوشبختانه اقدامات فنی در این شهر با همکاری تیم های اعزامی شهرداری تهران رو به پایان است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند همین طور از حمل ٣٩ ‌سرویس خاک و لجن از کانال داخل شهر به محل تخلیه معین شده توسط دو دستگاه کمپرسی و یک دستگاه بیل مکانیکی خبر داد.

علیپور در ادامه با بیان اینکه سی ام دی ماه ۹۸ تیم‌های عملیاتی آتش نشانی تهران در فاز جدیدی از کمک رسانی به مردم سیل زده بندر کنارک متشکل از ۶ تیم مجهز وارد محله های انتفاضه، فاروق اعظم، ابراهیمی ایران بندر ۶، ۷ و ۸ شده و عملیات خود را آغاز کردند، گفت: فقط در روز دوشنبه ۳۰ دی ماه تعداد ۲۵ تانکر ۱۳ هزار لیتری آب از منازل بندر کنارک خارج شد و توسط نیروها به دریا انتقال پیدا کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اضافه کرد: احساس رضایت ساکنین و شهروندان بندر کنارک از حضور نیروهای شهرداری تهران در این بندر که برای امداد به سیل زدگان اعزام شده اند، قابل توجه است.

علیپور با اشاره به اعزام ۶ اکیپ از نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در روز گذشته به محله‌های خیابان خاتم الانبیا(ص)، خیابان قدس، فاروق اعظم، ابراهیمی و محله های عزیزیه و نظر آباد عنوان کرد: روز گذشته عملیات خارج کردن آب به صورت خانه به خانه از منازل مسکونی شهروندان در بندر کنارک پایان یافت.

وی در پایان گفت: امیروز نیز فرماندار، رییس و اعضا شورای شهر کنارک از محل فعالیت عوامل اجرایی سازمان مدیریت پسماند و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بازدید و از عوامل اجرایی تقدیر و تشکر کردند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 2/11/1398 - 18:58
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11170 ) ( تعداد نظرات : 48 )آیین گشایش پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران روز جمعه 4 بهمن ماه در باغ موزه قصر برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ سازمان زیباسازی شهر تهران در راستای اهداف و مأموریت‌های خود و به منظور رشد، توسعه و گسترش هنر شهری و فراهم آوردن فرصت‌های خلق آثار هنری، ایجاد رقابت سالم بین هنرمندان، تعامل، هم فکری، تبادل تجربیات و ارائه آخرین دستاوردهای هنری در حوزه دیوارنگاری، پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران را برگزار می‌کند.
رویداد دوسالانه دیوارنگاری تهران به دنبال گردآوری ایده‌های هنری خلاقانه به منظور انسجام بخشی و معنا دادن به فضاهای شهری است.
جایی که زندگی شهروندان شکل می‌گیرد و نیاز به شکوفایی و نشاط بیشتری دارد تا از طریق رشد آگاهی بصری و درک زیبایی، درنهایت رضایت مندی شهروندان را فراهم آورد.
بر همین اساس؛ «هنر، شهروند، محله و خیابان» رویکرد این دوره به شمار می‌رود، رویکردی نو به کیفیت زندگی شهری و پیوند شهروندان به هویت محله و خیابان از طریق خلق آثار هنری.
دست یابی به ایده‌های خلاق و نوآوری در دیوارنگاری شهری، تداوم رویکردهای فرهنگی، ملی و آیینی در قالب ایده‌های نو، حمایت و هدایت راهبردی برای دست یافتن به بیانی ممتاز در زمینه دیوارنگاری شهری و بازیابی هویت فرهنگی و روایت‌های محله ای در مناطق شهری تهران از جمله اهداف دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 2/11/1398 - 18:52
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11170 ) ( تعداد نظرات : 48 )


رسول کشت پور شهردار منطقه 2، در سه شنبه بدون خودرو این هفته و در بازدید از شش ایستگاه خط 6 متروی تهران در محدوده این منطقه ،گفت: توسعه حمل و نقل عمومی و خطوط مترو از اولویت های مدیریت شهری این منطقه است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، در سه شنبه بدون خودرو این هفته در جلسه ای که با حضور حبیب زاده و امانی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، امامی معاون مالی و اقتصاد شهری، حجت معاون حمل ونقل و ترافیک شهر تهران، امام مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو و کشت پور شهردار منطقه 2 برگزار شد، ضمن بررسی مشکلات و روند پیشرفت پروژه احداث خط6 مترو، از مراحل اجرای این پروژه و شش ایستگاه این خط از مترو در محدوده منطقه 2، بازدید کردند.
رسول کشت پور در حاشیه این بازدید با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری منطقه 2 است، گفت: خط 6 مترو یکی از خطوط پرتردد مترو خواهد بود و با توجه به حجم زیاد مسافرین در این خط، تلاش مدیریت شهری بر این است که با افزایش تعداد قطارها تردد شهروندان را تسهیل نماید.
شهردار منطقه 2 از حمایت و پشتیبانی همه جانبه این منطقه از توسعه حمل و نقل عمومی و بالاخص خطوط مترو خبر داد و افزود: ما تا کنون با کمک های غیر نقدی به توسعه خط 6 و 7 مترو در پی آن بوده ایم که روند پیشرفت این پروژه ها تسریع گردد و شهروندان در تردد های خود با مشکلات کمتری مواجه شوند و تشویق شوند تا هر چه بیشتر از وسایط حمل و نقل عمومی استفاده کنند که نتیجه این امر کاهش ترافیک و آلودگی هوا خواهد بود.
شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه شهرداری منطقه 2 تا کنون کمک زیادی به توسعه خط 6و7 مترو کرده است و توجه شهردار این منطقه به حل مسایل شهروندان و تسهیل تردد و توسعه حمل و نقل شهری قابل تقدیر است اظهار کرد: عملکرد شهرداری منطقه 2 در نحوه کمک به توسعه خطوط مترو می تواند الگو و ملاک عمل سایر شهرداران مناطق قرار گیرد .
وی با اشاره به اینکه ورود بخش خصوصی به توسعه حمل و نقل عمومی و مترو، نقش موثری در تسریع و تکمیل پروژه های احداث و بهره برداری مترو خواهد داشت افزود: در کشورهای چین و ژاپن به دلیل توسعه مترو و سهولت استفاده از وسایط نقلیه دیگر، مردم و جوانان علاقه ای به استفاده از خودروهای شخصی ندارند و ماباید وضع حمل و نقل خود را به این سطح از مطلوبیت برسانیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 2/11/1398 - 18:42
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11170 ) ( تعداد نظرات : 48 )پیرو بازدید های میدانی شهردار منطقه۹ از محلات ؛در بازدید میدانی که با حضور مدیران منطقه و دبیر شورایاری از محله سرآسیاب همراه بود، پیرامون مباحث شهری و خدمت رسانی بهینه به شهروندان تبادل نظر شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، طی بازدیدی که از محله هفت(سرآسیاب مهرآباد) با هدف ارتباط مستقیم مسئولین شهری با شهروندان و رصد مشکلات منطقه۹ از نمای نزدیک انجام شد؛ پیرامون مباحث مختلف شهری از جمله؛ شهرسازی، عمرانی، اجتماعی، خدمات شهری و ترافیکی راهکارهای لازم مورد بررسی قرارگرفت و دستورات لازم برای رفع مشکلات در دستور کار معاونت ها و ادارات به منظور افزایش رضایتمندی شهروندان صادر شد.
در این بازدید میدانی، مفاخریان شهردار منطقه۹ در خصوص استفاده از ظرفیت نخبگان و معتمدین محلی به منظور ارتباطات دوسویه مجموعه شهری با شهروندان از طریق دبیران شورایاری در راستای عمران و آبادانی محلات پهنه غربی پایتخت توصیه هایی را ارائه کرد.
وی با اعلام این که هدف از انجام بازدیدهای میدانی آگاهی بیشتر از مشکلات شهروندان است، گفت: مجموعه شهری درصدد تسریع در رفع مشکلات شهروندان است که از این رو با طرح موضوعات و مباحث شهری در سطح محلات در قالب صورت جلسه ای مصوب و اقدامات لازم در اسرع وقت اجرایی می شود.
شهردار منطقه۹ در ادامه با اشاره به بازدیدهای میدانی پیشین صورت گرفته در محلات بیان داشت: طی بازدیدهای های میدانی صورت گرفته از محلات، بسیاری از مسائل با پیگیری های مجدانه در همان روز برطرف شده و انتظار می رود با ادامه این روند و ارائه ایده های بهتر و مشارکت شهروندان بتوان به سطحی از خدمات در شهرتهران رسید که مورد رضایت همه شهروندان باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 2/11/1398 - 18:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11170 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 

 

 

اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران با برگزاری برنامه های متنوع از جشنواره بادبادک ها گرفته تا نقاشی دیواری و دوچرخه سواری با شعار ملی "هوای پاک ؛ اقدام و عمل" به استقبال هفته هوای پاک رفته است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، بحران آلودگی هوا در تهران و شش شهر آلوده دیگر کشور موجب شد تا به منظور ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه، ستاد اجرایی كاهش آلودگی هوا در ایران تشکیل شود و از سال ۱۳۷۷ روز ۲۹ دی ماه به عنوان روز ملی هوای پاك اعلام شد.

در این رابطه بسیاری از کارشناسان و صاحبنظران معتقدند افزایش دانش و آگاهی شهروندان در خصوص معضلات و مشكلات محیط زیست شهر تهران و نقش و سهمی که یکایک افراد می توانند در كاهش یا افزایش انواع آلاینده های زیست محیطی داشته باشند یکی از موثرترین راه های دستیابی به شهری با هوای پاک است.

از همین رو همزمان با فرارسیدن هفته "هوای پاك" با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک و اداره کل محیط زیست و توسعه پایدارشهرداری تهران و اداره کل آموزش های شهروندی، مجموعه متنوعی از برنامه‌ها و فعالیت های ترویجی- آموزشی طراحی و در نقاط مختلف شهر تهران در دست اجرا است.

بر این اساس ادارات آموزش های شهروندی مناطق 22 گانه برای آشنایی شهروندان با انواع آلاینده های هوا و تاثیر مثبت معاینه فنی خودروها و موتورسیکلت ها بر کاهش آلودگی، اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی در سراهای محلات تهران خواهند کرد.

همچنین کارگاه های قصه گویی با موضوع هوای پاک و نواختن زنگ در کانون های کودک سراهای محلات تهران برگزار می شود. برگزاری مسابقه نقاشی کودکان با موضوعاتی از قبیل "من و خانواده ام در هوای پاک"، "استفاده از ماسک هنگام آلودگی هوا" ،"هوای پاک لازمه سلامتی" از دیگر فعالیت هایی است که برای آگاه سازی و آموزش راهکارهای کاهش و مقابله با آلودگی هوا پیش بینی شده است.

از سوی دیگر برنامه های فرهنگی، آموزشی و تفریحی برای دانش آموزان مقاطع ابتدایی که از آنها به عنوان "همیار شهر" یاد می شود نیز برگزار می شود و همایش دوچرخه سواری، جشنواره بادبادک ها منقش به شعارهای محیط زیستی، نواختن زنگ هوای پاک، اجرای نقاشی دیواری و تولید روزنامه دیواری با موضوع محیط زیست در طول هفته هوای پاک برای این گروه از دانش آموزان از جمله دیگر برنامه های هفته هوای پاک است.

بر اساس این گزارش بر همین منظور در یکی از بوستان های اصلی مناطق 22 گانه شهر تهران جهت ارائه آموزش های محیط زیستی و راهکارهای کاهش آلودگی هوا به شهروندان، غرفه های آموزش شهروندی راه اندازی می شود که در کنار این غرفه ها شاهد اجرای نمایش خیابانی، مسابقه و برنامه های مختلف فرهنگی – هنری برای عموم شهروندان خواهیم بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 2/11/1398 - 18:38
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11170 ) ( تعداد نظرات : 48 )در راستای افزایش شفافیت در مدیریت حریم شهر تهران و تجمیع اطلاعات حریم، سامانه پایش حریم شهر تهران رونمایی می شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مجتبی شکری مدیر کل حریم شهر تهران در این باره گفت: از این پس هر گونه ارزیابی عملکرد نواحی داری حریم در خصوص نحوه برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز و تخلفات صرفاً از طریق سامانه هوشمند ثبت تخلفات صورت می گیرد و گزارش های شفاهی مبنای اثر نخواهد بود.
وی افزود: با توجه به اینکه از سال 1393هوشمندسازی حریم هم در تخلفات و هم در مصوبات پایه گذاری شده است، طی همکاری که با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به عمل آمده است، فرآیند تحلیل حریم بر روی سامانه جامع اطلاعات مکانی ایجاد گردیده است که اقداماتی از جمله مرزبندی های حریم، تدقیق عکس های هوایی و تعیین وسعت حریم هر منطقه در آن صورت گرفته است.
مدیر کل حریم تأکید کرد: در طرح راهبردی حریم پایتخت که در سال 1395 به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری رسید و کلیات آن ابلاغ شد، برخی ضوابط و مقررات عام و پهنه بندی های کلان، خرد و عام نیز ارائه شده است،که مبنای ضوابط و مقررات کنونی حریم، این طرح است.
وی افزود: با بارگذاری و مرزبندی تصاویر در سامانه جامع اطلاعات مکانی، پهنه بندی های طرح راهبردی و مرزبندی تداخلات حریم، بارگذاری و در دسترس مناطق قرار گرفته است.
مدیرکل حریم بیان کرد: برای ایجاد امکان رصد بهتر، مناطق دارای حریم به سه پهنه شمالی، جنوبی و شرقی تقسیم و سه مدیر پهنه در نظرگرفته شده است.
وی در ادامه گفت: در همین راستا با استفاده از ظرفیت مناطق، نواحی و شرکت شهربان و حریم بان میزان بازدید از حریم افزایش یافته وکنترل گستره اراضی با دقت بیشتری انجام می شود.
مدیر کل حریم افزود در اقدامات آتی تطابق تصاویر ماهواره ای به صورت مکانیزه، در بازه زمانی 3 ماهه در دستور کار اداره کل حریم قرار گرفته که روند ثبت تخلفات را به صورت 100% هوشمند امکان پذیر می کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 2/11/1398 - 18:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11170 ) ( تعداد نظرات : 48 )لایحه نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی مبتنی بر مرغوبیت مكانی املاك در شهر تهران تدوین شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهردار تهران در این باره گفت: این لایحه با هدف دریافت عادلانه عوارض از املاک شهری متناسب با متغیرهای واقعی مترتب بر قیمت املاک در حوزه های مختلف و کاهش تبعیض های موجود تدوین شده است.
وی افزود: قرار است در نتیجه تدوین این لایحه ساختار نامتوازن سطح توسعه مناطق 22 گانه شهر تهران اصلاح شود.
گلپایگانی گفت: به همین دلیل اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه معاونت شهرسازی و معماری با توجه به وابستگی میزان عوارض به قیمت واقعی ملک بر اساس دفترچه ارزش معاملاتی املاک و قیمت منطقه ای که توسط وزارت اقتصاد و دارایی(سازمان امور مالیاتی کشور) ارائه
می شود، به منظور هدایت و توسعه هماهنگ و پایدار شهر تهران، این لایحه را تنظیم کرده است.
معاون شهردار تهران بیان کرد: با توجه به اینکه از جمله اهداف طرح جامع شهر تهران تا افق 1404 توسعه هماهنگ و پایدار شهر بوده است، به منظور تعدیل نابرابری ها و تأمین خدمات مورد نیاز جمعیت شهری و ساماندهی وضعیت توزیع ساخت و ساز و پروژه های عمرانی در تمامی مناطق شهر، پروژه« برآورد ارزش املاک شهر تهران با استفاده از مدل های کمی بر اساس ارزش موقعیتی ملک» از آبان ماه 1398 کلید خورد.
وی افزود: از آنجا که عوامل مختلف کالبدی و اجتماعی-فرهنگی و معیارهای متعددی مانند شاخص های همجواری و میزان نزدیکی و دوری به کاربری های خاص از جمله مراکز بهداشتی-درمانی، مراکز آموزشی، ایستگاه های مترو، بزرگراه ها، پارکینگ های عمومی، فضاهای سبز، پایانه ها، ایستگاه های آتش نشانی، قرارگیری در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد و .... به عنوان عوامل مؤثر بر ارزش املاک در شهر تهران مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته اند، در نهایت برآیند تأثیر این شاخص ها در کنار شاخص «ضوابط طرح تفصیلی» و «تناسبات و ابعاد عرصه» و سایر متغیرهای تأثیرگذار، به عنوان عوامل مؤثر در فرمول محاسبه عوارض صدور انواع گواهی و پروانه ساختمانی مورد محاسبه قرار می گیرد.
گلپایگانی گفت: این پروژه که پایه و اساس تدوین لایحه محاسبه عوارض در سال 1399 خواهد بود، بستری جهت اجرای مناسب و عادلانه قانون نوسازی شهری، از طریق تدوین ارزش واقعی املاک، بهای خدمات و تهیه نرخ های منطقه بندی به روز در پهنه های مختلف طرح تفصیلی مصوب است.
وی افزود:از دیگر موارد تدوین ارزش واقعی املاک، توجه به ارزش افزوده ناشی از توسعه و عمران شهر، تأثیر شاخص های اصلی محاسبه ارزش ریالی هر متر مربع تراکم و ارائه معیاری مناسب برای نرخ گذاری عوارض با استفاده از عوامل مؤثر بر « ارزش مکانی املاک Location rent » بر اساس تقسیم بندی مناطق 22 گانه شهر تهران با امکان تطبیق تا مقیاس پارسل املاک است که در نهایت می تواند مبنای منطقی جهت تدوین دفترچه قیمت منطقه ای املاک شهر تهران باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 2/11/1398 - 18:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11170 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 

 

همایش تخصصی «کمپین  نما هویت شهر ما« امروز به میزبانی شهرداری منطقه 19 در تالار اندیشه دانشکده فنی و حرفه ای دخترانه دکتر شریعتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، در این همایش علی توکلی شهردار منطقه از مشارکت شهروندان در اجرای سیاستهای معماری ایرانی اسلامی سخن گفت و تصریح کرد: ایجاد انگیزه در بین شهروندان، تعهد شهروندی و هم سو کردن آنان با سیاست ها و برنامه های شهرداری موضوعی بنیادی در بازیابی هویت شهری و تغییر معماری و بنای ساختمان ها محسوب می شود.

وی با بیان اینکه منطقه 19 از مناطق پایلوت در اجرای این طرح است خاطرنشان کرد: طی برگزاری جلسات متعدد دراین خصوص، هویت خاصی در ابعاد مختلف برای نواحی 5 گانه تدوین شده است که می تواند سند مطلوبی برای استفاده طراحان محسوب شود.

 توکلی اظهار کرد: بینش کمیته نما در مناطق 22 گانه و معماری ایرانی اسلامی موضوعی فراتر از وابستگی به طرحی خاص است چراکه این نوع معماری برگرفته از تاریخ و فرهنگ ایرانی اسلامی است و هویت ایرانی را تعریف می کند.

به گفته شهردار منطقه مقیاس انسانی و مردم سالاری و نیز ابزار تعاون و تعادل ریتم، الگوهای طراحی نما را ساخته و چارچوب آن را مشخص می کند.

براساس این گزارش در این همایش مهندس صالحی مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی شهرداری تهران، مهندس سعیدیان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان، مهندس نبی ئی عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان، رئیس واساتید دانشگاه شریعتی معاونین شهرسازی منطقه و سایر مناطق، اعضا کمیته های نمای مناطق 22گانه، دانشجویان دانشکده معماری دانشگاه شریعتی و نیز طراحان و سازندگان حوزه  شهرسازی منطقه حضور داشتند.

 همچنین سخنرانی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان و مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران، تقدیر از طراحان و سازندگان برتر منطقه و برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی ویژه طراحان و سازندگان منطقه از دیگر برنامه های همایش بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 5ساعت و 11دقيقه قبل
چهارشنبه 2/11/1398 - 18:27
  • تعداد رکورد ها : 16279