Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 7000 ) ( تعداد نظرات : 16 )

این ماده طبیعی ادار آور بوده و اثر نفخ آور نمک را از بین میبرد ، میتوانید آن را در گوجه فرنگی ، موز ، ماهی قزل آلا ، بادام واسفناج پیدا کنید.

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 27/10/1396 - 15:57
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 7000 ) ( تعداد نظرات : 16 )

مصرف قرص امگا 3 درحفظ سلامت زنان ،مقابله با پیری و لاغری،پیشگیری ازسرطان در زنان نقش مهمی دارد.

 


قرص امگا3 برای خانم ها لازم است چون بدن نمی تواند آن راتولید کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 27/10/1396 - 15:56
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 7000 ) ( تعداد نظرات : 16 )

بسیاری از زوج‌ها علی رغم حسن نیتشان، به روش‌های متفاوتی باعث دلسردی همسرشان می‌شوند. گاهی به یکدیگر احترام نمی‌گذارند، گاهی احساسات همدیگر را در نظر نمی‌گیرند، گاهی قدرت‌طلبی می‌کنند و گاهی تحقیر و سرزنش.

 

نوع برخورد هر انسانی، نمادی از سلامتی روان و آگاهی اوست. برای آنکه برخورد سالمی داشته باشیم در ابتدا باید روان سالمی داشته باشیم. اگر مشکلات ارتباطی ناشی از مشکلات درونی نباشد، مهارت‌های ارتباطی پیشقدم می‌شوند. 
یکی از آگاهی‌های لازم برای ایجاد یک رابطه موثر، شناخت عواملی است که رابطه ما را به سوی دلسردی سوق می‌دهند. 
 
در زیر به چند عنصر از عوامل دلسرد کننده اشاره می‌کنیم:
 
سلطه پذیری 
گاهی احساس می‌کنیم، برای اینکه کار‌ها خوب پیش رود باید ما کار‌ها را انجام بدهیم. برای همین هم است که نظر همسرمان یا پیشرفت‌های او را نمی‌بینیم. وقتی این احساس را داریم به صورت زیرکانه و ضمنی همسرمان را تحت سلطه قرار می‌دهند. 
 
ترساندن 
کمالگرایی بیش از حد، باعث احساس ترس می‌شود. همسرانی که توقع دارند همسرشان بر اساس ملاک‌های کمالگرایانه آن‌ها عمل کنند احساس دلسردی را به همسران خود انتقال می‌دهند. 
 
تصدیق نکردن پیشرفت 
وقتی پیشرفت‌های همسرتان را تصدیق نمی‌کنید باعث دلسرد شدن همسرتان می‌شوید. تصدیق کردن پیشرفت‌های همسر باعث تشویق آن‌ها برای تغییر می‌شود. 
 
حساسیت بیش از حد 
وقتی همسری می‌خواهد بر‌تر از دیگران باشد، به همسر خود بیش از حد حساس می‌شود، چرا که این اعتقاد اشتباه را دارد که وقتی کسی می‌شوم که از دیگران سر‌تر باشم. وقتی شوهر یا زن در مورد یک دوست خود صحبت می‌کند یا از لباس قشنگ کسی حرف می‌زند، طرف مقابل این صحبت‌ها را کنایه از نواقص خود می‌بیند و واکنش نشان می‌دهد. این نوع رفتار‌ها ممکن است باعث دلسردی طرف مقابل شود، چرا که هم منظور او را بد تعبیر کرده‌اید و هم در مقابل ابراز عقیده یا احساساتش ایستاده‌اید.
 
آگاهی از رفتار‌ها و تاثیر آن بر طرف مقابل می‌تواند ما را در بهبود یک رابطه کمک کند. دلسرد کردن همسر، در واقع تلاش برای خاموش کردن آتش یک زندگی پویا، انرژی دهنده و صمیمی است. توانایی در برخوردی موثر، چیزی است که بر اثر دقت و تمرین به دست می‌آید. باید برای جلوگیری از رفتارهایی که به روابط و در ‌‌نهایت به زندگی ما لطمه می‌زنند برنامه‌ای داشته باشیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 27/10/1396 - 15:53
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 7000 ) ( تعداد نظرات : 16 )

بر اساس مطالعات، 29 درصد افراد بیشتر در میان زنان از وزن و قیافه و اندام خود ناراضی‌اند و این افکار در نهایت منجر به بروز افسردگی در آنان می‌شود. البته باید بدانید که این مساله یک نوع اختلال روحی محسوب می‌شود.

 

 مطالعات نشان می‌دهند، 15 درصد از جراحی‌های زیبایی روی این‌گونه افراد انجام می‌شود. با این حال، 90 درصد آنها معتقدند عمل‌های زیبایی (جراحی لب، بینی و چانه) تأثیر چندانی در بهبود احساس آنها  به خودشان نداشته است.
پژوهشگران می‌گویند تصور زشت بودن فرد ناشی از عملکرد اشتباه مغز است. مغز افرادی که خود را زشت می‌انگارند، در پردازش چیزهایی که می‌بیند، اشکال دارد. در واقع در کسی که دچار این اختلال است، تصویر خویشتن بشدت مخدوش است و او با نازیبایی‌ها یا اشکالات جزیی در شکل ظاهری خود، بسیار شدید و وسواس‌گونه برخورد می‌کند.
به گفته محققان تخمین‌زده می‌شود که یک تا 2 درصد مردم جهان دچار این اختلال هستند. آنها برای رفع مشکلات ظاهری که در خود احساس می‌کنند، بارها تن به جراحی‌های زیبایی می‌دهند بی‌آن‌که این احساس در آنها برطرف شود.


ریشه این اختلال هنوز روشن نیست و کارشناسان منشأ آن را مجموعه‌ای از عوامل مختلف وراثتی و تربیتی می‌دانند.

این بیماری ربطی به غرور، سطحی‌نگری یا احساس پوچی ندارد. ذهن افراد مبتلا همیشه درگیر مشکلات واهی خودشان است و نمی‌توانند از این حالت بیرون بیایند و بیشتر مواقع قادر به انجام وظایفشان در خانه و محل کار و اجتماع نیستند.

حواس این افراد به محض دیدن یک سطح صیقلی مانند آینه، شیشه ماشین یا حتی پشت قاشق پرت می‌شود و گاهی توجه آنها چنان در آینه اتومبیل به خودشان جلب می‌شود که دیگر جایی را نمی‌بینند و تصادف می‌کنند. برخی از آنها به دفعات خود را به تیغ جراحی می‌سپارند تا شاید کمی زیباتر به‌نظر برسند.
افرادی که دچار این مشکل  هستند، اغلب گمان می‌کنند که ظاهری زشت یا ناخوشایند دارند و حتی زمانی که دیگران به آنها می‌گویند که ظاهرشان مشکلی ندارد، بازهم نسبت به ویژگی‌های فیزیکی یا اشکالات جزیی یا تخیلی خود با وسواس روبه‌رو می‌شوند.

یک آزمون‌

اگر می‌خواهید بدانید که دچار این اختلال هستید یا نه، به آزمون زیر توجه کنید:

آیا تصور می‌کنید برخی قسمت‌های بدنتان کاملاً زشت و بدشکل است؟
اگر چنین است، آیا روزانه یک ساعت یا بیشتر به آنها می‌اندیشید و با خود می‌گویید کاش این افکار کمتر ذهنم را مشغول می‌کردند؟
آیا وضعیت ظاهری شما باعث شده که دچار افسردگی و رنج فراوانی شوید؟
آیا نگرانی در مورد ظاهرتان زندگی اجتماعی شما را تحت‌الشعاع قرار داده است؟
آیا از انجام دادن بعضی کارها به‌دلیل ظاهر ناخوشایندتان اجتناب می‌کنید؟
آیا این نگرانی بر زندگی شخصی، خانوادگی، شغلی و تحصیلی‌تان هم اثری داشته است؟
آیا وضعیت ظاهری شما در زندگی اطرافیانتان هم تأثیر گذاشته است؟
 

پاسخ:

سؤال‌های 1 و 2: پاسخ مثبت به این 2 سؤال نشان‌دهنده این است که علائمی از شروع این اختلال در شما به‌چشم می‌خورد.

سؤال‌های 3 تا 7: جواب مثبت به این چند سؤال میزان نگرانی و افسردگی شما را نشان می‌دهد.

اگر پاسختان به همه سؤال‌ها مثبت است، بهتر است به روان‌شناس مراجعه کنید و از روش رفتاردرمانی شناختی بهره بگیرید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 27/10/1396 - 15:52
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 7000 ) ( تعداد نظرات : 16 )

می‌گویند پوست ما افشاکننده حالات و وضع روحی و روانی ماست، به طوری که در دوران پراسترس و پرتنش زندگی، پوستمان پژمرده و تیره به نظر می‌رسد اما اتفاق بدتر زمانی می‌افتد که دوره‌های پراسترس در زندگیمان طولانی شود؛ حاصل آن ریزش منطقه‌ای مو یا بروز آثار پیری و چین و چروک بر پوست خواهد بود که شاید جبران آن بسادگی و در کوتاه‌مدت ممکن نباشد.

 واقعیت آن است که به طور عادی پوست و موی ما در معرض انواع آسیب‌ها و آلودگی‌های محیطی از نور خورشید گرفته تا آلاینده‌های محیطی و در برخی افراد اثرات منفی ناشی از مصرف سیگار و الکل قرار دارد.
استرس می‌تواند سیستم‌های دفاعی طبیعی بدن که آسیب‌پذیری نسبت به این عوامل را کاهش می‌دهد، تضعیف کند و به این ترتیب روند ترمیم‌کنند‌گی پوست با اختلال مواجه می‌شود که حاصل آن تخریب بافت پوست و مو و ظاهر شدن نشانه‌های پیری زودرس روی پوست است. اما نکته مهم در این میان باورهای اشتباهی است که در ارتباط با آثار استرس بر پوست و مو قابل مشاهده است.

دکتر مسعود داوودی، متخصص بیماری‌های پوست و مو، درباره آنها چنین توضیح می‌دهد: استرس می‌تواند به ریزش سکه‌ای یا منطقه‌ای مو منجر شود، اما در سفید‌شدن موها برخلاف تصور عامه نقشی ندارد، بلکه ریزش موهای تیره‌تر پوست که در مواجهه با تنش‌ها آسیب‌پذیرتر است، باعث به چشم آمدن بیشتر موهای سفید شخص می‌شود.

از سوی دیگر برخلاف تصور بسیاری که جوش‌های ایجاد شده روی صورت‌شان را ناشی از عوامل عصبی می‌دانند، استرس می‌تواند جوش‌ها را همچون برخی از بیماری‌های پوستی تشدید کند، ولی این اتفاق برای افرادی می‌افتد که مستعد ابتلا به آکنه هستند و به خودی خود عامل بروز جوش و آکنه روی پوست نیست.

گناه پوست آسیب‌دیده بر گردن استرس

هیچ‌یک از متخصصان پوست و مو منکر آن نمی‌شوند که استرس و اضطراب‌های روحی و روانی می‌تواند تبعاتی چون کاهش شدید وزن، پایین آمدن منابع مغذی موجود در بدن و ریزش موی منطقه‌ای را در پی داشته باشد. مهم‌تر از آن استرس می‌تواند عامل تشدید یا بروز برخی از بیماری‌های حاد و جدی پوستی باشد.

دکتر داوودی در گفت‌و‌گو با جام‌‌جم می‌گوید: واقعیت آن است که ریزش موی منطقه‌ای به دنبال یک دوره پراسترس اتفاق می‌افتد، اما این مشکل در صورتی که طاسی در فرد جنبه ژنتیک نداشته باشد، پس از گذراندن دوران استرس، رفع می‌شود. از سوی دیگر استرس می‌تواند به تشدید یا آشکار شدن برخی از بیماری‌های پوستی نهفته منجر شود که شایع‌ترین آنها پسوریازیس (بیماری پوستی مزمن خودایمنی که باعث افزایش سرعت چرخه رشد سلول‌های پوست می‌شود)، لوپوس (لوپوس بیماری سیستم ایمنی بدن است که می‌تواند قسمت‌های مختلفی مانند پوست، مفاصل، قلب، ریه، خون، کلیه‌ها و مغز را درگیر کند)، کهیر، حساسیت‌های پوستی و «لیکن پلان» (بیماری شایع پوست و مخاط) است.

استرس، عامل بروز یا تشدید آلرژی پوستی

افراد زیادی هستند که هنگام بروز عصبانیت، ناراحتی و اضطراب علائمی چون کهیر، خارش و آلرژی‌های پوستی را بروز می‌دهند. چنین تظاهراتی به این معناست که اگر بیمار مبتلا به اگزما یا حساسیت پوستی دچار استرس شود، بیماری‌اش بیش از پیش شعله‌ور خواهد شد.

بر این اساس متخصصان پوست به تمام افرادی که در برخورد با استرس دچار حساسیت، کهیر یا حتی آکنه‌های چرکی می‌شوند، توصیه می‌کنند برای مدتی و تا خارج شدن از شرایط استرس، از خوردن خوراکی‌های چرب، شیرین و محرک پرهیز کنند.

همچنین این محققان برای کاهش عوارض استرس بر پوست به تمام افراد و بخصوص افراد مستعد بروز آلرژی‌های پوستی یا آکنه توصیه می‌کنند که در همه فصل‌های سال برای کاهش اثرات استرس بر پوست‌شان از ضدآفتاب استفاده کنند البته استفاده از ماسک‌های خانگی با استفاده از انواع میوه‌ها نیز در کاهش اثرات استرس بر پوست می‌تواند موثر باشد.

استرس دامن ناخن‌ها را هم می‌گیرد

اگر عادت به جویدن ناخنهایتان دارید یا هنگامی که عصبی هستید با ناخنهایتان روی میز ضربه می‌زنید، بدانید که این کار می‌تواند باعث بدشکل شدن ناخن‌ها و ایجاد خط‌هایی عمودی روی سطح آنها شود. به بیان دیگر بسیاری از افرادی که از بدشکل بودن ناخن‌های خود شکایت دارند، نمی‌دانند بدرفتاری ناشی از استرس باعث به وجود آمدن این مشکل برای ناخن‌هایشان شده است.

اما متخصصان توصیه می‌کنند که این افراد در طول دوران درمان استرس، همیشه ناخن‌های خود را کوتاه نگه دارند تا عادت جویدن و ضربه‌زدن با آنها به مرور زمان از سرشان بیفتد. همچنین ورزش‌کردن، پرهیز از حمام آب داغ و مرطوب‌کردن پوست اطراف ناخن‌ها می‌تواند تا حد زیادی باعث کنترل استرس و کاهش عوارض ناشی از آن بر ناخن‌ها شود.

به پوست‌تان کمک کنید

استرس می‌تواند به افزایش رنگدانه‌های پوست و در نتیجه تیره و کدر شدن آن منجر بشود. همین‌طور شادابی و طراوت پوست را با توجه به ضعیف‌کردن سیستم‌های حفاظتی بدن به مخاطره بیندازد، اما دکتر داوودی با توجه به این‌که حذف عوامل تنش‌زا به طور قطعی در زندگی ممکن نیست به ارائه راهکارهایی برای کاهش اثرات استرس و اضطراب بر پوست اشاره می‌کند و می‌گوید: ژنتیک، خواب خوب و تغذیه سالم در کنار هم می‌تواند به داشتن پوست و مویی شاداب و سالم کمک کند و روند پیری پوست را به تعویق اندازد. یعنی به دنبال خستگی، استرس و بی‌خوابی چروک و تیرگی در پوست تظاهرات بیشتری پیدا می‌کند. پس اولین قدم برای مقابله با آثار منفی ناشی از خستگی و استرس بر پوست داشتن خواب مناسب و تغذیه مبتنی بر مصرف بالای میوه و سبزی‌ها است.
این متخصص پوست تاکید می‌کند: استفاده از داروهای موضعی ضدچروک و پیری پوست در دوران پراسترس می‌تواند، کمک‌کننده باشد و بخصوص در شرایط استرس جسمی ناشی از کار زیاد، مصرف داروهای آنتی‌اکسیدانی و مولتی ویتامین‌ها بخصوص ویتامین C و E بسیار موثر است. البته استفاده از آرام بخش‌ها تحت نظر پزشک متخصص نیز گاهی ضروری می‌شود.

در نهایت داشتن آرامش و اختصاص زمانی از روز به ورزش و فعالیت بدنی برای رسیدن به آرامش روحی و جسمی می‌تواند در کاهش اثر استرس بر پوست در کنار دیگر ارگان‌های بدن مفید باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 27/10/1396 - 15:50
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 7000 ) ( تعداد نظرات : 16 )

 

  توصیه‌های تغذیه‌ای برای کاهش عصبانیت،فکر و خیال و ...
تحقیقات علمی نشان می دهد که شما می توانید وضع روحی - روانی خود را با غذاها بهبود ببخشید.

  

اگر به تجدید قوای ذهنی نیاز دارید:
غذاهایی را انتخاب نمایید که دارای اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین D زیادی باشند. تحقیقات نشان می دهد که این ها می توانند افسردگی را تخفیف دهند و موجب آرامش فرد شوند.

برای دریافت اسیدهای چرب امگا 3 می توانید تخم بزرک(بذر کتان) و ماهی های چرب مانند قزل آلا را انتخاب نمایید.


از منابع خوب ویتامین D نیز می توان به شیر های غنی شده با این ویتامین و زرده تخم مرغ اشاره کرد. البته نور خورشید نیز منبع خوبی از این ویتامین است.

 

 

 


استرس دارید؟
در جستجوی غذاهایی باشید که غنی از ویتامین های گروه B باشند، تا تولید سرتونین در مغزتان افزایش یابد و در نتیجه آرامش به سراغ شما آمده و راحت شوید.
برای دریافت ویتامین B12، بشقاب تان را پر از قزل آلا یا میگو کنید و یا این که یک کاسه بزرگ ماست کم چرب میل نمایید.

 

 

در سختی هستید؟
یک راست بروید سراغ غذاهایی که غنی از ویتامین C هستند. این ویتامین رادیکال های آزاد را کاهش می دهد و سیستم ایمنی شما را تقویت می کند. در واقع این ویتامین یک آنتی اکسیدان فوق العاده است. زغال اخته، کلم بروکلی، فلفل سبز، کیوی، توت فرنگی و گوجه فرنگی گزینه های خوبی برای این ویتامین می باشند.

 

 

 

عصبانی هستید؟
این حالت خود را با پتاسیم از بین ببرید. پتاسیم، الکترولیتی است که به کاهش فشار خون کمک می کند.
موز، آواکادو، ذرت، سیب زمینی و لوبیا سفید از منابع خوب این ماده معدنی می باشند.

 

 بی خوابی به سرتان زده است؟
برای یک خواب عمیق به سمت غذاهای غنی از منیزیم مانند نخود، عدس، جو دو سر، تخم کدو و اسفناج بروید.

این ماده معدنی به آرامش عضلات، رگ های خونی و لوله گوارش کمک می کند تا سطح ماده شیمیایی آرامبخش یعنی همان سرتونین در شما افزایش یابد.
حالا با دقت پیشنهادات غذایی فوق را نگاه کنید و ببینید همه این ها علاوه بر این که نیازهای تغذیه ای شما را به خوبی برآورده می سازند، از افزایش وزن تان نیز جلوگیری می کنند.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 27/10/1396 - 15:47
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 7000 ) ( تعداد نظرات : 16 )

 

 


یك متخصص تغذیه گفت: برگ زیتون كاهش دهنده فشار خون، قندخون، ضد اسپاسم، گشادكننده عروق خونی، كاهش دهنده كلسترول بد و برای افراد دیابتی بسیار مناسب است.
روغن زیتون حاوی مواد شیمیایی گیاهی است كه باعث كاهش كلسترول، نرم كننده و صفرابر است و حاوی میزان زیادی آنتی اكسیدان است كه از سرطان سینه و سرطان كولون جلوگیری می‌كند.
روغن زیتون دارای اسیدهای چرب غیر اشباع مونو (MUFA) و آنتی اكسیدان است كه باعث طول عمر و كاهش بیماری‌های مرتبط با مصرف روغن‌های اشباع می‌شود.
مصرف روغن زیتون مانع آسیب رساندن رادیكال‌های آزاد حاصل از چربی‌ها و روغن‌ها به سیستم‌ قلبی - عروقی می‌‌شود. كلسترول خون و به خصوص نوع بد آن یعنی LDL را كاهش می‌‌دهد.
روغن زیتون پایین آوردن فشار خون است و برای مصرف در سالاد و بسیاری از غذاهای آماده به صورت خام قابل مصرف بوده و بسیار مفید است. برای طبخ انواع مختلف غذاها می‌توان از روغن زیتون با استفاده از حرارت كم و با صرف وقت و مدت زمان بیشتر( برای حفظ خواص مفید) آن استفاده كرد.
روغن زیتون باز كننده عروق است. از بروز سكته قلبی جلوگیری می‌كند و در بهبود بیمارانی كه جراحی قلب دارند، مفید است.
برگ زیتون كاهش دهنده فشار خون، قندخون، ضد اسپاسم، آنتی اكسیدان، ضد ویروس تبخال، ضد قارچ، گشادكننده عروق خونی، كاهش دهنده كلسترول بد، ضد تب، قابض، ضد باكتری، صفرابر، ادرارآور و برای افراد دیابتی بسیار مناسب است.
زیتون مسهل ضعیف و نرم‌كننده مسیر گوارشی است و برای یبوست مفید است، ضد چسبندگی پلاكت‌ها و محافظ قلب است. زیتون ضد امراض قلبی، كاهش دهنده كلسترول بد و افزایش دهنده كلسترول خوب است، ضد باكتری‌های گرم منفی است اما برای افرادی كه دارای سنگ مثانه و سنگ صفرا دارند مضر است.

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 27/10/1396 - 15:46
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 7000 ) ( تعداد نظرات : 16 )

 

 


یك متخصص تغذیه گفت: برگ زیتون كاهش دهنده فشار خون، قندخون، ضد اسپاسم، گشادكننده عروق خونی، كاهش دهنده كلسترول بد و برای افراد دیابتی بسیار مناسب است.
روغن زیتون حاوی مواد شیمیایی گیاهی است كه باعث كاهش كلسترول، نرم كننده و صفرابر است و حاوی میزان زیادی آنتی اكسیدان است كه از سرطان سینه و سرطان كولون جلوگیری می‌كند.
روغن زیتون دارای اسیدهای چرب غیر اشباع مونو (MUFA) و آنتی اكسیدان است كه باعث طول عمر و كاهش بیماری‌های مرتبط با مصرف روغن‌های اشباع می‌شود.
مصرف روغن زیتون مانع آسیب رساندن رادیكال‌های آزاد حاصل از چربی‌ها و روغن‌ها به سیستم‌ قلبی - عروقی می‌‌شود. كلسترول خون و به خصوص نوع بد آن یعنی LDL را كاهش می‌‌دهد.
روغن زیتون پایین آوردن فشار خون است و برای مصرف در سالاد و بسیاری از غذاهای آماده به صورت خام قابل مصرف بوده و بسیار مفید است. برای طبخ انواع مختلف غذاها می‌توان از روغن زیتون با استفاده از حرارت كم و با صرف وقت و مدت زمان بیشتر( برای حفظ خواص مفید) آن استفاده كرد.
روغن زیتون باز كننده عروق است. از بروز سكته قلبی جلوگیری می‌كند و در بهبود بیمارانی كه جراحی قلب دارند، مفید است.
برگ زیتون كاهش دهنده فشار خون، قندخون، ضد اسپاسم، آنتی اكسیدان، ضد ویروس تبخال، ضد قارچ، گشادكننده عروق خونی، كاهش دهنده كلسترول بد، ضد تب، قابض، ضد باكتری، صفرابر، ادرارآور و برای افراد دیابتی بسیار مناسب است.
زیتون مسهل ضعیف و نرم‌كننده مسیر گوارشی است و برای یبوست مفید است، ضد چسبندگی پلاكت‌ها و محافظ قلب است. زیتون ضد امراض قلبی، كاهش دهنده كلسترول بد و افزایش دهنده كلسترول خوب است، ضد باكتری‌های گرم منفی است اما برای افرادی كه دارای سنگ مثانه و سنگ صفرا دارند مضر است.

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 27/10/1396 - 15:46
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 7000 ) ( تعداد نظرات : 16 )

برخی افراد سرفه، خس‌خس سینه و تنگی نفس را تقریبا هر روز دارند. برخی دیگر در فواصل بین حملات تنگی نفس علامتی ندارند.
برخی از ورزشكاران حرفه‌ای مبتلا به آسم هستند و طی ورزش شدید كمی احساس تنگی نفس می‌كنند، در حالی كه برخی افراد حین ورزش معمولی دچار حمله شدید آسم شده و نیاز به درمان اورژانسی پیدا می‌كنند. به هر حال همه مبتلایان به آسم در این نكته مشترك هستند كه مجاری هوایی در آنها به صورت غیرطبیعی متناوبا تنگ می‌شود.

 

 درمان

پزشكان از چند گروه دارویی برای درمان آسم استفاده می‌كنند. گروه اول داروهایی هستند كه باعث شل شدن عضلات دیواره راه‌های هوایی می‌شوند. دسته دوم داروها از التهاب مجاری هوایی جلوگیری می‌كنند یا باعث كاهش یافتن التهاب می‌شوند. داروهایی نیز هستند كه هر دو كار را با هم انجام می‌دهند.

 

10 فرمان

اگر مبتلا به آسم هستید، نكات زیر را جدی بگیرید:

 
1- اگر با مصرف غذای خاصی احساس می‌كنید كه مشكل تشدید می‌گردد، باید آن غذا را از برنامه غذایی خود حذف كنید. انواع فلفل، زعفران، كرفس، انگور و خربزه از غذاهایی هستند كه ایجاد حساسیت می‌كنند.

 2- دارویی را بدون تجویز پزشك مصرف نكنید؛ زیرا برخی داروها موجب تشدید آسم می‌شوند. پروپروانولول (ایندرال) یكی از این داروهاست. همچنین آسپرین، ایندومتاسین و بعضی از داروهای قلبی می‌توانند باعث ایجاد آسم در فرد مستعد شوند.


3- اگر سینوزیت دارید یا پشت حلق خود ترشحاتی حس می‌كنید، به پزشك مراجعه كنید تا او نسبت به درمان آن اقدام كند.

 

4- در درمان‌های غیردارویی حذف مواد حساسیت‌زا به نفع بیمار است و اگر بیماران بتوانند از محل آلوده به یك محل سالم نقل مكان كنند، بسیار خوب است.

 

5- استرس‌های روحی یكی از عواملی است كه باعث ایجاد حمله آسم می‌شود. پس تا جایی كه می‌توانید آرام باشید.

 

6- بسیاری از بیماران مبتلا به آسم نسبت به حیوانات حساسیت دارند. پس در صورت وجود حیوانات خانگی در منزل، آنها را از محیط زندگی خود دور كنید. 

 

 


7- مراقب باشید تا وزنتان بیش از اندازه بالا نرود؛ زیرا افزایش وزن سبب تحمل بار بیشتری بر ریه‌ها می‌شود.


8- سعی كنید بالشتان از مواد حساسیت‌زا پر نشده باشد. اگر بالش یا پتوی پر دارید، حتما برای آنها از روكش استفاده كنید.

 

9- هیچ‌وقت سیگار نكشید و حتی از محلی كه در آن سیگار می‌كشند، دوری كنید.


10- داروهای خود را مرتب و به طرز صحیح مصرف كنید. به خاطر داشته باشید با دوری از عوامل حساسیت‌زا و به‌كارگیری درمان مناسب می‌توان آسم را كنترل كرد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 27/10/1396 - 15:44
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 7000 ) ( تعداد نظرات : 16 )

 

 

 
تپش قلب، ضربان نامنظم قلب است که در تمامی سنین در مرد و زن مشاهده می شود. اگر چه تپش قلب برای چند ثانیه است اما بیشتر مردم آن را با حمله قلبی اشتباه می گیرند. در این مطلب از هلث نیوز به علل، علایم و درمان خانگی آن اشاره شده است.

 

● علل:

▪ اضطراب

▪ یبوست

▪ نفخ

▪ استرس

▪ مصرف بیش از حد سیگار

▪ فعالیت های فیزیکی زیاد

▪ مصرف بیش از حد کافئین

▪ تب

▪ اختلال تیروئید

▪ کم خونی

▪ از دست دادن خون

▪ درد بیش از حد

▪ کمبود اکسیژن

▪ تغییرات هورمونی مربوط به قاعدگی، حاملگی و یائسگی.

▪ مصرف برخی داروهای سرماخوردگی و حساسیت .

▪ فشار به قلب.

 

● علایم:

▪ عرق کردن

▪ غش کردن

▪ سرگیجه

▪ کمبود نفس

▪ ناراحتی و درد در قسمت سینه

▪ عملکرد ضعیف قلب

▪ ضربان تند نبض.

 

● درمان خانگی:

▪ مصرف روزانه آب انگور در کاهش تپش قلب موثر است.

▪ قبل از خواب مخلوطی از یک لیوان آب، نصف لیوان آبلیمو و یک قاشق عسل میل کنید.

▪ مصرف سبزی و میوه را افزایش دهید.

▪ به فعالیت های جسمی روزانه مانند شنا و دوچرخه سواری بپردازید.

▪ از مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین مانند نوشابه، قهوه و چای بپرهیزید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 27/10/1396 - 15:42
  • تعداد رکورد ها : 14055