Hossein Kiaaa ( تعداد مطالب : 0 ) ( تعداد نظرات : 0 )

با توجه به نقش کشاورزی و دامپروری در زندگی روستایی، نیاز به برگزاری اردوهای جهادی تخصصی در این عرصه می باشد که این اردوها می تواند از موثرترین شیوه های کسب تجربه عملی برای دانشجویان نیز باشد.
با عنایت بهپتانسیل دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در عرصه کشاورزی و دامپروری، با مدیریت صحیح و شناخت ظرفیت ها می توان زمینه را برای ظهور و بروز استعدادهادر این بخش فراهم نموده و همچنین اقدام به خدمات رسانی مفید و موثر به محرومان، کشاورزان و دامداران نمود.
بدین منظور گروه تخصصی “جهادگران عرصه کشاورزی” با هدف ساماندهی جهادگران متخصص و ورود به عرصه اقتصاد مقاومتی و توسعه کشاورزی ایجاد گردید و امید است بتوان شرایطی را محیا نمودکه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی و دامپروری با روحیه جهادی علاوه بر کسب تجربه، اقدام به خدمات رسانی به محرومین و کشاورزی ایران عزیز، نمایند.


زمان آخرین مطلب این کاربر: 110روز قبل
چهارشنبه 27/1/1399 - 21:20
ايران درخت ( تعداد مطالب : 9 ) ( تعداد نظرات : 0 )

احداث باغ انگور از قدیم در اکثر مناطق کشور مرسوم بوده با تحقیقات و شناسایی ارقام مختلف انگورتولید و تکثیر ارقام تجاری نهال انگور در دستور کار بوده است

احداث باغ انگور به دلیل سازگاری با اکثر شرایط آب وهوایی منطقه و مقومت به کم آبیو و گرما گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری میباشد

واریته تکثیر شده نهال انگوردر مجموعه نهالستان پارس شامل 15 رقم تجاری میباشد

1- نهال انگور طعم دار معطر کالیفرنیا

2- انگور بیدانه سیاه مویز ترمن 4

3- نهال انگور دوفصل کندری

4- نهال انگور بیدانه سفید پرلت فرانسوی پیش رس

5- نهالانگور پیکامی

6-نهال انگور شصت عروس

7- نهال انگور زودرس یاقوتی

8- نهال انگوررازقی

9- نهال انگورصاحبی درشت

10- نهال انگور خلیلی

 و ......

جهت مشاوره باکارشناسان نهالستان پارس درارتباط باشید باتشکر و احترام

09159157465

09152157465

09905661523

زمان آخرین مطلب این کاربر: 253روز قبل
چهارشنبه 29/8/1398 - 21:55
ايران درخت ( تعداد مطالب : 9 ) ( تعداد نظرات : 0 )

شامل ارقام مختلفی میباشد از قبیل

درخت گردو ژنوتیب برتر

درخت گردو زودبارده قوداقوز

درخت گردو خوشه ای

درخت گردو پیوندی چندلر

درخت گردو پیوندی فرنور

درخت گردو پیوندی فرانکت

فاصله کاشت درخت گردو 5*7 میباشد

عمق گود یکمتر و بستر مخلوط خاک رس وماسه

توصیه میشود در راسل اول کاشت نهال گردو کود به خاک اضافه نگردد

بهترین زمان کاشت درخت گردو پاییز میباشد

جهت مشاوره با کارشناسان نهالستان پارس درارتباط باشید باتشکر واحترام

09152157465-09159157465

زمان آخرین مطلب این کاربر: 253روز قبل
چهارشنبه 29/8/1398 - 21:46
ايران درخت ( تعداد مطالب : 9 ) ( تعداد نظرات : 0 )

احداث باغ میوه یکی از روشهای سرمایه گذاری بلند مدت میباشد که با انتخاب درست رقم و پایه و سازگار با اقلیم منطقه میتوان نتیجه مطلوبی از سرمایه گذاری توقع داشت

جهت احداث باغ میوه بادر نظر داشتن اقلیم آب وهوایی منطقه بستر خاک و وضعیت آب گزینه های متفاوتی پیش روی سرمایه گذار قرارا دارد

مجموعه با تولید 150 رقم نهال میوه تنوع بسیار بالایی جهت انتخاب بهترین گزینه جهت سرمایه گذاری احداث باغ دارا میباشد

جهت مشاوره با کارشناسان نهالفروش ی پارس با شماره ذیل در ارتباط باشید با تشکر واحترام

09159157465-09152157465

زمان آخرین مطلب این کاربر: 253روز قبل
چهارشنبه 29/8/1398 - 21:33
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

1. پرنده ی کوکو

انگلیسی : Cuckoo
فرانسوی : Coucou gris
لاتین : Cuculus Canorus
مشخصات :


32 سانتیمتر . دم دراز و بالهای نسبتا نوک تیز دارد ، در پرواز گاهی با قرقی ( که بالهای پهن و گرد دارد ) اشتباه می شود . صدای خیلی مشخصی دارد ، سطح پشتی و گلویش خاکستری مایل به آبی ست و سطح شکمی آن راهراه عرضی خاکستری پررنگ دارد . دمش دراز ، خاکستری رنگ و در انتها گرد است . روی دم خالهای سفید دارد و حاشیه انتهایی آن نیز سفید است . پاهایش زردرنگ می باشد . پرنده نابالغ دارای پر و بالی متغیر است ، سطح پشتی آن یا قهوه ای مایل به قرمز با راهراه عرضی فراوان ( تا حدی شبیه دلیجه ماده ) ، یا قهوه ای خاکستری با راهراه عرضی کمرنگ . هر دو شکل مزبور سطح شکمی سفید نخودی راهراه و در پس گردن یک لکه سفید دارند . بعضی از کوکوهای ماده گاهی خرمایی رنگ بوده ، به نابالغ های قهوه ای مایل به قرمز شباهت دارند . پرواز این پرنده مستقیم است و قبل از فرود آمدن بالبازروی می کند . این پرنده در خارج از فصل زاد و ولد تک زیست .!
زیستگاه :


در حاشیه جنگل ها ، بوته زارهای غیر محصور و همچنین مناطق بی درخت و گاهی در زمینهای باز مرتفع دیده می شود . معمولا چند نر با یک ماده جفت گیری می کنند . در لانه پرندگان دیگر تخمگذاری می کند و غالبا هر پرنده فقط انگل یک گونه می شود و در هر لانه تنها یک تخم می گذارد .
پراکندگی :


كوكو پرنده‌ای است كه تابستانها برای زادوولد فراوان است و به صورت مهاجر عبوری نیز دیده می شود .! 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 741روز قبل
چهارشنبه 13/4/1397 - 11:14
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

بگونیا
بگونیا در واقع نام دسته ای بزرگ از گیاهان است که تنوع زیادی از نظر شکل برگ، گل و ... دارند. از آنجایی که در این مطلب به معرفی گونه های برگدار می پردازیم، نوعی از بگونیا را معرفی می کنیم که زیبایی برگ مخملی شکل آن خیره کننده است. برگ ضخیم و با لبه های تقریبا مواج ظاهر می شود. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 741روز قبل
سه شنبه 12/4/1397 - 16:7
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

9. آگلونما
گیاه همیشه سبز آپارتمانی، با ساقه کوتاه و برگ های نیزه ای شکل و هم شده که طول این برگ حدود ۱۰-۲۵ سانتیمتر است و پهنای ۱۰-۱۵ سانتیمتری دارد. لکه های برگ متفاوت بوده و اغلب نظم خاصی را رعایت می کنند. مقاوم به سایه و خشکی است. زمانی که گیاه گل بدهد، به رنگ سفید نمایان می شود. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 741روز قبل
سه شنبه 12/4/1397 - 16:5
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

8. قاشقی

 یک گل محبوب ، معروف و همیشه سبز است و برای ادارات و بانک ها با نور متوسط و خنک بسیار مناسب است .رشد گیاه کند است و زادگاهش در جنگلهای نسبتا تاریک است به همین دلیل سایه آپارتمان را به خوبی تحمل میکند. بهترین مکان برای نگهداری این گل کنار پنجره ای است که از آفتاب مستقیم ظهر در امان باشد.

اجازه دهید در بین دو آبیاری سطح خاک گلدان خشک شود، آبیاری بیش از اندازه به خصوص در زمستان باعث پوسیدگی گیاه و در نهایت حمله قارچ بیماری زای بوتری تیس می گردد. در تابستان هر 7روز یکبار و در زمستان هر 2 یا 3 روز یکبار آبیاری نمایید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 741روز قبل
سه شنبه 12/4/1397 - 16:3
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

7. شفلرا

اگر دنبال یه گل مناسب برای اتاق پذیرایی با نور متوسط می گردید، شفلرا را به شما معرفی می کنیم. بر عکس اکثر گیاهان زینتی که با حذف جوانه های انتهایی شاخه های جانبی شروع به ظهور میکنند،در این گیاه فقط یک شاخه اصلی موجود است.

به نور غیرمستقیم نیاز دارد.هر چند وقت یکبار گلدان را به آفتاب صبح منتقل کنید.در صورت کمبود نور برگ ها بیحال می شوند. در مورد آبیاری هم اجازه دهید بین دو آبیاری خاک خشک شود و در زمستان ها آبیاری را کمتر کنید.در ارقام ابلق، آبیاری زیاد و خفگی ریشه ، باعث پوسیدگی ریشه و ایجاد نقاط سیاه روی قیمت سفید و ابلق برگ می شود. دراین مواقع باید آبیاری را کمتر کرده و سم کاپتان به خاک بزنید همینطور نور گل را زیاد و تغذیه همراه با اسید هیومیک را شروع کنید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 741روز قبل
سه شنبه 12/4/1397 - 16:2
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 5 )

6. حسن یوسف

این گیاه همیشه سبز بسیار پررشد و چندساله یا دائمی است. برگ های رنگارنگ حسن یوسف با زیبایی و تنوع ویژه اش آن را ازهر گیاه دیگری متمایز می سازد. این گیاه را در تابستان  میتوان در زیر سایه  درختان در محیط  خارج گلخانه کشت کرد.در منازل باید در محل روشن  نگهداری شود تا برگ ها رنگ خود را حفظ کنند .

بذای آبیاری هر وقت خاک گلدان خشک شد اقدام به آبیاری کنید، در فصل سرما نیز اجازه دهید قبل آبیاری خاک خشک شود. در زمستان و تابستان داخل منزل که تهویه خوبی ندارند آبیاری زیاد باعث سیاه شدن ساقه ها می شود. حسن یوسف در نور زیاد و سایه کم رشد نمی کند، بهترین نور،نور فیلتر شده پنجره جنوبی می باشدولی پنجره شمالی نیز مناسب  است.نور مستقیم باعث کمرنگ شدن برگ ها می شود و نور کم هم باعث زرد شدن و عدم رشد و سبز شدن برگ ها می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 741روز قبل
سه شنبه 12/4/1397 - 16:1
  • تعداد رکورد ها : 5747