abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11799 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 

مدیر عامل سازمان مدیریت شهرداری تهران با اعلام اینکه به منظور استمرار خدمات رسانی به شهروندان، فردا چهار میدان اصلی تهران باز هستند، گفت: این میادین از ساعت ۸ صبح تا یک و نیم بعد از ظهر مشغول به کار خواهند بود.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛سید سعید راد افزود: با وجود اعلام قبلی مبنی بر تعطیلی تمامی میادین میوه و تره بار، تصمیم گرفتیم چهار میدان اصلی در چهار پهنه تهران، فردا باز و مشغول به کار باشند.
گفتنی است، چهار میدان میوه و تره بار جلال آل احمد در پهنه مرکزی، شهید لواسانی در پهنه شمالی، میدان بهمن در پهنه جنوبی و صادقیه در پهنه غربی تهران، از ساعت ۸ صبح تا یک و نیم بعد از ظهر چهارشنبه ۱۳ فروردین دایر خواهند بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 19دقيقه قبل
سه شنبه 12/1/1399 - 21:24
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11799 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 

سید حمید موسوی با اشاره به روز طبیعت از تعطیلی همه اماکن تفرجگاهی این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سید حمید موسوی، شهردار منطقه یک در رابطه با وضعیت بوستان ها در روز طبیعت گفت: بنا به پیشنهاد شهرداری منطقه یک و حسب هماهنگی با فرمانداری شمیرانات و نیروی محترم انتظامی از پنجم فروردین ماه ضمن اطلاع رسانی لازم، مبادی ورودی اماکن تفرجگاهی کوهستانی دربند، درکه ، دارآباد و کلکچال و بوستان های جنگلی شرق منطقه با استقرار نیروهای شهربان ، یگان حفاظت شهرداری منطقه یک ، نیروهای بسیج و حتی با دعوت از نیروهای محلی ، شورایاران و معتمدین از ورود گردشگران ممانعت به عمل آمد .
او افزود: از سویی از همان روز ضمن نصب بنرهای اطلاع رسانی تعطیلی بوستانها در محدوده ۲۰۵ بوستان محلی ، منطقه ای و فرامنطقه ای قیطریه ، جمشیدیه و نیاوران، از شهروندان درخواست کردیم بوستانها را ترک کنند.
شهردار منطقه یک خاطر نشان کرد: البته با توجه به اینکه تمامی بوستانهای شمال تهران فاقد حصار بوده و عملا امکان مسدودسازی کامل وجود ندارد در برخی موارد با بستن و پلمپ درب اماکن ورزشی روباز ، محیط های تفریحی کودکان اقدام شد و تلاش کردیم با حضور نیروهای معاونت اجتماعی و فرهنگی و داوطلبین از طریق گفتگوی اقناعی و ایجابی نسبت به مجاب کردن شهروندان به ترک بوستانها اقدام کنیم که این طرح موفق بود
موسوی با اشاره به اینکه همه این موارد برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا است و این تصمیمات در راستای مصوبات ستاد مقابله با کرونا و تمهیدات مدیریت شهری تهران بوده و تا اطلاع ثانوی ادامه دارد ، اظهار کرد:  متاسفانه شیوع کرونا سبب شد به رغم همه پیش بینی های انجام شده ، از شهروندان عاجزانه بخواهیم از محیط امنِ منازل خود خارج نشوند و به همین دلیل در ایام نوروز و به خصوص در روز های ۱۲ و ۱۳ فروردین و تا اطلاع ثانوی امکان پذیرایی از شهروندان در فضای بوستانها و اماکن تفرجگاهی نیستیم.

او اضافه کرد: حسب بخشنامه های مختلف مراجع انتظامی و قضایی و تمهیدات مدیریت شهری ، کلیه اماکن پذیرایی شمال تهران تعطیل است و در روزهای تعطیل پایان هفته و به خصوص روز طبیعت با استقرار عوامل شهربان ، اجراییات ، نیروهای شهرداری ، نگهبانان و نیروهای انتظامی ، بسیج مردمی و عوامل داوطلب از معتمدین محلی در ورودی امکان تفرجگاهی و بوستانها منطقه از ورود و اتراق شهروندان به هر طریق ممانعت بعمل می آید .
موسوی با بیان اینکه  مجددا از شهروندان خوب و مسئولیت پذیر عاجرانه درخواست میکنیم فرصت تفریح را به زمان دیگری موکول کنند و از منازل خودشان خارج نشوند ، گفت:  اگرچه حسب بخشنامه های واصله از سوی مراجع ذیربط تمهیدات قضایی و انتظامی در خصوص کسانیکه اصرار به تخطی از این تصمیم ملی که در جهت رعایت بهداشت و سلامت عمومی جامعه و آحاد مردم است نیز اندیشیده و در صورت لزوم بکار بسته خواهد شد.


 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 19دقيقه قبل
سه شنبه 12/1/1399 - 16:11
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11799 ) ( تعداد نظرات : 48 )شهردار تهران آخرین جزییات اقدامات شهرداری تهران علیه کرونا را تشریح کرد و گفت: یکی از این اقدامات ضدعفونی ۲۰۰ نقطه پر تردد پایتخت است.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی با حضور در یک برنامه تلویزیونی به تشریح آخرین اقدامات شهرداری تهران در حوزه مقابله با شیوع ویروس کرونا پرداخت و اظهارکرد: بیش از ۷۵ درصد مردم موضوعات مرتبط با کرونا را رعایت کردند و این را آمارهای مختلف از جمله آمار استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی تایید می‌کند و طبیعی است که در همه جوامع یک سری افراد این خطرها را جدی نمی‌گیرند و این هم فقط مخصوص مردم ما نیست.

شهردار تهران تصریح کرد: براساس گزارش وزیر بهداشت بخش بزرگی از جامعه در طرح خوداظهاری شرکت کرده‌اند که این یک موفقیت بزرگ برای ما محسوب می شود.

وی ادامه داد: من به عنوان شهردار تهران از همه مردم شهر تهران که با توجه به ایام عید و آخر سال با طرح‌های دولت برای مقابله با کرونا تلاش کردند تشکر می کنم.

حناچی در پاسخ به این سوال که شما گفتید دولت هنوز نیازی ندیده است از قوه قهریه استفاده کند اما به عنوان یک مقام مسؤول فکر می‌کنید قرنطینه برای تهران لازم بود یا خیر؟ گفت: قرنطینه درجات مختلفی دارد. یک نمونه‌اش در چین دیده شد و در چین همه چیز متوقف شد و یک دلیلش هم این بود که همزمان شد با تعطیلات چینی و در ایران هم این بحث بود که از تعطیلات نوروزی استفاده کنیم.

حناچی  در ادامه گفت: اما واقعیت این است که ما با کشورهای مختلف از جهات مختلف فرق داریم. شرایط اقتصادی ما اینگونه نیست که بشود اگر چیزی تعطیل شد جایگزینی برایش فراهم کرد.

شهردار تهران افزود: ما امروز با دو ویروس در حال مقابله هستیم اولی ویروس کرونا و دیگری ویروس تحریم ظالمانه‌ علیه ماست.

وی ادامه داد: در کره ۵۰۰ هزار آزمایش کرونا در مدت کوتاهی اخذ کرد در حالی که ما در دو هفته اول یکی از مشکلاتمان نبود کیت آزمایش بود و تنها دو آزمایشگاه داشتیم که می‌توانستند این موضوع را تشخیص بدهند.

حناچی در ادامه گفت: در کشور کره با ۹۰ آزمایشگاه به جنگ کرونا رفتند. مقایسه شرایط دو کشور نشان دهنده تاثیر تحریم‌ها بر ایران است اما نکته جالب اینجاست که ما به دلیل تجربیات زیادی که داریم خیلی خوب در برابر اینگونه مشکلات تاب آور شده ایم.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: امروز در کشورمان وقتی صحبت از تولید ماسک شد دیدید که چگونه به صورت جهادی کار پیش رفت و حتی یک سری از کارخانه‌ها خط تولیدشان تغییر کرد تا نیاز کشور بر طرف شود.

حناچی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع افزایش کار بخش‌های مختلف شهرداری تهران نظیر جمع آوری پسماندها اشاره و اظهارکرد: پیش از ورود ویروس کرونا به کشور روزانه در تهران ۷۰۰۰ تن زباله تولید می‌شد که در ایستگاه‌های میانی بازیافت می‌شدند اما با شیوع ویروس کرونا تفکیک و بازیافت در ایستگاه‌های میانی و آرادکوه ممنوع شد و همه زباله‌ها بدون بازیافت در نقطه‌ای دفن می‌شوند.

شهردار تهران در ادامه گفت: یکی دیگر از نقاطی که در شهرداری کار مضاعفی به آن‌ها تحمیل شد سازمان بهشت زهرا بود البته ما تلاش کردیم تا برای آن‌ها اقدامات خاصی را در نظر بگیریم.

 وی همچنین به موضوع ضدعفونی روزانه ناوگان اتوبوس رانی و متروهای شهر تهران اشاره کرد و گفت: روزانه ۵۰۰۰ اتوبوس و ۱۲۰۰ واگن مترو ضدعفونی می شوند این در حالیست که ماموران سازمان آتش نشانی شهر تهران روزانه ۱۷ ساعت مشغول ضدعفونی ۲۰۰ نقطه پر تردد شهر تهران هستند.

شهردار تهران همچنین درخصوص برگزاری کنسرتهای آنلاین در این شب‌های کرونایی نیز گفت: شهرداری در سال‌های گذشته اقدامات خاص و مبسوطی برای ایام عید در نظر می‌گرفت.

وی ادامه داد: امسال با توجه به شیوع کرونا مجبور شدیم تا بسیاری از این اقدامات را حذف کنیم اما برای آنکه شهروندان بتوانند شرایط در خانه ماندن را به راحتی تحمل کنند یک سری برنامه های مجازی مفرح در نظر گرفتیم نظیر برگزاری کنسرت‌های آنلاین.

حناچی همچنین درخصوص برگزاری برنامه تهران ۱۴۰۰ نیز گفت: ما برای آخرین سال قرن حاضر برنامه‌هایی در نظر داشتیم اما نمی‌دانیم بتوانیم با توجه به شیوع کرونا آن‌ها را انجام بدهیم یا خیر.

بنا براعلام شهرداری تهران، وی در پایان اظهارکرد: اگر این شرایط مرتفع شود و مشکلی نباشد به طور قطع برنامه‌های ویژه‌ای خواهیم داشت. 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2ساعت و 19دقيقه قبل
سه شنبه 12/1/1399 - 14:34
"وقايع نگار" ( تعداد مطالب : 2276 ) ( تعداد نظرات : 9 )

❌ نسخه کاغذی نشریات تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی چاپ نمی‌شود

کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی ستاد ملی مقابله با کرونا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نسخه کاغذی نشریات تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی چاپ نمی‌شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 11/1/1399 - 23:19
"وقايع نگار" ( تعداد مطالب : 2276 ) ( تعداد نظرات : 9 )

❌ مردم در روز طبیعت از هرگونه حضور در پارک‌ها و مراکز تفریحی خودداری کنند

کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا:

🔺 با تأکید بر اجرای حداکثری مصوبه کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت مقابله کرونا، توصیه جدی به حضور در خانه در روز سیزده فروردین، مجدداً اعلام و تأکید می شود که کلیه پارک ها، مراکز تفریحی و ... تعطیل است و هرگونه حضور در این مراکز ممنوع می باشد تا مانع از گسترش کرونا شود.

🔻 پلیس به عنوان ضابط قوه قضائیه موظف به اعمال قانون در مورد آن بخش از افرادی است که به هر دلیل به توصیه ها توجه ننموده و با خطر انداختن سلامت مردم در مسیر مدیریت و پیشگیری اخلال ایجاد می نمایند./ ایرنا

🌗صرفا جهت اطلاع:
www.sje.ir
@serfan_jahate_ettela

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 11/1/1399 - 23:18
"وقايع نگار" ( تعداد مطالب : 2276 ) ( تعداد نظرات : 9 )

❌ ۱۳۰ هزار خودرو از راه های تهران به مبدا بازگشتند

 

محسنی بندپی، استاندار تهران:

🔺 چهار هزار و ۹۰۰ خودرو در پایان روز اول و ۱۲۴ هزار و ۵۰۰ خودرو در پایان روز دوم و ۶۴۰ خودرو از دیروز تاکنون برگشت داده شدند.

🔻 در این مدت ۴۴۰ خودرو متخلف که به دستورات پلیس در بازگشت بی توجه بودند، جریمه شدند.

🔺 در روز اول اجرای طرح ۲۵۰ خودرو، روز دوم ۶۰ خودرو و از دیروز تاکنون به عنوان روز سوم نیز ۱۳۰ برگ جریمه دریافت کردند همچنین تنها در روز دوم ۳۱ خودرو متخلف توقیف شدند و در سایر روزها خودروی توقیفی نداشتیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 11/1/1399 - 23:16
"وقايع نگار" ( تعداد مطالب : 2276 ) ( تعداد نظرات : 9 )

 

🔻مبتلایان به کرونا در ایتالیا از 100 هزار نفر فراتر رفت

🔹مقامات درمانی ایتالیا روز دوشنبه اعلام کردند که طی 24 ساعت گذشته 4050 نفر دیگر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند تا مجموع مبتلایان در این کشور به 101 هزار و 739 نفر برسد.

🔹همچنین طی 24 ساعت گذشته 812 نفر دیگر در ایتالیا به دلیل ابتلا به ویروس کووید-19 جان خود را از دست دادند تا مجموع قربانیان کرونا در این کشور اروپایی به 11 هزار و 591 نفر برسد/ فارس

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 11/1/1399 - 22:32
"وقايع نگار" ( تعداد مطالب : 2276 ) ( تعداد نظرات : 9 )

🔻 ۸۶ نفر از کارکنان سازمان ملل به ویروس کرونا مبتلا شدند