abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9451 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 فضای جدید میدان گاه شهدای هفتم تیر ، شامگاه سه شنبه ۴ تیرماه با حضور پیروز حناچی، اعضای شورای شهر و جمعی از مدیران شهری افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت شهروند، شب گذشته میدانگاه شهدای هفتم تیر در حالی به بهره برداری رسید که غرفه food truck شهروند در این فضا با عرضه انواع نوشیدنی، غذاهای لقمه ای و ... به شهروندان خدمات دهی دارد.

 در مراسم افتتاح میدانگاه جدید شهدای هفتم تیر پیروز حناچی شهردار تهران با حضور در محل استقرار فود تراک شهروند ضمن بازدید از نحوه خدمات دهی و عملکرد این واحدِ عرضه غذای سیار، ابراز امیدواری کرد طرح جدید شهروند بتواند با عرضه انواع نوشیدنی و غذاهای ایرانی با کیفیت و قیمت مناسب، در نقاط مختلف شهر پذیرای شهروندان باشد.

 به نظر می رسد مد‌یریت شهری با تاکید بر پروژه های شهروند محور و توجه به زیرساخت های شهری در صدد است نسل جدیدی از خدمات نوین شهری را که مبتنی بر استاند‌ارد‌های شهرسازی است به شهروندان معرفی کند و در این میان از بازوهای اجرایی خود همچون شهروند می خواهد در چارچوب وظایف و اختیارات خود گام های مثبت و سازنده ای را برای تحقق شعار تهران شهری برای همه بردارد.

 در همین راستا آغاز به کار فود تراک های جدید شهروند اقدامی است که با بهره گیری از ظرفیت های شهری و کمک به ایجاد اشتغالزایی برای جوانان توانمند و علاقه مند به این حوزه صورت گرفته است تا ضمن توجه به خواست و نیاز مشتریان بتوان با توجه به مولفه های زیباسازی در شهر، فضایی دلنشین و شایسته در اختیار عموم شهروندان قرار گیرد.

 از طرفی توجه به استانداردهای بهداشتی، قیمت مناسب، کیفیت مطلوب و نظارت های مستمر از دیگر شاخصه هایی است که در اجرای این طرح به طور جدی از سوی مسئولان زیربط مورد توجه واقع شده است.

 این غرفه ها در واقع طرح جدیدی از عرضه نوشیدنی‌ها و خوراکی‌ها است که قرار است در قالب فود تراک (food truck) و با استفاده از ماشین‌های استاندارد در نقاط مختلف تهران مستقر شود، اولین فود تراک شهروند در نمایشگاه کتاب به بهره برداری رسید که با استقبال خوب شهروندان همراه بود.

 به گفته مدیر عامل شرکت شهروند، در نظر گرفتن استاندارد، کنترل قیمت و افزایش کیفیت از جمله موارد مورد تاکید در راه اندازی این خودروها است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 40دقيقه قبل
چهارشنبه 5/4/1398 - 16:49
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9451 ) ( تعداد نظرات : 46 )مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در جلسه بررسی وضعیت بافت های فرسوده و اقدامات نوسازی در منطقه 17، عنوان کرد: نوسازی بافت های فرسوده منطقه 17 یکی از اولویت ها است و با نگاه تبعیض مثبت مورد توجه قرار می گیرد.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری در جلسه ای که با محمود کلهری، شهردار منطقه 17 برگزار شد، ضمن تبریک انتصاب و آرزوی موفقیت برای ایشان به ارائه نکاتی در رابطه با پروژه های نوسازی در این منطقه پرداخت.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اجرای پروژه فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز از تشکیل کمیته راهبری این طرح خبر داد و خاطرنشان کرد: از شهرداران مناطق 17 و 18 جهت حضور در این کمیته دعوت به عمل خواهد آمد و هماهنگی لازم برای ارائه توضیحات مشاور طرح منتخب در منطقه برگزار خواهد شد؛ در صورت لزوم نیز نمایشگاهی جهت نمایش طرح به سایر ذی نفعان، شورایاری ها و فعالان محلی در منطقه برپا می شود.
علی اکبری با بیان این که اجرای پروژه فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز یکی از اولویت های شهرداری تهران است، از آمادگی سازمان نوسازی برای همکاری با شهرداری منطقه 17 جهت تملک املاک باقی مانده در محدوده اجرایی این طرح خبر داد.
وی در خصوص پروژه خدماتی کریدور سبز در این منطقه بر ضرورت مشخص شدن برنامه زمانبندی پروژه تأکید کرد و اظهار داشت: سازمان نوسازی آماده است منابع مورد نیاز را برای رفع معارض، آزادسازی عرصه و اجرای این پروژه تأمین کند.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اجرای 2 پروژه مسکن امید در منطقه 17 و مشکلات و موانع اجرایی آن ها، خاطرنشان کرد: قراردادهای مشارکت پروژه ها با سرمایه گذاران منعقد شده و نیازمند همکاری از سوی شهرداری منطقه برای رفع مشکلات و تسریع در روند اجرای پروژه ها هستیم.
علی اکبری با بیان این که بازنگری و تدقیق در بافت های فرسوده تهران از سال گذشته در سازمان نوسازی انجام شد، عنوان کرد: در گام نخست بسته 500 هکتاری به کمیسیون ماده 5 ارسال شد و چنانچه وزارت راه و شهرسازی مجوز طرح آن در کمیسیون را صادر کند، در سال جاری 500 هکتار به مساحت بافت فرسوده تهران افزوده خواهد شد که مساحت قابل توجهی از آن در منطقه 17 قرار دارد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که در بهمن ماه سال 97، بسته تشویقی بافت های فرسوده بروز رسانی شد و به تصویب ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران رسید، تصریح کرد: بجز بسته تشویقی عام، از اواخر سال گذشته بسته تشویقی ویژه برای پروژه های تجمیعی بالای 10 پلاک در نظر گرفته شد که حداقل متری 150 هزار تومان یارانه مستقیم به این پروژه ها پرداخت می شود.
وی با بیان این که در تدوین بسته تشویقی سعی کردیم دامنه مشوق ها گسترده تر، هدفمند و عادلانه باشد، افزود: 50% هزینه انشعابات، 50% هزینه های نظام مهندسی، 9% سود بانکی وامی که سازنده دریافت می کند و 50 میلیون تومان کمک هزینه اجرای نما در این بسته در نظر گرفته شده و خواهش من از شهرداری منطقه این است که چنین پروژه های نوسازی در منطقه را از همان ابتدای امر جهت انعقاد تفاهم نامه با سازنده و سایر امور اداری به سازمان نوسازی شهر تهران معرفی کند.
علی اکبری در جمع بندی سخنان خود در این منطقه، گفت: سال گذشته عنوان کردیم که اگر 3 اولویت در نوسازی بافت های فرسوده وجود داشته باشد، یکی از این اولویت ها منطقه 17 است؛ امروز نیز همین حرف را تکرار می کنم که نوسازی بافت های فرسوده منطقه 17 یکی از اولویت ها است و با نگاه تبعیض مثبت مورد توجه قرار می گیرد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تأکید کرد: در سال گذشته اقدامات نوسازی در منطقه با سرعتی که انتظار داشتیم پیش نرفت و بیشتر درگیر تصمیم گیری و تصمیم سازی بود.
وی با بیان این که در حوزه منابع برای تأمین کسری خدمات در این منطقه مشکلی وجود ندارد، ابراز امیدواری کرد که با عملیاتی شدن موضوعات مطرح شده در این جلسه بتوانیم شاهد کارنامه قابل دفاعی در حوزه نوسازی در این منطقه تا پایان ساری جاری باشیم.
محمد کلهری، شهردار منطقه 17 با بیان این که خوشحال هستیم اولین جلسه برون منطقه ای ما به دلیل اهمیت موضوع در بحث نوسازی بافت های فرسوده شکل گرفت، بر ضرورت تعیین زمانبندی اجرای اقدامات تأکید کرد.
وی خطاب به همکاران خود در شهرداری منطقه عنوان کرد: با اعلام آمادگی از سوی سازمان نوسازی و اعتماد و ایمانی که به صداقت دکتر علی اکبری داریم، نوسازی بافت های فرسوده در منطقه 17می بایست به عنوان یک اولویت جدی در نظر گرفته شود و با وجود ظرفیت هایی که از سوی سازمان نوسازی اعلام شد هیچ عذری از همکاران ما پذیرفته نخواهد بود.بهسازی محور آقایاری، تعیین تکلیف املاک باقی مانده در محدوده اجرایی طرح فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز، تأمین پارکینگ و فضای سبز، پروژه بلورسازی و کریدور فضای سبز، تعیین تکلیف گاراژها، تدقیق بافت فرسوده، تسریع در روند اجرایی پروژه های مسکن امید از جمله مهمترین مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد و مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 40دقيقه قبل
چهارشنبه 5/4/1398 - 16:44
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9451 ) ( تعداد نظرات : 46 )


در خرداد ماه 98 دو هزارو 282 دوچرخه سوار از مترو استفاده كردند مدیریت ارتباطات شركت بهره برداری مترو با اعلام این خبر افزود : آمار دوچرخه سواران نسبت به ماه گذشته 422 نفر افزایش داشت.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران در نیمه اول خردادماه 98  هزارو 342 دوچرخه سوار و در نیمه  دوم 946دوچرخه سوار از مترو استفاده كردند كه این میزان نسبت به ماه گذشته با رشد همراه بوده است.


با اجرا شدن این طرح فرصت استفاده کردن از مترو برای دوچرخه سواران محیا شد و مسافرانی که از دوچرخه های عادی استفاده می کنند فقط مجاز به ورود به واگن هایی هستند که با برچسب هایی بر روی بدنه قطار مشخص شده ولی دوچرخه سوارانی که از دوچرخه های تاشو استفاده می کنند مجاز به ورود به تمامی واگن ها هستند. این طرح برای تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه، از آذر ماه 1397 در حال اجرا است.

 با اجرای طرح تركیبی مترو و دوچرخه از اول آذرماه ۹۷ تا پایان خرداد ماه ۹۸ شش هزار نفر دوچرخه سوار از متروی تهران و حومه استفاده کردند.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 40دقيقه قبل
چهارشنبه 5/4/1398 - 16:7
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9451 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

ثبت‌نام در مهم‌ترین مسابقات بازی‌های ویدیویی ایران از روز یک‌شنبه ۹ تیرماه آغاز می‌شود. داوطلبین می‌توانند جهت ثبت‌نام به سایت رسمی برگزاری مسابقات مراجعه کرده و با انتخاب رشته مورد نظر در «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» شرکت کنند.
«جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» امسال در ۸ رشته‌ مختلف برگزار خواهد شد. رشته‌های PES 19، FIFA 19، DOTA 2، کلش رویال، کوییز آو کینگز، کانتر استرایک، پسرخوانده و بازی جدی «مغزینه» از جمله رشته‌های این مسابقات خواهند بود.
همچنین بانوان می‌توانند در مسابقات به ثبت‌نام بپردازند. ذکر این نکته الزامی است که مسابقات بانوان در رشته‌های فوتبالی (FIFA 19 و PES 19) جهت رعایت عدالت حرفه‌ای به صورت جداگانه و در صورت رسیدن حد نصاب شرکت‌کنندگان (۶۴ نفر) برگزار خواهد شد.

شرکت‌کنندگان رشته‌های تیمی باید با یک تیم کامل متشکل از بانوان یا آقایان در این رقابت‌ها شرکت کنند.

گفتنی است این دوره از مسابقات در سالن سپهر کانون پرورش فکری حجاب برگزار خواهد شد.


مسابقات مقدماتی PES و FIFA در ۹ شهر مختلف
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در برگزاری این دوره از جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران با در نظر گرفتن شرایط داوطلبان ساکن شهرستان‌ها توجه ویژه‌ای برای این گروه از مخاطبان در نظر گرفته است.
در این دوره از مسابقات به جز استان‌های تهران و البرز، مسابقات مقدماتی رشته‌های FIFA و PES در ۹ شهر دیگر نیز برگزار می‌شود.
در واقع با شرایط جدید در نظر گرفته‌شده شرکت‌کنندگان از سایر استان‌ها می‌توانند به جای حضور در شهر تهران در یکی از ۹ شهر قم، شیراز، اصفهان، یزد، مشهد، تبریز، زاهدان، اهواز و بوشهر مسابقه دهند و در صورت راه‌یابی به مراحل پایانی برای برگزاری مراحل نهایی مسابقات به تهران مراجعه کنند. داوطلبینی که قصد دارند در یکی از ۹ شهر مذکور رقابت کنند باید بلیت همان شهر را خریداری کنند و هر شرکت‌کننده تنها می‌تواند در یک حوزه شرکت کند.
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی این رویداد به نشانی irangamecup.com مراجعه نمایند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 40دقيقه قبل
چهارشنبه 5/4/1398 - 16:1
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9451 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار از برگزاری جشنواره مختلف ورزشی در این منطقه خبر داد و گفت: با آغاز فصل تابستان فعالیت های منطقه در حوزه  ورزش های همگانی در محلات 20 گانه توسعه می یابد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار ؛ "معصومه سادات عمارتی" با بیان این خبر افزود: با توجه به توسعه زندگی شهری و کمبود فضای مناسب برای تفریح ورزشی و بازی های گروهی درشهرهای بزرگ  ، بسترسازی و زمینه سازی اجرای فعالیت های تفریحی ورزشی در محیط شهری از سوی مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ها و مسابقات مختلف ورزشی در محلات منطقه همزمان با آغاز فصل تابستان گفت: جشنواره کودک و بومی و محلی در ناحیه 6،جشنواره بازی های رایانه ای، برپایی همایش دوچرخه سواری و پیاده روی، همایش تفریحی کودکان کار و دهها برنامه دیگر ورزشی در این  فصل برای شهروندان منطقه چهار برنامه ریزی شده است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه چهار اجرای طرح خیابان ورزش را یکی از مهمترین برنامه های هفتگی منطقه چهار برشمرد و گفت: خیابان ورزش یک حرکت جمعی با هدف توسعه ورزش همگانی و بومی محلی است که طی آن خانواده ها و شهروندان در کنار هم به "بازی، ورزش و فعالیت بدنی" می پردازند، این طرح در خیابان سراج تقاطع دلاوران، کوچه گلستان هفتم غربی از اردیبهشت ماه سال جاری در منطقه چهار کلید خورد.  

عمارتی در ادامه به فعالیتهای ایستگاه های فعالیت بدنی در منطقه چهار  اشاره کرد و افزود: منطقه چهار با داشتن روزانه 57 ایستگاه ورزش صبحگانی بانوان و 20 ایستگاه ورزش صبحگاهی آقایان بیشترین آمار را در بین مناطق 22گانه دارد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد و گفت:امیدواریم بتوانیم علاوه بر ورزش همگانی در یک جامعه کارکردهای مطلوبی چون افزایش همدلی، تقویت همبستگی، مشارکت اجتماعی ، تحکیم روابط و پیوندهای اجتماعی کمک به فرایند جامعه‌پذیری را شاهد باشیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 40دقيقه قبل
چهارشنبه 5/4/1398 - 15:52
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9451 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

شهروند خوش ذوق منطقه 15  فضای پشت بام و باغچه مقابل منزل  خود را به بهشت محله تبدیل کرده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، عصر دیروز با حضور رییس اداره فضای سبز، شهردار ناحیه 2 و رییس روابط عمومی منطقه به دیدار شهروندی رفتیم که 35 سال خودجوش و علاقه مند به پرورش گل وگیاه آپارتمانی و نیزآموزش همسایه ها می پردازد.

براساس این گزارش، آذر بیگی از شهروندان طبیعت دوست و با ذوق محله ابوذر است که با همکاری و مشارکت همسایه ها و هم محله ای ها به عنوان الگوی زیست محیطی محله در ایجاد فضاهای عمومی به فضای سبز و آرامش بخش فعالیت می کند.

وی توانسته است در چند سال گذشته انواع درخت، درخچه، گیاهان آپارتمانی، دارویی و سبزیجات و صیفی جات را در فضای 70 متری پشت بام و باغچه 80 متری روبه روی منزل پرورش دهد و دیگران را نیز به این امر مهم تشویش کند.

به گفته بیگی، درخت هایی نظیر پرتقال، لیمو ترش، مو، برگ مو، اناب را پس از پروش در پشت بام به دلیل رشد زیاد به فضای باغچه مقابل منزل منتقل کرده تا سخاوتمندانه تمام شهروندان از زیبایی و میوه های آن بهره مند شوند.

این شهروند با اشاره به اینکه همسایه ها در نگهداری و آبیاری گیاهان در مواردی که مسافرت است، بسیار همکاری دارند، افزود: تا جایی که فرصت داشته باشم آموزش و مشاروه نگهداری گیاهان را نیز به شهروندان و همسایه ها ارائه می دهم.

خانم بیگی افزود: از 3 سال گذشته برای نخستین بار پرورش درخت سیسالی را که  از گیاهان استوایی است، آغاز کردم که خداروشکر این گیاه به میوه دهی رسیده است.

این شهروند تصریح کرد: گیاهانی نظیر آووکادو و آلوورا نیز پرورش دادم که در مرحله تولید آن هستیم تا با فروش و درآمد زایی بتوانم مخارج تکثیر و پرورش  سایر انواع گیاهان را تأمین کنم.

وی به طرح مزرعه خانواده در بوستان وحدت نیز اشاره کرد و ادامه داد: با همکاری شهرداری ناحیه 2  قطعه زمینی در بوستان وحدت به منظور کاشت سبزیجات به گروه از شهروندان تحویل داده شده و این عزیزان با همکاری هم و آموزش بنده نخستین تجربه پرورش گیاه را تجربه می کنند که امیدوارم ظرف چند روز آینده برداشت نخستین محصولات آن انجام می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 40دقيقه قبل
چهارشنبه 5/4/1398 - 15:50
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9451 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 10 با اشاره به لزوم اقدامات اجرایی در راستای کاهش تولید زباله و نهادینه سازی فرهنگ تفکیک پسماند، از اجرای طرح جهادی آموزش اصناف زباله ساز در منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، رضا آزادی اقدم با اشاره به فعالیت های فرهنگی و ترویجی صورت گرفته در سه ماه ابتدای سال افزود: با اجرای جمع آوری پسماند خشک دانش آموزان در مدارس منتخب سطح منطقه تحت عنوان طرح حامیان بازیافت در مدارس، آموزش مجتمع های مسکونی بالای 20 واحد به همراه بررسی علل و موانع عدم مشارکت مجتمع های غیرفعال و رفع آن ها، آموزش نمازگزاران در مساجد با مشارکت اداره سلامت منطقه و اجرای طرح جهادی آموزش اصناف زباله ساز توانستیم تا حدودی در آگاه سازی شهروندان در صیانت از محیط زیست سهیم باشیم.

وی افزود: جمع آوری مستمر پسماند خشک مراکز اداری وابسته به شهرداری، مساجد، حسینیه ها، ایستگاه های تندرستی سرای محلات، تهیه کود کمپوست توسط فعالان در بوستان شهیدان باقری زند از دیگر اقدامات منطقه بوده است.

رضا آزادی اقدم خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز برنامه های آموزشی طبق پیش بینی و در راستای سیاست های شهرداری تهران در راستای جلب مشارکت های مردمی با تلاش مضاعف به صورت کیفی تر برای تمامی گروه های سنی انجام خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 40دقيقه قبل
چهارشنبه 5/4/1398 - 15:48
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9451 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 از مشارکت اجتماعی بانوان فعال و اثرگذار محلات در پنجمین دوره انتخابات شورایاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، کاظم کمالی نسب با اعلام این خبر افزود: 60 نفر از بانوان شهروندی که در زمینه های ورزشی، فرهنگی، اجتماعی، علمی، هنری و ... در محلات فعال و اثرگذار هستند، مشارکت خود را برای برگزاری هرچه بهتر این دوره از انتخابات شورایاری اعلام کردند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 ابراز داشت: اصولاً در هر جامعه ای اگر هویت عمومی آن جامعه بسیار مستحکم و قوی باشد، زن و مرد آن با علاقه به کار و فعالیت در اجتماع می پردازند. به خصوص در میان زنان پایداری هویت عمومی به آنان فرصت لازم برای حضور در اجتماع و مشارکت در امور سیاسی و اجتماعی فراهم می آید و در نتیجه علاقه و گرایش زنان به فعالیتهای اجتماعی افزایش می یابد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 40دقيقه قبل
چهارشنبه 5/4/1398 - 15:39
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9451 ) ( تعداد نظرات : 46 )
منطقه یک در همایش بزرگ پیاده روی میزبان یک هزار شهروند از مناطق 22 گانه شهر تهران در جاده سلامت ارتفاعات توچال بود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در همایش پیاده روی که با حضور حیدر سلیمانی جانشین سازمان ورزش شهرداری تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک، مدیران شهری ،پیشکسوتان ورزشی و... برگزار شد اظهار داشت: ورزش، تفریح و تندرستی سه عنصر اصلی پویایی و سلامت جامعه است و شهرداری تهران سعی کرده با ایجاد اماکن ورزشی، برگزاری همایش های پیاده روی، دوچرخه سواری و...، پتانسیل های ورزشی تهران را به شهروندان معرفی و امکان فعالیت ورزشی را برای عموم شهروندان فراهم سازد.
وی افزود: با توجه به همجواری شهر تهران با ارتفاعات البرز عموم شهروندان تهرانی در هر قشر از جامعه می توانند با کمترین هزینه و وقت به مسیرهای کوهنوردی دسترسی داشته باشند و از امکانات مناسب ورزشی بهره مند شوند و منطقه یک نیز بدلیل این همجواری افتخار میزبانی بسیاری از گردشگران و کوهنوردان را در طول سال به خصوص روزهای پایانی هفته دارد.
موسوی افزود: همایش پیاده روی توچال نیز از جمله برنامه هایی بود که با حضور بیش از یک هزار نفر از شهروندان با هدف ایجاد روحیه نشاط، شادابی و ارتقای سلامت در جامعه ، تشویق به داشتن زندگی فعال و پویا، ترویج و توسعه ورزش همگانی ،بالا بردن روحیه تعاون و همکاری برگزار شد
گفتنی است در این همایش شهروندان در جاده سلامت تا ایستگاه اول توچال پیاده روی کردند و برگزاری برنامه های شاد وفرهنگی در ایستگاه یک توچال با حضور هنرمندان شاخص کشور از جمله برنامه های این همایش بزرگ بود

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 40دقيقه قبل
چهارشنبه 5/4/1398 - 15:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9451 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

شهردار منطقه 20 از بهره برداری آزمایشی پایانه و پارک سوار جوانمرد قصاب به عنوان بزرگ ترین پایانه حمل و نقل عمومی پهنه جنوب تهران و یکی از پروژه های مهم شهر تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰؛ فرهاد افشار با بیان این مطلب گفت: با فعال شدن خطوط اتوبوس رانی پایانه و پارک سوار جوانمرد قصاب از 10 تیرماه، این پروژه ترافیکی به صورت آزمایشی به بهره برداری می رسد.

افشار با اشاره به اینکه خطوط تاکسی رانی آن نیز بعد از یک هفته فعال خواهد شد، افزود: خطوط اتوبوس رانی زمان آباد، شهید مفتح، تورقوزآباد، قرچک، ورامین، میدان امام خمینی از مترو شهرری و پارکینگ شهرری به پایانه جوانمردقصاب منتقل می شود.

وی به ساماندهی ورودی ایستگاه مترو جوانمرد قصاب نیز اشاره کرد و گفت: بخشی از پایانه جوانمرد قصاب به خطوط اتوبوس های تندرو اختصاص دارد و این اتوبوس ها نیز از محوطه روبروی درب ورودی ایستگاه مترو به این پایانه منتقل می شوند.

افشار با بیان اینکه برای عدم سردرگمی شهروندان، اطلاع رسانی تغییر خطوط از طریق فضاهای تبلیغات محیطی و شبکه اجتماعی انجام شده است، افزود: مدیریت شهری منطقه 20 در حال هماهنگی با شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه است تا فایل صوتی با مضمون تغییر خطوط اتوبوس رانی نیز در قطارهای شهری ایستگاه های علی آباد و پالایشگاه پخش شود.

شهردار منطقه 20 با اشاره به اینکه پایانه و پارک سوار جوانمردقصاب در حال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: بخش های مرتبط با مدهای حمل ونقلی اتوبوس رانی وتاکسی رانی آماده بهره برداری است که برای رفاه حال شهروندان این بخش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پروژه پایانه و پارک سوار جوانمرد قصاب با مساحت 5 هکتار یکی از پروژه های فرامنطقه ای و مهم شهر تهران محسوب می شود و در مجاورت ایستگاه مترو جوانمرد قصاب که روزانه بیش از 25 هزار نفر عبور مسافر دارد، واقع شده است.

 

  

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 40دقيقه قبل
چهارشنبه 5/4/1398 - 15:25
  • تعداد رکورد ها : 14563