abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12824 ) ( تعداد نظرات : 48 )


فضای جمعی زاهد گیلانی با مساحت 450 متر مربع در مراسمی با حضور رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران به بهره برداری رسید.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، در مراسمی که صبح امروز با حضور محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، زهرا نژاد بهرام عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران،کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه 13 و سایر مسئولان برگزارشد، فضای جمعی زاهد گیلانی با مساحت 450 متر مربع و کاربری فضای سبز و تفریحی به بهره برداری رسید.
فضای جمعی زاهد گیلانی یکی از پروژه های بهسازی محیطی سازمان نوسازی شهر تهران است که با هدف ساماندهی فضای رها شده، بی دفاع و نا امن شهری و ارتقاء کیفیت زندگی و تأمین سرانه خدماتی مورد نیاز ساکنان محله زاهد گیلانی در منطقه 13 احداث شد تا علاوه بر تأمین فضای سبز مورد نیاز در این محدوده، به عنوان مکانی برای برقراری تعاملات اجتماعی و ایجاد حس همدلی میان ساکنان مورد استفاده قرار گیرد.
در ادامه این مراسم کلنگ آغاز عملیات اجرایی نوسازی 15 پلاک تجمیعی در محله اسدی منطقه 13 نیز به عنوان طرح الگوسازی معماری مسکونی در بافت فرسوده به زمین نشست.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که پروژه تجمیع 15 پلاک محله اسدی به عنوان یکی از پروژه های پیشتاز در سازمان نوسازی شهر تهران شناخته می شود، خاطرنشان کرد: سکونت تعداد 15 خانوار در پلاک های 30 الی 40 متری، یکی از چالش های اصلی این پروژه محسوب می شد که در نهایت پس از کسب رضایت مالکان، حل مشکلات ثبتی، حقوقی و ورثه ای املاک و رفع سایر موانع و مشکلات اجرایی، وارد فاز اجرایی شد.
علی اکبری از ساکنان پلاک های مذکور که به دلیل حس تعلق خاطر به محله در فعالیت های مشارکتی به منظور تحقق این پروژه اقدامات مفیدی را به انجام رساندند، پیگیری های مستمر دفتر توسعه محله ای و همچنین همکاری شهرداری منطقه 13 و معاونت معماری و شهرسازی این منطقه که نقش مهمی در کاهش زمان صدور دستور نقشه و سایر مراتب اداری، افزایش رضایت مالکین این پروژه و تسریع در فرآیند پرداخت ودیعه توسط سرمایه گذار و تخلیه این واحدها به منظور آغاز عملیات تخریب و نوسازی ایفا کردند، تقدیر و تشکر کرد.
شایان ذکر است در ادامه این مراسم از سه پروژه بهسازی خرد مقیاس مشارکتی که پیشتر در محله صفا در منطقه 13 به بهره برداری رسیده بود، شامل پاتوق محله قنات (با مساحت 400 مترمربع و کاربری فضای سبز- خدماتی)، جداره سازی کوچه عابدینی (به متراژ 400 متر طول با کاربری زیباسازی و هویت بخشی) و همچنین پاتوق کوچه حلیمی (با مساحت 140 مترمربع و کاربری فضای سبز-تفریحی) بازدید به عمل آورده شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 23/4/1399 - 20:56
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12824 ) ( تعداد نظرات : 48 )

طرح محله برتر با هدف رفعت نیاز محلات و افزایش رضایتمندی شهروندان از حوزه خدمات شهری، دوشنبه‌های هر هفته در ناحیه 7 منطقه ٥ ، اجرا می شود .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ٥، شهردار ناحیه ٧ گفت: این طرح علاوه بر بزرگراه‌ها و معابر پر رفت و آمد ، درکوچه‌ها و بن بست‌های محلی نیز اجرا می‌شود .

ساسان سعیدی تاكید كرد: طرح محله برتر در ناحیه7، با بررسی وضعیت موجود ناحیه، نیروی انسانی، زمان و هزینه مورد نیاز از ابتدای اردیبهشت ماه 1399 وارد فاز اجرایی شد و تا کنون به صورت مستمر در حال انجام است.

افزایش سلامت شهر و شهروندان

شهردار ناحیه ٧ منطقه ٥، روند اجرای این طرح را تشریح كرد و گفت: اجرای طرح از طریق نصب بنر به شهروندان اطلاع‌رسانی و درخواست‌های آنان با شماره‌های از پیش اعلام شده دریافت می‌شود .
سعیدی هدف از این اطلاع رسانی را ارتباط مستقیم و مشارکت هر چه بیشتر مسئولان و مردم برای کاهش پیام‌های ١٣٧، بررسی نقطه به نقطه مشکل‌های محلات و افزایش رضایتمندی مردم ذكر كرد.

او ارتقای كیفیت زندگی شهروندان ، پاکسازی مطلوب معابر، کوچه‌ها و بن‌بست‌ها، افزایش سلامت شهر و شهروندان، ایجاد رایحه مطبوع و به دور از آلودگی در سطح محلات را از جمله اهداف اجرای طرح برشمرد.

تفاوت دو طرح نگهداشت شهر و محله برتر

شهردار ناحیه ٧ ، درباره تفاوت دو طرح نگهداشت شهر و محله برتر گفت: طرح نگهداشت شهر رفع همه جانبه مشکل‌ها و معضل‌ها و رسیدن به بالاترین حد مطلوب معابر اصلی و بزرگراه‌ها است و طرح محله برتر با جزیی نگری وارد فضاهای کوچک‌تر و کم تردد و در مقیاس محله اجرا می شود .
سعیدی خاطر نشان کرد: اجرای این دو طرح در کنار هم می‌تواند افزایش کیفیت محلات، نواحی و در نتیجه منطقه را دوچندان کند.

به گفته شهردار ناحیه ٧، علف کشی ، ترون زنی ، کاشت ،خشکه‌چینی ،پاکسازی فضای سبز، جمع‌آوری بنر و پوستر و پلاکارد ، جمع‌آوری تابلوهای غیرمجاز، پاکسازی و امحای شعارنویسی ، واحد بازیافت ،جمع‌آوری کتفی‌ها ، شناسایی و جمع‌آوری محل‌های دپوی زباله، واحد خدمات شهری، تعمیر و تعویض مخازن
،رنگ‌آمیزی مخازن و زیر مخازن، جارو و پاکسازی معبر، شستشوی المان‌های شهری و ترافیکی معبر، لایروبی و رسوب‌زدایی انهار ، برچسب‌کنی و پاکسازی زمین‌های بایر از فعالیت‌های انجام شده در طرح محله برتر است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 23/4/1399 - 20:54
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12824 ) ( تعداد نظرات : 48 )


تازه‌ترین قیمت ضمایم گوسفند و گوساله از جمله کله و پاچه، زبان و مغز، دل و جگر و نیز سیراب و شیردان در میادین میوه و تره بار اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ این محصولات به دو شکل بسته‌بندی در محل و بسته‌بندی شرکتی در غرفه‌های فروش آلایش گوشت در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شوند.
بر اساس این گزارش، قیمت انواع ضمایم گوسفند و گوساله در میادین میوه و تره بار به شرح زیر است.
الف. بسته‌بندی در محل:
پاچه گوسفند هر عدد 11500 تومان، جگر سیاه گوسفند هر کیلوگرم 105 هزار تومان، دل و جگر گوسفند هر کیلوگرم 75 هزار تومان، دل و قلوه گوسفند هر کیلوگرم 105 هزار تومان، زبان گوسفند هر عدد 27 هزار تومان، سیراب و شیردان گوسفند یک دست کامل 28 هزار تومان، کله گوسفند (بدون مغز و زبان) هر عدد 20 هزار تومان، کله پاچه گوسفند یک دست کامل 96 هزار تومان، مغز گوسفند هر عدد 20 هزار تومان، دنبه گوسفند هر کیلوگرم 25 هزار تومان، پاچه گوساله هر کیلوگرم 20 هزار تومان، دل و قلوه گوساله هر کیلوگرم 62 هزار تومان، زبان گوساله (بدون حلقوم) هر کیلوگرم 74 هزار تومان، سیراب و شیردان گوساله هر کیلوگرم 21 هزار تومان، مغز گوساله هر عدد 29 هزار تومان و جگر سیاه گوساله هر کیلوگرم 60 هزار تومان.
ب. بسته‌بندی شرکتی:
پاچه گوسفند هر بسته 4 عددی 50 هزار تومان، جگر سیاه گوسفند هر کیلوگرم 110 هزار تومان، دل و قلوه گوسفند هر کیلوگرم 110 هزار تومان، زبان گوسفند هر بسته 3 عددی 85 هزار تومان، سیراب و شیردان گوسفند یک دست کامل 32 هزار تومان، کله گوسفند (بدون مغز و زبان) هر عدد 22 هزار تومان، نیم دست کله و پاچه گوسفند 73 هزار تومان، کله و پاچه گوسفند یک دست کامل 98 هزار تومان، مغز گوسفند هر بسته 3 عددی 62 هزار تومان، پاچه گوساله هر عدد 30 هزار تومان، مغز گوساله هر عدد 31 هزار تومان، جگر سیاه گوساله هر کیلوگرم 62 هزار تومان، دل و قلوه گوساله هر کیلوگرم 64 هزار تومان، زبان گوساله (بدون حلقوم) هر کیلوگرم 75 هزار تومان و سیراب و شیردان گوساله هر کیلوگرم 25 هزار تومان.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 23/4/1399 - 15:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12824 ) ( تعداد نظرات : 48 )


مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به کاربرد دستگاه تمرکز اصوات برای رفع مزاحمت برخی مشاغل گفت: با استفاده از این فناوری، آلودگی صوتی مشاغل پر سر و صدا در مناطق مسکونی کنترل می‌شود و دیگر لزومی به انتقال این واحد‌ها نخواهد بود.

علی مفاخریان با اشاره به بررسی نیازهای فناورانه شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران  در وبینار تخصصی که با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شده بود، گفت: در این جلسه به موضوع آلودگی‌های صوتی و آلایندگی‌های زیست محیطی پرداخته و راه حل‌هایی برای رفع این مسائل ارائه شد تا برای رفع مزاحمت مشاغلی که آلودگی صوتی دارند، گزینه‌هایی جز انتقال واحدهای صنفی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: روش‌های جدیدی ابداع شده که با استفاده از آن، صدا‌های محیط در یک نقطه متمرکز و از خروج آنها جلوگیری می‌شود‌‌، مانند لیزر که نور را متمرکز و از انتشار آن ممانعت می‌کند. در این روش صدا‌های محیط در یک نقطه جمع می‌شوند و به بیرون کارگاه راه نمی‌یابند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 23/4/1399 - 15:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12824 ) ( تعداد نظرات : 48 )


مراسم افتتاح و کلنگ زنی اولین پروژه پیشتاز تجمیعی و طرح های بهسازی کوچک مقیاس مشارکتی با حضور مدیران ارشد شهرداری تهران ، اعضای شورای شهر و شهردار منطقه ۱۳ ، صبح امروز دوشنبه ، ۲۳ تیر ماه در بافت فرسوده واقع در ناحیه یک این منطقه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ، طی این مراسم که با حضور دکتر عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران ، زهرا نژاد بهرام عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران ، محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه 13 برگزار شد ، کلنگ اولین پروژه پیشتاز تجمیعی ۱۵ پلاک به زمین زده شد و بدین ترتیب ، عملیات اجرای آن رسما آغاز شد.
همچنین، پروژه های بهسازی خرد مقیاس مشارکتی شامل پاتوق های قنات، عابدینی و کوچه حلیمی جمعا به مساحت ٧۴٠ متر مربع با کاربری فضای سبز و تفریحی ،زیباسازی _هویت آفرینی افتتاح و به بهره برداری رسید.
طرح فضای جمعی زاهد گیلانی نیز به مساحت ۴۵٠ متر مربع با کاربری فضای سبز و تفریحی از دیگر پروژه های افتتاحی منطقه۱۳ بود.
همچنین ، با توجه به اجرای پروژه های جداره سازی و رنگ در شهر با مشارکت شهروندان در بافت فرسوده این منطقه، مدیران حاضر در مراسم بازدیدی نیز از این طرح ها داشتند که مورد مورد توجه و استقبال آنها قرار گرفت .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 23/4/1399 - 15:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12824 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون فنی و عمران شهرداری منطقه2 گفت: به منظور زیباسازی مناظر شهری و تثبیت ترانشه های خالی 2500 متر مکعب دیواره سنگی بر بدنه معابر منطقه2 احداث شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، محمد رضاکرمی ،معاون فنی و عمران شهرداری منطقه با اعلام این خبر گفت: با توجه به ویژگی جغرافیایی منطقه و شیب معابر این طرح با هدف مقاوم سازی ترانشه های معابر، جلوگیری از احتمال خطر سقوط ساختمان های مجاور گذرها، مقاوم سازی دیوارهای موجود و بهسازی و جلوگیری از حوادث انجام شده است.
وی افزود: این طرح در خیابان فرحزادی –پل آبشار  که نیاز به بهسازی و مقاوم سازی داشت با احداث دیوار سنگی انجام شد
وی تصریح کرد: با توجه به بافت کوهستانی شیب زمین، امکان ریزش خاک، رانش ساختمان ها و مقاوم نبودن خاک، احداث دیوار سنگی از جمله مهمترین اقدامات عمرانی در راستای بهسازی معابر است .
معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 2 در پایان خاطرنشان کرد: این طرح ها در کنار ساماندهی و زیباسازی ترانشه های مجاور معابر عمومی موجب کاهش آلودگی صوتی، ایمن سازی تردد وسایل نقلیه و عابرین پیاده می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 23/4/1399 - 15:7
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12824 ) ( تعداد نظرات : 48 )

رییس فضای سبز شهرداری منطقه سه از اجرای مرحله اول کاشت یک هزار درخت در معابر این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، پدرام طلوعی افزود: با هماهنگی نواحی ششگانه و با هدف توسعه فضای سبز این منطقه، درختانی که بر اثر مرور زمان با مشکلاتی مواجهه شده اند جایگزین درختان جدید می شوند تا بدین گونه طراوت معابر دوچندان شود.

رییس فضای سبز شهرداری منطقه سه اذعان داشت: کاشت یک هزار درخت در معابر تا پایان سال در چندین مرحله اجرا خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 23/4/1399 - 15:4
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12824 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در خصوص ابلاغیه دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال انتخابات شورایاری‌ها افزود: تا مشخص شدن کیفیت و جزئیات این ابلاغیه، شورایاری ها همچون گذشته به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه در خصوص انتخابات این شوراها در دوره های آتی افزود: در ارتباط با دوره های آتی نیز منتظر تصمیم مراجع قانونی ذی ربط خواهیم بود. از نظر شهرداری تهران، به استناد مصوبات شورا، شورایاری یک انجمن شهری است که به عنوان یک نهاد مدنی در سطح محلات شهر تهران فعالیت می کند.
در این نشست که با حضور دکتر جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران و سید امیرحسین شمس مدیرکل حقوقی و جمعی از متخصصین حوزه حقوقی برگزار گردید، حاضرین به بررسی تبعات و آثار نظر هیات تخصصی دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال انتخابات شورایاری ها بر مصوبات مختلف شورای اسلامی شهر تهران پرداختند. 
گفتنی است در روزهای اخیر هیات عمومی دیوان عدالت اداری، انتخابات شورایاری محلات شهر تهران را مغایر با قانون شناخته و برگزاری آن برای دوره های بعدی منتفی دانسته است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 23/4/1399 - 15:1
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12824 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون مالی و اداری شركت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از برگزاری مجمع سالانه شركت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) به ریاست شهردار تهران خبر داد و عنوان كرد: تبدیل شرکت مترو به هلدینگ، تمدید پروانه مجتمع‌های ایستگاهی كه پروانه آن‌ها از اعتبار ساقط‌شده بود، تاییدیه ها و بدهی‌های بانکی و نیز فروش زمین دردشت ازجمله موارد مطرح‌شده در این مجمع است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شركت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، مجمع سالانه این شركت به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران، نماینده وزارت کشور، 3 نماینده از سوی شهرداری (با معرفی شهردار و تصویب شورای شهر) و همچنین اعضای هیئت‌مدیره شرکت مترو و علی امام مدیرعامل این شركت برگزار شد.
میر شمس خاوری لنگرودی معاون مالی و اداری شركت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اعلام این خبر گفت: مجمع سالانه شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) جزء تکالیف قانونی شركت است که هرسال باید برگزار شود. این مجمع برای تصویب صورت‌های مالی و عملکرد شرکت در سال مالی موردنظر بعد از تهیه گزارش حسابرس تشکیل می‌شود.
او با اشاره به اینکه مجمع سالانه شركت مترو در ۱۵ سال گذشته به دلایل مختلف همواره با تأخیر برگزارشده است، عنوان کرد: علی‌رغم شیوع ویروس كرونا در كشور و اتفاقاتی که در حوزه مالی شرکت در سال گذشته رخداده بود، موفق شدیم برای عملکرد مالی سال ۹۸ گزارش مالی و حسابرسی شرکت را در موعد قانونی تهیه و ارائه کنیم.
معاون مالی و اداری شركت متروی تهران افزود: این در حالی است كه به دلیل شرایط خاص شیوع ویروس کرونا تمهیدات قانونی به ما اجازه می‌داد گزارش مالی و حسابرسی را در شهریورماه منتشر كنیم اما با زحمات بخش‌های مختلف شركت به‌ویژه واحد مالی، مجمع عمومی شرکت طبق موعد مقرر در تیرماه برگزار شد.
خاوری لنگرودی در ادامه بابیان این‌که صورت‌های مالی و عملکرد سال ۹۸ در جلسه مجمع به تایید رسید، عنوان كرد: بر این اساس صورت‌های مالی مذكور توسط مجمع تصویب شد.
او با اشاره به نوع ارائه صورت‌های مالی و بندهای مختلف گزارش مالی عنوان کرد: خوشبختانه «بندهایِ شرط» در گزارش مالی سال 98 از ۷ مورد در سال‌های گذشته به 4 مورد کاهش یافت و سایر بندهای موجود با توجه به سطح اهمیت و دیدگاه حسابرس فعلی به «بندهایِ تاکید» تبدیل شد.
او در تشریح 4 «بندِ شرط» درج‌شده در گزارش مالی حسابرس برای سال 98 خاطرنشان كرد: این بندها شامل تبدیل شرکت مترو به هلدینگ، تمدید پروانه مجتمع‌های ایستگاهی كه در سال‌های گذشته ساخته و اكنون از اعتبار ساقط است، تاییدیه ها و بدهی‌های بانکی و نیز فروش زمین دردشت است.
خاوری لنگرودی در ادامه بابیان این‌که مجتمع‌های ایستگاهی كه پروانه آن‌ها از اعتبار ساقط‌شده، همچنان به‌عنوان پروژه‌های در جریان شركت مترو محسوب می‌شود، گفت: این مجتمع‌ها در سال‌های گذشته ساخته‌شده و تعداد آن‌ها ۷ مورد است که البته مشخص نیست تمام آن‌ها امکان تمدید پروانه و فروش را داشته باشند اما هریک که امکان تمدید پروانه را داشته باشند، فروش آن‌ها منجر به تزریق مالی به شرکت مترو می‌شود.
معاون مالی و اداری شركت متروی تهران با اشاره به بدهی‌های سنگینی که شرکت مترو بابت تسهیلات اخذشده از بانک‌های عامل بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: این تسهیلات در سال‌های گذشته برای توسعه خطوط ۳ و ۴ هزینه شده اما بازپرداخت آن از سوی شهرداری و دولت انجام‌نشده است. درنتیجه بانک‌ها، شرکت مترو را به‌عنوان بدهکار اصلی می‌شناسند.
خاوری لنگرودی در ادامه افزود: این موضوع باعث شده است صورت‌های مالی شرکت آثار عملیاتی را که باید نشان ندهد؛ درنتیجه حسابرس این موضوع را به‌عنوان «بندِ شرط» در نظر می‌گیرد.
او با اشاره به این‌که در 6 سال گذشته این مشكل همواره برای صورت‌های مالی شرکت مترو وجود داشته، تاکید کرد: حذف این بند و تبدیل آن از حالت مشروط به مطلوب منوط به تسویه بدهی‌های بانکی شرکت مترو توسط شهرداری و دولت است.
معاون مالی و اداری شركت متروی تهران با تاكید بر این‌که مجمع نسبت به این موضوع اشراف کامل دارد، عنوان كرد: درنتیجه تکالیفی همانند سال‌های گذشته مشخص شد؛ مبنی بر اینکه باید برای بازپرداخت این بدهی‌ها تامین اعتبار صورت گیرد، هماهنگی‌هایی برای پرداخت سهم دولت انجام شود و حوزه معاونت اقتصادی شهرداری نیز باید برای تسویه‌حساب‌های مذکور اقداماتی را انجام دهد.
او تاکید کرد: با رفع شدن 4 بند باقی‌مانده و تبدیل گزارش از حالت مشروط به مطلوب مقدمات خروج شرکت مترو از حالت زیان ده، ورود آن به بورس و تبدیل آن به یک هلدینگ فراهم می‌شود. این در حالی است که مرتفع شدن این 4 بند تنها بر عهده عوامل درون‌سازمانی نیست و با حمایت دولت و تمامی اعضای حاضر در مجمع برطرف می‌شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 23/4/1399 - 14:59
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 12824 ) ( تعداد نظرات : 48 )

به اعتقاد نماینده مردم تهران در مجلس استفاده از نتایج مطالعات انجام شده در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در تصویب لوایح و قوانین حوزه شهر تهران تاثیرگذار خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، مهندس سید مصطفی میرسلیم در جلسه خود با رئیس و معاونان مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ضمن تقدیر از مجموعه مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از حضور در مجموعه علمی ابراز خرسندی کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره اهمیت مطالعات انجام شده، بر فرآیند پژوهش از تعریف، انجام مطالعه و کاربست نتایج اشاره کردند و ارزیابی تاثیرات اجرایی مطالعات در سیاستگذاری های حوزه مدیریت شهری را یک ضرورت برشمرد. وی بیان کرد: از آفت های مرکز مطالعات این است که تحقیقات و پژوهش های انجام شده صرفا کتابخانه ای باشند و تحقیقات قدرت اجرایی نداشته باشند. باید سرنوشت کارهای مطالعاتی مشخص باشد و مرکز مطالعات به عنوان یک مرکز تخصصی پژوهشی نتایج اجرایی مطالعات خود را از مدیران شهری طلب کند.
وی در خصوص ظرفیت زیست محیطی تهران، افزود: یکی از مطالعات ضروری شهر تهران، بررسی ظرفیت تهران از نظر زیست محیطی است چرا که به نظر می رسد در طول دهه های اخیر از این ظرفیت فراتر رفته ایم و آثار وتبعات آن نیز نمایان شده است و بررسی ظرفیت زیستی شهر تهران و توان اکولوژیکی یکی از ضرورت های جدی است.
وی در ادامه با بیان اینکه تامین مسکن همچنان یکی از بزرگترین مشکلات پایتخت نشینان محسوب می شود، یادآور شد: با توجه به اینکه خانواده های جوان به دلیل درآمد پایین امکان تهیه مسکن مورد نیاز خود را ندارند؛ همین مساله تاثیراتی را در رشد منفی ازدواج و متعاقب آن پیر شدن جمعیت گذاشته است. به همین دلیل ضروری است تا راهکارهای مناسب برای دسترسی خانواده ها به مسکن ارزان قیمت چه برای مالکیت و چه برای اجاره وجود داشته باشد.
میرسلیم با اشاره به رای دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال برگزاری انتخابات شورایاری ها تاکید کرد: اصل ایجاد و فعالیت شورایاری ها برای جلب مشارکت شهروندان در اداره شهر تهران ایده خوبی است اما آنچه در یک دهه اخیر روی داده، این است که ساز و کار مشارکت شهروندان برای برگزاری انتخابات شورایاری ها در مجلس تصویب نشده بود به همین دلیل برگزاری انتخابات آن غیر قانونی تشخیص داده شد.
به اعتقاد وی، مدیریت شهری و یا در نهایت شورای عالی استان ها باید برای تداوم فعالیت شورایاری ها درخواست خود را برای تصویب قوانین مورد نظر به دولت و مجلس ارائه کنند، نکته دیگر این است که مدیریت شهری تهران طی مطالعه ای کاربردی و عملیاتی مشخص کند، در طول یک دهه اخیر تاثیر فعالیت شورایاری ها در اداره شهرها و کلانشهرها چقدر بوده است.
نماینده مردم تهران در مجلس همچنین با اشاره به اهمیت مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران به عنوان یکی از مراکز تاثیرگذار در نحوی اداره پایتخت به ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی در کلانشهرها به ویژه شهر تهران اشاره کرد و گفت: توسعه حمل و نقل عمومی در کلانشهرها به ویژه شهر تهران یکی از تاکیدات مجلس یازدهم است و در این میان اولویت مجلس توسعه حمل و نقل ریلی و حمل و نقل پاک است.

ضرورت ورود مجلس یازدهم برای تعیین تکلیف لایحه درآمد پایدار و مدیریت یکپارچه شهری
در ادامه این جلسه رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران نیز گفت: در شرایط کنونی، مدیریت شهری به ویژه مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران این آمادگی را دارد تا برای تنظیم پیش نویس قوانین در مجلس و همچنین سیاست های کلی نظام در مجمع تشخیص مصلحت نظام همکاری لازم را با این دو نهاد داشته باشد.
محمد حسین بوچانی افزود: جمع آوری تجربه های مدیریتی در نیروی انسانی شهرداری تهران این امکان را فراهم می آورد تا با بهره گیری از دانش انباشته مدیریتی مدیران اجرایی هم اداره شهر تهران بهتر و هم اینکه تصویب قوانین در مجلس و کمیسیون های ذیربط اجرایی تر شود.
وی با بیان اینکه مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران آمادگی دارد تا در تدوین سیاست های کلی برنامه هفتم و قانون بودجه سال 1400 در کنار مجلس قرار گیرد، ادامه داد: انتظار ما از مجلس این است تا دو لایحه درآمدهای پایدار و مالیات بر ارزش افزوده که به یکی از موارد اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان تبدیل شده را به سرانجام برساند. با توجه به اینکه رئیس کنونی مجلس خود شهردار سابق شهر تهران است به همین دلیل ضروری است تا برای ایجاد درآمدهای پایدار در شهرها و مدیریت یکپارچه شهری در کلانشهرها گام های موثری برداشته شود.
بوچانی در پایان صحبت های خود ضمن اشاره به مطالعات کلیدی مرکز، توقف ساخت و ساز در فضای سبز و باغات را یکی از مهمترین دستاوردهای این دوره مدیریت شهری تهران دانست و بیان کرد: توسعه شیوه های جدید حمل و نقل در تهران و سایر کلانشهرهای کشور ضرورتی انکارناپذیر جهت پایداری و شکوفایی شهری است و این مهم نیز نیاز به قوانین خود دارد که لازم است مجلس در این زمینه ورود جدی تری داشته باشد.
در این جلسه گزارشی از اقدامات و مهمترین پروژه های مرکز مطالعات در حوزه زیرساخت از جمله بررسی و تدوین طرح موضوعی (جامع) فضای سبز شهر تهران؛ تدوین سند راهبردی عملیاتی زیباسازی شهر تهران با تاکید بر ارتقاء هویت ایرانی- اسلامی؛ بررسی و برآورد توان ‌زیستی (اکولوژیک) شهر تهران؛ ارزیابی اجرای طرح جدید اخذ عوارض محدوده طرح ترافیک و امکانسنجی توسعه آن به محدوده زوج یا فرد؛ تهیه برنامه عملیاتی ایمنی ترافیک شهر تهران؛ تنظیم رابطه دولت و شهرداری در حوزه حمل ‌و نقل عمومی و آلودگی هوا؛ تدوین طرح جامع (موضوعی) بار و کالا؛ مدیریت رواناب شهری؛ مطالعات تطبیقی بر روی مدیریت پسماندهای عمرانی در شهرها؛ بررسی سوانح ثانویه ناشی از زلزله و امکان رخداد آنها در شهر تهران؛ مطالعات پدافند غیرعامل شهر تهران؛ تهیه و تدوین نقشه های پراکندگی مربوط به بیماری ناشی از ویروس COVID-19 در تهران توسط معاونین ارایه و به سمع و نظر اعضای محترم جلسه رسید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 23/4/1399 - 14:54
  • تعداد رکورد ها : 655071