PARASTO2006 ( تعداد مطالب : 159 ) ( تعداد نظرات : 0 )

۱۱. موسیقی به بیماران آلزایمری کمک می‌کند به خاطر بیاورند
«گذشته، که به هیچ راه دیگری قابل بازیافتن نیست، در موسیقی نهفته است، گویی که در عنبر خفته باشد، و آدمی می‌تواند احساس هویت خود را دوباره باز یابد.» – الیور سَکس، پزشک

یک سازمان غیرانتفاعی به نام «موسیقی و حافظه» به افراد آلزایمری و دیگر بیماران دچار زوال عقلی مربوط به کهولت سن کمک می‌کند تا از طریق شنیدن دوست‌داشتنی‌ترین آهنگ‌های‌شان، هویت‌شان را به خاطر بیاورند. این بیداری اغلب دراماتیک است. مثلا، بعد از آن‌که هِنری به آهنگ دوران خودش گوش می‌کند، این بیمارِ دچار زوال عقل که به ندرت می‌تواند حرف بزند آهنگ‌های کَب کالووِی را می‌خواند و شادمانه از خاطرات زندگی‌اش می‌گوید.

دکتر لورا ماسکوئدا، مدیر سالمندان دانشگاه کالیفرنیا در دانشکده‌ی پزشکی ایروین، توضیح می‌دهد که چون موسیقی بر بخش‌های زیادی از مغز تاثیر می‌گذارد، رشته‌های عصبی را که ممکن است هنوز سالم باشند تحریک می‌کند.

از هر سه سالمند یک نفر از بیماری آلزایمر یا دیگر بیماری‌های مرتبط با زوال عقل می‌میرد، بنابراین احتمال دارد کسی را که دچار این بیماری است در اطراف خود بشناسید. برای ارتباط برقرار کردن با عزیزان‌تان که از زوال عقل مربوط به کهنسالی رنج می‌برند، روش پخش آهنگ‌های مورد علاقه‌ی‌شان را امتحان کنید.

۱۲. موسیقی به بهبود بیماران سکته‌ای کمک می‌کند
«می دانم پرندگان قفسی چرا آواز می‌خوانند.» – مایا آنجلو

پژوهشی در دانشگاه هلسینکی نشان داد بیماران سکته‌ای که به موسیقی انتخابی خودشان به مدت دو ساعت در روز گوش می‌دهند نسبت به کسانی که کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند یا هیچ موسیقی گوش نمی‌دهند به نحو چشمگیری عملکرد شناختی بهتری نشان می‌دهند. بیشترِ ترانه‌های آهنگین، که ترکیبی از موسیقی و صدا را ارائه می‌دهند حافظه‌ی شنیداری و کلامی بیماران را تقویت می‌کند.

سکته پنجمین عامل مرگ‌ومیر در ایالات متحده است. اگر کسی را را می‌شناسید که دچار سکته شده است، به محض آن‌که توانستید آهنگ مورد علاقه‌ی‌شان را برای‌شان ببرید. شنیدن آنها می‌تواند به طرز چشمگیری بهبودی‌شان را افزایش دهد.

۱۳. موسیقی هوش کلامی را افزایش می‌دهد
«کارکرد موسیقی برای روح مثل کارکرد کلمات برای ذهن است.» – مادست موس

مطالعه‌ای در دانشگاه یورک نشان داد که ۹۰٪ بچه‌های بین ۴ تا ۶ سال، پس از گذراندن تنها یک ماه کلاس موسیقی(در زمینه‌ی ریتم، لحن، ملودی، و صدا)، افزایش چشمگیری در هوش کلامی داشتند. پژوهشگر سیلوین مورنو می‌گوید که تمرین موسیقی «اثر انتقالی» دارد که توانایی کودکان را برای درک کلمات و شرح معانی‌شان افزایش می‌دهد. در پژوهش دیگری دریافتند بزرگسالان زنِ تحت آموزش موسیقی نسبت به کسانی که تمرین موسیقیایی نداشته‌اند در آزمون‌های حافظه‌ی کلامی عملکرد بهتری نشان می‌دهند.

مهم نیست کودک هستید یا بزرگسال، اگر می‌خواهید مهارت‌های کلامی‌تان را افزایش دهید، رفتن به کلاس‌های موسیقی را امتحان کنید.

۱۴. موسیقی آی.کیو و عملکرد علمی را افزایش می‌دهد
«موسیقی می‌تواند دنیا را تغییر دهد چون می‌تواند آدم‌ها را تغییر دهد.» – بونو

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که کلاس‌های موسیقی عملکرد علمی و آی.کیو را در نوجوانان پی‌ریزی می‌کند. در یک مطالعه، کودک ۶ ساله‌ای که کلاس‌های کیبورد یا خوانندگی را در گروه‌هایی کوچک به مدت ۳۶ هفته گذرانده بود نسبت به کودکانی که کلاس نمایش می‌رفتند یا هیچ کلاسی برنداشته بودند از خود به طور چشمگیری افزایش‌های بیش‌تری در آی.کیو و نتایج آزمون‌های آموزشی استاندارد نشان داد. گروه خوانندگی بهترین‌شان بود.

برای آن که به کودک‌تان کمک کنید به لحاظ علمی بدرخشد، او را تشویق کنید که بخواند یا‌سازی بنوازد.

۱۵. موسیقی به حفظ سلامت مغزتان در کهنسالی کمک می‌کند
«موسیقی تنفس راستینِ زندگی است. ما می‌خوریم که از گرسنگی نمیریم. ما می‌خوانیم تا صدای زنده بودن‌مان را بشنویم.» – یاسمینا خادرا

در مطالعه‌ای روی کهنسالان سالم دریافتند کسانی که ده سال یا بیش‌تر تجربه‌ی موسیقی دارند نمره‌های بهتری در آزمون‌های شناختی کسب می‌کنند تا موسیقی‌دانانی که از یک تا نه سال مطالعات موسیقیایی انجام داده‌اند. غیر موسیقیایی‌ها پایین‌ترین نمره را کسب کردند. پژوهشگر ارشد برندا هانا پلدی می‌گوید: «چون یادگیری ساز سال‌ها تمرین و آموزش نیاز دارد، اتصالات متناوبی در مغز ایجاد می‌کند که می‌تواند افول شناختی ما را که در نتیجه‌ی کهولت سن است جبران کند.»

آدم متنفذِ کسب‌وکار، وارن بافیت، در سن ۸۴ سالگی با گیتار زدن همچنان قبراق مانده است. هرگز برای ساز زدن و به جایگاه بالایی در این کار رسیدن دیر نیست.

افلاطون راست می‌گفت که، «موسیقی و ریتم راه خود را به نقاط اسرارآمیز روح پیدا می‌کنند.» فارغ از پیری یا جوانی، سالم یا بیمار بودن، شاد یا غمگین بودن، موسیقی می‌تواند کیفیت زندگی‌تان را به شیوه‌های متعددی افزایش دهد. موسیقی استرس و اضطراب را کم می‌کند، روحیه‌ی‌تان را بهتر می‌کند، سلامتی‌تان را افزایش می‌دهد، به بهتر خوابیدن‌تان کمک می‌کند، دردهای‌تان را برطرف می‌کند، و حتی باهوش‌ترتان می‌کند.

پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که «موسیقی فارغ از پیش‌زمینه‌ی قومی و فرهنگی شنونده، می‌تواند احساسات اولیه‌ی انسانی را انتقال دهد.» ما شناختِ تمام روش‌هایی را که این زبان جهانی می‌تواند از طریق آنها به دنیا سود برساند تازه شروع کرده‌ایم. بجز بودجه‌های تخصیص داده شده به موسیقی و برنامه‌های هنری مدارس، چرا در کشف تمام نقاط اسرارآمیزی که موسیقی در آنها جاری می‌شود تا ما احتمالا از فایده‌های حیرت‌انگیزش بهره‌مند شویم نیز سرمایه‌گذاری نکنیم؟

زمان آخرین مطلب این کاربر: 513روز قبل
يکشنبه 17/10/1396 - 17:25
PARASTO2006 ( تعداد مطالب : 159 ) ( تعداد نظرات : 0 )

۶. موسیقی کمک می‌کند کم‌تر بخورید
«بین موسیقی و خوردن نوعی پیوند دوستانه برقرار است.»- تامس هاردی

پژوهشی در دانشگاه فناوری جورجیا نشان داد که ملایم کردن نور و موسیقی موقع غذا خوردن باعث می‌شود افراد کالری کم‌تری مصرف کنند و از غذای‌شان بیش‌تر لذت ببرند. اگر به دنبال راه‌هایی برای کاهش اشتهای خود هستید، کم‌کردن نور و شنیدن موسیقی ملایم را بار بعد که سر میز غذا نشستید امتحان کنید.

۷. موسیقی هنگام رانندگی روحیه‌ی‌تان را بالا می‌برد
«این همان چیزی است که دوست دارم. بدون مزاحم، داخل ماشین خودم بنشینم و در باران به موسیقی گوش بدهم. هنوز آهنگ‌های بی‌نظیرِ بسیاری برای خواندن مانده است.»- آلیسون کرائوس

در مطالعه‌ای در هلند دریافتند شنیدن موسیقی می‌تواند به نحو مثبتی بر روحیه‌ی شما هنگام رانندگی تاثیر بگذارد، که نسبت به زمانی که موسیقی گوش نمی‌دهید به رفتاری ایمن‌تر منجر می‌شود. بار بعد که از ترافیک خسته شدید، صدای آهنگ را زیاد کنید تا وضعیت روحی‌تان را بهبود ببخشید. این کار روی عملکرد رانندگی‌تان تاثیر نمی‌گذارد- حتی ممکن است کمک کند ایمن‌تر برانید.

۸. موسیقی یادگیری و حافظه را تقویت می‌کند
«موسیقی زبان حافظه است.» -جودی پی‌کولت

پژوهشگران کشف کرد‌ه‌اند که موسیقی می‌تواند به یادگیری شما کمک کند و یادآوری اطلاعات را بهبود ببخشد، ولی به میزان علاقه‌ی شما به موسیقی بستگی دارد و موسیقی‌دان بودن یا نبودن‌تان. ممتحنین نشانه‌ها و علائم ژاپنی را هنگام شنیدن موسیقی‌ای که برای‌شان مثبت یا خنثی به نظر می‌رسید حفظ می‌کردند. نتایج نشان دادند شرکت‌کنندگانی که موسیقی‌دان هستند همراه با موسیقی خنثی بهتر یاد می‌گیرند ولی وقتی موسیقی فرح‌انگیز پخش می‌شود بهتر آزمون می‌دهند. از طرفی دیگر، غیر موسیقی‌دان‌ها، با موسیقی مثبت بهتر یاد می‌گیرند ولی با موسیقی خنثی بهتر آزمون می‌دهند.

این نتایج را از بر کنید. حالا شما برای مطالعه‌ی موثرترِ بار بعد یک استراتژی دارید.

۹. موسیقی بیماران را پیش/پس از عمل جراحی آرام می‌کند
« کسی که می‌خواند، پریشانی‌های‌اش را فراری می‌دهد.» – میگوئل دو سروانتس

پژوهشگران دریافته‌اند که شنیدن موسیقی آرامش‌بخش پیش از عمل جراحی اضطراب را کاهش می‌دهد. درواقع، این کار حتی از خوردن میدازولام موثرتر است، میدازولام دارویی است که اغلب پیش از عمل به بیماران داده می‌شود تا احساس خواب‌آلودگی کنند که عوارض جانبی خطرناکی دارد از جمله سرفه و استفراغ. مطالعات دیگر نشان داده‌اند که شنیدن موسیقی آرامش‌بخش موقع استراحت در تختخواب پس از عملِ بازِ قلب، میزان آرامش را افزایش می‌دهد.

در سطح جهان، هرساله ۲۳۴ میلیون عمل جراحی مهم انجام می‌پذیرد. اگر شما یا کسی که می‌شناسیدش عمل جراحی در پیش دارد، برای کاهش اضطراب‌اش حتما چند آهنگ آرامش‌بخش همراه خودتان داشته باشید. این کار نتیجه‌ی بهتری خواهد داشت، و مطمئنا تاثیرات وخیم جانبی کم‌تری از داروهایی تجویزی دارد.

۱۰. موسیقی درد را کاهش می‌دهد
«نکته‌ی خوب درباره‌ی موسیقی این است که؛ وقتی به شما اصابت می‌کند، هیچ دردی احساس نمی‌کنید.» – باب میرلی

در پژوهشی در دانشگاه درکسل فیلادلفیا دریافتند که موسیقی‌درمانی و موسیقی از پیش ضبط شده از درمان‌های معمول بیش‌تر درد بیماران سرطانی را کاهش می‌دهد. پژوهش دیگری نشان داد که موسیقی می‌توانند درد را در بیماران بخش مراقبت‌های ویژه و بیماران خانه‌ی سالمندان کاهش دهد، ولی فهرست آهنگ‌ها یا باید قطعات کلاسیک باشد، یا موسیقی تامل‌برانگیز، یا آهنگ‌هایی که انتخاب خودِ بیماران هستند.

باب میرلی در این یک مورد درست می‌گفت- «به موسیقی‌ای که دوست دارید گوش بدهید و درد را از خودتان دور کنید.»

زمان آخرین مطلب این کاربر: 513روز قبل
يکشنبه 17/10/1396 - 17:23
PARASTO2006 ( تعداد مطالب : 159 ) ( تعداد نظرات : 0 )

موقع شنیدن موسیقی حس و حالتان خوب می‌شود و احساس آرامش می‌کنید گویی که از تمام مشکلات زندگی رها شده‌اید؟! با ما همراه شوید تا یافته‌های علمی در مورد فواید گوش دادن موسیقی را بررسی کنیم.

اگر عاشق شنیدن موسیقی هستید، پس شما هم از جرگه‌ی خواص هستید. چارلز داروین زمانی خاطرنشان کرد، «اگر به من فرصت زندگی دوباره داده می‌شد، قانونی وضع می‌کردم برای آن که دست‌کم یک بار در هفته شعری بخوانم و آهنگی بشنوم.» آلبرت اینیشتن گفته بود، «اگر فیزیک‌دان نمی‌شدم، احتمالا موسیقی‌دان می‌شدم.» و جیمی هندریکس موسیقی را «آیین» خود نامیده است.

من همیشه مسحور کسانی بوده‌ام که می‌توانند بخوانند و گیتار بزنند. دختری جوان که بودم، تا نیمه‌های شب در اتاق‌ام به موسیقی شاعر-خواننده‌ها گوش می‌دادم. نوجوانی سرکش که بودم، هر وقت کارِ خانه داشتم خودم را در خانه با موسیقی راک‌ان‌رول کیفور می‌کردم. بعدش همیشه احساس فوق‌العاده‌ای داشتم- و حالا دلیل‌اش را می‌فهمم.

پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند شنیدن موسیقی سلامت ذهنی آدم را بهبود می‌بخشد و سلامت جسمی را به طرز عجیب و حیرت‌انگیزی تقویت می‌کند. اگر یکی دو جلسه موسیقی کار کنیم، این امر به افزایش آی.کیو کمک می‌کند و حتا در کهنسالی هم ما را باهوش نگه می‌دارد. در این‌جا ۱۵ مزیت حیرت‌انگیزِ علمی و اثبات شده‌ی شیفته‌ی موسیقی بودن را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. موسیقی شما را شادتر می‌کند
«من به خاطر این که می‌خوانم خوشحال نیستم؛ به خاطر این خوشحال هستم که می‌خوانم.» – ویلیام جیمز

پژوهش‌ها اثبات کرده‌اند وقتی به موسیقی‌ای که دوست دارید گوش می‌دهید، ‌مغزتان دوپامین ترشح می‌کند؛ انتقال‌دهنده‌ی عصبی «حالت سرخوشی». والوری سلیم‌پور، عصب‌شناس دانشگاه مک‌جیل، به هشت دوستدار موسیقی، بعد از شنیدن موسیقی مورد علاقه‌ی‌شان، یک ماده‌ی رادیواکتیوی تزریق کرد که به گیرنده‌های دوپامین متصل می‌شود. یک پِت‌اسکن (PET scan) نشان داد که میزان زیادی دوپامین ترشح می‌شود، که به لحاظ زیست‌شناختی موجب می‌شود شرکت‌کنندگان احساساتی مانند خوشحالی، وجد، و لذت داشته باشند.

پس، بار دیگر که به تقویت عاطفی نیاز داشتید، به مدت ۱۵ دقیقه به آهنگ مورد علاقه‌ی‌تان گوش بدهید. تمام کاری که برای طبیعی حال‌کردن باید انجام داد همین است!

۲. موسیقی عملکرد دویدن را تقویت می‌کند
«اگر آدم‌ها بخواهند برداشتی از موسیقی من داشته باشند، باید این‌ «انگیزه» باشد که هرچیزی-مادامی که روی آن کار کنید و پا پس نکشید- شدنی است.» – امینم

مارسلو بیگلیاسی و همکارنش دریافتند که دوندگانی که به موسیقی انگیزه‌بخش ملایم یا تند گوش می‌دهند ۸۰۰ متر اول دویدنشان را از دوندگانی که به موسیقی آرام گوش می‌دهند یا اصلا بدون گوش دادن به موسیقی می‌دوند، سریع‌تر به پایان می‌رسانند. اگر می‌خواهید دویدنتان را به اوج برسانید، به آهنگ‌هایی گوش بدهید که برای‌تان الهام‌بخش هستند.

۳. موسیقی استرس را کم می‌کند و سلامت را بهبود می‌بخشد
«من فکر می‌کنم موسیقی به خودی خود شفابخش است. فوران هیجان آدمی است. چیزی است که همه‌ی ما شیفته‌اش هستیم. فارغ از فرهنگی که به آن تعلق داریم.» – بیلی جوئل

شنیدن موسیقی‌ای که از آن لذت می‌برید سطح هورمون استرس-کورتیزول- را در بدن‌تان کاهش می‌دهد، که تاثیرات استرس مزمن را خنثی می‌کند. این یافته‌ی مهمی است چون استرس عامل ۶۰ درصد از تمام بیماری‌ها و امراض ما است. یکی از مطالعات نشان داده است که اگر آدم‌ها از طریق نواختن سازهای کوبه‌ای و خواندن به صورت فعالانه در ساخت موسیقی شرکت کنند، سیستم ایمنی‌شان حتی از زمانی که به صورت گذرا موسیقی گوش کنند بیش‌تر تقویت می‌شود.

برای حفظ سلامت و آرامش در طول روز، رادیو را روشن کنید. برای آن‌که نهایت استفاده‌ی شفابخش را از آن ببرید مطمئن شوید همراه آن آهنگ می‌خوانید و با ضرب‌آهنگِ آن پای‌تان را به زمین می‌کوبید.

۴. موسیقی کمک می‌کند بهتر بخوابید
«موسیقی غبار زندگی روزمره را از روح آدمی می‌زداید.» – برتولد اوئرباخ

بیش از ۳۰٪ امریکایی‌ها از بی‌خوابی رنج می‌برند. مطالعه‌ای نشان داد دانشجویانی که ۴۵ دقیقه پیش از به رختخواب رفتن موسیقی کلاسیک آرامش‌بخش گوش می‌دهند به‌طور قابل ملاحظه‌ای بهتر از دانشجویانی می‌خوابند که به یک کتاب صوتی گوش می‌دهند یا چیزی متفاوت از برنامه‌ی روزانه‌ی‌‌شان گوش نمی‌دهند. اگر در خوابیدن مشکل دارید، پیش از رفتن به رختخواب و خوابیدن، شنیدن قطعاتی از باخ و موزارت را امتحان کنید.

۵.موسیقی افسردگی را کاهش می‌دهد
«موسیقی پناهِ من بود. من می‌توانستم به فضای میان نٌت‌ها بخزم و به تنهایی پشت کنم.» – مایا آنجلو

بیش از ۳۵۰ میلیون نفر در سرتاسر دنیا از افسردگی رنج می‌برند. ۹۰ درصد از آنها بی‌خوابی را هم تجربه می‌کنند. پژوهش بی‌خوابی که در بالا ذکر شد تایید کرد نشانه‌های افسردگی در گروه‌هایی که پیش از موعد خواب به موسیقی کلاسیک گوش می‌دهند به طرز معنی‌داری کاهش می‌یابد، ولی در دو گروه دیگر این گونه نیست. مطالعه‌ی دیگری که توسط هانس جواچیم تراپه در آلمان انجام شد نیز نشان داد موسیقی، بسته به نوع آن، می‌تواند به بیمارانی که نشانه‌های افسردگی دارند کمک کند. صداهای تامل‌برانگیز و موسیقی کلاسیک روحیه‌ی افراد را تقویت می‌کند، ولی موسیقی تکنو و هِوی‌مِتال آنها را حتی افسرده‌تر هم می‌کند.

بار بعد که احساس یاس کردید، برای تقویت روحیه‌ی‌تان کمی موسیقی تامل‌برانگیز یا کلاسیک گوش بدهید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 513روز قبل
يکشنبه 17/10/1396 - 17:21
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 3 )

 

 

 

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علت مرگ محمود جهان، خواننده معروف بوشهری ایست قلبی بوده است.
 
به گزارش جام جم آنلاین، عباس زارع نژاد به ایرنا گفت: محمود جهان از صبح امروز بعد از آنکه از خواب بیدار شده، دچار درد در قفسه سینه و بازوی چپ بوده است، حتی هنگام صرف صبحانه نیز یک قرص زیر زبانی هم استفاده کرده، اما ساعتی بعد در خانه(بندرماهشهر) دچار ایست قلبی شده است.

وی گفت: پس از این حادثه همراهان وی با خودروی شخصی او را به بیمارستان پتروشیمی ماهشهر منتقل کردند.

مشاور اطلاع رسانی وزیر بهداشت اضافه کرد: هنگامی که محمود جهان به بیمارستان رسید علایم حیاتی نداشت. البته در بیمارستان احیای قلبی - ریوی برای او انجام شد و برای لحطاتی ضربان قلب او برگشت اما دقایقی بعد دوباره دچار ایست قلبی شد و این خواننده معروف اهل بوشهر دعوت حق را لبیک گفت.

این خواننده مطرح کشورمان به مناسبت دهه کرامت برای اجرای کنسرت به مدت ۳ شب به منظور زنده نگه داشتن موسیقی محلی که با فرهنگ و رسوم مردم خوزستان ارتباط عمیقی دارد، راهی بندرماهشهر شده بود.

محمود جهان (پولادی) در سال ۱۳۳۰ در آبادان و در محله احمدآباد به دنیا آمد.

این خواننده معروف اهل بوشهر، کارمند بازنشسته شرکت نفت بود؛ پدر جهان که اهل تنگستان بوشهر بود، شروه خوانی می کرد و از جمله چهره های شناخته شده این شهر بود.

وی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با اجرای ترانه " یا الله یا خدا" در برابر بنیانگذار انقلاب اسلامی نماد بزرگی و همدلی و اتحاد مردان تنگستانی را به نمایش گذاشت.

از سال ۱۳۶۶ تا امروز ۳۲ آلبوم از محمود جهان در بازار ارائه شده است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 574روز قبل
سه شنبه 10/5/1396 - 15:48
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 3 )

روابط عمومی دادستانی کل کشور درباره کنسرت شهرام ناظری در قوچان اطلاعیه ای صادر کرد.به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی دادستانی کل کشور درباره کنسرت شهرام ناظری در قوچان اطلاعیه ای صادر کرد.

نظر به عدم برگزاری کنسرت جناب آقای شهرام ناظری در شهرستان قوچان و فضاسازی های انجام شده و به منظور تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند:

۱) دادستان محترم قوچان پس از دریافت گزارشی مبنی بر ناایمن بودن محل پیش بینی شده، ضمن معاینه محل دستور بررسی صادر که نتیجه این بررسی ناایمن بودن محل برگزاری را تأیید می نماید.

۲) مراتب را به دست اندرکاران برگزاری مراسم اعلام و درخواست تعیین محل مناسب دیگری می شود که از سوی متولیان امر مورد توجه واقع نمی گردد.

۳) متعاقباً دادستان شهرستان با دعوت از کارشناسان رسمی دادگستری موضوع ایمنی محل برگزاری مراسم را مورد بررسی مجدد قرار می دهد که هیأت کارشناسی به اتفاق و طی ۷ بند، محل پیش بینی شده را فاقد معیارهای لازم برای برگزاری چنین مراسمی اعلام می نمایند.

۴) در نهایت با توجه به موارد پیش گفته و نظریه کارشناسان و به منظور پیشگیری از خطرات تهدیدکننده جان و مال شهروندان که از جمله وظایف دادستان بوده است دستور جلوگیری از برگزاری مراسم در آن محل و اجرای آن در محل مناسب دیگری صادر می شود که تصمیمی منطبق با قانون و شرح وظایف سازمانی محسوب می گردد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 574روز قبل
سه شنبه 10/5/1396 - 15:30
aghaalirza ( تعداد مطالب : 1 ) ( تعداد نظرات : 0 )

دانلود آهنگ ادوین به نام هوای تو

دانلود آهنگ ادوین به نام هوای تو

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1116روز قبل
دوشنبه 11/11/1395 - 13:41
mohamadpk ( تعداد مطالب : 90 ) ( تعداد نظرات : 1 )

دانلود آلبوم جدید مهراد هیدن بنام تونل با کیفیت اورجینال

 پخش به زودی از رسانه ی آهنگ من

Download New Album By Mehrad Hidden | Toonel

 

دانلود آلبوم جدید مهراد هیدن بنام تونل

این آلبوم جدید از یکی از اعضای گروه زدبازی می باشد که بعد از جدا شدن از گروه بصورت مستقل درحال فعالیت کردن میباشد آلبوم تونل از مهراد هیدن یکی از بهترین آلبوم او میباشد بعد از جدایی از زد بازی
دانلود آهنگ تونل مهراد هیدن,دانلود آهنگ جدید مهراد هیدن,دانلود آهنگ مهراد هیدن تونل, متن آهنگ تونل از مهراد هیدن,دانلود آهنگ تونل از مهراد هیدن, دانلود آهنگهای مهراد هیدن
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1014روز قبل
دوشنبه 4/11/1395 - 10:25
sahariii1992 ( تعداد مطالب : 128 ) ( تعداد نظرات : 0 )
آهنگ های جدید و دلنشین را در اینجا گوش کنید تمامی آهنگ های گذاشته شده در این مکان مجاز بوده و با رضایت خود شخص گذاشته میشوداگر خواننده مربوطه ناراضی باشد آهنگ وی سریعا حذف میشود
آهنگ های جدید | تفریحی و سرگرمی پیچک
Afshin-Azari-Abrooto-Bar-Nadar

تفریحی و سرگرمی پیچک خرداد ۱۳۹۵ آهنگ های افشین آذری

Afshin Azari - Abrooto Bar Nadar

 

دانلود آهنگ جدید و بسیار زیبای افشین آذری به نام ابروتو برندار با لینک مستقیم
دانلود آهنگ ابروتو برندار از افشین آذری
ترانه : آرش توفیقی | ملودی : افشین آذری | تنظیم : محمد حاجیان
دانلود آهنگ ابروتو برندار با کیفیت خرید بک لینک ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه بیوگرافی و متن آهنگ

Download New Music Afshin Azari – Abrooto Bar Nadar

دانلود آهنگ افشین آذری ابروتو برندار

لینک های دانلود آهنگ :

DOWNLOAD
MP3 128kb

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1082روز قبل
چهارشنبه 24/6/1395 - 13:8
alirezas911 ( تعداد مطالب : 1 ) ( تعداد نظرات : 0 )

دانلود آهنگ حامد محضر نیا به نام تکواندو برای تیم ملی تکواندو ایران

متن آهنگ حامد محضرنیا بنام تکواندو

رنگ مدال قهرمانی با مشت تو تعریف می شه

از این همه عزم و اراده دنیا بلا تکلیف می شه

رو شونه های محکم تو دست خدا رو میشه حس کرد

هفتاد میلیون چشم خیس و تو اشک شوقت منعکس کرد

هر ضربه ای که خوردی پاتو پیش حریفت خم نکردی

تو باعث این افتخاری تو قهرمان این نبردی

تو از تبار پوریایی دلت به اندازه ی دریاست

رمز موفقیت تو فریاد یا علی و زهراست

فریاد یا علی و زهراست…


برای ادامه متن شعر کلیک کنید

 

 برای دانلود آهنگ جدید حامد محضر نیا کلیک کیند: http://beepsong.ir/iranian-music/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d8%a2%d9%87%d9%86%da%af-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%ad%d8%a7%d9%85%d8%af-%d9%85%d8%ad%d8%b6%d8%b1%d9%86%db%8c%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d9%86%d8%a7%d9%85-%d8%aa%da%a9/

دانلود آهنگ جدید beepsong

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1285روز قبل
يکشنبه 24/5/1395 - 2:42
  • تعداد رکورد ها : 6154