abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9224 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شركت بهره برداری متروی تهران و حومه در شب های قدر سرویس ویژه ارائه می دهد"مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه"با اعلام این خبر گفت: متروی تهران درتمامی خطوط درون شهری از ساعت ۲۳ تا ۵:۳۰ صبح، به مردم خدمات‌رسانی می‌كند.
فرنوش نوبخت نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان افزود: متروی تهران همواره سعی کرده است تا در مناسبت‌های ملی و مذهبی تسهیلات لازم را برای تردد مسافران فراهم کند امسال هم در لیالی پربرکت قدر جهت تکریم شب‌زنده‌داران و تسهیل تردد آنها به مساجد، حسینیه‌ها و اماکن مذهبی همچون حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، امامزاده صالح (ع) و حرم مطهر امام خمینی (ره)، متروی تهران در خطوط درون شهری به‌صورت شبانه‌روزی فعال خواهد بود. 
وی تصریح كرد: دراولین شب قدردر شامگاه جمعه(3 خردادماه ۹8) خدمات‌رسانی ویژه خود را آغاز می‌کند و در این راستا سرویس‌دهی شبانه در خطوط یک، دو، سه، چهار، شش و هفت متروی تهران از ساعت ۲۳ تا ۵:۳۰ صبح روز بعد (شنبه ۴ خردادماه ۹8)، با فاصله هر ۳۰ دقیقه یک قطار انجام خواهد شد.
 نوبخت در ادامه با اشاره به خدمات رسانی ویژه متروی تهران در سایر شب‌های قدر نیز گفت: همانند شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، در شب‌های قدر ۲۱ ماه مبارك رمضان (یكشنبه 5 خرداد) و(سه شنبه 7 خردادماه)98 همزمان با ۲۳ ماه مبارک رمضان سرویس دهی شبانه از ساعت ۲۳ تا ۵:۳۰ صبح روز بعد در خطوط یک، دو، سه ،چهار،شش و هفت متروی تهران با فاصله هر ۳۰ دقیقه یک قطار انجام می‌شود.
مدیر عامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان كرد: متروی تهران در لیالی قدر در خط 5 (تهران- گلشهر)و بالعكس و ایستگاه های پایانه های یك، دو و چهار، شش فرودگاه مهرآباد و امام خمینی(ره) خدمات رسانی شبانه ندارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 1/3/1398 - 19:18
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9224 ) ( تعداد نظرات : 46 )براساس نرخنامه جدید سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، همزمان با کاهش قیمت مرغ تازه، قیمت اجزاء و قطعات مرغ در میادین میوه و تره بار علاوه بر 7 تا 21 درصدی ابتدای هفته جاری، مجدداً 5 تا 7 درصد دیگر کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ براساس نرخنامه جدید این سازمان، هر کیلوگرم بازوی کبابی و بال کبابی به ترتیب به قیمت 14100 تومان و 14300 تومان و مخلوط بال و بازوی کبابی 14200 تومان، پاچینی 10 عددی به قیمت 16 هزار تومان، جوجه چینی (شنیسل فیله) به قیمت 22300 تومان، جوجه کباب با استخوان و بی استخوان به ترتیب به قیمت 17 هزار تومان و 23500 تومان عرضه می‌شود.
براساس این گزارش، پای مرغ در بسته بندی 400 گرمی به قیمت 4800 تومان، جگر مرغ 400 گرمی 3 هزار تومان، دل مرغ 400 گرمی 5300 تومان و سنگدان مرغ 400 گرمی 5700 تومان در میادین میوه و تره بار قیمت گذاری شده است، ضمن اینکه هر کیلوگرم ران و سینه مرغ به ترتیب 15400 تومان و 16700 تومان و مخلوط ران و سینه مرغ 16100 تومان عرضه می‌شود.
گفتنی است، قیمت هر کیلوگرم ساق مرغ 18400 تومان، سینه مرغ سوخاری 16 هزار تومان، شنیسل بدون آرد 21300 تومان، فیله مرغ 23400 تومان، گردن مرغ 4100 تومان، مرغ کنتاکی 16 هزار تومان و مغز ران مرغ 18 هزار تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 1/3/1398 - 17:39
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9224 ) ( تعداد نظرات : 46 )

نشست بررسی راهکارهای نذر محتوای آموزشی دیجیتال دوشنبه 30 اردیبهشت‌ماه 98 در روابط عمومی مرکزفناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.  

 

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل مرکزفناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال ؛ سید مصطفی کلامی هریس بنیانگذار و مدیرعامل موسسه فرادرس؛ بزرگ‌ترین پلتفرم آموزش آنلاین ایران، در این نشست با اشاره به مفهوم نذر فرهنگی و نذر آموزشی اظهار کرد: ما در موسسه فرادرس از سال 96 نذر آموزشی را آغاز کردیم که پیشتر عنوان «ضیافت آموزشی» هم برای آن استفاده شده است. نظر به استقبال گسترده از دوره‌های پیشین، ماه مبارک رمضان امسال هم آموزش‌های گوناگون در قالب ۳۰ عنوان شامل موضوعات آمار و داده‌کاوی، هوش مصنوعی، برنامه‌نویسی، عمران، معماری، مکانیک، صنایع، شیمی، برق، گرافیک و مدیریت به صورت کاملا رایگان در اختیار دانشجویان و عموم مردم علاقه مند به علم و دانش است.

 «فرادرس»، به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم آموزشی آنلاین کشور با بهره‌گیری از مزایای این نوع آموزش و با همکاری بیش از ۷۰۰ مدرس در زمینه‌های علمی گوناگون طی ۱۰ سال فعالیت خود، اقدام به تولید و انتشار بالغ بر ۸۵۰۰ ساعت ویدیوی آموزشی در قالب بیش از ۹۵۰ عنوان علمی، مهارتی و کاربردی کرده است..

 

کاربران می‌توانند با کلیک بر لینک faradars.org به صفحه طرح نذری فرادرس مراجعه کرده؛ فهرست آموزش‌ها را مشاهده و عناوین مورد نیاز خود را به صورت کاملاً رایگان دانلود کنند.
 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 1/3/1398 - 17:24
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9224 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شهردار منطقه 22 خطاب به مدیر و کارکنان اداره روابط عمومی گفت که زبای حال مردم باشید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه22، علی نوذرپور شهردار منطقه22 در دیدار با مدیر و کارشناسان اداره روابط عمومی منطقه به مناسبت هفته روابط عمومی، ضمن تبریک این روز طی سخنانی گفت: اطلاع رسانی به مردم کار بسیار ارزشمندی است و از شما می خواهم صدای مردم باشید و یک رابطه دوسویه بین مدیریت شهری و شهروندان را ایجاد کنید.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه خلاقیت،ابتکار و نوآوری در اداره روابط عمومی در دوره جدید قابل تقدیر و تشکر است، افزود: این ابتکارات و خلاقیت ها نباید کوتاه مدت باشد و باید به صورت مستمر ادامه پیدا کند.
نوذرپور با بیان اینکه، نباید در گذشته بمانیم و به جلو حرکت کنیم، ادامه داد: پیشنهاد می دهم موضوعات روزنامه اینترنتی منطقه22 به سمت درخواست های مردمی برود و به نواحی بیشتر اختصاص یابد، همچنین از پتانسیل های شورایاری ها و سرای محلات بیشتر استفاده شود.
وی با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن مطالب آموزشی در خبرها، افزود: اداره روابط عمومی باید سعی کند از ظرفیت های نواحی استفاده کند و ضمن پرهیز از تمرگز گرایی برای نواحی ماموریت هایی را برنامه ریزی کند.
در ادامه این جلسه علیرضا خامسیان مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه22، با بیان اینکه اگر موفقییتی در حوزه روابط عمومی به وقوع پیوسته است با حمایت ها و توجه شهردار منطقه بوده است، گفت: اگر حمایت و همراهی های شهردار منطقه نبود حتما در برنامه های روابط عمومی شکست می خوردیم.
وی با بیان اینکه اگر راس هرم یک سازمان اعتقادی به روابط عمومی نداشته باشد، روابط عمومی آن سازمان هیچ گاه موثر عمل نخواهد کرد افزود: در سال گذشته برنامه های اداره روابط عمومی بر اساس برنامه پیشنهادی ارائه شده در ابتدای سال 97 به خوبی پیش رفت و در حد توان خود و توجه به منابع برنامه های امسال را ارائه کردیم.
خامسیان با تاکید بر ارتقاء جایگاه روابط عمومی، گفت: مسیر را تا حدودی برای ارتقاء روابط عمومی طی کردیم و سعی می کنیم از اقدامات و برنامه های کلیشه ای دوری کنیم.
مدیر روابط عمومی منطقه22 با بیان اینکه نگاه مدیریت شهری منطقه را به روابط عمومی تغییر داده ایم، خاطر نشان کرد: روزی که متوجه بشوم اداره ای از پوشش ندادن اقداماتش گله مند است آن روز برای من روز خوبیست چراکه نشان از این دارد که دیگر معاونتها و ادارات بر اهمیت کار روابط عمومی واقف هستند.
وی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا اقدامات مدیریت جدید شهری به مردم به خوبی اطلاع رسانی شود، ادامه داد: نگاه ما به اقدامات منطقه22، ملی و فرا‌منطقه ای است و شهروندان تهران را از برنامه های منطقه مطلع می کنیم.
خامسیان با تاکید بر اینکه اعتماد مردم به گفتمان حاکم بر مدیریت شهری باید به خوبی پاسخ داده شود، افزود: وظیفه مهم روابط عمومی این است که نگذارد اعتماد مردم در انتخابات خرداد 96 به گفتمان اصلاحات ضربه بخورد و برای همین همه باید تلاش کنیم اقدامات انجام شده را به خوبی به مردم منعکس کنیم.
مدیر روابط عمومی منطقه22 با بیان اینکه استقلال روابط عمومی نباید خدشه دار شود بر ضورت پرهیز از موازی کاری با وظایف روابط عمومی تاکید کرد.
خامسیان بر ضرورت اطلاع رسانی شفاف ،صحیح و به موقع به شهروندان تاکید کرد و گفت: در برنامه ها و پروژه ها آنچه هست و اتفاق می افتاد را اطلاع رسانی می کنیم و هیچ دروغی به شهروندان گفته نمی شود.
مدیر روابط عمومی منطقه22 از راه اندازی رادیو اینترنتی منطقه22 خبر داد و گفت: با استفاده از تجارب و استفاده فن آوری های نوین این رادیو را برای اطلاع رسانی اخبار منطقه به شهروندان به بهره برداری خواهیم رساند و امید داریم این رسانه برای منطقه برند ایجاد کند.
وی با بیان اینکه باید به مردم حقیقت را گفت چون از آنان انتظار مشارکت در برنامه ها را داریم، ادامه داد: در هر برنامه ای که مردم مشارکت داشته باشند موفق بوده ایم و به همین خاطر حقیقت گویی برایمان یک رسالت است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 1/3/1398 - 17:15
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9224 ) ( تعداد نظرات : 46 ) 
 
بانک پارسیان و بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ،به منظور ایجاد و راه اندازی 84 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و سیل‌زده‌ی کشور تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
 
به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان، روز سه‌شنبه 31 اردیبهشت ماه 98، تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر همکاری مشترک بانک پارسیان و بنیاد برکت در تأمین مالی و اعطای 3 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌ا‌لحسنه‌ی اشتغال به 30 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌ محور برکت، منعقد و به امضای کورش پرویزیان و سعید جعفری رسید.
با امضای این تفاهم‌نامه،30 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور معرفی‌شده از سوی بنیاد برکت در قالب کسب‌وکارهای خرد و خانگی و در رسته‌های شغلی مانند صنایع دستی، گلیم‌بافی، پارچه‌بافی، سوزن‌دوزی و قالی‌بافی و ...برای افراد جویای کار در روستاها، مناطق محروم، کم‌تر توسعه‌یافته، مرزی و سیل‌زده به بهره‌برداری خواهد رسید.راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی موجب ایجاد 84 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم برای افراد جویای کار با اولویت جوانان تحصیل‌کرده و زنان سرپرست خانوار در مناطق سیل‌زده، محروم و روستایی خواهد شد.
نقاط هدف اجرای این طرح، تمامی مناطق روستایی با اولویت مناطق محروم و مرزی سیل‌زده تعیین شده و برای هر طرح اشتغال‌زایی، 100 میلیون ریال به شکل قرض‌الحسنه تأمین مالی می‌شود.زمان بازپرداخت تسهیلات اعطایی نیز با احتساب شش ماهه‌ی دوران تنفس، 60 ماهه خواهد بود.
کمک به محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه‌ی بانک پارسیان نیز یکی از رسالت‌های این صندوق را ایجاد اشتغال، کمک به محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم ذکر کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری نیز همیشه بر حمایت‌ از کسب‌وکارهای خرد و دانش‌بنیان تأکید داشته و دارند.
محمدرضا فقیری خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، بنیاد برکت طرح‌های اشتغا‌ل‌زایی اجتماع‌محور خوبی را در حوزه‌ی کسب‌وکارهای خرد و خانگی تهیه و در سطح کشور اجرایی کرده است.هم‌راستایی فعالیت این دو نهاد و تعاملات مشترک در این زمینه، موجب تنظیم و انعقاد این تفاهم‌نامه‌ی همکاری شده است که به شکل عملیاتی، سبب تقویت و حمایت از شغل‌های خرد و خانگی خواهد شد.
وی با تأکید بر این‌که این تفاهم‌نامه قابل تمدید است، عنوان کرد: در فاز اول این تفاهم‌نامه، به 30 هزار طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در مناطق محروم و کم‌برخوردار تمام کشور تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت خواهد شد.
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه‌ی بانک پارسیان با اشاره به همکاری‌های گذشته‌ی این صندوق با بنیاد برکت، اظهار امیدواری کرد که این تعاملات و اقدامات مشترک در آینده نیز ادامه داشته باشد.
مدیرعامل بنیاد برکت در حاشیه‌ی مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه تصریح کرد: با توجه به تأکیدات و سیاست‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت در سال 98 اجرای 30 هزار طرح اشتغال‌زایی را در 25 استان و 150 شهرستان در دست اجرا دارد که این مهم، به اعتباری بالغ بر 10 هزار میلیارد ریال نیازمند است.برای تأمین این میزان اعتبار، علاوه بر منابع ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، مشارکت منابع بانکی نیز مورد نیاز است.
سعید جعفری ادامه داد: با انعقاد این تفاهم‌نامه، 30 هزار طرح اشتغال‌زایی برکت که امکان راه‌اندازی یا تکمیل‌شان با 100 میلیون ریال فراهم باشد، به‌طور قرض‌الحسنه تأمین مالی می‌شود.این 30 هزار طرح اشتغال‌زایی، امکان ایجاد شغل برای 84 هزار متقاضی را به شکل مستقیم و غیرمستقیم فراهم خواهد کرد.
مدیرعامل بنیاد برکت در پایان خاطرنشان کرد: نقاط هدف این تفاهم‌نامه، مناطق محروم روستایی و سیل‌زده خواهد بود و افراد واجد شرایط از طریق شبکه‌ی تسهیل‌گران بنیاد برکت به بانک پارسیان معرفی خواهند شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 1/3/1398 - 16:42
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9224 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

بیش از 16 تن آش و حلیم بین خانواده های نیازمند ساکن این منطقه در نیمه اول ماه مبارک رمضان با همکاری مجمع خیرین و مشارکت مرکز خدمات اجتماعی توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، همزمان با ایام ماه مبارک رمضان، مرکز خدمات اجتماعی با همکاری مجمع خیرین نسبت به جمع آوری آش و حلیم اضافی رستوران ها و توزیع آن در بین خانواده های نیازمند محلات کم بضاعت و همچنین مددجویان مرکز بهزیستی بهشت ابدی و کارآموزان تحت پوشش موسسه دنیای نو مستقر در مرکز بهاران یک و دو و شهید دوران اقدام کرد

مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه 13 با بیان اینکه در نیمه اول ماه مبارک رمضان حدود 16 تن آش و حلیم از رستوران های محدوده جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شد اظهار داشت: این حرکت خدا پسندانه به منظور جلوگیری از اسراف، از سه سال قبل برای اولین بار در منطقه 13 کلید خورد و مورد استقبال قرار گرفت

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 1/3/1398 - 16:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9224 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

ضیافت افطاری ویژه ایتام به مناسبت ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، ضیافت افطار، به مناسبت ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.
این مراسم به همت سازمان رفاه، خدمات و مشاركت‌های اجتماعی و اداره كل فرهنگی معاونت اجتماعی و فرهنگی، با حضور ٤٠٠ كودك تحت پوشش بهزیستی در سالن ایوان شمس برپا گردید.
در این مراسم، عیسی فرهادی فرماندار استان تهران، محمدرضا جوادی یگانه معاون اجتماعی شهردار تهران، علی اعطا و شهربانو امانی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، سیدنجم‌الدین محمدی مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی و جمعی از مدیران این سازمان حضور بهم رساندند.
سید نجم الدین محمدی با تاکید بر اهمیت تکریم کودکان و تاثیر این موضوع در شکل‌گیری شخصیت آنان گفت : اگر كودكان مورد تكریم باشند، خویش را باور کرده و خود را حقیر نمی‌شمارند.
وی افزود : کودکان از اقشار آسیب‌پذیر اجتماع هستند لذا باید همواره مورد حمایت ما قرار بگیرد.
همچنین در این مراسم، فیلم سینمایی آهوی پیشونی سفید اکران شده و کودکان به همراه سید جواد هاشمی تهیه كننده و كارگردان و برخی از بازیگران آن، این فیلم سینمایی کودکانه را به تماشا نشستند.
در پایان پس از صرف افطار، این جشن با آتش بازی و اهدای جوایز به پایان رسید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 1/3/1398 - 16:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9224 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

تعامل بین دستگاهی و توجه ویژه به تامین امنیت سفرشهروندان، موجب کسب رتبه برتر کاهش تصادفات راهنمایی ورانندگی در منطقه 5 پایتخت بین مناطق 22 گانه در سال 97 شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ،علی همه خانی رئیس پلیس راهور منطقه در گفتگو با خبرنگار منطقه به تشریح آمار و کسب رتبه برتر کاهش سوانح و تلفات جانی سال 97 در معابر و شریان های بزرگراهی منطقه پرداخت .

کاهش آمار چشمگیر تصادفات سال 97 در منطقه 5

سرهنگ علی همه خانی به استناد آمار مقایسه ای تصادفات سال 1396 و 1397 گفت: با نگاهی به عوامل موثر ایجاد وقوع تصادفات رانندگی و بررسی آمار منجر به جرح و فوت در منطقه 5، درسال گذشته نسبت به سال 1396 در بخش تصادفات جرحی، کاهش 40 درصدی حوادث را شاهد بودیم .

وی به آمار 48 درصدی تصادفات فوتی در صحنه اشاره کرد و افزود : کاهش آمار تصادفات وفوت پس از ارجاع به پزشکی قانونی 36 درصد و همچنین تصادفات ناشی از نواقص هندسی راه، کاهش 74 درصدی را نشان می دهد.

همه خانی گفت : مرگ و میر و تصادفات ناشی از نواقص هندسی کاهش 74 درصدی ، نشان از تعامل بسیار مطلوب معاونت حمل ونقل وترافیک منطقه 5 با پلیس راهور دارد . به طور مثال اصلاح هندسی بزرگراه ستاری شمال به جنوب دور برگردان بلوار فردوس که توسط معاونت حمل ونقل وترافیک شهرداری منطقه 5 انجام شد، در روند نزولی آمار تصادفات بسیار تاثیر گذار بود.

اقدامات شاخص ترافیکی منطقه 5

در این زمینه با اقدامات و کنترل ترافیکی که توسط معاونت حمل ونقل وترافیک منطقه انجام شده و با استفاده از فناوری های نوین نظیر نصب دوربین هوشمند کنترل ترافیک درمعابر پر تردد، ایمن سازی نقاط حادثه خیز با ایجاد سرعتکاه و خط کشی ،انسداد تقاطع ، احداث دور برگردان ، نصب پل مکانیزه و اصلاح هندسی، عوامل پر خطر برای تردد خودروها و عابرین پیاده به حداقل رسیده و شاهد کاهش چشمگیر میزان تصادفات سال 97 نسبت به سال 96 در منطقه بوده ایم.

همکاری بین دستگاهی مهمترین عامل کاهش تصادف در منطقه

در این گفتگو ، همه خانی به هم افزایی و تعامل شهرداری منطقه 5 با پلیس راهور، به عنوان عمده ترین عامل کاهش آمار تصادفات و جرح و فوت در منطقه اشاره کرد و از تعامل بسیار مطلوب مجموعه شهرداری منطقه 5 برای کسب رتبه برتر بین مناطق 22 گانه در کاهش آمارحوادث ترافیکی ،کاهش سوانح و تلفات جانی تشکر کرد. وی ازهمکاری و پشتیبانی رجبعلی خسروآبادی شهردار منطقه در هم افزایی بین دستگاهی به منظور حل معضلات ترافیکی سطح محدوده نیز قدردانی کرد.

وی گفت : ارائه بهترین خدمات در حفظ جان شهروندان در حوزه مدیریت و کاهش سوانح ترافیکی وتعامل بین سازمان ها، نتایج مطلوب و بارزی را به دنبال دارد که بدون همسویی و هماهنگی دستگاه ها با یکدیگر میسر نمی شود. نتیجه این ارتباط خوب، رفاه حال شهروندان بوده و با اشاره به همکاری و تعامل گسترده مجموعه معاونت های شهرداری منطقه می توان گفت ؛ آمار تصادفات عابرپیاده هم روند نزولی داشته و در بخش آموزش مباحث تردد کارگران فضای سبز در راه های اصلی نظیر استفاده از جلیقه شبرنگ درشب نیزاقدامات خوبی انجام شده است.


سرهنگ همه خانی افزود : یگان پلیس راهور فاتب با ارتباط مستقیم و تعامل مطلوبی که با همکاران شهرداری منطقه 5 داشته در سال 1397 برابر ارزیابی های انجام شده، توسط مسئولین پلیس راهور تهران بزرگ موفق به کسب رتبه برتر کاهش حوادث و تلفات جانی ناشی از حوادث ترافیکی و اقدامات شاخص در حوزه مهندسی ترافیک شد و این مهم بدون مساعدت و هم افزایی تلاش معاونت حمل ونقل وترافیک شهرداری منطقه محقق نمی شد.

کاهش زمان سفر شهروندان منطقه 5

براساس این خبر باید گفت با توجه به این که بخشی از دسترسی های بزرگراهی ومعابر نظیر بزرگراه شهید باکری، ستاری، همت، جاده مخصوص، سیمون بولیوار، آبشناسان و آیت الله کاشانی در منطقه 5 پایتخت قرار دارد ؛ یکی دیگر از عوامل کاهش آمار تصادفات، ایجاد دسترسی های مناسب در معابرو متعاقبا روانسازی ترافیک است. البته در معابر بزرگراهی نظیر آیت الله کاشانی ، فردوس شرق و نظایر آن که به معابر محلی و پر گذر دسترسی ایجاد می کنند ، شهروندان زمان بیشتری را صرف می کنند تا به مقصد برسند .

کاهش 74 درصدی حوادث ناشی از نواقص هندسی

همه خانی گفت : کلیه اقدامات ترافیکی برای حفظ جان شهروندان و تامین ایمنی سفر آن ها بوده و تصادفات در سال 1396 به علت حوادث ناشی از نواقص هندسی راه در مقایسه با سال 97 در نقاط حادثه خیزمنطقه، کاهش 74 درصدی داشت که این مسئله، سهم شهرداری منطقه را در پایین آمدن سوانح نشان می دهد و مواردی که نیازمند برنامه بلند مدت بوده نیز با همکاری دوجانبه در حال پی گیری است.

تداوم آموزش ها عامل ارتقای فرهنگ ترافیک

رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی منطقه 5 از شهروندان خواست تا در کلان منطقه 5 ، با توجه بیشتر به قوانین ، فرهنگ ترافیکی را ارتقا بخشند، زیرا هر چه مقررات را بیشتر رعایت کنند، خروجی آن کاهش زمان سفر و پایین آمدن آمار تصادفات است .

وی در این بخش با اشاره بر اعتقاد سلسله مراتب فرماندهی پلیس راهور گفت : آموزش همیشه تاثیر گذار است، حتی اگر روی یک نفر موثر باشد واین امری است که به طور جدی باید روی آن سرمایه گذاری کرد و با تعامل دوسویه شهرداری منطقه 5 و پلیس راهور منطقه ، به طور مستمرآموزشیاران این سازمان در مجموعه پارک آموزش ترافیک، سرای محلات و مدارس روی فرزندان و خانواده ها سرمایه گذاری کرده تا با نکات ترافیکی آشنا شده وبی شک بدون مشارکت شهروندان، تردد ایمن میسر نیست .

شهروندان مطلع باشند که در سال 98 نیز همچون سال های گذشته، می توانند از آموزش های آموزشیاران پلیس راهور در سطح محلات بهره بگیرند تا این آمار در سال آینده نیز به کمترین حد ممکن برسد.

خسروآبادی شهردارمنطقه نیزارتقای کیفیت خدمت رسانی در شهر را نتیجه هم افزایی بین دستگاهی دانست و رضایت شهروندان را محور فعالیت های شهرداری منطقه خواند.

توصیه رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی به موتورسواران

وی افزود : موتورسواران جزو آن دسته از کاربران ترافیکی هستند که با کوچکترین ضربه آسیب می بینند، لذا با استفاده از کلاه ایمنی و رعایت سرعت مطمئنه ، سلامت سفر خود را تضمین کنند.

نقش عابرین پیاده در کاهش آمار تصادف

وی به عابرین پیاده نیز توصیه کرد که حتما از معابر مجاز مخصوص عابر پیاده که توسط معاونت حمل ونقل وترافیک منطقه ایجاد شده استفاده کنند و عبور از پل های عابر روگذر و زیر گذر را جدی بگیرند تا از آسیب های ترافیکی در امان باشند.

رئیس پلیس راهور منطقه در پایان این گفتگو ضمن تشکر ویژه از شهردار منطقه به دلیل همکاری مطلوب افزود : امیدواریم در سال های آتی نیز شاهد کاهش بیشتر تلفات و روند نزولی سوانح و حوادث ترافیکی در منطقه باشیم .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 1/3/1398 - 16:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9224 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 تبلیغات فرهنگی گرامیداشت یاد سردار شهید بروجردی، همزمان با سالروز این شهید در خیابان‌های پایتخت اکران شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در سالروز شهادت سردار سرلشکر پاسدار محمد بروجردی در کردستان شهر حال و هوای رشادت و دلاوری این شهید بزرگوار را به خود گرفت.

شهید بروجردی فرمانده محبوب و شجاع جنگ تحمیلی در کردستان بود. او در یکی از روستاهای شهرستان بروجرد به دنیا آمد و پیش از انقلاب در عرصه‌های مختلف به فعالیت در مسیر مبارزه حق علیه باطل پرداخت. پس از انقلاب و در جنگ تحمیلی نیز با نبوغ خود به خصوص در منطقه کردستان نقش پر رنگی در پیشبرد اهداف انقلاب داشت و به همین مناسبت به او مسیح کردستان می گویند.

سازمان زیباسازی با اکران طرح‌هایی از تصاویر محمد بروجردی در سطح شهر تلاش نموده‌است یاد و خاطره دلاوری‌ و رشادت این شهید جلیل القدر را در خاطره‌ها زنده نگه دارد.

این فرمانده مبارز در اول خرداد سال 1362، وقتی برای پاك‌سازی مهاباد راهی آن جا شده‌بود، بر اثر انفجار مین در جاده مهاباد ـ نقده به شهادت رسید.

مقام معظم رهبری در مورد شهید بروجردی فرموده‌اند: "شهید بروجردی هیچ‌گونه حرکتی که از آن حرکت آدم احساس کند که در آن کارشکنی یا مخالفتی است، انجام نمی‌داد و این علاقه من به این شهید عزیز را خیلی بیشتر کرد."

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 1/3/1398 - 16:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9224 ) ( تعداد نظرات : 46 )


جلسه هماهنگی در خصوص اجرای هر چه بهتر طرح تفکیک پسماند در مبدا در ساختمان های اداری واقع در مناطق 22 گانه با حضور نمایندگان حراست و بازرسی، حامد اردشیری، مدیر طرح تفکیک در مبدا، یوسف تدینی، مسوول اجرای طرح تفکیک پسماند در ساختمان های اداری شهرداری تهران و جمعی از کارشناسان معاونت ارزیابی و هماهنگی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند و  روسای ادارات مدیریت پسماند مناطق 22 گانه در محل دفتر مرکزی سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند، در ابتدای این نشست حامد اردشیری ضمن خیر مقدم به حاضرین بر لزوم برنامه ریزی درجهت  سرویس دهی هرچه مطلوب تر به ساختمان های اداری واقع در سطح مناطق در زمینه اجرای طرح تفکیک پسماند در مبدا تاکید کرده و افزود: 

همه مناطق در بحث تفکیک پسماند در مبدا به اقتضای موقعیت وامکانات خود همکاری و مشارکت دارند و در این زمینه نیزروسای ادارات مدیریت پسماند مناطق 22 گانه ضمن توجه و تمرکز بر مواردی نظیر جمع آوری منظم و به موقع پسماند خشک شهروندان از درب منازل، بهسازی ایستگاه های بازیافت، پی گیری انجام رنگ آمیزی خودرو ها بر اساس طرح جدید اعلام شده از جانب این سازمان،  بر سرویس دهی مناسب و به موقع از جمله ارائه مخازن ویژه جمع آوری پسماند به ادارات واقع در مناطق 22 گانه دقت ویژه ای داشته باشند.

وی بر رفع کاستی ها و کمبود ها در زمینه اجرای طرح تفکیک پسماند در مبدا در ساختمان های شهرداری و تمرکز ویژه بر ساختمان های اداری  واقع در سطح شهرتاکید کرده و گفت : با  اجرای اصولی طرح تفكیك از درب مبادی تولید پسماند و باتکمیل اجرای تفکیک پسماند در مبدا در ساختمان های شهرداری و شروع اجرای این طرح در تمام ساختمان های اداری واقع در شهر موجبات  كاهش و یا عدم وجود پسماند خشك در مخازن فراهم شده  و ضمن تامین سلامت شهروندان و بهداشت عمومی آنها ، حجم پسماند ورودی به مقصد نهایی پسماند های شهر تهران واقع در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه نیز کاسته می شود و این سازمان دراین خصوص نیز با مناطق ارتباط و همکاری داشته تا این طرح به نحو مطلوب تری انجام گردد.

در ادامه یوسف تدینی ضمن استماع گزارش مناطق 22 گانه در زمینه اجرای  تفکیک پسماند در مبدا در ساختمان های اداری شهرداری تهران واقع  در سطح مناطق گفت: فرهنگ سازی و جلب مشارکت شهروندان  سازمان را به اهداف خود در زمینه اجرای بهینه تفکیک پسماند در مبدا نزدیک خواهد کرد و در صورتیکه شهروندان مشاهده کنند که متولیان این امر خود به صورت صحیح به آن عمل می کنند، عزم راسخ تری در این زمینه خواهند داشت و نهایتا" با اجرای بهینه این طرح شاهد افزایش آمار تفکیک پسماند در مبدا و بازگشت هر چه بیشتر مواد به چرخه مصرف خواهیم بود.

مسوول طرح تفکیک پسماند در ساختمان های اداری شهرداری تهران ، با ارائه گزارش در زمینه  روند اجرای طرح تفکیک پسماند در ساختمان های اداری شهرداری از  روسای ادارات مدیریت پسماند مناطق 22 گانه خواست که ضمن نیاز سنجی مستمر از ساختمان های اداری مستقر در سطح منطقه خود  در زمینه تامین مخزن و سایر موارد مرتبط،  بطور منظم و مستمر گزارش برنامه ها و فعالیت های خود را در این زمینه  به سازمان اعلام نمایند.

در انتهای این نشست روسای ادارت مدیریت پسماند مناطق 22 گانه به بیان مشکلات و پیشنهادات خود در زمینه طرح تفکیک پسماند در ساختمان های اداری و شهرداری از قبیل مشکلات مربوط به تامین مخازن، پیشنهاد زمان بیشتر جهت تکمیل رنگ آمیزی خودروها بر اساس طرح جدید و... پرداختند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 1/3/1398 - 15:41
  • تعداد رکورد ها : 646283