Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10231 ) ( تعداد نظرات : 25 )

🚬در کنار فرد سیگاری ننشینید

◾️حتماً می‌دانید که دود سیگار برای سلامتی ریه‌ها مضر است خواه خودتان سیگاری باشید، خواه در معرض دود سیگار دیگران قرار بگیرید.

◾️بدانید که این آسیب زمانی که بیمار هستید دو برابر بیشتر است. نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۱۷ انجام شده است نشان می‌دهد که دود سیگار باعث ضعیف شدن ایمنی بدن در برابر ویروس‌ها می‌شود.

◾️قرار داشتن در معرض دود سیگار باعث تحریک ریه‌ها شده و گرفتگی بینی و سرفه را تشدید می‌کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 10/9/1399 - 22:39
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10231 ) ( تعداد نظرات : 25 )

⚠️از هر ۵ فرد مبتلا به سرطان ریه یک نفر جان خود را از دست می دهد

🔺سرطان ریه سومین سرطان شایع در سراسر جهان به شمار می‌رود. تخمین زده می‌شود تقریباً از هر ۵ فرد مبتلا به این سرطان، یک نفر جان خود را از دست بدهد.

🔺به گزارش "ریدرز دایجست" در مراحل اولیه، هیچ نشانه‌ای از سرطان ریه وجود ندارد، به همین دلیل غربالگری برای افرادی که در معرض خطر بیشتری هستند، بسیار مهم است. سیگاری‌ها  باید غربالگری سالانه از جمله سی‌تی‌اسکن قفسه سینه را بین سنین ۵۵ تا ۸۰ سالگی انجام دهند. علاوه بر این شما باید نسبت به برخی علائم هشدار‌دهنده هشیار باشید و فورا به پزشک مراجه کنید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 10/9/1399 - 22:37
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10231 ) ( تعداد نظرات : 25 )

🔸وزیر بهداشت: امروز دومین روزی است که مرگ زیر ۴۰۰ نفر ناشی از این بیماری را بعد از حدود یک ماه در کشور تجربه می‌کنیم، از مردم تقاضا می کنیم این آمار را به فال عادی انگاری اوضاع نگیرند.

🔸این ویروس، ویروس پیچیده‌ای است، دچار موتاسیون شده و شیوع آن بسیار بالاتر از ماه های قبل است، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید تا بتوانیم در روزهای آینده خبرهای بهتری در این زمینه داشته باشیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 10/9/1399 - 22:35
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4072 ) ( تعداد نظرات : 10 )

استاد دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی گفت: استفاده از دارو در وقت مناسب می‌تواند جلوی مرگ‌های کرونایی را بگیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سیدمحمدرضا هاشمیان در برنامه «طبیب» با تأکید بر اینکه پروتکل آی سی یوی مسیح دانشوری نخستین پروتکل آی سی یو در دنیاست، عنوان کرد: استفاده از دارو در وقت مناسب می‌تواند جلوی مرگ‌های کرونایی را بگیرد، در حالیکه خیلی فرصت‌های ما به دلیل عدم استفاده درست از دارو‌ها از دست رفت.

سیدمحمدرضا هاشمیان در برنامه «طبیب» با اشاره به اینکه متأسفانه در حال حاضر افرادی که تخصص لازم را ندارد در بحث‌های ویژه آی سی یو دخالت و نظردهی می‌کنند، اظهار کرد: بحث آی سی یک کار تخصصی است و جزئیات بسیاری دارد و متأسفانه در حال حاضر افرادی که مرتبط به این حوزه نیستند خیلی در این خصوص نظردهی می‌کنند که این مسئله حاشیه‌های بسیاری در پی داشته است.

وی ادامه داد: مثلا در ابتدا کرونا در کشور ما آی سی یو محور نبود، در حالیکه، چون بیماری ویروسی است و ضایعه‌ای که ایجاد می‌کند زجر تنفسی است و ریه بیماران درگیر می‌شود این مربوط به حوزه تخصصی ماست، یا اینکه رمدسیویر را من اولین‌بار در ایران تزریق کردم و تأکید داشتم اگر این دارو به موقع استفاده شود می‌تواند از عوارض خطرناک کرونا جلوگیری کند، در موارد بعدی دیدیم دارویی که باید در آی سی یو استفاده شود سر از مطب اطبای گوارشی درآورده، این به لحاظ اخلاق پزشکی صحیح نیست و به لحاظ اخلاق پژوهشی هم ایراد دارد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه در مورد دارو‌های کرونا باید از ابتدا از همکاران داخل آی سی یو و متخصصان این رشته نظرخواهی شود، عنوان کرد: این مسئله باید تبیین شود، در خصوص هر کاری که در آی سی یو انجام می‌شود طبعا متخصصان این رشته صاحبنظرترند، در حالیکه در داستان کرونا از همان اول ما را عقب زدند و گفتند آن قدر نظر ندهید، لذا ما نسبت به این قضیه از ابتدا ناراضی بودیم، چون همه موارد به ما دیکته می‌شود، نمی‌شود از دور حرف بزنید و عمل نکنید و ما عمل کنیم و ببینیم اشتباه است.

هاشمیان با اشاره به اینکه اگر به همکاران ما در آی سی یو فضا دهند و دست‌مان بازتر باشد به لحاظ درمانی کار‌های عجیبی انجام خواهیم داد، اظهار کرد: در حال حاضر دست ما بسته است، یکی همین بحث اکسیژن‌رسانی‌هاست و اینکه این بحث مطرح بود که در ابتدا زود لوله‌گذاری کنیم یا نه؟ من به عنوان اولین نفر در دنیا تأکید داشتم که لوله‌گذاری نکنیم و از روش‌های غیرتهاجمی‌تر استفاده کنیم، این‌ها تجربه ماست، چون از قبل روی آنفولانزا کار کرده بودیم. یا در بحث استفاده از فاویرپیراویر چقدر من را تحت فشار گذاشتند، حتی ما به دلیل نبود این دارو بیمار از دست دادیم، در حالیکه در مراکز پژوهشی برای استفاده در طرح‌های پژوهشی مورد استفاده قرار می‌دادند، استفاده از این دارو که در واقع از ابتدا زائیده فکر اساتید مسیح دانشوری بود به بسیاری از بیمارستان‌های دنیا رفت و خودمان استفاده نکردیم، در حالیکه ما تحقیق کردیم اگر این دارو را زودتر شروع کنید ورود به به آی سی یو کمتر شده و جلوی مرگ‌ومیر گرفته می‌شود، چون در واقع یک موضوع مهم در بالا رفتن آمار مرگ‌ومیر عدم شروع به موقع داروهاست و دیگر تفکر ایمنی دسته‌جمعی که در ایران باب شد.

فوق تخصص مراقبت‌های ویژه و آی سی یو در پایان با تأکید بر اینکه پروتکل آی سی یوی مسیح دانشوری نخستین پروتکل آی سی یو در دنیاست، یادآور شد: دومین مقاله در خصوص از دست دادن بویایی ناشی از کرونا توسط این بیمارستان انجام شد یا استفاده از دگزامتازون را ما اولین‌بار در آی سی یو شروع کردیم و بعد اطلاع دادند، دگزامتازون ندهید باعث مرگ‌ومیر می‌شود، در حالیکه ما نتایج مثبت آن را حتی در دنیا شاهد بودیم همین فاویر پیراویر که آن‌قدر مورد مناقشه قرار گرفت الان بعد از طرح ما در ترکیه و هندوستان تولید شده و به کشور وارد می‌شود در حالیکه اگر همان موقع این بحث را جدی می‌گرفتند امروز می‌توانستیم تولیدکننده باشیم نه واردکننده، و حتی در سیستم درمانی برخی از کشور‌ها و بحث‌های پژوهشی به عنوان داروی پیشگیری‌کننده روی آن کار می‌شود، متأسفانه افرادی مثل من امروز به دلیل طرح چنین موضوعاتی در یک بحران فکری قرار گرفتیم و خیلی فرصت‌های ما به دلیل عدم استفاده درست از دارو‌ها از دست رفت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 58دقيقه قبل
دوشنبه 10/9/1399 - 22:29
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4072 ) ( تعداد نظرات : 10 )

با استفاده از ۸ راهکار کاربردی می‌توان سطح لپتین موجود در بدن را تنظیم کرده و به کاهش وزن کمک کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، لپتین هورمونی است که به کنترل اشتها کمک می‌کند و به هرمون سیری معروف است. این ماده توسط سلول‌های چربی موجود در بدن و انتروسیت‌ها در روده کوچک تولید می‌شود. لپتین متابولیسم، گرسنگی و مصرف انرژی را کنترل می‌کند.

لپتین و نقش آن در مدیریت وزن
از آنجا که لپتین در درجه اول توسط سلول‌های چربی تولید می‌شود، میزان آن مستقیماً به مقدار چربی بدن مرتبط است. هنگامی که بدن به درستی کار می‌کند، سلول‌های چربی لپتین تولید می‌کنند، که باعث می‌شود اشتهای شما کاهش یابد. با این حال، هنگامی که وزن‌تان افزایش می‌یابد، حساسیت بدن به سطح لپتین کمتر می‌شود و در برابر لپتین مقاومت می‌کند. افراد دارای اضافه وزن مقادیر زیادی لپتین دارند، اما مغز آن‌ها سیگنال قطع خوردن نمی‌دهد.

سطح لپتین را می‌توان از طریق رژیم غذایی مناسب حفظ کرد. اگر دائماً خود را در معرض کمبود کالری قرار می‌دهید (با رژیم‌های سخت) سطح لپتین را پایین آورده و متابولیسم را کاهش می‌دهید. این کاهش سرعت متابولیسم، از دست دادن چربی را دشوار می‌کند.

۸ راهکار برای تنظیم سطح لپتین بدن
۱. فیبر کافی دریافت کنید
با خوردن غذا‌های دارای فیبر مانند غلات سبوس‌دار، حبوبات و بلغور جوی دوسر، مصرف روزانه فیبرتان را افزایش دهید. فیبر به شما احساس سیری می‌دهد و باعث می‌شود دستگاه رودگانی سیگنال به مغز بفرستد تا لپتین بیشتری آزاد کند.

۲. مصرف فروکتوز را محدود کنید
فروکتوز گیرنده‌های لپتین را مهار می‌کند. فروکتوز اغلب در نوشابه‌های گازدار، کلوچه‌ها و سایر میان وعده‌های شیرین استفاده می‌شود. ساده‌ترین راه برای کاهش فروکتوز، خوردن غذا‌های کامل و طبیعی است.

۳. کربوهیدرات‌های پیچیده مصرف کنید
به کربوهیدرات‌های ساده (تصفیه شده، قندی، فرآوری‌شده و به طور کلی سفید) نه بگویید، زیرا میزان انسولین را افزایش می‌دهند و منجر به مقاومت به انسولین شده و تولید لپتین را مختل می‌کنند. مصرف روزانه کربوهیدرات‌های پیچیده را با مصرف میوه و سبزیجات افزایش دهید. آن‌ها منابع عالی فیبر و آب هستند و مصرف بیشتر آن‌ها به مغزتان می‌گوید که سیر شده‌اید.

۴. در وعده صبحانه پروتئین بخورید
پروتئین نه تنها در طول روز انرژی برایتان تأمین می‌کند، بلکه به تنظیم سطح لپتین نیز کمک می‌کند.

۵. امگا ۳ مصرف کنید
مصرف اسید‌های چرب امگا ۳ را از طریق مکمل‌ها یا با خوردن غذا‌های حاوی اسید‌های چرب امگا ۳ مانند ماهی سالمون و چهارمغز (گردو) افزایش دهید. امگا ۳ با حمایت از واکنش التهابی درست، می‌تواند به افزایش سطح لپتین کمک کند.

۶. از محدودیت شدید کالری خودداری کنید
اگر مواد مغذی کافی دریافت نکنید، بدن دچار مشکل شده و با مختل کردن تولید درست هورمون متابولیسم و تولید لپتین نیز کند می‌شوند. برای بیشتر آدم‌ها، کاهش وزن برای تولید لپتین مفید است، زیرا داشتن وزن مناسب به تنظیم هورمون‌ها کمک می‌کند.

۷. انجام تمرینات ورزشی با شدت زیاد
دوره‌های کوتاه مدت ورزش با شدت بالا داشته باشید. این تمرینات مکانیسم‌های چربی سوزی را تقویت و به تنظیم سطح لپتین کمک می‌کنند.

۸. خواب کافی داشته باشید
۸ ساعت توصیه‌شده در روز را بخوابید. اگر به اندازه کافی استراحت نکنید، بدن لپتین و گرلین کمتری تولید می‌کند.

یک مطالعه جدید نشان داده سطح لپتین در کسانی که خواب کافی ندارند، ۱۵٪ کمتر از افرادی است که خواب کافی دارند، زیرا سطح لپتین به طور معمول در طول چرخه خواب افزایش می‌یابد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 58دقيقه قبل
دوشنبه 10/9/1399 - 22:27
doctorpakzad ( تعداد مطالب : 0 ) ( تعداد نظرات : 0 )

در حال حاضر به خوبی در میان برند های ایرانی و خارجی می توان شاهد عملکرد بسیار موثر و مناسبی بود. شیوه کار بسیار ساده و اسان می باشد چراکه امروزه برند های ایرانی به خوبی تواسنته است با برند های خارجی نیز در یک رده قرار بگیرند.

تولیدات داخلی علاوه بر این که دارای کیفیت بسیار مناسبی نیز هستند بلکه می توان از آن ها در اکثر اماکن استفاده نمود و از شرایط گارانتی آن ها نیز برخوردار بود. علاوه بر این در صورت خراب شدن یکی از قطعات می توانید آن را به راحتی پیدا کنید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 10/9/1399 - 21:40
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10231 ) ( تعداد نظرات : 25 )

😷 ایمنی کرونا می تواند ۶ تا ۸ ماه پس از آلودگی دوام بیاورد

💢 نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد که بیماران بهبود یافته از کرونا احتمالاً حافظه ایمنی قوی‌ای دارند که حداقل برای هشت ماه ادامه دارد.
💢 این حافظه به عاملی فراتز از قدرت آنتی‌بادی‌ها متکی است و شامل گلبول‌های سفید خون شامل سلول‌های T و سلول‌های B است که قدرت یادآوری چشمگیری دارند.
گلبول های سفید خون که در پاسخ به ویروس‌های دیگر ایجاد شده‌اند می‌توانند سال‌ها باقی بمانند.
💢 برای مثال، سلول‌های T خاص آبله حدود ۱۰ سال طول می کشد تا بعد از عفونت از بین بروند. این در حالی است که سلول‌های B برای آن ویروس به مدت ۶۰ سال باقی می‌مانند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 10/9/1399 - 21:34
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10231 ) ( تعداد نظرات : 25 )

💉 زنان باردار تا پایان بارداری، واکسن کرونا دریافت نمی‌کنند

💢 بر اساس سازمان بهداشت عمومی انگلیس (Public Health England) زنان باردار برای دریافت واکسن کووید- ۱۹ باید تا زمان تولد نوزاد صبر کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 10/9/1399 - 21:0
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10231 ) ( تعداد نظرات : 25 )

⚠️علایم احتمالی سرطان ریه

💢سرفه‌ای که از بین نمی‌رود و یا صدای آن تغییر می‌کند، می‌تواند یکی از علائم سرطان ریه باشد. اگر همراه سرفه، خون مشاهده کردید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید

💢 از دست دادن ۴ و نیم کیلو وزن یا بیشتر در طی ۳ ماه بدون ورزش یا رژیم غذایی نیز می‌تواند نشانه سرطان ریه باشد.

💢 تومور ریه ممکن است متابولیسم بدن را مختل کند، دلایل زیادی وجود دارد که شما می‌توانید گرفتگی صدا را تجربه کنید، اما زمانی باید به فکر مراجعه به پزشک باشید که⬅️ این عفونت برای ۲ هفته ماندگار شده باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 48دقيقه قبل
دوشنبه 10/9/1399 - 20:58
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14514 ) ( تعداد نظرات : 49 )قیمت لاشه کامل یا شقه بوقلمون در میادین میوه و تره بار با قیمت هر کیلوگرم 42 هزار تومان عرضه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ این روزها گوشت بوقلمون بیش از گذشته مورد استفاده خانواده‌ها قرار گرفته و با توجه به قیمت بالای گوشت قرمز و افزایش قیمت گوشت مرغ در سطح شهر، این محصول جای خود را در سبد خانواده باز کرده است.
بر اساس این گزارش، در حال حاضر در میادین میوه و تره بار، هر کیلوگرم ران بوقلمون با قیمت 64300 تومان، ساق بوقلمون با قیمت 63 هزار تومان، سینه بوقلمون با قیمت 67200 تومان، فیله بوقلمون با قیمت 80300 تومان و مغز ران بوقلمون با قیمت 82 هزار تومان عرضه می‌‎شود.
گفتنی است، با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در سطح شهر طی یکی دو هفته اخیر، قیمت گوشت بوقلمون نسبت به هفته آخر آبان از رشد 7 درصدی برخوردار بوده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 8ساعت و 58دقيقه قبل
دوشنبه 10/9/1399 - 20:29
  • تعداد رکورد ها : 658390