tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 3 )

 ده فوتبالیست ثروتمند جهان: 1.کریستیانو رونالدو
کاملا بعید است که لیستی از بازیکنان شاخص جهان تهیه شود و لیونل مسی نیز جزئی از آن باشد، اما اثری از کریستیانو رونالدو در آن لیست به چشم نخورد. حتی در بحث‌هایی نظیر فرار مالیاتی نیز این دو بازیکن رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند و بسیاری از فوتبال‌دوستان هم‌اکنون بر سر این موضوع با یکدیگر در حال شرط‌بندی هستند که در نهایت کدام یک از آن‌ها زودتر راهی زندان می‌شود!

به هر حال در شرایطی که رونالدوی پرتغالی حدود ۵ میلیون پاوند کمتر از مسی آرژانتینی در طول سال دستمزد می‌گیرد، اما ثروت بیشتری نسبت به او اندوخته است. در واقع فعالیت‌های تبلیغاتی او در خارج از مستطیل سبز موجب شده تا با اختلاف چشم‌گیری لیونل مسی را پشت سر گذاشته و با بهره‌مندی از ثروت خالصی معادل ۳۲۱.۵ میلیون دلار در مکان نخست لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان قرار گیرد. قرارداد رونالدو با شرکت‌های بزرگی نظیر Nike، Tag Heuer و Armani تنها بخشی از فعالیت‌های اقتصادی مهم او محسوب می‌شود و در کنار آن‌ها برند اختصاصی رونالدو با نام CR7، که به تولید لباس و لوازم آرایشی و بهداشتی نظیر After Shave می‌پردازد نیز سودآوری فراوانی برای او دارد. سود سرشاری که درآمد سالیانه‌ی ۲۴.۴ میلیون دلاری رونالدو از باشگاه رئال مادرید را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 361روز قبل
شنبه 30/4/1397 - 16:15
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 3 )

ده فوتبالیست ثروتمند جهان: 2. لیونل مسی
کاملا بعید است که لیستی از بازیکنان شاخص جهان تهیه شود و لیونل مسی جایی در آن نداشته باشد. این بازیکن خوش تکنیک آرژانتینی با بهره‌مندی از ثروت خالصی معادل ۲۹۵ میلیون دلار جایگاه دوم از لیست ده فوتبالیست ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است. تمدید قرارداد مسی با باشگاه بارسلونا، این تیم اسپانیایی را موظف به پرداخت دستمزد سالیانه‌ا‌ی معادل ۳۳.۴ میلیون دلار به او می‌کند. این در حالی است که بازیکن همه کاره‌ی تیم بارسلونا رقمی معادل ۲۷ میلیون دلار نیز از راه فعالیت‌های تبلیغاتی خود و عقد قرارداد با شرکت‌هایی نظیر آدیداس، پپسی، ژیلت و ترکیش ایرلاینز به دست می‌آورد.