"وقايع نگار" ( تعداد مطالب : 2993 ) ( تعداد نظرات : 10 )

🔺 بدنبال اتمام نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) در خصوص انتخاب اسطوره هر کشور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، فرهاد مجیدی با اختلافی اندک نسبت به سیدجلال حسینی اسطوره ایرانی اِی‌سی‌اِل شد.

🔻 در این فهرست، جلال حسینی، مهدی رحمتی، قاسم حدادی‌فر و احسان حاج صفی از ایران حضور داشتند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
شنبه 9/1/1399 - 9:57
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

 ده فوتبالیست ثروتمند جهان: 1.کریستیانو رونالدو
کاملا بعید است که لیستی از بازیکنان شاخص جهان تهیه شود و لیونل مسی نیز جزئی از آن باشد، اما اثری از کریستیانو رونالدو در آن لیست به چشم نخورد. حتی در بحث‌هایی نظیر فرار مالیاتی نیز این دو بازیکن رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند و بسیاری از فوتبال‌دوستان هم‌اکنون بر سر این موضوع با یکدیگر در حال شرط‌بندی هستند که در نهایت کدام یک از آن‌ها زودتر راهی زندان می‌شود!

به هر حال در شرایطی که رونالدوی پرتغالی حدود ۵ میلیون پاوند کمتر از مسی آرژانتینی در طول سال دستمزد می‌گیرد، اما ثروت بیشتری نسبت به او اندوخته است. در واقع فعالیت‌های تبلیغاتی او در خارج از مستطیل سبز موجب شده تا با اختلاف چشم‌گیری لیونل مسی را پشت سر گذاشته و با بهره‌مندی از ثروت خالصی معادل ۳۲۱.۵ میلیون دلار در مکان نخست لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان قرار گیرد. قرارداد رونالدو با شرکت‌های بزرگی نظیر Nike، Tag Heuer و Armani تنها بخشی از فعالیت‌های اقتصادی مهم او محسوب می‌شود و در کنار آن‌ها برند اختصاصی رونالدو با نام CR7، که به تولید لباس و لوازم آرایشی و بهداشتی نظیر After Shave می‌پردازد نیز سودآوری فراوانی برای او دارد. سود سرشاری که درآمد سالیانه‌ی ۲۴.۴ میلیون دلاری رونالدو از باشگاه رئال مادرید را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 714روز قبل
شنبه 30/4/1397 - 16:15
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

ده فوتبالیست ثروتمند جهان: 2. لیونل مسی
کاملا بعید است که لیستی از بازیکنان شاخص جهان تهیه شود و لیونل مسی جایی در آن نداشته باشد. این بازیکن خوش تکنیک آرژانتینی با بهره‌مندی از ثروت خالصی معادل ۲۹۵ میلیون دلار جایگاه دوم از لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است. تمدید قرارداد مسی با باشگاه بارسلونا، این تیم اسپانیایی را موظف به پرداخت دستمزد سالیانه‌ا‌ی معادل ۳۳.۴ میلیون دلار به او می‌کند. این در حالی است که بازیکن همه کاره‌ی تیم بارسلونا رقمی معادل ۲۷ میلیون دلار نیز از راه فعالیت‌های تبلیغاتی خود و عقد قرارداد با شرکت‌هایی نظیر آدیداس، پپسی، ژیلت و ترکیش ایرلاینز به دست می‌آورد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 714روز قبل
شنبه 30/4/1397 - 16:14
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

ده فوتبالیست ثروتمند جهان: 3.زلاتان ابراهیموویچ
نفر سوم از لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان یعنی زلاتان ابراهیموویچ تحت شرایط جالبی این جایگاه از لیست را به خود اختصاص داده است. در واقع او در حال حاضر عملا عضو هیچ تیمی نیست و یک بازیکن آزاد محسوب می‌شود. قرارداد یک ساله‌ی ابراهیموویچ با تیم جدید خود یعنی منچستر یونایتد در شرایطی به پایان رسیده است که به موجب دست و پنجه نرم کردن زلاتان با مصدومیتی شدید و نامشخص بودن وضعیت او در فصل جاری، شیاطین سرخ قصد تمدید قرارداد او را ندارند. با این حال این بازیکن جنجالی سوئدی همچنان با تیم منچستر یونایتد تمرین می‌کند تا بلکه پس از بهبودی، مدیران این تیم به تمدید قرارداد او رضایت دهند. با این حال زلاتان ابراهیموویچ برای قرار گرفته در این رتبه از لیست ما به دستمزد باشگاه منچستر یونایتد نیاز چندانی ندارد و قراردادهای تبلیغاتی او با شرکت‌هایی نظیر Nike خود به تنهایی کفایت می‌کند تا هم‌اکنون از ثروت خالصی معادل ۱۴۱ میلیون دلار بهره‌مند باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 714روز قبل
شنبه 30/4/1397 - 16:12
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

ده فوتبالیست ثروتمند جهان:4. وین رونی
وین رونی نیز شرایطی کم و مشابه با نفر دهم لیست حاضر یعنی جان تری دارد. به این معنی که او هم پس از افتخار آفرینی‌های فراوان با پیراهن تیم بزرگ منچستر یونایتد طی سال‌های گذشته، در فصل جاری دیگر در این تیم حضور نخواهد داشت و در شهر لیورپول و تیم اورتون توپ خواهد زد. با این حال رونی به تیمی بازگشته است که برای نخستین بار در همان تیم گل کرد و به چهره‌ای شناخته شده در جهان تبدیل شد. در واقع تیم اورتون خانه‌ی ازلی و ابدی این مهاجم تنومند انگلیسی محسوب می‌شود. وین رونی در حالی با بهره‌مندی از ثروت خالص ۱۲۰ میلیون دلاری در رتبه‌ی چهارم لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان قرار گرفته است که در تیم اورتون تقریبا ۵۰ درصد از دستمزد دریافتی خود در تیم منچستر یونایتد را از دست خواهد داد. موضوعی که نشان از آن دارد او بیش از مسائل مالی به چیزهای دیگری می‌اندیشیده و با قلب خود به تیم اورتون پیوسته است. او در شرایطی برای همیشه با افتخارات خود در باشگاه منچستر یونایتد وداع کرده است که در حال حاضر به عنوان بهترین گلزن تاریخ این باشگاه شناخته می‌شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 714روز قبل
شنبه 30/4/1397 - 16:11
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

ده فوتبالیست ثروتمند جهان: 5.ادن هازار
جایگاه پنجم از لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان به هافبک تهاجمی جوان و بلژیکی تیم فوتبال چلسی انگلستان اختصاص دارد. بازیکنی که از ۱۰۰ میلیون دلار ثروت خالص بهره می‌برد و دستمزد دریافتی سالیانه‌ی او از باشگاه چلسی رقمی نزدیک به ۱۶ میلیون دلار است. البته هازار در بیرون مستطیل سبز نیز از درآمد بسیار بالایی برخوردار است و قراردادهای او با Nike و شرکت‌های مختلف بازرگانی، سود سرشاری را در طول هر سال عاید او می‌سازد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 714روز قبل
شنبه 30/4/1397 - 16:10
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

ده فوتبالیست ثروتمند جهان: 6. گرت بیل
این بازیکن ولزی با بهره‌مندی از ثروت خالصی معادل ۷۲ میلیون دلار جایگاه ششم از لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است. دستمزد دریافتی گرت بیل از باشگاه رئال مادرید اسپانیا رقمی معادل ۲۳ میلیون دلار به ازای هر سال بازی در این باشگاه است. بنابراین با توجه به این نکته که بیل تا سال ۲۰۲۲ میلادی با کهکشانی‌ها قرارداد دارد، باید تا اطلاع ثانوی به دیدن نام او در این لیست عادت کنیم. به خصوص این‌که دستمزد دریافتی او از فعالیت‌های تبلیغاتی نیز رقم بسیار بالایی است. به گونه‌ای که قرارداد گرت بیل با شرکت‌هایی نظیر آدیداس، الکترونیک آرتز، سونی و فوت‌لاکر رقمی معادل ۱۱.۵ میلیون دلار در طول سال را نصیب او می‌کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 714روز قبل
شنبه 30/4/1397 - 16:8
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

ده فوتبالیست ثروتمند جهان:7. نیمار
شاید به موجب انتقال ۲۲۰ میلیون یورویی نیمار از تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا به تیم فوتبال پاریسن ژرمن فرانسه، که یک رکورد جدید در زمینه‌ی نقل و انتقال گران قیمت‌ترین بازیکن تاریخ محسوب می‌شود، عده‌ای از فوتبال‌دوستان هم اکنون او را ثروتمندترین بازیکن حال حاضر دنیا بدانند. با این حال این بازیکن برزیلی به موجب بهره‌مندی از ثروت خالصی معادل ۶۳ میلیون دلار هم‌اکنون مکان هفتم لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است. با توجه به قرارداد نیمار با باشگاه پاریسن ژرمن، این باشگاه فرانسوی موظف به پرداخت دستمزدی معادل ۲۶ میلیون پاوند در سال به او خواهد بود. البته در کنار این دستمزد، نیمار مبالغ کلانی را هم از طریق عقد قرارداد با اسپانسرهای خود نظیر Nike، Panasonic و Gilette ، Claro و Red Bull دریافت خواهد کرد. علاوه بر آن، این بازیکن برزیلی با شرکت بزرگ NN Consultoria نیز در زمینه‌‌های اقتصادی همکاری می‌کند. بنابراین می‌توان انتظار داشت که نیمار جونیور در آینده‌ای نزدیک جایگاه بالاتری را در لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان به خود اختصاص دهد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 714روز قبل
شنبه 30/4/1397 - 16:6
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

ده فوتبالیست ثروتمند جهان:8. یحیی توره
نفر هشتم از لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان یکی دیگر از بازیکنان تیم فوتبال منچستر سیتی انگلستان است. در حالی که بسیاری از رسانه‌های ورزشی طی یکی دو ماه اخیر شایعه‌ی جدایی یحیی توره از باشگاه منچستر سیتی و پیوستن او به یکی از دو تیم مطرح شهر میلان یعنی اینتر میلان و آث میلان را در فصل جاری مطرح ساخته بودند، او با رد کردن عملی این شایعات، قرارداد یک ساله‌ای را با آبی‌های شهر منچستر منعقد کرد تا حداقل برای یک سال دیگر در این تیم ماندگار شود. گرچه تا فصل قبل یحیی توره برای هر سال بازی در تیم منچستر سیتی مبلغی معادل ۱۳.۳ میلیون دلار از این تیم دریافت می‌کرد، اما این گونه به نظر می‌رسد که در قرارداد جدید و یک ساله‌ی این بازیکن با تیم فوتبال منچستر سیتی، دستمزد سالانه‌‌ی او به میزان ۵۰ درصد کاهش یافته است. با این حال یحیی توره هم‌اکنون با بهره‌مندی از ثروت خالصی معادل ۵۵ میلیون دلار، مکان هشتم لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 714روز قبل
شنبه 30/4/1397 - 16:5
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

ده فوتبالیست ثروتمند جهان:9. سرجیو آگوئرو
جایگاه نهم از لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان به هم بازی دیوید سیلوا در تیم منچستر سیستی انگلستان تعلق دارد. ثروت خالص این مهاجم آرژانتینی در حال حاضر رقمی معادل ۵۱ میلیون دلار برآورد می‌شود. جالب این جا است که میزان عایدی آگوئرو از تبلیغات بیرون از میدان مسابقه حتی از رقم دستمزد سالانه‌ی او نیز بیشتر است. به بیان دقیق‌تر سرجیو آگوئرو در حالی از باشگاه منچستر سیتی مبلغی معادل ۱۳.۳ میلیون دلار را به عنوان دستمزد سالیانه دریافت می‌کند که میزان درآمد او از عقد قراردادهای تبلیغاتی با دو شرکت پوما و پپسی، به عنوان اسپانسرهای این بازیکن سرشناس آرژانتینی، مبلغی معادل ۱۸ میلیون دلار در سال است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 714روز قبل
شنبه 30/4/1397 - 16:3
  • تعداد رکورد ها : 8221