دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 2723 ) ( تعداد نظرات : 10 )

 

ماسک سس مایونز برای مو !👱‍♀

▫️جالبه بدونید «سس مایونز» به دلیل ترکیب خاصی که داره به عنوان سم کبد معروف بوده اما به همون نسبت، یک نرم کننده عالی برای مو هم محسوب میشه

▫️مواد موجود در سس مایونز با نفوذ به تارهای مو باعث افزایش استحکام تارهای مو ،رشد اونها و رطوبت‌رسانی و درمان خشکی موها میشه.حتی یکی از راهکارهایی که برای درمان شپش سر استفاده میشه، سس مایونز هست چراکه باعث کشته شدن شپش ها میشه.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 34دقيقه قبل
چهارشنبه 31/2/1399 - 6:51
شاهزاده تاریکی ( تعداد مطالب : 5 ) ( تعداد نظرات : 1 )

ماهی سالمون منبعی عالی برای اسیدهای چرب امگا-۳ به شمار می‌رود – اسیدهای چرب امگا-۳ مواد مغذی هستند که ریشه‌ی مو و غشای سلول‌های پوست سرتان را تقویت می‌کنند. به علاوه، این ماده باعث افزایش رشد موهای‌تان می‌شود، و به این ترتیب، از ریزش آنها هنگام شانه کردن پیشگیری می‌کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 820روز قبل
شنبه 12/12/1396 - 0:3
maedeh n ( تعداد مطالب : 0 ) ( تعداد نظرات : 1 )

 شپش موی سر چیست؟
شپش سر نوعی حشره انگلی است که برروی سر، مژه و ابروها یافت می شودو وزانه چندین بار از خون انسان استفاده کرده . این حشره نمی تواند مدت زیادی بدون تماس با پوست بدن زنده بماند و فقط از طریق تماس مستقیم منتقل می شود. 

بیشتر در کودکان خردسال و مهدکودک و در کودکان دوران ابتدایی شیوع دارد. این بیماری با تماس نزدیک سر و به اشتراک گذاشتن کلاه، شانه، روسری و سنجاق بین کودکان منتشر می شود و وقتی کودک مبتلا شود بقیه افراد خانواده نیز در معرض خطر ابتلا قرار می گیرند.  هرچند شپش سر مشکلی خطرناک نیست، اما می تواند باعث خارش شدید و غیرقابل تحمل شوند.
اصلی ترین راه ابتلا به شپش موی سر چیست؟
تماس مستقیم با لباس و رختخواب فرد مبتلا اصلی ترین  راه ابتلا است.

استفاده از کلاه و روسری فرد مبتلا

 علائم شپش ، چطور متوجه شپش در موی سر بشویم؟
خارش شدید و آزاردهنده سر

برجستگی های کوچک و قرمز برروی سر، گردن و شانه ها 

ذره های سفید بسیار شبیه به شوره سر  برروی پایه ی موها که بسختی کنده می شوند

 درمان شپش موی سر
بهترین نسخه های طب سنتی و خانگی با مواد اولیه گیاهی که می توانند در سریع ترین زمان ممکن شپش موی سر را کامل رفع کنند شامل:

درمان شپش مو با نعناع و سرو کوهی
25 گرم نعناع را با 25 گرم میوه سرو کوهی و 10 عدد میخک و 10 عدد برگ عرعر را به مدت 20 دقیقه در سرکه بجوشانید و بعد از ولرم شدن از صافی رد کنید و موهایتان را به ان آغشته سازید و اجازه دهید تا 1 ساعت بر روی موهایتان بماند و سپس موها را شانه بزنید.

درمان شپش موی سر با سرکه
30 میلی لیتر سرکه سیب را با 15 میلی لیترروغن جوجویا و 10 قطره اسانس پونه و 10 قطره اسانس نیااولی و 15 قطره اسانس عرعر مخلوط کنید و موهایتان را به دقت و کاملا آغشته به این مخلوط کنید و بعد از یک ساعت موی خود را شانه زده و بعد بشویید.

روش دیگر :  سرکه را گرم کرده و آن را روی سر خود بمالید. حوله یا کلاهی روی سر خود بگذارید و 30 دقیقه صبر کنید و بعد بشویید. و یا اینکه مخلوط روغن معدنی و سرکه را بر روی موهای خود بمالید تا شپش ها از موهایتان جدا شوند. این کار را ادامه دهید تا به کلی شپش ها از موهایتان جدا شوند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 826روز قبل
شنبه 5/12/1396 - 19:40
irannovin111 ( تعداد مطالب : 4 ) ( تعداد نظرات : 0 )


واقعیت این است که شما در حال دیدن وب سایت ما نشان می دهد که ریزش مو ممکن است از نگرانی به شما و یا کسی که به شما نزدیک شود. قبل از سایت شما در فهرست، من می خواهم برای به اشتراک گذاشتن برخی از افکار من با شما در مورد جنبه های مختلف از ریزش مو – آنچه من می خواهم نظر به “حقایق”. قبل از توجه به هر شکل از درمان، ریزش مو، می شود آن را درمان پزشکی یا عمل جراحی، من فکر می کنم مهم است که به نکات زیر توجه کنید:

نشانه هایی از ریزش مو برای همه قابل مشاهده هستند، اما نشانه ها و اثرات روانی تنها به بیمار شناخته شده است.

اگر شما در مورد ریزش موی خود نگران هستند و می خواهید مشاوره، به کسی واجد شرایط پزشکی به شما توصیه می شود. هنوز به فروشنده نیست. کلینیک تجاری بهترین منافع خود را در دل ندارند. آنها فقط می خواهند پول خود را.

فروشندگان در یک موقعیت برای درک تاثیر روانی ریزش مو نداشته و در نتیجه واجد شرایط برای ارائه مشاوره.

ترمیم مو یک مسئله غرور است. هیچ یک از بیماران تا به حال به من گفت که آنها احساس بهتری به دنبال، خوش تیپ تر و یا جذاب تر پس از پیوند مو. از مزایای ترمیم مو خوب تا حد زیادی شخصی است. دلیل این است که ریزش مو را میتوان نمایشی، تغییر منفی در خود تصویر می شود و چگونه کسی که احساس مورد خود است. از مزایای ترمیم مو شامل تصویر خود، بهبود اعتماد به نفس، بهبود اعتماد به نفس، آرامش خاطر و رضایت بهبود یافته است. بیمار مشتریان

نیمی از جمعیت مردان در جهان بیش از ۵۰ سال از دست دادن مو و یا ریزش.

پیرایش موی خود را کوتاه و با در گرفتن زندگی خود را قطعا گزینه برای برخی از مردان با ریزش مو.

هیچ کس نیاز به یک پیوند مو.

در حالی که یک پیوند مو خوب است، به درستی برنامه ریزی و اجرا خواهد شد، خود تصویر را افزایش دهد، پیوند مو بد اثر معکوس خواهد ساخت علائم شما را بطور قابل توجهی بدتر است.

هزینه یک عامل مهم است، اما من در برابر به یک کلینیک تجاری هشدار می دهند. در حالی که نرخ ممکن است صدای جذاب، شما را به کیفیت لازم درمان دریافت نمی کنند. به عنوان یک بیمار آن را به من قرار داده است: “شما هرگز از قیمت یک کار خوب به یاد داشته باشید و شما هرگز قیمت یک بد فراموش کرده ام”.

پیوند مو با بالاترین کیفیت هزینه یک معامله خوب از پول را به انجام این دلیل که مقدار زیادی از دقت مورد نیاز است و یک تیم بزرگ از مردم بسیار آموزش دیده و ماهر درگیر است.

پیوند مو بد است خیلی، خیلی بدتر از هیچ درمان در همه.

اگر شما مطمئن نیستید در مورد اینکه آیا به یک پیوند مو می باشد، انجام آن نیست.

به عنوان کلیشه می گوید، اگر به نظر می رسد بیش از حد خوب درست باشد، احتمالا نکته مهم: تبلیغات از طریق درمانگاه تجاری اعلام کرده است که واحد فولیکولی می توان از پوست سر را با “نه بخیه، بدون زخم، بدون درد” استخراج شده است. این غلط است. باید آن را به وضوح درک که این ممکن است به حذف فولیکول مو و ریشه آن را از پوست سر بدون ترک درجاتی از زخم و یا stippling. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

قبل از اتخاذ تصمیم در مورد پیوند مو، تحقیق موضوع و هم به همان اندازه قبل از ساخت تصمیم نهایی لازم است. به یاد داشته باشید که یک پیوند مو دائمی است و برای بقیه عمر خود را بکشد. باید تصمیم خود را به تنهایی باشد.

قبل و بعد از” عکس های دیگر بیماران باید تصمیم خود را در مورد عمل جراحی تحت تاثیر قرار نمی. چنین عکس فروش جهت گیری هستند و اغلب می تواند گمراه کننده باشد.

تصمیم گیری در مورد پیوند مو باید توسط شما ساخته شده، پس از مشاوره یک جراح واجد شرایط، و داشتن اطلاعات لازم را به دست آورد. مطلقا هیچ کسی باید تصمیم خود را به پیوند مو را تحت تاثیر قرار. این شامل خانواده، دوستان، پزشکان و فروشندگان. تنها کسی که قادر به تصمیم گیری نهایی در مورد پیوند شما آن را به عنوان خود تصویر و ظاهر است که رفتن به تغییر است.

اگر در نظر دارید پیوند مو، مطمئن شوید که تیم ارائه درمان می تواند انتظارات شما را برآورده. هیچ کس نمی تواند شما را یک سر پر از مو است.

پیوند مو باید با نگرانی از دست دادن مو فوری خود را مقابله بلکه باید به حساب ریزش مو خود را در آینده به عنوان سن شما. برنامه ریزی برای آینده در عمل جراحی پیوند مو بسیار مهم است.

عموم مردم هیچ تحمل برای پیوند مو بد، شانه اور و کلاه گیس. با این حال آنها پیدا کردن طاسی کاملا قابل قبول، آن مبتلا که اغلب نمی باشد.

هیچ شواهد علمی شده است در مجلات منتشر شده بررسی دقیق برای اثبات ادعای ساخته شده توسط محصولات مانند Bioxsine، Nourkrin، Viviscal، Crescina و یا شانه لیزری. من می خواهم هر شواهد علمی صدا به خلاف خوش آمدید.

پیوند مو یک راه حل دائمی به از دست دادن موهای خود را، مو است که پیوند توسط فرایند ریزش مو تحت تاثیر قرار نیست و در نتیجه بر روی سر خود را برای بقیه عمر خود را داشته باشد، بنابراین برنامه ریزی دقیق از پیوند مو شما ضروری است
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1124روز قبل
چهارشنبه 13/2/1396 - 11:16
irannovin111 ( تعداد مطالب : 4 ) ( تعداد نظرات : 0 )
تراکاشت مو یا کاشت مو به تکنیک جراحی گفته می‌شود که در آن ریشه‌های مو، تک تک از ناحیه اهدا کننده به ناحیه در حال ریزش و یا خالی از مو برده می‌شوند. از این روش بیشتر برای درمان ریزش موی مردانه استفاده می‌شود و طی آن ریشه‌هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شوند. بعلاوه از این روش برای بازسازی ابرو، مژه، محاسن، موهای سینه و ناحیه تناسلی و پوشاندن محل زخمهای ناشی از تصادف و یا جراحی مانند کشیدن پوست و کاشت موهای قبلی استفاده می‌شود. کاشت مو با پیوند پوست متفاوت است.

در هر پیاز مو ۱ تا ۴ رشته مو رشد می‌کند. امروزه در پیشرفته‌ترین روشهای کاشت مو، پیاز مو را دست نخورده انتقال می‌دهند. نتیجه این کار ظاهر طبیعی تر موهای کاشته شده‌است. این روش کاشت Follicular Unit Transplantation و یا بصورت کوتاه شده FUT نامیده می‌شود. موهای اهدایی به دو روش کاملاً متفاوت جمع‌آوری می‌شوند. این کار فوق‌العاده تخصصی بوده و فقط پزشک متخصص پوست مجاز به انجام آن می‌باشند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1124روز قبل
چهارشنبه 13/2/1396 - 11:8
irannovin111 ( تعداد مطالب : 4 ) ( تعداد نظرات : 0 )

آیا ممکن است کاشت مو باعث آسیب به بقیه موها شود؟

بلی، اگر تکنیک درست استفاده نشود علاوه بر به هدر رفتن موهای کاشته شده ممکن است موهای مجاور نیز دچار ریزش شوند.

آیا عمل کاشت مو دردناک است؟

خیر، این عمل، سرپایی و با روش بی حسی موضعی انجام می شود و تنها درد بیمار درد تزریق ماده بی حسی در ابتدای عمل است. درحقیقت ممکن است در طول عمل شما خواب باشید.

کدام واقعی تر است؟ قیمت براساس تار مو، گرافت یا وسعت کاشت مو؟

معمولا کلینیک های کاشت مو قیمت را براساس تار مو محاسبه و اعلام می کنند و معمولا قیمت هر هزار تار مو از 200 هزار تومان تا 500 هزار تومان متفاوت اعلام می شود اما واقعیت این است که کاشت مو و شمارش براساس تار مو انجام نمی شود بلکه کاشت مو براساس فولیکول یا همان گرافت انجام می گیرد و شمارش و اعلام قیمت براساس گرافت، مناسب تر و به واقعیت نزدیک تر است.

آیا بعد از عمل، محل برداشت موها در پشت سر خالی خواهد ماند؟

البته موهای جدیدی به جای موهای برداشته شده درنمی آید ولی تکنیک برداشت به گونه ای است که به طور معمول محل برداشتن مو در پشت سر مشخص نیست و این محل در زیر خواب موهای پشت سر مخفی خواهد شد.

در هر جلسه کاشت مو حداکثر چند گرافت کاشته می شود؟

معمولا در یک جلسه حداکثر حدود 1500 تا 2 هزار گرافت (معادل 4 هزار تا 5 هزار تار مو) می توان برداشت و کاشت کرد.

آیا کاشت مو می تواند جایگزینی برای اکستنشن باشد و موها را پرپشت و بلند کند؟

بستگی به بانک موی پشت سر بیمار دارد؛ درورتی که تراکم موی پشت سر خوب باشد امان پرپشت کردن مو وجود دارد. البته در مورد خانم ها ممکن است طی دو تا سه جلسه انجام شود.

جهت کاشت مو چند روز استراحت و مرخصی از محل کار لازم است؟

اگر کار شما سبک باشد فردای عمل نیز می توانید سر کار حاضر شوید اما اگر کار سنگین دارید حتما هفته اول را استراحت کنید.

بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد؟

با هر روشی که کاشت مو انجام شود برای دو تا سه هفته موهای کاشته شده رشد می کنند که این مطلب نشان دهنده گرفتن موهای پیوندزده شده است. سپس موها وارد فاز استراحت شده و می ریزند؛ البته ریشه مو سالم و زنده است. رشد مجدد موها پس از سه تا چهار ماه آغاز شده و حدود سه ماه دیگر طول می کشد (یعنی در مجموع شش ماه) تا موها کاملا رشد کنند و مجددا سه ماه دیگر زمان لازم است تا موهایی که درآمده اند، کاملا شبیه موهای طبیعی شوند. در این زمان اگر همه فاکتورها رعایت شده و کار به صورت حرفه انجام شده باشد، ارگچه تراکم موهای کاشته شده کمتر از تراکم طبیعی است ولی نمای منطقه کاشت کاملا عادی است و هیچکس متوجه کاشت مو در فرد نخواهد شد.

معمولا چند جلسه کاشت مو

نتیجه قابل قبولی ایجاد می کند؟

در اکثر افراد یک یا دو جلسه و در هر جلسه بسته به روش انجام شده (میکروسرجری FUT یا روش غیرجراحی FIT) تعداد 5 هزار تا 10 هزار تار مو کاشته می شود.

آیا موهای کاشته شده را می توان بلند کرد؟ اصلا از لحاظ حجمی به صورت موهای پرپشت خواهد بود یا فقط جنبه پوشانندگی پوست سر را دارد؟

البته که می توان موهای کاشته شده را بلند کرد و حالت داد؛ هرچند که نتیجه عمل به عوامل زیادی ازجمله وسعت منطقه کم مو، تعداد گرافت های کاشته شده، رنگ، ضخامت موها و تکنیک کاشت موها بستگی دارد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1124روز قبل
چهارشنبه 13/2/1396 - 11:5
irannovin111 ( تعداد مطالب : 4 ) ( تعداد نظرات : 0 )

ترمیم مو دارای تعاریف متعددی است ولی اگر بخواهیم به شکل کامل و جامع یک تعریفی از ترمیم مو ارائه دهیم باید بگوییم که ترمیم مو یعنی جایگزین کردن موهای و ترمیم آن در فضاهایی که موها ریزش پیدا کرده اند و خالی از مو می باشد به عبارت دیگر در ترمیم مو دیگر نیازی به بانک موی شخص نیست و این بانک مو توسط مراکز مجری ترمیم مو تهیه می شود و توسط کراتین های گیاهی روی سر فیکس می شود ترمیم مو در یک جلسه قابل انجام است و همچنین برای تمامی افرادی که به هر دلیلی فاقد مو می باشند مناسب است ترمیم مو یک راه حل بسیار مناسب برای جایگزینی و بازگشت موها می باشد همچنین ترمیم مو در کلیه مناقط سر اعم از شقیه ها ، جلوی سر تا وسط سر قابل انجام است و حتی کسانی که دچار بیماری های خاصی می باشد ترمیم مو برای آن ها بسیار مناسب می باشد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1124روز قبل
چهارشنبه 13/2/1396 - 11:2
nazaninzeighami ( تعداد مطالب : 344 ) ( تعداد نظرات : 5 )
#درمان_خشکی_پوست

🍃یک عدد خیار را پوست بگیرید و حلقه کنید.
🍶 حلقه‌های خیار را در شیر پرچرب بریزید  ۲۰ دقیقه در شیر استراحت کنند.

🍶🍃سپس آنها را روی پوست‌تان بچینید و ۲۰ دقیقه در حالت آرامش قرار بگیرید.

 وقتی خیارها را از روی صورت‌تان😊👌 برداشتید، یک پنبه را به شیر آغشته کنید 10 دقیقه روی صورت‌تان قرار بگیرد تا اثرش را روی پوست بگذارد.

سه بار در هفته
Image result for ‫درمان خشکی پوست‬‎ 
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1173روز قبل
سه شنبه 12/11/1395 - 13:17
nazaninzeighami ( تعداد مطالب : 344 ) ( تعداد نظرات : 5 )
#درمان_لک

یک سیب زمینی کوچک را آبش را بگیرید و با کمی عسل مخلوط کنید.
تمام صورت خود را با این ترکیب بپوشانید. بعد از 15 دقیقه صورت را بشویید.
Image result for ‫درمان لک‬‎ 
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1173روز قبل
سه شنبه 12/11/1395 - 13:14
nazaninzeighami ( تعداد مطالب : 344 ) ( تعداد نظرات : 5 )

5 گام ساده برای استفاده از ماسک صورت 

گام 1: اگر قصد دارید از ماسک صورت استفاده کنید، اصلا نباید نگران کثیف‌کاری‌های آن باشید، بنابراین، لباس‌هایی بپوشید که کثیف شدنشان اهمیتی نداشته باشد یا حتما موهایتان را طوری ببندید که روی صورتتان نریزند. با این‌حال، بهترین کار این است که از ماسک صورت در وان حمام استفاده کنید

گام 2قبل از استفاده از ماسک، حتما صورتتان را به‌خوبی تمیز کنید تا اثربخشی ماسک را به  حداکثر برسانید، بنابراین از پاک‌کننده‌های روزمره برای از بین بردن آلودگی‌ها، چربی‌ها و مواد آرایشی کمک بگیرید. 

گام 3هم دست‌ها و هم پوست صورت باید کمی مرطوب باشند. علاوه بر این، اصلا ماسک را در ناحیه چشم‌ها پخش نکنید. ماسک را علاوه بر نقاط مهم صورت، به پوست گردن هم انتقال بدهید. بسیاری از افراد معمولا پوست گردن را فراموش می‌کنند، درحالی که باید مانع چروکیدگی پوست گردن شد. 

گام 4برای عملکرد مطلوب ماسک باید بین 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. برای کسب همه فواید ماسک هم تمام دستورالعمل‌های مورد نیاز ماسک باید جدی گرفته شوند. 

گام 5هنگام برداشتن ماسک باید با دقت عمل کنید و اصلا به پوست فشار نیاورید. استفاده از آب و یک پارچه یا حوله نرم یا لیف نرم برای پاک کردن ماسک، بهترین کار است. در نهایت هم صورت را با استفاده از حوله‌ای تمیز خشک کنید. 

 

دلایل استفاده از ماسک

دلیل اول استفاده از ماسک: رسیدن به آرامش 

ماسک‌های صورت فقط با هدف ایجاد بهبودی در ظاهر کلی پوست طراحی نشده‌اند، بلکه می‌توانند خواص کاملا درمانی هم داشته باشند. زمانی که ماسک‌های صورت با روغن‌های ضروری معطر مانند نعناع و رزماری ترکیب شوند، حس‌های مختلف را تحریک می‌کنند، درنتیجه می‌توانند آرامش خاصی به ذهن بدهند. البته ماسک صورت نیز باید در محیط کاملا آرام و ساکتی استفاده شود، بنابراین، وقتی که تصمیم به استفاده از ماسک می‌گیرید، حتما زمان مشخصی را به خودتان اختصاص بدهید. 

برای این کار، می‌توانید وان حمام را از آب داغ پر کنید و تعدادی شمع روشن، در نقاط مختلف حمام بگذارید. بعد ماسک را روی صورت قرار بدهید و داخل وان بروید و اجازه بدهید تا جادوی ماسک در آرامش شروع شود. این تجربه حسی فوق‌العاده، نه‌تنها ذهن و روان را به آرامش می‌رساند، بلکه فواید زیادی هم برای پوستتان دارد. 

 

دلیل دوم استفاده از ماسک: پاکسازی عمیق 

فرآیند پاکسازی روزمره به از بین بردن عناصر زائد مختلف از سطح پوست، مانند انواع آلودگی‌ها، چربی‌ها، مواد آرایشی و ناخالصی‌ها کمک می‌کند. با این‌حال، شاید ندانید که استفاده از ماسک صورت، فرآیند پاکسازی را وارد مرحله کاملا جدید و عمیق‌تری می‌کند. 

یک ماسک خوب می‌تواند مقاوم‌ترین ناخالصی‌هایی را که زیر لایه‌های اپیدرم پنهان شده‌اند، بیرون بیاورد. بعضی از افراد معتقدند هنگام استفاده از ماسک صورت، فرآیند سم‌زدایی از پوست را کاملا احساس می‌کنند و متوجه تغییرات پوست حین عملکرد ماسک می‌شوند. توانایی ماسک‌های صورت در فرآیند پاکسازی عمیق و جدی واقعا باورنکردنی است، زیرا وضعیت منافذ پوستی را به‌گونه‌ای بهبود می‌بخشند که کاملا آشکار و محسوس به نظر می‌رسند. 

 

دلیل سوم استفاده از ماسک: باز کردن منافذ پوستی 

ماسک‌های حاوی بنتونیت (نوعی خاک رس)، به از بین بردن آلودگی‌ها و جذب چربی اضافی به‌وسیله پوست کمک می‌کنند. از طرفی، مانع تجمع سلول‌های مُرده پوستی روی پوست می‌شوند. زمانی که همه عناصر زائد از روی پوست حذف شوند، ‌قطعا انسداد منافذ پوستی هم تا حد زیادی برطرف می‌شود. همه ما می‌دانیم که انسداد منافذ پوستی واقعا دردسرساز است، زیرا عناصر زائد به‌اندازه‌ای در لایه‌های عمیق پوست فرومی‌روند که شرایط برای رشد و گسترش باکتری‌ها فراهم می‌شود.

زمانی که رشد باکتری‌ها شروع می‌شود، سریعا با انواع و اقسام جوش‌های ریز و درشت روی صورت مواجه می‌شویم که حداقل تا چند روز ما را آزار می‌دهند. استفاده منظم از ماسک صورت به تمیز نگه داشتن پوست و جلوگیری از انسداد منافذ پوستی کمک می‌کند، بنابراین، یکی از مهم‌ترین دلایل برای استفاده از ماسک‌های صورت، مقابله با انسداد منافذ پوستی است

 

دلیل چهارم استفاده از ماسک: افزایش درخشندگی پوست 

ماسک‌های صورت، مخصوصا انواع حاوی نعناع خارش‌زا، می‌توانند نقش موثری در تقویت گردش خون در ناحیه صورت داشته باشند. بعد از خشک شدن این ماسک‌ها روی صورت و ایجاد نوعی حالت سفتی، برداشتن ماسک باعث انبساط رگ‌های خونی موجود در پوست می‌شود. این حالت، وضعیت عمومی پوست را بهبود می‌بخشد. با توجه به همین نکات، استفاده از ماسک باعث نرم‌تر و صاف‌تر شدن پوست صورت، ایجاد درخشش و نوعی طراوت خاص در آن می‌شود، بنابراین، زمان استفاده از ماسک‌های حاوی نعناع از احساس سوزن‌سوزن شدن پوست نترسید و بگذارید که ماسک، پوست شما را متحول کند.

 

دلیل پنجم استفاده از ماسک: کمک به رژیم مراقبت از پوست 

استفاده منظم از ماسک‌های صورت، اثربخشی همه محصولات مراقبت از پوست را افزایش می‌دهد. اگر می‌خواهید محصولاتی مانند لوسیون‌ها، سرم‌ها و انواع کرم‌های شبانه، سریع‌تر و عمیق‌تر به‌وسیله پوست جذب شوند، هرگز نباید استفاده منظم از ماسک‌های صورت را فراموش کنید. این کار باعث می‌شود همه محصولات محافظت‌کننده و مرطوب‌کننده، عملکرد بهتری نسبت به قبل داشته باشند، بنابراین، شما بعد از مدتی با نتایج مثبتی مواجه می‌شوید که تا قبل از کمک گرفتن از ماسک‌های صورت، هرگز ندیده بودید. 

 

2 ترفند زیبایی برای استفاده از ماسک‌های صورت

 ترفند 1قبل از استفاده از ماسک صورت، مقداری ژل چشم یا کرم چشم به اطراف چشم‌ها بزنید. این کار از پوست بسیار ظریف و حساس دور چشم‌ها محافظت می‌کند و مانع کاهش رطوبت این ناحیه مهم از صورت می‌شود. 

ترفند 2زمانی که ماسک صورت خشک شد و زمان برداشتن آن رسید، یک لیف نرم و گرم و مرطوب را روی صورت بگذارید و آن را برای چند ثانیه روی پوست صورت نگه دارید. این ترفند، فرآیند شستشوی ماسک را بسیار راحت‌تر می‌کند. 

چرا و چگونه از ماسک صورت استفاده کنیم 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1173روز قبل
سه شنبه 5/11/1395 - 11:4
  • تعداد رکورد ها : 4237