haji bina ( تعداد مطالب : 10307 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 46دقيقه قبل
سه شنبه 25/4/1398 - 1:36
haji bina ( تعداد مطالب : 10307 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 46دقيقه قبل
سه شنبه 25/4/1398 - 1:25
haji bina ( تعداد مطالب : 10307 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 46دقيقه قبل
سه شنبه 25/4/1398 - 1:22
haji bina ( تعداد مطالب : 10307 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 46دقيقه قبل
سه شنبه 25/4/1398 - 1:16
haji bina ( تعداد مطالب : 10307 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 46دقيقه قبل
سه شنبه 25/4/1398 - 1:9
haji bina ( تعداد مطالب : 10307 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 46دقيقه قبل
سه شنبه 25/4/1398 - 1:3
haji bina ( تعداد مطالب : 10307 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 11ساعت و 46دقيقه قبل
سه شنبه 25/4/1398 - 0:56
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9576 ) ( تعداد نظرات : 46 )پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت سامانه HSE سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر این مهم که نوع عملکرد این سازمان به سلامت و ایمنی غذایی شهروندان پیوند دارد و این مسئله، رعایت استانداردهای HSE را برای سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار به یک ضرورت تبدیل کرده است، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ در این جلسه نقش و جایگاه سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در توزیع و کنترل کیفی مواد غذایی و تاثیر فعالیت میادین فراشهری نظیر بهمن و بعثت که بخش قابل توجهی از محصولات پروتئینی مورد نیاز کشور را تامین می‌کنند و همچنین لزوم پیگیری مستمر و هماهنگ مدیران میادین، بر اجرای صحیح برنامه‌های HSE مورد تاکید قرار گرفت.
همچنین در جلسه مذکور از سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران به عنوان «سازمان دوستدار محیط زیست» نام برده شد و با تاکید بر اینکه 100 درصد نایلکس‌های مصرفی در میادین و بازارهای میوه و تره بار تهران تجزیه پذیر است، این نکته که خاستگاه مناسبت 21 تیر (روز بدون نایلکس)، سازمان مدیریت میادین بوده که با پیوستن انجمن‌های مردم نهاد و سایر سازمان‌ها به این رویداد، ظرفیت تبدیل شدن به یک طرح ملی را داراست، مطرح شد.
لزوم دغدغه مندی همگانی و نقش آموزش و فرهنگ در حفاظت از محیط زیست و این که حفظ محیط زیست با دستور از بالا به پایین به نتیجه مطلوب نمی‌رسد و باید برای این هدف، کار آموزشی و فرهنگی صورت گیرد، از دیگر محورهای مطروحه در این جلسه بود که برای نمونه به برگزاری نمایشگاه محصولات ارگانیک که هر سال از سوی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار برگزار می‌شود تا ضمن حمایت از تولیدکنندگان، شهروندان را به مصرف این نوع محصولات ترغیب و تشویق کند، اشاره شد.
گفتنی است در پایان این جلسه، ضمن بیان برخی از مسائل موجود در حوزه HSE در بعضی از بازارهای میوه و تره بار، پیش بینی و اجرای راهکارهای مناسب برای حل آنها مورد تاکید قرار گرفت و از اعضای حاضر در جلسه خواسته شد تا در ممیزی و ارزیابی وضعیت HSE میادین و بازارها که به زودی اجرا خواهد شد با جدیت همکاری نمایند.

 
 
 
 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 26دقيقه قبل
دوشنبه 24/4/1398 - 18:57
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9576 ) ( تعداد نظرات : 46 )رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در آیین اختتامیه جشنواره «فامیل چتر خانواده» که یکشنبه ۲۳ تیر ماه در فرهنگ‌سرای رازی برگزار شد، عنوان کرد: کاری که در این جشنواره شده، باید الگویی برای همه مناطق شهر تهران باشد، چرا که امروز اهمیت موضوع خانواده غیرقابل‌انکار است.

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آیین اختتامیه جشنواره «فامیل چتر خانواده» با معرفی و تجلیل از حلقه‌های فامیلی فعال و برتر شهر تهران یکشنبه ۲۳ تیر با حضور سعید اوحدی رییس، سید علیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی، علیرضا زندوکیلی معاون هنری و جمعی از مدیران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و رسول نجفیان بازیگر و خواننده پیشکسوت در فرهنگ‌سرای رازی برگزار شد.

اکبر بختیاری مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۱ و رییس فرهنگ‌سرای رازی به عنوان دبیر جشنواره «فامیل چتر خانواده» نخستین سخنران مراسم بود که عنوان کرد: خانواده به گفته برخی روانشناسان یک بهشت زودهنگام است و هر کار فرهنگی‌ای که انجام می‌دهیم، باید متناسب با نیازهای خانواده‌ها باشد. جشنواره فامیل چتر خانواده با این نگاه برگزار شد و امروز به آیین اختتامیه آن رسیده‌ایم.

وی اضافه کرد: دورهمی‌ها و تجمعات خانوادگی اجتماع بسیار مهمی است که از شاخصه‌های تحکیم بنیان خانواده محسوب می‌شود و در این جشنواره توجه ویژه‌ای به آن داشته‌ایم. خانواده به عنوان یک نهاد اجتماعی مهم باید زیر یک چتر حمایتی به نام نظام خویشاوندی قرار بگیرد و از این حیث، اهمیت فامیل خود را نشان می‌دهد.

بختیاری با ارائه گزارشی از جشنواره فامیل چتر خانواده عنوان کرد: جشنواره در ماه مبارک رمضان آغاز به کار کرد و تا ۱۵ تیر ماه ادامه یافت. در اجرای برنامه‌ها کار را به خود خانواده‌ها واگذار کردیم، چرا که برنامه‌هایی که به دست خود شهروندان سپرده می‌شود، معمولاً موفقیت بیشتری می‌یابد. ما فقط بستر را فراهم کردیم و کار اصلی به عهده خود حلقه‌های فامیلی بود.

وی در پایان گفت: در این برنامه اعتمادسازی خوبی شکل گرفت، چرا که ارتباط فرهنگ‌سرا با خانواده‌ها مداوم بود. در جشنواره مجموعاً ۲۲۰ پروژه فامیلی انجام شد و فقط ۱۱۸ پروژه را پذیرفتیم تا جشنواره از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد. در آیین اختتامیه نیز ۵۰ حلقه فامیلی را دعوت کردیم و از ۱۰ حلقه فامیلی تقدیر ویژه خواهیم کرد. این حلقه‌ها ظرفیت بسیار خوبی هستند که می‌توانند ارتباط خوب و فعالی با سازمان فرهنگی هنری داشته باشند.

اوحدی: جشنواره فامیل چتر خانواده باید الگویی برای همه مناطق شهر تهران باشد

سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دیگر سخنران این نشست بود که با اشاره به اهمیت موضوع خانواده بیان کرد: در دنیای امروز که زندگی درگیر تکنولوژی و ابزار آن شده است، متاسفانه بین خانواده‌ها فاصله افتاده و اعضای خانواده به لحاظ عاطفی از هم دور شده‌اند. در گذشته به این شکل نبود و فامیل محل آرامش بود. اگر کسی مشکلی برایش پیش می‌آمد، ابتدا در خانواده و فامیل آن را مطرح می‌کرد.

وی ادامه داد: امروز با تهاجم فرهنگی مواجه هستیم و غربی‌ها خانواده‌های ما را هدف گرفته‌اند. در چند سالی که من در آمریکا بودم، مشاهده کردم که ارتباط برقرار کردن با فرزند برای پدر و مادرها یک آرزو محسوب می‌شد. حتی خیلی‌ها به سرپرستی فرزند روی می‌آوردند تا خلا موجود در خانواده‌شان را به این شکل جبران کنند.

رییس سازمان فرهنگی هنری درباره جشنواره فامیل چتر خانواده عنوان کرد: کاری که در این جشنواره شده، باید الگویی برای همه مناطق شهر تهران باشد، چرا که امروز اهمیت موضوع خانواده غیرقابل‌انکار است. مقام معظم رهبری نیز در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تاکید ویژه‌ای بر سبک زندگی و خانواده داشته‌اند و این مسئله دغدغه ایشان نیز هست. ظاهراً داریم در تکنولوژی پیشرفت می‌کنیم، اما در باطن خانواده‌هایمان با چالش‌های جدی روبه‌رو هستند و قبح برخی از مسائل در تعدادی از خانواده‌ها شکسته و نیاز به کار بیشتری در این حوزه داریم.

وی با اشاره به تقارن سالروز میلاد امام رضا(ع) و اختتامیه جشنواره فامیل چتر خانواده گفت: این تقارن را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم سبک زندگی اهل‌بیت(ع) بتواند الگویی برای ما در زمینه تحکیم بنیان خانواده قرار گیرد. پیشنهاد می‌کنم از تولیدات و تصاویر این جشنواره در بخشی از جشنواره بین‌المللی فیلم شهر نیز استفاده شود تا شعار این جشنواره که «شهروند مسئول، شهر سالم» است نیز در بستر خانواده محقق شود.

اوحدی در پایان گفت: از همه شما شهروندانی که در این جشنواره شرکت کردید سپاسگزارم و امیدوارم در سال‌های آینده نیز دوره‌های بعدی جشنواره با استقبال شهروندان برگزار شود.

گفت‌وگو با رسول نجفیان با موضوع خانواده و اجرای دو قطعه موسیقی، پخش کلیپی از فعالیت حلقه‌های فامیلی جشنواره و اجرای موسیقی توسط محسن توسلی بخش‌های دیگر این مراسم بود.

همچنین در پایان از ۱۰ حلقه فامیلی برگزیده، سه تسهیلگر و سه ناظر شرکت‌کننده در جشنواره فامیل چتر خانواده تجلیل شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 26دقيقه قبل
دوشنبه 24/4/1398 - 17:55
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9576 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

آیین رونمایی از سه اثر جدید مهناز فتاحی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان روز سه شنبه بیست و پنجم تیرماه در سالن مرحوم امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می شود.

حمید حسین زاده معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان با اعلام این خبر گفت: «گم بی»، «من عروسک گلهانم» و «قلب کوچک سپهر» عنوان سه اثر از خانم مهناز فتاحی نویسنده حوزه کودک و نوجوان است که روز سه شنبه بیست و پنجم تیرماه به همت حوزه هنری کودک و نوجوان رونمایی می شود.

وی افزود: خانم فتاحی در حوزه ادبیات بیشتر به واسطه آثار برجسته شان در حوزه بزرگسال و ادبیات پایداری شناخته شده اند، اما ایشان سال ها در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت داشته و کتاب های متعددی را برای این گروه سنی به رشته تحریر درآورده است.

حسین زاده ادامه داد: گم بی در زبان کردی به معنای گمشده است و ماجرای آن مربوط به جنگ ایران و عراق و بمباران کرمانشاه است و به زندگی دختربچه ای می پردازد که پدر و مادرش در پناهگاه فکر می کنند دخترشان کشته شده است.

وی افزود: من عروسک گلهانم روایت دختر یکی از شهدای کشتی آزادی(گلهان) است که از ترکیه عازم غزه بوده است؛ قلب کوچک سپهر هم که در حوزه سنی نوجوان می گنجد، به تقویت امید و ایستادگی در برابر مشکلات می پردازد.

گفتنی است مراسم رونمایی از سه اثر مهناز فتاحی، روز سه شنبه و از ساعت 16 تا 18 در تالار امیرحسین فردی حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می شود.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 26دقيقه قبل
دوشنبه 24/4/1398 - 17:45
  • تعداد رکورد ها : 647506