abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12780 ) ( تعداد نظرات : 48 )


به علت نقص فنی یکی از قطارها سرویس دهی در خط ۶ متروی تهران تا پایان ساعت بهره برداری امشب متوقف شد.
 به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن عذرخواهش از تمامی شهروندان و مسافران مترو به اطلاع می رساند به علت نقص فنی پیش آمده برای یکی از قطارها در ساعت ۱۹:50 روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹ حدفاصل ایستگاه های میدان امام حسین (ع) و میدان شهدا سرویس دهی در این خط تا پایان ساعت بهره برداری امشب میسر نمی باشد.با عنایت به هماهنگی انجام شده با شرکت اتوبوسرانی ازتمامی مسافران می خواهیم از این وسیله برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کنند. خوشبختانه در این اتفاق هیچ یک از مسافران محترم متروی تهران آسیب ندیده اند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 23دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 21:16
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12780 ) ( تعداد نظرات : 48 )

پیام های فرهنگی و تصویری "الزام استفاده از ماسک" از سوی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در پایانه ها و تاکسی های پایتخت اکران شد.  

 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ به دنبال مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و الزام استفاده از ماسک در محیط های عمومی، اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی با مضمون ترغیب شهروندان به استفاده از ماسک در پایانه ها و ناوگان تاکسیرانی شهر تهران انجام شد.

جلب مشارکت همگانی و همیاری شهروندان از مهمترین اهداف این اقدام است که با استفاده از طراحی های انیمیشنی و مفهومی برای انتقال آنی مفاهیم در قالب نصب پوستر در تاکسی ها، نصب بنر در پایانه ها و انتشار بروشورهای آموزشی در شبکه های اجتماعی در حال اجراست.

توزیع اقلام بهداشتی رایگان بین تاکسیرانان، فعالیت پایگاه های عرضه ماسک ویژه مسافران، پایش سلامت تاکسیرانان از دیگر اقدامات سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برای پیشگیری و مقابله با موج دوم کرونا است.  

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 23دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 18:35
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12780 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون نظارت و امور مناطق سازمان تاکسیرانی شهر تهران از آماده‌باش تیم‌های عملیاتی با رویکرد ارشادی و اعمال ثبت تخلف برای تاکسیرانان بدون ماسک خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهر تهران،  سیدامیر هنجن با بیان این مطلب گفت: اطلاع رسانی در خصوص الزام استفاده از ماسک با استفاده از فضاهای تبلیغاتی مجازی و همچنین محیطی در بیش از ۵۰ پایانه تاکسیرانی پایتخت برای تاکسیرانان و مسافران در حال انجام است تا عزم سراسری برای پیشگیری و مقابله با موج دوم بیماری کرونا با مشارکت و همیاری شهروندان شکل بگیرد.

وی  افزود: علاوه بر ترویج فرهنگ استفاده از ماسک، روزانه بیش از ۴۰ تیم عملیاتی نیز پایانه های تاکسیرانی و تاکسی های گردشی شهر تهران را تحت رصد دارند.

هنجن ادامه داد: دستورالعمل اجرایی تیم های نظارتی بر مبنای ارشاد و تذکرهای لسانی به تاکسیرانان و مسافران است که در صورت مقاومت و یا عدم اجرای طرح الزام استفاده از ماسک از سوی تاکسیران، منجر به اعمال ثبت تخلف برای وی خواهد شد.

وی به تداوم توزیع محلول های ضدعفونی دست و خودرو بین تاکسیرانان شهر تهران اشاره کرد وگفت: طرح توزیع رایگان محلول ضدعفونی از نخستین روزهای شیوع بیماری کرونا شروع شده و همچنان ادامه دارد و تاکسیرانان می توانند این موضوع را از منطقه تاکسیرانی مربوط به حوزه فعالیت شان پیگیری کنند.

معاون نظارت و امورمناطق تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به توزیع رایگان ماسک ویژه تاکسیرانان یادآور شد: پایگاه های عرضه ماسک واقلام بهداشتی نیز در پایانه های پرتردد پایتخت همچنان مستقر و فعال هستند تا مسافران برای تهیه ماسک مورد نیاز خود دچار سردرگمی نشوند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 23دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 18:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12780 ) ( تعداد نظرات : 48 )


آرامش و ثبات قیمت و تنوع و فراوانی انواع سبزیجات و صیفی‌جات، بازار محصولات فرنگی را در روزهای داغ تابستان، گرم کرده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ در تازه‌ترین نرخنامه این سازمان، قیمت محصولاتی همچون انواع خیار، بادمجان، سیب زمینی، غوره، کاهو رسمی، گوجه فرنگی گیلاسی و زیتونی و لیموتُرش کاهش داشته و قیمت سایر محصولات فرنگی تغییری نکرده است.
براساس این گزارش، در حال حاضر با مبلغ 50 هزار تومان، خرید 15 کیلوگرم انواع سبزیجات و صیفی‌جات از جمله محصولات پرمصرفی همچون پیاز، سیب زمینی، خیار، گوجه فرنگی و سبزی جور در میادین میوه و تره بار امکان‌پذیر است.
15 محصولی که شهروندان می‌توانند با پرداخت مبلغ 50 هزار و 200 تومان، آنها را از میادین میوه و تره بار خریداری کنند، به شرح زیر اعلام شده است.
1- یک کیلوگرم بادمجان؛ 4300 تومان
2- یک کیلوگرم پیاز زرد؛ 2200 تومان
3- یک کیلوگرم پیاز سفید؛ 2300 تومان
4- یک کیلوگرم خیار کوتاه؛ 3500 تومان
5- یک کیلوگرم خیار رسمی؛ 3900 تومان
6- یک کیلوگرم سبزی دسته‌ای جور؛ 3400 تومان
7- یک کیلوگرم سیب زمینی؛ 3700 تومان
8- یک کیلوگرم کاهو پیچ سالادی؛ 4400 تومان
9- یک کیلوگرم کاهوی پاک کرده؛ 2900 تومان
10- یک کیلوگرم کدو مسمایی؛ 4900 تومان
11- یک کیلوگرم کرفس؛ 2500 تومان
12- یک کیلوگرم گل کلم؛ 2500 تومان
13- یک کیلوگرم گوجه فرنگی بوته‌ای؛ 2800 تومان
14- یک کیلوگرم گوجه فرنگی گلخانه‌ای؛ 3200 تومان
15- یک کیلوگرم هویج؛ 3700 تومان

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 23دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 14:16
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12780 ) ( تعداد نظرات : 48 )


سید علی مفاخریان،مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرگفت:لایحه بهره برداری از پیاده رو ها هیچ منفعت قانونی را از بین نخواهد برد بلکه مربوط به بهینه سازی استفاده از ظرفیت های میدان ها و پیاده روهای شهر می‌شود.

در حال حاضر ظرفیتی در پایتخت برای مکث مردم وجود دارد ولی مسائلی برای عبور و مرور شهروندان یا صاحبان واحدهای صنفی به بار بیاورد اما ساماندهی آن می تواند ضوابطی برای برخورداری بی ضرر از این ظرفیت فراهم کند.

دستورالعمل های دقیقی برای بهره‌برداری پیاده‌روها در حال تدوین است که علاوه بر ایجاد رونق شهری و رضایت شهروندان، واحدهای صنفی هم از اجرای این لایحه استقبال کنند.زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 23دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 14:11
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12780 ) ( تعداد نظرات : 48 )مدیر روابط عمومى معاونت حمل‌و نقل ‌وترافیک شهرداری تهران تاکید کرد در حال حاضر طرح‌های ترافیکی پایتخت از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ اجرا می‌شود و در این میان، یک بار خروج از محدوده ى طرح ترافیك و طرح كنترل آلودگى هوا‌ از ساعت ١٤.٣٠ آزاد است.


به گزارش روابط عمومى حمل و نقل و ترافیك شهردارى تهران؛ " على عالى"تصریح كرد: به رقم انتشار اطلاعیه‌ هاى متعدد در خصوص نحوه ى اجراى طرح ترافیك و حتى اطلاع رسانى از طریق سایت " تهران من" همچنان شهروندان بسیارى در این خصوص اظهار بی اطلاعى میكنند از اینرو بار دیگر اعلام میكنیم از روز هفدهم خرداد ٩٩، طرح‌های ترافیکی ( طرح ترافیك و طرح كنترل آلودگى هوا ) در پایتخت از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ برقرار است .

به گفته ى مدیر روابط عمومى معاونت حمل و نقل و ترافیك با توجه به تماس شماری از شهروندان گرامی، مجددا تاکید می‌شود؛ یكبار خروج از محدوده طرح ترافیك و طرح كنترل آلودگى هوا از ساعت ١٤.٣٠ رایگان خواهد بود.


عالى با بیان اینكه در روزهای پنج شنبه نیز صرفاً طرح کنترل آلودگی هوا و از ساعت ٨.٣٠ تا ١٣ اجرا می‌شود. تاكید كرد: تغییر ساعت اجراى محدوده طرح ترافیك و طرح كنترل آلودگى هوا صرف جهت رفاه حال شهروندان و كارمندان صورت گرفته است كه ترددشان در محدوده هاى فوق مشمول عوارض نشود.

وی در پایان اظهار داشت: شهروندان محترم می‌توانند برای دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر در خصوص طرح ترافیک به سامانه تهران من به نشانی my.tehran.ir مراجعه فرموده، یا با شماره ١٣٧ کد ٥ تماس بگیرند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 23دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 13:50
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12780 ) ( تعداد نظرات : 48 )در بازدید مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران و مدیران این سازمان به همراه شهردار منطقه ۱۳ از بوستان جنگلی سرخه حصار، ضمن بررسی احداث "دهکده ورزش" در این بوستان،برنامه ریزی برای بهره برداری حداکثری از فضاهای ورزشی و تفریحی بوستان سرخه حصار در دستور کار قرار گرفت.
به گزارشروابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، به منظور بهره برداری حداکثری از فضاهای عمومی و ورزشی بوستان جنگلی سرخه حصار و امکان سنجی احداث دهکده ورزش در شرق تهران، مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران به همراه "سعید صادقی" عضو هیات مدیره این سازمان و جمعی از مدیران این سازمان از بوستان جنگلی سرخه حصار با حضور "مرتضی رحمان زاده" شهردار منطقه ۱۳ و مدیران این منطقه بازدید کرد.
در این بازدید ضمن بررسی ظرفیت و امکانات قطب گردشگری شرق تهران، برداشت های کارشناسی و مهندسی در خصوص اجرای طرح های مختلف ورزشی، تفریحی و گردشگری صورت گرفت.
پس از بازدید از پروژه های ورزشی قطب گردشگری شرق تهران، جلسه ای به منظور هم اندیشی و هماهنگی پیرامون راه اندازی دهکده ورزش شرق تهران در بوستان جنگلی سرخه حصار بین سازمان ورزش شهرداری تهران و شهرداری منطقه ۱۳ برگزار و برای بهره برداری حداکثری از فضاهای ورزشی و تفریحی بوستان سرخه حصار، برنامه ریزی لازم انجام شد
امیر محسنی در این جلسه اضافه کرد: سازمان ورزش شهرداری تهران اجرای طرح دهکده ورزشی در چهار نقطه تهران، در دستور کار دارد و پیش از این نقاطی چون بوستان ولایت، بوستان جنگلی کوهسار و بوستان آبی آزادگان جهت اجرای این طرح مورد مطالعه قرار گرفته است.
رحمان زاده، شهردار منطقه نیز توضیحاتی در خصوص پروژه های متعدد و جدید قطب گردشگری شرق تهران ارائه و با اعلام آمادگی برای تقویت تعاملات فی ما بین  گفت: این پروژه ها می تواند بخش اعظمی از کمبود ها و کاستی های سرانه های فرهنگی، ورزشی، خدماتی و... در شرق تهران  را جبران  و تبدیل به محلی برای حضور بیشتر شهروندان شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 23دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 13:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12780 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴  از مزین شدن دیوارهای سطح منطقه به نقاشی های شهدای گرانقدر خبر داد.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، "حمیدرضا فرخی" در این باره گفت: به منظور ارج نهادن به مقام معظم شهدا و تجلیل از یاد و خاطره ایشان و با توجه به درخواست خانواده های محترمشان، جداره های بیرونی ساختمان ها و معابر اصلی شمال شرق تهران به تصویر شهدای گرانقدر مزین شد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۴ گفت: این اقدامات همگی با اخذ مجوز از بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین نظارت شورای هنری سازمان زیباسازی تهران در معابر اصلی از جمله بزرگراه های شهید باقری، شهید صیادشیرازی و امام علی(ع) انجام گرفته است.
او افزود: در این راستا نقاشی دیواری شهدای گرانقدر" داوود امیرآبادی فراهانی، حسینعلی امیر آبادی، حسین خدائی و اکبر سرپرست با توجه به درخواست خانواده شهدا برروی جداره ملک خانواده شهدا در خیابان شهید کرد و برادران محمدی در متراژ حدود ۲۰۰ متر مربع و با رنگهای اکریلیک توسط هنرمندان طراحی و نقاشی شد.
فرخی خاطر نشان کرد: از دیگر اقداماتی که می توان  در راستای ارتقا کیفی منظر شهری بدان اشاره کرد، نصب تندیس شهری است که با موضوعات شهری، ملی و مذهبی و آثار هنرمندان به نام ایرانی در میادین اصلی و بوستان های سطح منطقه نصب شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 23دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 13:35
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12780 ) ( تعداد نظرات : 48 )


در جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران باساخت هتل "هنر ایران" در محدوده پهنه فرهنگ و هنر رودکی واقع در منطقه 11 موافقت شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه11 تهران، در نشست کمیسیون ماده 5 شهر تهران که با حضور رییس شورای اسلامی شهر تهران، شهردار تهران ، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و رییس دبیرخانه کمیسیون ماده 5 شهرداری تهران برگزار شد؛ ساخت هتل 5 ستاره "هنر ایران" در خیابان نوفل لوشاتو به تصویب رسید.
نصراله آبادیان شهردار منطقه11 در باره ساخت هتل 5 ستاره با استاندارد های بین المللی در پهنه فرهنگ و هنر رودکی گفت: پهنه رودکی بزرگترین پروژه فرهنگی پایتخت است که از نظر موقعیت جغرافیایی، اهمیت بافت تاریخی واجد ارزش معماری و حضور اماکن فرهنگی در این محدوده برای احداث این هتل، انتخاب مناسبی است.
او اضافه کرد: قرار گرفتن خانه های تاریخی و اماکن فرهنگی چون تالار وحدت و مجموعه تئاتر شهر در این پهنه می تواند فضای مناسب برای احداث هتل 5 ستاره هنر ایران را با ظرفیت تالارهای سینمایی، تئاتر، کنسرت و گالری های هنری فراهم کند.
در این نشست با بررسی طرح مذکور و ابعاد مختلف آن پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح و شهردار منطقه11 با توجه به نظر موافق کارگروه فنی کمیسیون با احداث هتل هنر در منطقه11 و پهنه فرهنگی هنری رودکی موافقت شد.
آبادیادن همچنین بیان کرد: این هتل که در خیابان نوفل لوشاتو و با تجمیع 2 ملک بزرگ ساخته خواهد شد؛ دارای بخش های موزه گالری ، حراج آثار هنری ایرانی ، سالن های نمایش سینما و تئاتر و موسیقی و ... است.
به گفته شهردار منطقه 11 در پهنه فرهنگ و هنر رودکی که با توجه به سابقه فرهنگی ، هنری و تاریخی به عنوان بزرگترین پروژه فرهنگی شهر تهران تعریف شده است؛ ایجاد عرصه های فرهنگی و هنری و تزریق کاربری های فرهنگی در دست انجام است و فاز اول پیاده راه شهریار نیز هفته نخست تیر ماه با حضور شهردار تهران افتتاح شد و فاز دوم آن نیز طی روزهای آتی به مرحله عملیاتی می رسدکه ارتقای سرانه هنری در پهنه ای با فضاهای اقتصادی و تجاری را در بر خواهد داشت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 23دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 13:24
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12780 ) ( تعداد نظرات : 48 )شهردار منطقه 2 تهران  از راه‌اندازی نیروگاه‌  خورشیدی  20کیلو واتی با هدف  استفاده از انرژی تجدید پذیر و اصلاح الگوی مصرف در این منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2،  رسول کشت پور ،شهردار منطقه  با اعلام این خبرگفت: به منظور استفاده بهینه از انرژی‌های تجدید پذیر و همچنین کاهش آلاینده‌های زیست محیطی نصب نیروگاه  خورشیدی  در ساختمان های منطقه به عنوان یکی از طرح های زیست محیطی پیش بینی و اجراشد.
وی با اشاره به اقدامات اجرایی در بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر گفت: در هیمن راستا اولین نیروگاه خورشیدی 20کیلو وات در منطقه نصب و به بهره برداری رسید.
شهردار منطقه 2 اقزود: در تداوم اقدامات زیست محیطی،احداث نیروگاه های زنجیره ای خورشیدی به ظرفیت 1 مگا وات در تمامی ساختمان ها، پایانه ها و ایستگاه های حمل و نقل عمومی  در برنامه های سالجاری پیش بینی و اجرا می شود.
وی صرفه جویی  در مصرف سوخت را ازدیگر اهداف اجرای طرح برشمرد و  گفت: انرژی خورشیدی یکی از منابع تامین انرژی رایگان، پاک و عاری از اثرات مخرب زیست محیطی است و سبب کاهش و صرفه جویی چشمگیری در مصرف انرژی می‌شود.
کشت پور نصب آبگرمکن های خورشیدی در بوستان های منطقه را ازدیگر اقدامات اجرایی در این زمینه برشمرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 23دقيقه قبل
چهارشنبه 18/4/1399 - 13:17
  • تعداد رکورد ها : 654996