اوت ( تعداد مطالب : 1216 ) ( تعداد نظرات : 573 )

❗️همین حالا، بروید سراغ کشوی #داروها، هر چه قرص و کپسول می‌بینید را بردارید، بریزید #کف دست‌تان، با یک لیوان آب، بدهید بالا. یا یک جای خیلی #بلند پیدا کنید و آب دهانتان را قورت بدهید و بپرید #پایین و وسط راه هر چه خواستید #جیغ بزنید. محکمِ محکم. بگذارید چهارنفر شما را ببینند که کوبیده می‌شوید به زمین.
اصلا زنگ بزنید به معشوقتان و بابت دعوای روزهای قبل، بهش بگویید ازش #متنفرید. بگویید که از سرناچاری با او بوده‌اید.

به محل کارتان خبر بدهید که دیگر نمی‌آیید. بخوابید توی خانه و به مرده و زنده رییس‌تان، شرکت‌تان، آینده‌تان، صاحب‌خانه‌تان و دهان باز و همیشه گرسنه خانواده‌تان #فحش بدهید.

اگر نویسنده‌اید، #قلم‌‌ها را بشکنید.
اگر نقاشید، #بوم را پاره کنید. اگر #بازیگرید، وسط #نمایش، #قهر کنید و بروید.
نانواها، نان سوخته بپزند. کارگرها جنس معیوب تولید کنند. کارمندها، پرونده ارباب رجوع را بریزند لای آشغال‌ها.
برای پول زحمت نکشید. عرق نریزید. تلاش نکنید. مواد بخرید و توی پارک بفروشید به بچه‌های چهارده ساله.
بدرک که آینده‌شان چه می‌شود. مگر قرار است همه دنیا را شما نجات بدهید؟
دیدید؟
#بازنده بودن آسان‌ترین کار دنیاست.
هر لحظه #اراده کنید می‌توانید بی‌کیفیت‌ترین آدمی شوید که از خودتان سراغ دارید. کافیست بگویید من دیگر نمی‌خواهم #قهرمان زندگی خودم باشم. فاتحه. سنگ قبرتان را هم سفارش بدهید و بالایش #نستعلیق بنویسید «خسرالدنیا و الاخره.» و پایینترش «آرامگاه بیچاره‌ای #مفلوک و واداده ای کم تلاش.» .

اما حالا؛ تا فرصتش هست، قهرمان باشید. درخشان‌ترین نسخه از خودتان.

شجاع‌ترین، خواستنی‌ترین، پرتلاش‌ترین. یوسف باشید در دام زلیخا. ابراهیم باشید میان آتش. یونس باشید در دهان نهنگ. سالم بیرون بیایید. قهرمان. پیامبر. مفت دل نکنید از هم.
رابطه‌هایتان را ترمیم کنید. از سختی ها پل بسازید. از بیراهه‌ها، مسیر. از نشدن‌ها، امید. به خودتان، تلاش‌تان، خدای‌تان اعتماد کنید.
یادتان هم نرود که قهرمان بودن و ماندن سخت است. بی‌شک که آدم‌ها به این قطار در حال حرکت سنگ می‌زنند، اما مگر نیش مگس، اسب راهوار را از حرکت وا می‌دارد؟ .

بهترین کیفیت ممکن از #آفرینش باشید رفقا.
بَرَنده و بُرَنده.
همان که #خدا موقع خلقت، به خودش گفت «به به. احسن الخالقین. #کیف کردم که تو را آفریدم» . .

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 45روز قبل
سه شنبه 10/11/1396 - 2:19
tolooearamesh ( تعداد مطالب : 1420 ) ( تعداد نظرات : 3 )

به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، طبق فرمایش قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع)، اهل ایمان در کارهای مهم اهل شور و مشورت هستند. حضرت رضا(ع) مسأله مشورت را تا بدان حد مهم می‌دانند که فتوا به جواز مشورت با زیردستان نیز می‌دهند.

اصل مشورت جایگاه مهمی در روابط اجتماعی دارد. طبق فرمایش قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع)، اهل ایمان در کارهای مهم اهل شور و مشورت هستند و از طریق تضارب آراء به نتیجه می‌رسند و بر اساس «خِرد جمعی»‌کارهایشان را سامان می‌دهند.

حضرت رضا(ع) مسأله مشورت را تا بدان حد مهم می‌دانند که فتوا به جواز مشورت با زیردستان نیز می‌دهند. یکی از یاران امام به نام «حسن بن جهم» می‌‌گوید روزی نزد امام نشسته بودیم. حضرت نکته‌ای در باب جدشان امیرمؤمنان(ع) یادآور شدند: با وجود اینکه حضرت علی(ع) از تمام عقول بشر برتر بود اما گاهی با غلامی سیاهپوست از سودان مشورت می‌کرد و می‌فرمود: «انّ الله تبارک و تعالی رُبّما فتح لسانه؛ همانا خداوند گاهی زبان او [غلام سیاهپوست سودانی] را می‌گشاید.

اما آیا با هر فردی می‌توان مشورت کرد؟ در ادامه با استناد به جلد نخست کتاب «سبک زندگی رضوی» به این پرسش پاسخ می‌دهیم.

مشاوران دوگونه هستند:

اول) نااهلان

کسانی که سزاوار مشورت نیستند خصایصی دارند، این ویژگی‌ها در روایت‌ها به شرح زیر آمده است:

1) افراد فرومایه

کسی که مایل است زندگی‌اش سر و سامان گیرد و دوستانش افزایش یابند، شایسته نیست با افراد دون‌صفت و فرومایه مشورت کند. مشورت با اشخاص بی‌شخصیت پیامدهایی در پی دارد. امام صادق(ع) در این ارتباط در حدیثی می‌فرمایند: آنان در امانت خیانت می‌کنند، در مشورت دروغ می‌گویند و انسان را به خواری و پستی می‌کشانند.

2) اشخاص ترسو

افرادی که ترس بر آنها غالب باشد شایسته مشاوره نیستند. آنان مسائل کوچک را بزرگ می‌کنند و امور مهم را بی‌اهمیت جلوه می‌دهند. انجام کارهای مهم نیازمند اندکی ریسک و جرأت است. افرادی که هراسناک باشند خطر را بیش از اندازه می‌بینند و درست نمی‌توانند مشورت دهند.

3) افراد بخیل

به سامان رساندن کارها نیازمند هرینه‌های مالی است. از آنجا که افراد خسیس نمی‌توانند خرج کنند، طبعاً نمی‌توانند طرف مشورت قرار گیرند. امام هشتم شیعیان به نقل از رسول خدا(ص) در حدیثی جامع فرمودند: با ترسو مشورت مکن، زیرا چنین شخصی راه موفقیت تو را تنگ می‌کند. با بخیل [نیز] مشورت مکن، زیرا تو را از دستیابی به اهدافت بازمی‌دارد. با شخص حریص [هم] مشروت مکن، حرص خود را برای تو تزئین می‌کند [و مانع موفقیتت می‌شود]، ترس، بخل و حرص غرایزی هستند که جامع آنها سوءظن به خداست.

دوم) افراد اهل مشورت

بیشترین صفتی که برای مشاور درنظر گرفته شده، دانش و معرفت است. اساسی‌ترین فلسفه مشروت، ضعف دانش است. اصولاً انسان‌ها به دلیل ابعاد مسئله‌ای را نمی‌دانند و نیازمند دانش و خرد دیگرانند، به سمت مشاور می‌روند. پس مهمترین خصیصه مشاور، خرد و تجربه است. مشکلات زندگی را نمی‌توان با خرد فردی حل کرد.

با مشورت می‌توان عقل‌ها را به یکدیگر سنجاق کرد و به رأی استواری رسید. حضرت رضا(ع) در بیانی زیبا فرمودند: اگر با کسی مشورت کردی به نظر وی توجه کن وگرنه انتظار مشورت بیشتر نداشته باش.

* آثار مشورت چیست؟

امروزه روابط اجتماعی بسیار پیچیده شده است. در عصر حاضر حاضر در بسیاری از موارد، حلقه‌های فکر و مشورت تشکیل می‌شوند تا در امور مختلف اقتصادی، سیاسی و نظامی به شور نشینند و از آراء یکدیگر استفاده کنند. این رویه امروز در جای جای جهان و مراکز مهم بین‌المللی به چشم می‌خورد. علت آن است که نخبگان جهان این شیوه را مناسب دانسته و برگزیده‌اند.

مشاوره، کارکردهای مثبتی دارد که عبارتند از:

ـ از لغزش‌ها می‌کاهد؛

ـ استعدادها را شکوفا ساخته و رشد می‌دهد؛

ـ موجب می‌شود سرمایه‌های انسانی یک ملت از دست نرود؛

ـ در صورت پیروزی، حسادت کمتر بروز می‌کند، زیرا دیگران پیروزی را به حساب خودشان می‌گذارند؛

ـ در شکست‌ها زبان ملامت کند می‌شود، زیرا دیگران خودشان را در این نتیجه شریک می‌دانند؛

ـ دوستان از دشمنان بازشناخته می‌شوند؛

ـ موجب احترام گذاردن به افکار مردم است، پس علاقه‌ها و محبت‌ها را افزایش می‌دهد.

فرآیند نیل به نتیجه دو مرحله دارد: تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری. جایگاه مشورت در مرحله نخست قرار دارد، اما تصمیم‌گیری به عهده مدیر است. هرگاه مدیر نیازمند مشورت شد، برای نیل به رأی نهایی، جلسه یا جلسه‌های مشورت برگزار می‌کند تا فرایند تصمیم‌سازی شکل گیرد، ولی بعد از آشکار شدن ابعاد مسئله، شخص مدیر باید تصمیم بگیرد و رأی اتخاذ کند، البته مرحله سومی باقی می‌ماند که آن توکل بر خداست تا خداوند اسباب و شرایط را در راستای نیل به نتیجه دلخواه قرار دهد. این مراحل سه‌گانه در آیه‌ای بیان شده است: وشاورهم فی الامر فإذا عزمت فتوکل علی‌الله ان الله یحب المتوکلین؛ و در کار[ها] با آنان مشورت کن و چون تصمیم گرفتی، بر خدا توکل کن، زیرا خداوند توکل‌کنندگان را دوست می‌دارد.

امام رضا(ع) در بیانی زیبا به سفارش‌های لقمان به فرزندش اینگونه اشاره می‌کنند: اگر با گروهی به مسافرت رفتی، در امورتان زیاد مشورت کنید. در برخوردت خنده‌رو باش. در وسایل مثل خوراک و ... میان همسفرانت کریم و بخشنده باش. اگر تو را دعوت کردند اجابت نما و اگر یاری طلبیدند به کمک آنها بشتاب. کمتر حرف بزن و بیشتر شنونده باش. نماز زیاد بخوان. در ارتباط با وسایل نقلیه و آب و خوراک بخشنده و سخی‌النفس باش. اگر برای شهادت حقی از تو خواستند به نفع آنها شهادت بده و در مقام مشورت تمام فکرت را به کار بگیر تا رأی بهتری بدهی. تصمیم به انجام کاری نگیر، مگر آنکه خوب فکر کنی و ثابت قدم شوی. در راهنمایی و مشورت جازم و قاطع نشوی مگر آنکه در همه حالت‌ها قیام و قعود و خواب و بیداری و خوردن و نماز خواندن به آن فکر کنی، چون کسی که در خیرخواهی فکر حق را خالص نمی‌کند و حقیقتاً برای مشاور خیرخواهی ندارد، خداوند فکر صائب و روحیه امانت‌داری را از او خواهد گرفت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 578روز قبل
چهارشنبه 11/5/1396 - 12:51
در جستجوی خدا ( تعداد مطالب : 1 ) ( تعداد نظرات : 0 )

نگارنده : محمد حسن قالبی

امروزه که نگارنده در حال نوشتن این متن است حادثه نا گوار پلاسکو و فداکاری اتش فشان های عزیزمان اتفاق افتاده است . می بینید که همه مردم در فکر هستند ، همه رسانه ها دارند از فدا کاری انها می گویند و خیلی ها برای انها دعا می کنند اما....

 اما هنگامی که صحبت از مدافعان حرم می شود شاید خیلی از این افراد شانه خالی کنند و بگویند برای چه در کشوری دیگر به جنگ رفته اند . بله هیچ کس به این فکر نکرد که این ها فدا کارانی هستند خارج از مرز ، فدا کارانی که قبل از حادثه از سرایت اتش جلوگیری کرده اند و جان خود را فدا نمودند . انها به این فکر می کردند که اگر جنگ به کشور ما بیاید فقط و فقط یک موشک ان می توانست حادثه پلاسکو همراه با شهادت همه کار کنان ان را ایجاد کند . فلذاست که این همه اجر برای او قرار داده شده است . چرا که انها انچه را دیگران در اینه نمی بینند در خشت خام می بینند . و این جاست که مظلومیت و غربت این افراد به چشم می اید . و این همان شجره طیبه انقلاب است .

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1119روز قبل
چهارشنبه 6/11/1395 - 10:46
nazaninzeighami ( تعداد مطالب : 344 ) ( تعداد نظرات : 5 )
قوانین بازى موفقیت 


هرگز هرگز هرگز دست نکشید !
عزم راسخ موقعیتی است که در آن تعهد وجود دارد ، تعهدی ذهنی برای دست یافتن به نتیجه ای خاص. زمانی که شما مصمم هستید ، هر چه باید انجام می دهید تا به هدف خود برسید. افراد مصمم اجازه نمی دهند که موانع راه آن ها را مسدود سازد، بلکه راهی پیدا می کنند تا مانع را از سر راه شان بردارند و باعث می شوند چیز هایی که به نظر غیر ممکن می آید اتفاق بیافتد . اگر شما مصمم باشید متوقف شدن و دست کشیدن ابدا ممکن نخواهد شد.
Image result for ‫موفقیت‬‎ 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1075روز قبل
سه شنبه 28/10/1395 - 14:15
nazaninzeighami ( تعداد مطالب : 344 ) ( تعداد نظرات : 5 )
روزها گرانبها هستند

💫وقتی یك روز می گذرد
 یعنی یك روز از عمرت كم می شود

💫 پس مطمئن شو كه از روزهایت 
عاقلانه  استفاده می كنی💝
      
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1075روز قبل
دوشنبه 27/10/1395 - 10:9
mohsen_yahoo ( تعداد مطالب : 2590 ) ( تعداد نظرات : 2638 )

برای یک روز هم که شده

دنبال چیزهایی که نداری نرو

از چیزهایی که داری لذت ببر 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 99روز قبل
شنبه 25/10/1395 - 17:14
samawat ( تعداد مطالب : 61 ) ( تعداد نظرات : 31 )

واکنش قهرآمیز ایران سبب عقب نشینی آمریکااست+نسیم معرفت

نتیجه تصویری برای آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکندنتیجه تصویری برای آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

نتیجه تصویری برای آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

***نسیم معرفت***

 

ما دنبال این نیستیم که امریکا برای ما کار بکند. «ما امریکا را زیر پا می‌گذاریم» در این امور؛ نمی‌گذاریم که دخالت در امور ما بکند، نمی‌گذاریم کسی دیگر هم دخالت بر ما بکند.

امام خمینی  (ره)

کتابخانه » صحیفه امام خمینی » جلد 17 » صفحه 404 .


مسلمانان تمامی کشورهای جهان، از آنجا که شما در سلطه بیگانگان گرفتار مرگ تدریجی شده‌اید، باید بر وحشت از مرگ غلبه کنید؛ و از وجود جوانان پرشور و شهادت طلبی که حاضرند خطوط جبهه کفر را بشکنند استفاده نمایید. به فکر نگه داشتن وضع موجود نباشید؛ بلکه به فکر فرار از اسارت و رهایی از بردگی و یورش به دشمنان اسلام باشید؛ که عزت و حیات در سایه مبارزه است. و اولین گام در مبارزه اراده است. و پس از آن، تصمیم بر اینکه سیادت کفر و شرک جهانی، خصوصاً امریکا را بر خود حرام کنید.

کتابخانه » صحیفه امام خمینی » جلد 21 » صفحه 82.

**********************************************************************************

 

واکنش قهر آمیز ایران سبب عقب نشینی آمریکا است

[ آمریکا از واکنش قهرآمیز و باصلابت جمهوری اسلامی ایران نسبت به رفتار خصم آلود آمریکا در رابطه با مسایل هسته ای  وحشت دارد و اگر هم  در برخی مواضع عقب نشینی می کند به این جهتی است که ذکر شد  و ربطی به چیزهای دیگر ندارد......  
حضرت آیت الله سید اصغر سعادت میرقدیم لاهیجی ]

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1147روز قبل
دوشنبه 13/10/1395 - 10:56
khandoovane ( تعداد مطالب : 386 ) ( تعداد نظرات : 3 )
زمان آخرین مطلب این کاربر: 790روز قبل
يکشنبه 3/5/1395 - 12:10
khandoovane ( تعداد مطالب : 386 ) ( تعداد نظرات : 3 )
زمان آخرین مطلب این کاربر: 790روز قبل
يکشنبه 3/5/1395 - 12:9
khandoovane ( تعداد مطالب : 386 ) ( تعداد نظرات : 3 )
زمان آخرین مطلب این کاربر: 790روز قبل
يکشنبه 3/5/1395 - 12:7
  • تعداد رکورد ها : 15334