abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13701 ) ( تعداد نظرات : 48 )


مدیرعامل بانک ملت از تأیید افزایش سرمایه نظارتی این بانک از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر محمد بیگدلی در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی این بانک با بیان این نکته که در نظام بانکی سرمایه نظارتی، مبنای بسیاری از شاخص های نظارتی بانک ها است، اظهار داشت: با استناد به مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک ها موظفند اطلاعات مربوط به محاسبه سرمایه مذکور را به صورت سالیانه در صورت های مالی خود منظور و پس از تأیید حسابرس مستقل و بازرس قانونی به بانک مرکزی ارسال و با تأیید این بانک، به عنوان مبنای محاسباتی در شاخص های مختلفی مانند حد جمعی و فردی تسهیلات، تعهدات، وضعیت باز ارزی و... استفاده کنند.
وی آخرین سرمایه نظارتی بانک ملت را که در سال های قبل مورد تأیید بانک مرکزی قرار گرفته بود، مبلغ ۷۸ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این سرمایه در سال جاری با تایید بانک مرکزی، افزایش ۲۴۰ درصدی داشته و به مبلغ ۲۶۷ هزارمیلیارد ریال رسیده و در هفته جاری به این بانک ابلاغ شده است.
به گفته دکتر بیگدلی، با افزایش سرمایه نظارتی(سرمایه پایه نافذ)، دست بانک ملت در اعطای تسهیلات و تعهدات کلان در راستای کمک به رونق تولید و مشارکت در پروژه های دارای ارزش اقتصادی کلان بازتر خواهد بود.
وی با تاکید بر این نکته که بانک ملت در راستای رعایت بهداشت اعتباری و کاهش ریسک های مرتبط، همواره خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات و حدود نظارتی از جمله حدود تسهیلات و تعهدات کلان، سرمایه گذاری در اوراق بهادار، نسبت دارایی های ثابت، نسبت کفایت سرمایه (مقررات کمیته بال) و .. می داند، ادامه داد: با افزایش ۲۴۰ درصدی سرمایه پایه نافذ، بانک ملت قادر خواهد بود از منابع خود به نحو بهینه استفاده کند و تسهیلات بیشتری را به مشتریان بپردازد و در عین حال در سال جهش تولید در پروژه های عمرانی و تولیدی بزرگ تر، مشارکت کند.
دکتر بیگدلی اظهار امیدواری کرد که با جهت دهی بهینه منابع بانک، درآمد با کیفیت تر و بیشتری از محل اعطای تسهیلات، گشایش اعتبارات اسنادی، صدور ضمانتنامه ها، انجام سرمایه گذاری های مناسب و ... نصیب بانک شود و این بانک بتواند با رعایت کامل اصول بانکداری حرفه ای، افزایش تراز عملیاتی و سودآوری، سرآمدی خود را در بین بانک های بورسی تداوم ببخشد و موجبات رضایتمندی بیشتر سهامداران را فراهم آورد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 13:42
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13701 ) ( تعداد نظرات : 48 )

ساعت ۱۰ شب جمعه، ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۹ برای ۵۳۵ کاربر بازی پرطرفدار «کوییز آو کینگز»  با یک اتفاق ناخوشایند همراه شد؛  مسدود شدن حساب کاربری شان و حذف تمام رکوردهایشان از لیست رده‌بندی.
این اتفاق طی چند روز گذشته به یک چالش مهم و کاملا جدی برای این بخش از کاربران «کوییز آو کینگز»  تبدیل شده است. آنقدر که برای رفع آن یا با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و به طور خاص بخش نظارت آن تماس می‌گیرند و یا «کوییز آو کینگز».
چه اتفاقی باعث مسدود شدن حساب کاربری و حذف رکوردهای این کاربران شده است؟
طرح این موضوع از سوی کاربران «کوییز آو کینگز» و پاسخ‌های روشن مدیر مجموعه کوییز به روشن شدن  چرایی این اتفاق کمک خواهد کرد.
تکلیف رکوردهایم چه می‌شود؟

یکی از کاربران بازی «کوییز آو کینگز» است و حسابی ناراحت و حتی کمی عصبانی بابت مسدود شدن حساب کاربری‌اش. خانم جوانی است و می‌گوید از روز شنبه که این اتفاق افتاده از ناراحتی تمرکزش را ار دست داده و نمی‌تواند به هیچ موضوع دیگری فکر کند. می‌گوید:«من امتیاز بالایی داشتم و بابت خرید سکه خیلی هزینه کردم. با شرکت کوییز هم چند بار تماس گرفتم. می‌گویند از بات تلگرامی استفاده کردی و تخلف کردی.»
به نظر می‌رسد دلیلی که برای مسدود شدن کاربری‌اش به او گفته‌اند، خیلی برایش شفاف و روشن نیست. چون به تنها موضوعی که فکر می‌کند، پیدا شدن راهی برای دسترسی دوباره به حساب کاربری‌اش است. و البته امیدوار است که بخش نظارت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بتواند کمکی به حل مشکل و رفع مسدودی حساب کاربری‌اش کند.

صدایش از پشت تلفن ناراحت است. او هم کاربر «کوییز آو کینگز»  است و عصبانی بابت مسدود شدن حساب کاربری‌اش در بازی. می‌پرسد: «شما با کوییز آو کینگزی‌ها آشنایی ندارید و به آنها بگویید حسابم را وصل کنند؟» حتی شماره تماس مدیرعامل شرکت را می‌خواهد که مستقیم با خودش صحبت کند. می‌گوید: «همه جا کرونایی است و نمی‌تواند خیلی از خانه خارج شود وگرنه برای پیگیری موضوع تا مجلس شورای اسلامی می‌رفت.» 

او هم کاربر دیگر این بازی پرطرفدار ایرانی است و نوجوان. می‌گوید یک سال است که هر روز «کوییز آو کینگز» بازی می‌کند و شنبه صبح متوجه مسدود شدن حساب کاربری‌اش شده است. «کوییز آو کینگز» ها به او هم گفته‌اند چون از روبات تلگرامی برای تقلب در بازی استفاده کرده، حساب کاربری‌اش برای همیشه مسدود شده است. می‌گوید: «از طرفی تبلیغ می‌شود که گیمرها سراغ بازی‌های ایرانی بروند، آن وقت کاربری‌مان را مسدود می‌کنند. من تقلب نکردم! تکلیف این همه امتیاز  و رکوردی که کسب کرده‌ام چه می‌شود؟»

استفاده از بات تلگرامی برای تقلب در بازی
اما اینکه این اتفاق به چه دلیلی روی داده، سوالی است که «کوییز آو کینگز» پاسخ و حتی  مستندات روشن و شفافی برایش دارند. بنا به اعلام روابط عمومی «کوییز آو کینگز»  ماجرا از این قرار است که مجموعه «کوییز آو کینگز» با بررسی‌های تیم فنی و محصول کوییز، متوجه می‌شوند که عده‌ کمی از جامعه‌ ۲۰ میلیون نفری کاربران بازی از بات‌های تلگرامی (روبات) برای تقلب در بازی استفاده می‌کنند. مستندات در این رابطه جمع‌آوری و حساب کاربری و دسترسی ۵۳۵ کاربر مسدود و رکوردهای آنها نیز از لیست رده‌بندی حذف می‌شود.
مجموعه «کوییز آو کینگز» مدت زمان مسدود بودن حساب کاربری این کاربران را به طور دائم در نظر گرفته است. این موضوع مهم را امیرحسین ناطقی، مدیر مجموعه «کوییز آو کینگز» گفت و اینکه این موضوع ضربه شدیدی به مجموعه کوییز آو کینگز زده و در حال پیگیری قانونی از طریق مراجع قضایی هستند: «مدت زمان مسدود بودن این حساب‌های کاربری به‌صورت دائم خواهد بود و فعلا تصمیمی برای تجدید نظر به هر نحو در آن ندارد. هم‌چنین به‌زودی جریمه‌ای برای گروه‌های دارای عضو یا اعضای متقلب نیز در نظر گرفته خواهد شد. که این مسئله از طریق پیام درون بازی به اطلاع کوییزبازان می‌رسد.»

بخششی برای متقلبین در بازی وجود ندارد
اینکه شاید این کاربران به دلیل عدم آگاهی و نادانسته از بات تلگرامی برای تقلب در بازی استفاده‌کرده‌اند و با در نظر گرفتن این مسئله امکان بخشش وجود داشته باشد، نیز موضوعی است که ناطقی با قطعیت آن را رد می‌کند و می‌گوید: « این مسئله کاملا با آگاهی بوده و این کاربران برای استفاده از آن سرویس ماهانه ۱۰۰ هزار تومان هم به حساب سازنده بات واریز می‌کردند. از این جهت تصمیم گرفته شده در رابطه با این گروه از کاربران قطعی است و پشتیبانی کوییز آو کینگز هیچ بخششی در این مرحله برای کاربران در نظر نخواهد گرفت. متاسفانه فعلا راهی برای بازگشت اکانت هیچ‌کدام از این افراد به بازی وجود ندارد. قطعا برخورد ما با افرادی که به هر نحو تلاش برای ایجاد تقلب و فضای غیرسالم در بازی داشته باشند، قانونی و قاطع است و صرفا منحصر به این مورد و روبات‌های تلگرامی نیز نمی‌شود.»

ناطقی از رصد شبانه‌روزی فضای بازی در ابعاد فنی، پشتیبانی، محصول، کامیونیتی و … نیز گفت تا بتوانند با متقلبانی که از هر شیوه‌ای برای برهم زدن عدالت در بازی استفاده می‌کنند، برخورد کنند.

نقض قانون نکرده‌ایم

در یکی از بندهای قوانین و مقررات این بازی به صراحت ذکر شده که در صورت هرگونه استفاده کاربر از ابزارهایی که به صورت اتوماتیک امتیاز کسب می‌کنند (مانند روبات)، بدون هشدار قبلی دسترسی او برای همیشه از بازی قطع خواهد شد. امیرحسین ناطقی نیز با استناد به این نکته می‌گوید: «باتوجه به اینکه به صورت خیلی واضح در قوانین و مقررات بازی این موضوع ذکر شده، بنابراین در این مورد هیچ نقض قوانینی از طرف مجموعه کوییز آو کینگز رخ نداده است. با توجه به اینکه این مسدودی‌ها به خاطر استفاده از بات تلگرامی بوده، مجموعه کوییز آو کینگز هم به عنوان شاکی اقدامات لازم برای پیگیری از مراجع قانونی در مورد "سازنده بات مربوطه را انجام داده و مدارک کاربران متقلب نیز به عنوان شاهد نزد پلیس فتا موجود است.»
مدیر مجموعه کوئیز آو کینگز این نکته را هم می‌گوید که کاربران هم در صورتی که از سازنده بات شکایتی دارند، می‌توانند شکایت خود را به مراجع قضایی و  پلیس فتا ارسال کنند.

فضای بازی را سالم نگه می‌داریم

سالم سازی فضای بازی کوییز آو کینگز برای کوییزبازان موضوعی است که به گفته ناطقی همیشه مورد تاکید و  جزء اولویت‌های این مجموعه بوده و این اقدام آنها نیز در راستای صیانت از این فضا صورت گرفته است: «کوییز به‌عنوان یک محصول F2P (رایگان) ارائه خدمات به کوییزبازان را جزو اولین و مهم‌ترین تعهدات و اولویت‌های خود می‌داند. از این رو همواره سعی می‌کنیم تا فضای کوییز فضایی سالم باشد و بتوانیم کنار هم به بالاتر رفتن سطح مطالعه و دانش در کشورمان کمک کنیم.»

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 13:38
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13701 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون شهردار تهران از ثبت نام 2 هزار و 603 نفر از واجدین شرایط در آزمون جذب دستیار مدیران شهرداری تهران خبر داد و گفت: در این فرآیند 265 نفر دستیار برای 120 جایگاه شغلی مدیریتی به کار گرفته خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، حامد مظاهریان با اشاره به مهلت ثبت نام از تاریخ 22 تا 28 شهریور به مدت یک هفته گفت: علاوه بر آن نیز با توجه به استقبال متقاضیان، 2 روز مهلت ثبت نام تمدید شده است.
وی اعلام کرد: فراخوان با اطلاع رسانی عمومی و درج سه نوبت آگهی در صفحه اول روزنامه همشهری صورت گرفته است که 2600 نفر در این فراخوان ثبت نام کرده اند.

معاون شهردار تهران زمان برگزاری آزمون را 11 مهرماه سال جاری اعلام کرد و افزود : روزهای 9 و 10 مهرماه کارت ورود به جلسه در سایت شرکت سازمان سنجش در دسترس شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه سوالات بر اساس استانداردهای سازمان سنجش در آزمون های استخدامی و بدون دخالت شهرداری طراحی شده است، خاطرنشان ساخت: رعایت شرایط قرنطینه و حفاظت آزمون توسط سازمان سنجش پیش بینی و لحاظ شده است.

بنا بر اعلام معاون شهردار تهران، این آزمون جذب برای 120 جایگاه شغلی مدیریتی است و 265 نفر در این فرآیند به کار گرفته خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه در روند ارزیابی پذیرفته شدگان آزمون از ارزیابان مبرز خارج از شهرداری تهران استفاده می شود، افزود: در مرحله بعد اطلاعاتی در خصوص جایگاه های شغلی به داوطلبان ارائه خواهد شد که بر اساس آن افراد اولویت های خود را انتخاب و بر اساس نمره کسب شده انتخاب و به کانون ارزیابی معرفی خواهند شد.

به گفته مظاهریان، ویژگی هایی نظیر مهارت های ادراکی، حل مسئله، مهارتهای ارتباطی، بکارگیری آی تی و سیستم های سازمانی، فراگیری دیدگاه های تخصصی و توان یادگیری مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به معرفی حدود سه برابر هر جایگاه به مدیر ارشد در این فرایند گفت: مدیران شهرداری از بین معرفی شدگان از کانون ارزیابی ضمن مصاحبه حضوری با افراد منتخب، انتخاب نهایی خود را می گیرند.

مظاهریان در خصوص اینکه آیا بودجه شهرداری تهران پاسخگوی جذب نیروست، گفت: فعالیت ها در شهرداری بر اساس بودجه و برنامه سوم توسعه انجام می شود. در برنامه سوم پیش بینی شده نیازهای سازمان بدون توقف در روند خدمت رسانی به شهروندان تامین شود.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تاکید کرد: راهبرد شورای شهر برای کاهش نیروها این بوده که به اندازه نصف کارکنانی که از سازمان خارج می شوند جذب نیرو داشته باشیم نه اینکه مانند گذشته به اندازه چند برابر خروجی های سازمان، جذب نیرو داشته باشیم. بدیهی است که نتیجه رفتار در دوره گذشته به افزایش شدید نیروی انسانی منجر شده و اگر ما معکوس عمل کنیم و کسری از خروج نیرو را برای ورود به سازمان تعیین کنیم روند سازمان، کاهشی خواهد بود که تا کنون نیز همینگونه بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: از سوی دیگر ما برای تمام رشته ها و با هر سطح تحصیلاتی جذب انجام نمی دهیم. در این فرآیندی که بطور کاملا شفاف تعریف شده است، فقط در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برای رشته هایی که بر اساس بررسی های انجام شده در حوزه منابع انسانی در سازمان شهرداری تهران کمبود داریم تامین نیرو انجام خواهد شد و پرداخت حقوق این جذب از محل نصف خروجی های سازمان در بودجه سالیانه پیش بینی شده است.

معاون شهردار تهران افزود: اساسا آنچه که در مورد مشکل پرداخت حقوق مطرح شده، ممکن است در خصوص نقدینگی موجود باشد اما اعتبار همه این موارد مصوب و تامین شده است.

وی، مقایسه این دوره با جذب نیرو در سال پایانی دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران را ناصحیح و واجد اِشکال دانست و افزود: اتفاق پایان دوره چهارم جذب بی محابا و بی برنامه در شکل و محتوا اشتباه بوده و بانیان نیز از آن دفاع نمی کنند.

مظاهریان با اشاره به تفاوت ها‌ی جذب در دوره چهارم و پنجم مدیریت شهری تصریح کرد: در سال پایانی دوره چهارم مدیریت شهری سیزده هزار نفر از کارکنان قراردادی پیمانکاران شهرداری تهران ضمن عقد قرارداد مستقیم با موسسه هادیان شهر، تبدیل وضعیت شدند که از این میان هشتصد (800) نفر جذب جدید بوده و حتی یک روز هم سابقه ای در شهرداری تهران نداشته اند. علاوه بر اینکه این افراد در دوره گذشته بدون برگزاری آزمون، بدون سابقه، بدون ارزیابی و بدون اطلاع رسانی و فراخوان عمومی وارد شهرداری تهران شدند که با روش جذب این دوره کاملا متفاوت است.

وی یادآور شد: در جذب دستیار در دوره کنونی مدیریت شهری بر اساس اسناد بالادستی و از طریق فراخوان عمومی و برگزاری آزمون کتبی توسط شخص ثالث ذی‏صلاح، فرصت برابر برای همه فارغ التحصیلان کشور و جوانان نخبه و مستعد فراهم کرده ایم.

مظاهریان، جهت گیری این جذب نیرو را نیز کاملا تخصصی عنوان کرد و افزود: تلاش کردیم کمبود رشته هایی که با روند بازنشستگی، بازخرید و خروج از خدمت کارکنان عزیزمان در سازمان شهرداری تهران ایجاد شده است را جبران کنیم و تمرکز تامین نیرو را روی این رشته ها با جایگزینی نیروهای جوان، مستعد و شایسته قرار دهیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 13:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13701 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری منطقه 12 از آغازبه‌کار رسمی کسب‌و‌کارهای خانگی آنلاین در محلات قلب تهران به منظور توانمندسازی جامعه محلی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12، مصطفی حسینی کومله ضمن اعلام این خبر گفت: شهرداری منطقه 12 و دفتر توسعه محله‌ای در محلات ایران، آبشار و دروازه‌ شمیران که به عنوان پایلوت انتخاب شده‌اند، اقدام به راه‌اندازی پویش #منپشتیبانمن کرده‌اند تا به این ترتیب از کسب‌وکارهای خانگی آنلاین حمایت کنند.
وی توانمندسازی، استقلال مالی و گسترش کسب‌وکار را از محورهای راه‌اندازی این پویش برشمرد و افزود: این اقدام پس از شناسایی فعالان حوزه کسب‌وکارهای خانگی و کوچک در محلات یادشده و با هدف تحقق اهداف مرتبط با شهر هوشمند صورت گرفت.
حسینی ضمن ابراز امیدواری از اینکه این طرح بتواند با هدف قراردادن محلات کم‌برخوردار قلب تهران، موجبات افزایش فرصت‌های شغلی و تأمین نیازهای معیشتی خانوارها را با استفاده از ظرفیت‌های بازاریابی اینترنتی فراهم آورد اظهار داشت: در این پویش، دفتر توسعه محلی و مجموعه دانش‌بنیان ذوق، آموزش مهارت‌های مرتبط با بازاریابی اینترنتی، طراحی لوگو، برندینگ و راه‌اندازی پلتفرم و سایت فروش کسب‌و‌کارها را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
وی با یادآوری این نکته که این طرح تأثیر به‌سزایی به‌ویژه در گسترش مارکتینگ، بازاریابی و عرضه محصولات تولیدی توسط این زنان خواهد داشت، در تشریح مراحل تحقق این اقدام افزود: مرحله اول، شناسایی کارآفرینان محلی فعال در محدوده مورد نظر، دوم، گسترش گروه ذی‌نفعان محلی، سوم، توانمندی اقتصادی و اجتماعی جامعه محلی و در پایان تشکیل کارگروه ویژه کارآفرینان بوده که خروجی فعالیت‌های انجام‌گرفته در هر مرحله، توسط کارشناسان تحلیل و بررسی شده است.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری منطقه با تأکید بر شرایط بحران کنونی ناشی از ویروس کووید 19 که بسیاری کسب‌وکارهای سنتی را با مشکل روبه‌رو کرده، راه‌اندازی چنین پویش‌هایی را برای حفظ سلامت جامعه و ارتقای وضعیت معشیت زنان سرپرست خانوار ضروری دانست و گفت: طی یک دوره پنج ماهه این زنان توانستند با اتکا بر آموزش‌های انجام‌شده و توان ذاتی خود تغییرات اساسی در عرضه محصولات شامل بسته‌بندی، گسترش فضای عرضه، تبلیغات بهینه، جلب اعتماد مخاطب و نهایتاً فروش محصولات خود بدهند.
گفتنی است پویشمنپشتیبان_من از دی‌ماه سال 1398 فعالیت خود را در بستر فضای مجازی آغاز کرد و تابه‌امروز توانسته تعدادی از زنان سرپرست خانوار را حمایت کند. مطالعات آسیب‌شناسی این پویش نشان می‌دهد عمده طرح‌های پیشین با عنوان توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، تمرکز زیادی بر بخش تولید محصولات توسط این بانوان داشته و بزرگ‌ترین ضعف آنها نیز کم‌توجهی به حوزه عرضه و فروش محصولات بوده است؛ به‌ همین دلیل این پویش با همکاری فروشگاه استارت‌آپی «حجره ذوق» با محوریت تسهیل در عرضه محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار، فعالیت خود را با آموزش بازاریابی و مارکتینگ به آنها آغاز کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 13:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13701 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری با اشاره به چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس، از اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری با عنوان «شهر پر ستاره» به مناسبت هفته دفاع مقدس در مراکز فرهنگی هنری این سازمان خبر داد.

ویژه‌برنامه‌های چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدسبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر؛ سیدعلیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرنگی هنری گفت: این سازمان به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس برنامه‌های ویژه این مناسبت را با چهار رویکرد؛ تبیین تاریخ دفاع مقدس و دستاورد‌های آن برای مخاطب جوان، اسطوره سازی از شهیدان دفاع مقدس برای مخاطب نوجوان، نشان دادن جنبه‌های امید بخش شهر تهران به عنوان مهد شهدا بر عموم شهروندان، ترویج و تقویت روحیه جهادی برای قشر کارمندان و مدیران ادارات با عنوان «شهر پر ستاره» در هفته دفاع مقدس برگزار می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای پرداختن به فرهنگ ایثار و شهادت است و می‌توان جوانان را با شهدا، زندگی و راه آنها آشنا کرد، مهم‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس را تشریح کرد: مراسم ترکیبی «چهل چراغ» به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود. این برنامه در کنار چهل مزار شهدای گمنام سطح شهر تهران برگزار می‌شود که در آن از چهل تن از پدران و مادران چشم به راه و ۱۰ هنرمند سرشناس صاحب اثر جریان ساز در حوزه دفاع مقدس تجلیل می‌شود. از دیگر بخش‌های این برنامه مراسم خاطره‌گویی و روایت‌گری، مداحی و روضه خوانی و جریان شناسی و پاسخ به شبهات جوانان در خصوص تاریخ دفاع مقدس است.

فاطمیان‌پور به اجرای ۴۰ نمایش خیابانی اشاره کرد و گفت: سازمان فرهنگی هنری با مشارکت انجمن تئاتر دفاع مقدس ۴۰ نمایش‌‏ میدانی را از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر در بوستان‏‌های شهر تهران برگزار می‌کند.

وی در ادامه گفت: مسابقاتی در حوزه‌های مختلف با موضوع دفاع مقدس برگزار می‌شود که می‌توان به مسابقات بازی‌های موبایلی با عنوان «چهل برد» اشاره کرد که در این مسابقه سه بازی موبایلی ایرانی به نام‌های شاهین، هشتمین حمله ۲ وآتش سرخ انتخاب شده است. در پایان به ۴۰ نفر از بازیکنانی که در این مدت بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند، به قید قرعه جوایز نقدی اهدا می‌شود. برای به دست آوردن تمام اطلاعات این مسابقه می‌توانید به سایت40bord.farhangsara.ir مراجعه کنید. همچنین «چهل سردار» عنوان یک كمیک استریپ(موشن) داستانی دنباله دار با موضوع پرداختن به اسطوره‌های دفاع مقدس برا یمخاطبان نوجوان تولید شده است که بخش پایانی آن باز و ناتمام است و از مخاطب خواسته می‌شود تا ادامه آن را با خلاقیت خود بسازد و برای دبیرخانه ارسال کند. داستان با روایتی از حضور سردار سلیمانی در جنگ تحمیلی شروع می‌شود. در پایان به ۳ اثر برگزیده جایزه اهدا می‌شود. همچنین مسابقات مجازی کتابخوانی با عنوان «کتاب ماه» با موضوع دفاع مقدس برگزار می شود.

وی افزود: همچنین روزانه روایات، خاطرات و وصیت نامه شهدا در توجه و اهتمام به حوزه کتاب و کتابخوانی و در قالب پوستر تهیه و در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در توضیح برنامه «کتاب دان» گفت: در این برنامه ۴۰ کتاب تقریظ شده توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه دفاع مقدس توسط ۴۰ کتابخانه سازمان فرهنگی هنری به صورت مجازی معرفی می‌شود. همچنین مصاحبه با نویسنده کتاب، خوانش بخشی‌هایی از کتاب توسط نویسنده از دیگر بخش‌های این محصول مجازی است. بازخوانی وصیت‌نامه و زندگی شهدا از دیگر محصولات مجازی است که در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

فاطمیان‌پور در ادامه از برپایی «فرهنگ‌سرای دفاع مقدس» خبر داد و گفت: فرهنگ‌سرای دفاع مقدس در محل ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد برگزار می‌شود و برنامه‌های فرهنگی شامل نمایشگاه عكس، رادیو دفاع مقدس، نمایش خیابانی و ... در آن اجرایی می‌شود. همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم وایتگری، مداحی، نمایشگاه عکس به مدت یک هفته در گلزار شهدای بهشت‌زهرا با عنوان «شب‌های پر ستاره» برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین ۱۰ پوستر از شهدای شاخص دفاع مقدس و ۱۰ پوستر اینفوگرافی از دفاع مقدس تولید و به تعداد ۱۰۰ عدد درنگاه گذرهای متروی شهری نصب می‌شود.

سیدعلیرضا فاطمیان‌پور در پایان به تولید محتوای آموزشی «راه نشانم بده» اشاره کرد و گفت: خاطرات شفاهی دفاع مقدس از پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها توسط نوجوانان و كانون‌های فعال در قالب پویش مردمی و مسابقات مجازی تهیه و تولید می‌شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 13:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13701 ) ( تعداد نظرات : 48 )


محله زعفرانیه به لحاظ پتانسیل های زیر ساختی و سطح مشارکت شهروندی به عنوان محله پیشنهادی در اجرای طرح "محله دوستدار کودک" در شمال تهران انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در جلسه هم اندیشی انتخاب "محله دوستدار کودک" در شمال تهران، که با حضور مجتبی دانشور مدیر کل و سهیل سلیمیان معاون و مدیران آموزش های شهروندی شهرداری تهران، معاونین شهرداری منطقه یک، شهرداران نواحی، مدیران اجتماعی ستاد و نواحی شهرداری منطقه یک و مشاوران طرح مذکور برگزار شد با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: محله زعفرانیه با بررسی های انجام شده به عنوان "محله دوستدار کودک" در منطقه یک انتخاب شد تا مراحل بعدی و فرایند عملیاتی کار به اجرا برسد.
وی گفت: یکی از راه های تحقق شعار شهرداری تهران با عنوان "تهران شهری برای همه" توجه به مناسب سازی شهر برای گروه های مختلف شهروندان، از جمله زنان، مردان، کودکان، معلولان و ... است.
موسوی افزود: در همین راستا و با بهره گرفتن از مشارکت خوب شهروندان منطقه، طرح "محله دوستدار کودک" را با این امید که به تدریج تمامی محلات برای این موضوع با اهمیت، مناسب سازی شوند، به مرحله اجرا در می آوریم.
مجتبی دانشور مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران نیز گفت: 11 سال است که چنین طرحی در شهرداری تهران با ابلاغ شورای اسلامی شهر، کلید خورده است اما آن چه به طور جدی در این عرصه اتفاق افتاده مربوط به پیوستن ۵ محله از ۵ منطقه در سال گذشته به طرح "محله دوستدار کودک" است.
سید عباس سجادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک نیز در این جلسه گفت : مهمترین سرمایه هر جامعه کودک و سرمایه های انسانی آن است و اقتصادی ترین فعالیت انسانی می تواند به فعالیت دوران کودکی برگردد و تامین کننده نیازهای جامعه باشد برای همین برای انتخاب محله دوستدار کودک فرایندهای مختلف برای انتخاب محله انجام و استانداردها، مورد نظر قرار گرفت و با حضور شهردار منطقه یک، آموزش های شهروندی شهرداری تهران و شهرداران نواحی و مدیران اجتماعی نواحی محله زعفرانیه انتخاب شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 13:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13701 ) ( تعداد نظرات : 48 )
در روز جهانی بدون خودرو، ورود خودروها به خیابان کوشا در منطقه سه ممنوع شد و هیچ خودرویی اجازه تردد در این خیابان را ندارد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، شمالی نژاد سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک در این خصوص گفت: سه‌شنبه اول مهرماه و مصادف با روز جهانی بدون خودرو از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۸، تردد خودرو در ورزش ممنوع بوده و عابران پیاده و دوچرخه‌سواران فرصت استفاده از معابر و پیاده‌روها را خواهند داشت.
معاون شهردار منطقه سه، کاهش تردد خودرو و فرصت حضور عابرین پیاده در معابر را از اهداف این طرح خواند و افزود: راکبین دوچرخه با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین"زندگی سبز با طبیعت سبز" و ماشین را در خانه بگذاریم و راههای جدید و پایدارتر را انتخاب کنیم"، شهروندان را به استفاده کمتر از خودروهایشان دعوت می کنند.
شمالی نژاد اذعان داشت: ازدیاد خودروها مشکلات عدیده ای را برای کلان شهر ها از قبیل: آلودگی هوا، ترافیک، آلودگی صوتی و .... به وجود آورده اند این در حالی است که محیط زیست پاک و شهری آرام، مطالبه عموم مردم است البته این امر مشارکت شهروندان و نهادهای مرتبط را می طلبد.
برنامه خیابان بدون خودرو با مشارکت شهرداری منطقه سه و پلیس راهور برگزار می شود

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 13:26
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13701 ) ( تعداد نظرات : 48 )شهرداری منطقه 15 با اجرای طرح « اتو راوی» یاد و خاطره شهدای هفته دفاع مقدس را گرامی داشته است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدس گفت: این برنامه با همکاری فرهنگسرای خاوران، ناحیه مقاومت مالک اشتر، پردیس تئاتر خاوران، بسیج و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه انجام می شود.

به گفته او، در این برنامه 2 رزمنده راوی با سوار شدن به اتوبوس تندرو در مسیر حرکت پایانه خاوران- میدان خراسان با اجرای یک سناریوی نمایشی اقدام به روایت گری اتفاقات رخ داده در خیابان خاوران در دوران دفاع مقدس می نمایند و شهروندان را با داستان های زمان جنگ در شش ایستگاه واقع در خیابان خاوران آشنا می کنند.

محمدی گفت: این برنامه با هدف ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، زنده نگهداشتن یاد و خاطره دفاع مقدس برای آشنایی نسل جوان با حادثه و افتخارات محله های خود در دوران دفاع مقدس با شعار نمایشگاهی به وسعت شهر به اجرا در می آید.

براساس این گزارش برای اجرای این برنامه، 6 نمایشگاه دفاع مقدس برپاشده که در آن فضا سازی ایستگاه خاوران با موضوع دفاع مقدس، فضاسازی ایستگاه مسجد حضرت عباس(ع) با موضوع شهید سلیمانی علمدار ولایت و انقلاب، فضاسازی ایستگاه هاشم آباد با موضوع موشک باران دفاع مقدس، فضاسازی ایستگاه پایگاه مالک اشتر با یادبود اعزام رزمندگان و بازگشت آزادگان، فضاسازی ایستگاه امیرسلیمانی یادبود شهدای دانش آموزی و پشتیبانی دانش آموزان از دفاع مقدس و فضاسازی ایستگاه مسجد انصار یادبود پشتیبانی مردم از جنگ، جمع آوری کمکهای مردمی و تولیدهای صلواتی برای رزمندگان در جبهه ها انجام شده است.

این گزارش می افزاید: در این طرح 10 اجرا در صبح از ساعت 8 تا 10 و نیز 10 اجرا در عصر از ساعت 16 تا 18 به مدت یک هفته تا 7 مهر برای شهروندان به اجرا در می آید.


زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 13:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13701 ) ( تعداد نظرات : 48 )فرمانده حوزه مقاومت بسیج منطقه 19 از نصب تمثال 35 شهید در معابر و محدوده سکونت شهدای منطقه همزمان با هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، محمد هوشنگی هدف از این اقدام حفظ و انتقال ارزشها به نسل های آینده اعلام کرد و افزود: در همین راستا با نصب 35 تابلوی تمثال جدید در منطقه، شمار تابلوهای نصب شده در سال جاری به بیش از 80  تمثال می رسد.

او همچنین به اجرای برنامه بازدید از خانواده شهدا به مناسبت این هفته اشاره کرد و افزود: این برنامه با حضور شهرداران نواحی به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و قدردانی از صبر و استقامت خانواده معزز آنان در نواحی انجام می شود.

این مسئول ادامه داد: برگزاری مسابقه کتابخوانی با معرفی کتاب «حکایت زمستان» نوشته سعید عاکف و نامگذاری پایگاه مقاومت بسیج شهرداری منطقه و پایگاه های مستقر در شهرداری نواحی به نام شهدای شاخص ناحیه از دیگر اقداماتی است که در طول این هفته اجرا خواهد شد.  

هوشنگی با اشاره به آماده سازی نمای بصری منطقه به مناسبت هفته دفاع مقدس بیان کرد: در همین راستا ضمن اکران بنرهای مناسبتی این هفته و فضاسازی محیطی، نمایشگاهی از تصاویر شهدای دفاع مقدس در ورودی ساختمان ستادی منطقه برپا شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 13:23
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13701 ) ( تعداد نظرات : 48 )

نمایان شدن نتایج مثبت مقدماتی طرح کاپ در منطقه 21، نشان دهنده همت جمعی مدیریت شهری منطقه است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، نشست دوشنبه های اجرای طرح کاپ، این هفته میزبان آرش میلانی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، علیپور مدیرعامل سازمان پسماند، عنقایی مدیرکل برنامه ریزی معاونت خدمات شهری و نوربخش معاون امور مناطق سازمان پسماند بود تا با گذشت 3ماه از اجرای طرح به عنوان پایلوت در منطقه 21، آخرین نتایج اولیه و اقدامات انجام شده و مشکلات اجرای طرح با حضور مدیریت شهری، معاون خدمات شهری و شهرداران نواحی و کارشناسان تحلیل و بررسی شود.

آرش میلانی عضو شورای اسلامی شهر تهران اما با تقدیر از منطقه 21 برای انرژی مثبت و همراهی در این طرح، به شکل گیری تفکیک پسماند در دیگر کشورها اشاره کرد و افزود: تفکیک پسماند در بستر زمانی خاصی در کشورهای دیگر اتفاق افتاده و در نهایت آنها را به ضرورت تفکیک پسماند رسانده است. تفکیک از مبدا یک ضرورت جامع شهری و مسئولیت اجتماعی تمام شهروندان تهرانی است تا با انجام آن، بتوان آثار منفی محیط زیستی را کاهش داد.

میلانی ضرورت ارزیابی شاخصی به نام رد پای اکولوژیکی و بیان آن به شهروندان را مهم دانست و افزود: در طرح کاپ باید رد پای اکولوژیک هر شهروند ارزیابی شود که برای تامین امورات خود چقدر زمین و آب برای تامین غذایش و برای دفع پسماندش چه میزان هزینه می شود. این میزان در شهر تهران برای هر نفر عدد بالایی را نشان می دهد که با فرهنگ سازی و همراه سازی مردم می توان تا حد امکان چرخه برگشت این مواد را در شهر تهران به طبیعت برقرار کرد.

در ادامه علیپور مدیرعامل سازمان پسماند، از مدیریت شهری منطقه به خاطر تلاش های ویژه در اجرای طرح کاپ تشکر کرد و گفت: به جرات می توان گفت که این اولین بار است شهرداری در حوزه تفکیک از مبدا، به فاز اجرایی وارد شده است. وی مخزن گذاری، جداسازی پسماند حجیم،  تحویل پسماند الکترونیک در چندین نقطه، هوشمند سازی، بالابردن استحصال انرژی و تبدیل کمپوست را از جمله مراحل اجرای طرح کاپ بیان کرد.

حسن رحمانی شهردار منطقه 21 نیز در این نشست، با تقدیر از حمایت های معاونت خدمات شهری و مدیریت سازمان پسماند در اجرای طرح گفت: مدیریت شهری منطقه همه تلاش خود را در جهت اجرای این طرح به کار گرفته و در حال حاضر آمادگی آن را داریم که این طرح را در همه محله های منطقه عملیاتی کنیم.

رحمانی با بیان اینکه انتخاب منطقه 21 به عنوان پایلوت طرح، انتخاب درستی بوده، افزود: منطقه ما چهارمین منطقه شهر تهران از نظر مساحت است و شرایط خاص تری دارد. وی 60 تا 70 درصد بودن بافت صنعتی منطقه و وجود شهرک ها را یک نقطه قوت در اجرای طرح دانست.

شهردار منطقه21 با تاکید بر اینکه طرح کاپ به دنبال کاهش پسماند است، افزود: در این طرح علاوه بر کاهش هزینه ها و کاهش آلودگی، بسیاری از معضلات اجتماعی مانند کودکان کار نیز قابل حل بوده و واقعیت آن است، تا روزی که زباله با ارزش در مخازن باشد کودکان کار قابل حذف نیستند.

وی در پایان، علاوه بر بیان گزارش هایی درباره تفکیک پسماند و بیان افق روشن طرح، به لزوم فرهنگ سازی و آموزش در این زمینه اشاره کرد و راه اندازی کانال کاپ و تولید محتوا، ایجاد طرح همیاران کاپ با کمک سراهای محله، راه اندازی هایپر دومنظوره پسماند در مراکز تجاری بدون نیاز به اختصاص مکان و ساز و کار خاص برای آن، آموزش چهره به چهره، بهره گیری از تمام ظرفیت های محلی و تبلیغات محیطی را از جمله اقدامات ویژه منطقه در این راستا عنوان کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 13:16
  • تعداد رکورد ها : 18764