abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11220 ) ( تعداد نظرات : 48 )

شهردار تهران گفت: به عنوان شهرداری تهران از چند اثر در جشنواره فجر حمایت کردیم و حمایت‌های ما نیز همیشه مالی نیست؛ به این معنی که گاهی فقط بستر را برای برخی اقدامات فراهم می کنیم. 


به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی صبح امروز در مراسم افتتاح سالن‌های جدید پردیس ملت که با حضور میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری و حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی کشور برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت: سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی که ملت ایران را عزادار کرد تسلیت می‌گویم؛ نمی‌دانیم حکمت خداوند در این واقعه چه بود، اما می‌دانیم که رخداد بسیار تلخی بود.

وی ادامه داد: می خواهم از این فرصت استفاده و یاد کنم از سردار سپهبد شهید سلیمانی که تشییع پیکر ایشان بعد از تشییع پیکر امام راحل، از وقایع مهم دوره معاصر است. دلیل این امر هم این بود که ایشان علاوه بر اینکه جزو یادگاران دفاع مقدس به شمار می‌رفت، مسیری را انتخاب کرده بود که مرضی رضای حق واقع می شد. حال باید پرسید که چرا شهادت ایشان چنین شوری در مردم ایجاد کرد؟ در قرآن کریم آیه‌ای داریم که «مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ»؛ ایشان مصداق بارز این آیه بود.

شهردار تهران افزود: خاطره رییس اقلیم کردستان را درباره ایشان شنیده‌ایم که اربیل در حال سقوط بود و او مدام از دیگران کمک می خواست. رییس اقلیم کردستان می‌گوید از هر کس کمک خواستیم جواب رد داد اما به سردار سلیمانی زنگ زدیم و ایشان گفتند تا صبح دوام بیاورید، سپس اول صبح به اربیل آمد و حضورشان بسیاری از معادلات را تغییر داد.

حناچی با بیان اینکه در مراسم ایشان تمام فرق مسیحیت هم داغدار بودند، تصریح کرد: باید به منش و رفتاری توجه کنیم که از قاسم سلیمانی چنین نمادی برای وحدت ملی کشور ساخت؛ باید تلاش کنیم تا این موضوع در کشور به عنوان یک سیره شناخته شود.

شهردار تهران گفت: زلزله بم در ساعت ۵ صبح رخ داد. بم منطقه‌ای دورافتاده بود و اگر فرودگاه بم نبود چند هزار نفر دیگر به تلفات اضافه می شدند. به خاطر دارم دو روز بعد از حادثه گروه های مختلف به اتاق فرمان بحران می‌آمدند و به رییس جمهور محترم وقت به‌صورت حضوری گزارش می دادند. یکی از گزارشات مربوط به شهید کاظمی و شهید سلیمانی بود. شهید کاظمی در آن جلسه توضیح داد که ظرف تنها یک روز جمعه ١۵٠ پرواز را در فرودگاه بم مدیریت کردند و اضافه کردند که «من در فرودگاه بودم و قاسم سلیمانی به مجروحین رسیدگی می‌کرد».

حناچی تاکید کرد: نتیجه این فعالیت و زحمت بی‌دریغ، حمل عاجل ٨ هزار نفر از مجروحان زلزله بم در یک مدت زمان بسیار کوتاه بود.

وی عنوان کرد: از رئیس سازمان فرهنگی و هنری می‌خواهم تمهیدی بیاندیشد تا بتوانیم یاد و خاطره سردار سلیمانی را به شکلی ویژه در ذهن شهر بسپریم. باید به یاد بیاوریم که ایشان چه شخصیت بزرگی بودند و از خاطر نبریم که اگر قرار بود با داعش در خاک خودمان بجنگیم، حالا چه وضعیتی داشتیم. 


حناچی در بخش دیگری از سخنان خود به مراسم افتتاحیه سالن‌های جدید پردیس ملت اشاره کرد و گفت: در پردیس سینمایی ملت و در جایی هستیم که هم به عنوان کانون هنر و هم به مثابه کانون معماری یک مکان ویژه به شمار می‌رود. این مکان بعد از پردیس آزادی دومین فضایی است که در آن به معماری نیز به طور خاص توجه شده است. زمانی که عملیات اخیر انجام می شد به مدیرعامل موسسه تصویر شهر توصیه کردم تا حتما از نظرات ارشیتکت اصلی نیز استفاده کنند.

شهردار تهران به جشنواره فجر نیز پرداخت و عنوان کرد: در حال حاضر در چهارمین دهه بعد از پیروز انقلاب هستیم و امسال قرار بود در جشنواره فجر به همین مناسبت اقدامات ویژه ای انجام شود. چندان موافق بعضی حرف ها درمورد موضوع جشنواره فجر و حمایت از آن نیستم چرا که یا مطلع نیستند یا شاید خیرخواهی برای ملت را نمی‌شناسند. واقعیت آن است که اگر می‌خواهیم عرصه هنر توسعه پیدا کند باید عرصه رقابت در آن را فعال‌تر کنیم. اگر سینمای ما در دنیا حرفی برای گفتن دارد، به خاطر رقابت سالانه سینماگرها با یکدیگر است و این وظیفه ملی ماست تا به این پروسه کمک کنیم. امیدواریم پردیس ملت نیز مورد استقبال مخاطبان جشنواره فجر قرار بگیرد.

حناچی افزود: ما به عنوان شهرداری تهران از چند اثر حمایت کردیم و حمایت‌های ما نیز همیشه مالی نیست به این معنی که گاهی فقط بستر را برای برخی اقدامات فراهم می کنیم. معتقدیم رفتن به سینما هم حال مردم را بهتر می‌کند و هم در کاهش تالمات موثر است. اگر بتوانیم برای اوقات فراغت مردم شرایط مناسبی فراهم کنیم، بهترین اقدام است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: آن چه اهمیت دارد این است که ما در همین شرایط سخت مالی نیز تلاش می کنیم بستر مناسبی را برای توسعه و تعمیق هنر فراهم آوریم. امیدوارم در افتتاحیه های بعدی شاهد بهره‌برداری از خدمات‌ بیشتر به مردم عزیز تهران باشیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 7/11/1398 - 16:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11220 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 

آیین افتتاح سالن‌های جدید پردیس سینمایی ملت، با حضور شهردار تهران، رییس سازمان فرهنگی هنری و جمعی از اهالی سینما و رسانه، دوشنبه هفتم بهمن در پردیس سینما گالری ملت برگزار شد.

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مراسم افتتاح سالن‌های جدید پردیس سینمایی ملت، با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری، حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی، هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویرشهر و جمعی از اهالی سینما و رسانه، دوشنبه هفتم بهمن در پردیس سینما گالری ملت برگزار شد.

افزایش ۹۰ درصدی ظرفیت سالن‌های پردیس ملت در ۹ ماه گذشته

در ابتدای مراسم هاشم میرزاخانی گفت: پردیس سینما گالری ملت یک سرمایه اجتماعی است که کار خود را از سال ۸۷  با چهار سالن ۲۶۰ نفره آغاز کرد. در سال‌های ابتدایی ساخت پردیس ملت، داشتن چهار سالن به همراه معماری متفاوت، آن را تبدیل به یک پردیس بی‌نظیر کرد اما با گذر زمان و با دیجیتال شدن حوزه نمایش مردم عادت کردند در پردیس‌هایی باشند که دست کم ۱۰ پرده وجود داشته باشد. در همین راستا و به دلیل عادت مردم برای حضور در سینماهای چند سالن، تصمیم گرفته شد تا سالن‌های پردیس سینمایی ملت افزایش پیدا کند. با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده و با فعالیتی که در موسسه تصویر شهر و سازمان فرهنگی هنری شهرداری بعد از ۹ ماه انجام دادیم،۹۰ درصد ظرفیت این سالن را افزایش دادیم و ۱۲ پرده نمایش در خدمت مردم قرار گرفته است.

وی ا فزود: خوشحالیم که آیین افتتاح این سالنها قبل از جشنواره برگزار شد. امیدواریم بتوانیم برگزاری تئاتر، نمایش، موسیقی و رویدادها و حراج‌های هنرهای تجسمی را هم در این شرایط داشته باشیم زیرا امکان گالری بودن آن همچنان وجود دارد. علاوه بر این، کافه کتاب نیز خواهیم داشت تا کتابهای تخصصی حوزه سینما را هم در این مکان گردآوری کنیم. طبقه مثبت دو را هم با ۸۰۰ صندلی که اضافه شده تبدیل به یک فودکورت‌ کرده‌ایم.

میرزاخانی در پایان گفت: یکی از مشکلات این پردیس نبود فضای کامل برای پارکینگ بود که خوشبختانه با احداث پارکینگ مشکلات این بخش نیز برطرف شد.

توسعه زیرساخت‌های فرهنگی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و مشکلات فرهنگی می‌شود

در ادامه حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی سخنان خود را با یادی از شهید سردار قاسم سلیمانی و سقوط هواپیما آغاز کرد و گفت: توجه مدیران شهری و شهردار تهران و شورای شهر، سازمان‌های شهرداری در توسعه زیرساخت‌ها و تولید و مشارکت در رویدادها کار ارزشمندی است که باید از آن تشکر کنیم. این نشان می‌دهد مدیریت شهری از یک سازمان خدماتی یه یک نهاد فرهنگی اجتماعی تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: هرچقدر زیر ساخت‌های فرهنگی را توسعه دهیم آسیب‌های اجتماعی و بسیاری از مشکلات فرهنگی نیز کم می‌شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود با توجه به دسترسی آزاد به اطلاعات آماری را ارائه کرد و افزود: هرچقدر زیرساخت های فرهنگی را توسعه دهیم به امنیت آفرینی برای کشور کمک می‌کنیم، بر همین اساس در پایان سال ۹۷، ۳۲۸ سینما، ۵۸۱ سالن سینمایی در کشور و ۱۵۰هزار صندلی داشتیم و تا پایان سال ۹۸ با توجه به پیش بینی‌ها، ۳۵۳ سینما، ۶۵۴ سالن سینما یعنی ۱۲ و نیم درصد افزایش و ۱۶۱۷۰۲ صندلی که یعنی ۸ درصد افزایش خواهیم داشت. در نهایت اگر در سیاست گذاری‌ها هرچقدر به توسعه زیرساخت‌های سینمایی توجه کنیم و محتوای خوب و قابل توجه عرضه شود به فرهنگ‌سازی کمک کرده‌ایم.

انتظامی در پایان گفت: در بیش از هزار شهر زیرساخت سینمایی نداریم. باید آهنگ پیشرفت سرعت پیدا کند اما امسال ۲۲ سالن در ۲۲ شهر فاقد سالن سینمایی اضافه خواهد شد. هرچقدر ما بتوانیم فرهنگ با خانواده به سینما رفتن را ترویج و توسعه دهیم به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک خواهیم کرد.

امرودی: در دهه چهارم انقلاب اسلامی تمدن‌سازی ملی را دنبال می‌کنیم

حجت الاسلام میثم امرودی ریس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این مراسم گفت: قرار است در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران هر ۱۵ روز یک افتتاح فاخر داشته باشیم. برهمین اساس تا پایان اسفند ماه سال جاری، نیز چند سالن سینما که در گذشته تعطیل شده بود، بازگشایی می‌شود. حتی در حال حاضر هم اعلام آمادگی کردیم که فردا پردیس تئاتر و موسیقی و بلک باکس باغ کتاب را افتتاح کنیم.

وی افزود: سینما و هنر می‌تواند سطح ذائقه مردم را بالا ببرد که نتیجه آن افزایش سطح امنیت اخلاقی، اجتماعی و سلامت روانی شهروندان است، سینما ابزار مهمی برای فرهنگ سازی است و فیلم به عنوان یک رسانه می‌تواند در جامعه تمدن ساز باشد، به همین منظور تصمیم داریم در دهه چهارم انقلاب اسلامی تمدن سازی ملی را دنبال کنیم، تمدن ملی ما شهید کاظمی، شهید بهشتی و ... هستند. جوامعی که چنین قهرمان‌هایی ندارد قهرمان سازی می‌کنند. الان دورانی است که سرمایه‌های خود را در دست بگیریم و آثار هنری مناسبی را تولید کنیم و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با تمام وجود در این بخش همکاری می‌کند.

حمایت‌های شهرداری از جشنواره فجر الزاما مادی نیست

پیروز حناچی در این مراسم ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت: سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی که ملت ایران را عزادار کرد تسلیت می‌گویم؛ نمی‌دانیم حکمت خداوند در این واقعه چه بود، اما می‌دانیم که رخداد بسیار تلخی بود.

وی ادامه داد: می‌خواهم از این فرصت استفاده و یاد کنم از سردار سپهبد شهید سلیمانی که تشییع پیکر ایشان بعد از تشییع پیکر امام راحل، از وقایع مهم دوره معاصر است. دلیل این امر هم این بود که ایشان علاوه بر اینکه جزو یادگاران دفاع مقدس به شمار می‌رفت، مسیری را انتخاب کرده بود که مرضی رضای حق واقع می‌شد. حال باید پرسید که چرا شهادت ایشان چنین شوری در مردم ایجاد کرد؟ در قرآن کریم آیه‌ای داریم که «مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ ۚ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ»؛ ایشان مصداق بارز این آیه بود.

شهردار تهران افزود: خاطره رییس اقلیم کردستان را درباره ایشان شنیده‌ایم که اربیل در حال سقوط بود و او مدام از دیگران کمک می‌خواست. رییس اقلیم کردستان می‌گوید از هر کس کمک خواستیم جواب رد داد، اما به سردار سلیمانی زنگ زدیم و ایشان گفتند تا صبح دوام بیاورید، سپس اول صبح به اربیل آمد و حضورشان بسیاری از معادلات را تغییر داد.

حناچی با بیان اینکه در مراسم ایشان تمام فرق مسیحیت هم داغدار بودند، تصریح کرد: باید به منش و رفتاری توجه کنیم که از قاسم سلیمانی چنین نمادی برای وحدت ملی کشور ساخت؛ باید تلاش کنیم تا این موضوع در کشور به عنوان یک سیره شناخته شود.

شهردار تهران گفت: زلزله بم در ساعت ۵ صبح رخ داد. بم منطقه‌ای دورافتاده بود و اگر فرودگاه بم نبود چند هزار نفر دیگر به تلفات اضافه می‌شدند. به خاطر دارم دو روز بعد از حادثه گروه‌های مختلف به اتاق فرمان بحران می‌آمدند و به رییس جمهور محترم وقت به‌صورت حضوری گزارش می‌دادند. یکی از گزارشات مربوط به شهید کاظمی و شهید سلیمانی بود. شهید کاظمی در آن جلسه توضیح داد که ظرف تنها یک روز جمعه ١۵٠ پرواز را در فرودگاه بم مدیریت کردند و اضافه کردند که «من در فرودگاه بودم و قاسم سلیمانی به مجروحین رسیدگی می‌کرد».

حناچی تاکید کرد: نتیجه این فعالیت و زحمت بی‌دریغ، حمل عاجل ٨ هزار نفر از مجروحان زلزله بم در یک مدت زمان بسیار کوتاه بود.

وی عنوان کرد: از رئیس سازمان فرهنگی و هنری می‌خواهم تمهیدی بیاندیشد تا بتوانیم یاد و خاطره سردار سلیمانی را به شکلی ویژه در ذهن شهر بسپریم. باید به یاد بیاوریم که ایشان چه شخصیت بزرگی بودند و از خاطر نبریم که اگر قرار بود با داعش در خاک خودمان بجنگیم، حالا چه وضعیتی داشتیم.

حناچی در بخش دیگری از سخنان خود به مراسم افتتاحیه سالن‌های جدید پردیس ملت اشاره کرد و گفت: در پردیس سینمایی ملت و در جایی هستیم که هم به عنوان کانون هنر و هم به مثابه کانون معماری یک مکان ویژه به شمار می‌رود. این مکان بعد از پردیس آزادی دومین فضایی است که در آن به معماری نیز به طور خاص توجه شده است. زمانی که عملیات اخیر انجام می‌شد به مدیرعامل موسسه تصویر شهر توصیه کردم تا حتما از نظرات ارشیتکت اصلی نیز استفاده کنند.

شهردار تهران به جشنواره فجر نیز پرداخت و عنوان کرد: در حال حاضر در چهارمین دهه بعد از پیروز انقلاب هستیم و امسال قرار بود در جشنواره فجر به همین مناسبت اقدامات ویژه‌ای انجام شود. چندان موافق بعضی حرف‌ها درمورد موضوع جشنواره فجر و حمایت از آن نیستم چرا که یا مطلع نیستند یا شاید خیرخواهی برای ملت را نمی‌شناسند. واقعیت آن است که اگر می‌خواهیم عرصه هنر توسعه پیدا کند باید عرصه رقابت در آن را فعال‌تر کنیم. اگر سینمای ما در دنیا حرفی برای گفتن دارد، به خاطر رقابت سالانه سینماگر‌ها با یکدیگر است و این وظیفه ملی ماست تا به این پروسه کمک کنیم. امیدواریم پردیس ملت نیز مورد استقبال مخاطبان جشنواره فجر قرار بگیرد.

حناچی افزود: ما به عنوان شهرداری تهران از چند اثر حمایت کردیم و حمایت‌های ما نیز همیشه مالی نیست به این معنی که گاهی فقط بستر را برای برخی اقدامات فراهم می‌کنیم. معتقدیم رفتن به سینما هم حال مردم را بهتر می‌کند و هم در کاهش تالمات موثر است. اگر بتوانیم برای اوقات فراغت مردم شرایط مناسبی فراهم کنیم، بهترین اقدام است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: آن چه اهمیت دارد این است که ما در همین شرایط سخت مالی نیز تلاش می‌کنیم بستر مناسبی را برای توسعه و تعمیق هنر فراهم آوریم. امیدوارم در افتتاحیه‌های بعدی شاهد بهره‌برداری از خدمات بیشتر به مردم عزیز تهران باشیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 7/11/1398 - 16:14
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11220 ) ( تعداد نظرات : 48 )محمود کلهری شهردار منطقه17 در جریان آغاز به کار و بهره برداری از دو مدرسه خیّری که با حضور مسئولین استانی آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز برگزار شد، بر لزوم حمایت از دانش آموزان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم تاکید کرد و افزود: از خیرین دعوت می کنم که با حمایت از دانش آموزان و تجهیز مدارس فرسوده، امکانات لازم برای تحصیل و علم آموزی همه دانش آموزان را فراهم کرده تا از ظرفیتهای موجود برای راه اندازی طرح های سوادآموزی بهره گرفته شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه17، این مدارس از سری مدارس خیری شهر تهران است که با حمایت سازمان نوسازی مدارس تهران و شهرداری منطقه17 احداث شده و مراسم آغاز به کار و بهره برداری این مدارس با حضور فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، شهری مدیر کل نوسازی تجهیزات مدارس استان تهران، محمودکلهری شهردار منطقه17، مهدی نیکبخت رئیس آموزش و پرورش منطقه17 تهران، دانش آموزان و جمعی از اولیای منطقه مدارس خیری کاظمیه و فاطمه عرب در محله باغ خزانه برگزار شد.
محمودکلهری با تقدیر از مشارکت خیرین گفت: پیش از این در مکان این مدرسه، مدرسه سلمان فارسی قرار داشته که دچار فرسودگی شده و امروز به همت خیرین، از آن بنای فرسوده دو مدرسه جدید سر بر آورده است که اگر همراهی خیرین نبود این پروژه به ثمر نمی رسید. اگر بخواهم در یک جمله مفهوم ایثارگر را تعریف کنم باید بگویم که ایثارگری عبور کردن از خود برای رفاه و آسایش دیگران است. در اوج این قله شهدا، ایثارگران و جانبازان عزیزمان حضور دارند که تمام هستی خود را فدای این مرز و بوم کردند. مرحله بعدی ایثارگری گذشتن از اموال است و در این روزگار این نوع از ایثارگری سخت تر است. به عنوان شهروند و سپس به عنوان شهردار این منطقه در برابر این همه و بزرگی و عظمت شما عزیزان سر تعظیم فرود می آورم.

شهردار منطقه17 ادامه داد: امیدوارم ده ها مدرسه دیگر در سراسر نقاط کشورمان بسازید اما از همه این عزیزان خیر خواهشمندم آنچنانی که منطقه17 را ویژه دیدید لطفا ویژه تر هم ببنید. باید تاکید کنم شهروندان این منطقه آن روزی که کشور نیاز به مقاومت داشت برای دفاع از وطن شتافتند. همین زمینی که امروز شما در آن دو مدرسه ساخته اید پیش از این مدرسه سلمان فارسی نام داشت که بیش از 160 شهید تقدیم انقلاب کرده است، این تعداد شهید عدد کم نظیری است. مدرسه ساختن بسیار ارزشمند است و قطعا هزینه کردن در مناطقی کم برخوردارتر نیاز بیشتری دارند ارزشمند تر است.
وی با اشاره به مدارس کودکان کار و به جا مانده از تحصیل گفت: دو مدرسه برای این قشر در منطقه داریم به عنوان این پیشنهاد اگر تمایل داشتید در این زمینه فعالیتی کنید، برای توسعه این مدارس، دست یاری به سمت شما دراز می کنیم، شهرداری منطقه17 در هر زمینه ای که نیاز به همیاری و همکاری برای ساخت مدرسه و فضای آموزشی باشد آماده همکاری است.
شهردار منطقه17 با دعوت از خیرین برای حمایت از دانش آموزان گفت: باید از دانش آموزان در حوزه های مختلفی حمایت کرد که مهمترین آنها حمایت از علم اندوزی آنهاست. امکانات و تجهیزات اگر در مدارس فراهم باشد مسیر علم اندوختن برای همه دانش آموزان هموار می شود.
گفتنی است در پایان این مراسم از جمعی از خانواده معظم شهدا، مدیران پیشکسوت و بازنشسته منطقه17، و عوامل مهندسی و اجرایی ساخت مدرسه تجلیل به عمل آمد. همچنین از شهردار منطقه17 به دلیل همراهی و همکاری با آموزش و پرورش در فرآیند ساخت این مدارس تجلیل به عمل آمد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 7/11/1398 - 16:2
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11220 ) ( تعداد نظرات : 48 )


 
معاون برنامه ریزى و توسعه شهری سازمان تاكسیرانى شهر تهران از فرآیند تكمیل اطلاعات تاكسیرانان فرودگاه خبر داد و گفت: ما به التفاوت سهمیه سوخت تاكسى‌هاى فرودگاه با نرخ آزاد به صورت اعتبارى محاسبه و به كارت بانكى آنها واریز مى‌شود.


به گزارش روابط عمومى سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانى شهر تهران؛ رضا قاضى با بیان این مطلب افزود: با پیگیرى‌هاى صورت گرفته و تصویب افزایش سهمیه سوخت تاكسى‌هاى فرودگاه در تلاش هستیم، اطلاعات بانكى تاكسیرانان را از طریق سایت سازمان تاکسیرانی جمع‌آوری کنیم تا طرح سهمیه اعتباری آنها به زودى اجرا شود.
قاضى ادامه داد: افزایش لحاظ شده بابت سهمیه سوخت تاکسی‌های ویژه و فرودگاهی، به صورت اعتبارى است و این مبلغ در كارت بانكى مالكان تاكسى واریز مى‌شود.
معاون برنامه ریزى و توسعه شهری سازمان تاكسیرانى شهر تهران تاكید كرد: نحوه تکمیل اطلاعات به تمام تاكسیرانان فرودگاهی مشمول این طرح اطلاع‌رسانى شده و این افراد برای دریافت سهمیه اعتباری می‌بایست در اولین فرصت نسبت به ثبت اطلاعات لازم در سامانه سازمان اقدام كنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 7/11/1398 - 15:7
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11220 ) ( تعداد نظرات : 48 )


نخستین پایانه اقماری پایتخت «علم و صنعت» با هدف دسترسی آسان مسافر به پایانه و استفاده از اتوبوس های بین شهری صبح فردا، 8 بهمن ماه با حضور سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیر عامل سازمان پایانه ها و پارک سوارها به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ «امیر حسین صدیقی» با بیان اینکه نخستین پایانه اقماری شهر تهران با هدف دسترسی آسان مسافران به پایانه و استفاده از اتوبوس بین شهری و کاهش تقاضای سفرهای درون شهری راه اندازی شده است گفت: این پایانه بصورت پایلوت از حدود 40 روز گذشته مورد بهره برداری قرار گرفته تا نتایج و دستاوردهای آن بررسی شود.
مدیر عامل سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهر تهران تصریح کرد: این پایانه احداث شد تا بخشی از سفرها را پوشش دهد و مسافران مجبور نباشند مسافت زیادی را برای آغاز سفر تا پایانه‌ های غرب، شرق و جنوب طی کنند .
وی گفت : در کنار این مهم، بحث استفاده از تکنولوژی مدرن و ارائه‌ی خدمات مطلوب به مسافران بین شهری از دیگر اهداف راه اندازی پایانه اقماری « علم و صنعت » است.
صدیقی با بیان اینکه پایانه های اقماری ، پایانه های کوچک و محلی هستند که حرکت اتوبوس بین شهری از آن محل و با زمان توقف کوتاه امکانپذیر است اظهار داشت: کاهش تقاضای سفرهای درون شهری، کاهش آلودگی هوا و صوت، کاهش هزینه حمل و نقل از جمله مزایای احداث این گونه پایانه ها است ./ انتهای پیام

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 7/11/1398 - 14:58
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11220 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 

شهردار منطقه 2گفت: در راستای ایجاد شهری هوشمند وایمن ،ساختمان های منطقه 2 در آینده نزدیک به سیستم مانیتورینگ ۲۴ ساعته آنلاین تجهیز می شوند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، رسول کشت پور ، شهردار منطقه  در جلسه ای که با حضور محمد پناهی، معاون عملیات آتش نشانی منطقه2 و شرکت های دانش بنیان برگزارشد با تاکید بر ضرورت  استفاده از برنامه های دانش بنیان در کاهش ریسک حریق گفت: در تداوم برنامه های اجرایی در ایجاد شهر هوشمند و ایمن ،  در آینده نزدیک سامانه پایش و اعلان حریق هوشمند برای نخستین بار در منطقه2 راه اندازی می شود.
شهردار منطقه با تاکید برامدادرسانی سریع در مواقع بحرانی گفت: در  گام نخست طرح ، ساختمان های بلند مرتبه ، مدارس و بیمارستان ها به دوربین های سه بعدی و سنسورهای تشخیص حادثه با قابلیت اتصال به مراکز امداد و نجات مجهز می شوند.
وی افزود: با اجرای این طرح ساختمان ها  به سیستم پایش آنلاین ۲۴ ساعته آتش‌نشانی متصل و از این طریق امکان واکنش سریع در زمان وقوع حادثه آتش‌سوزی برای تیم عملیات و نجات فراهم شود.
به گفته کشت پور ساختمان‌های متصل به این سیستم از یک امکان «چکاپ دوره‌ای رایگان» از سوی سازمان آتش‌نشانی نیز برخوردار میشوند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 7/11/1398 - 14:54
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11220 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند با اعلام اینکه ورودی پسماند به آرادکوه نسبت به سال گذشته هزار تن کاهش داشته است، عنوان کرد: یکی از دلایل این کاهش، مدیریت پسماند های حجیم و ضایعات فضای سبز در مبدا و عدم انتقال به آرادکوه در راستای اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند) بوده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ حیدریان ضمن اعلام این خبر افزود: تلاش بر این است که ورودی پسماند به آرادکوه در سالهای آینده کاهش بیشتری یابد و در همین راستا ما هم اکنون در حال پیگیری طرحی کوتاه مدت و هم راستا با طرح جامع هستیم.
حسین حیدریان با اشاره به عدم آگاهی مردم درباره تفکیک زباله از مبدأ، عدم وجود زیرساخت های مناسب به ویژه در شهرهای کوچکتر همچنین نبود تخصص های لازم در بخش خصوصی و نزد مدیران دولتی و سیاست گذار گفت: همین دلایل است که سبب شده از اهداف تعیین شده و مطلوب دور باشیم.
معاون پردازش و دفع سازمان در تشریح اقدامات مربوط به طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران در راستای ساماندهی مطلوب پسماند شهر تهران خاطر نشان کرد: این طرح در دست اقدام بوده و نمونه برداری از پسماند در مقصد نهایی( مجتمع پردازش و دفع آرادکوه) انجام شده و هم اکنون در مرحله تدوین های استراتژی های لازم است.
حیدریان با اشاره به اینکه طی سالهای اخیر طرح جامع از قبل پیش بینی شده برای پسماند که دارای زمان بندی مناسب باشد وجود نداشته افزود : گزارش نهایی این طرح تا دو الی سه ماه آینده آماده خواهد شد و مراحل اجرایی و زمان بندی آن نیز آغاز خواهد شد.
او با اشاره به طرح کاهش تدریجی مخازن 1100 لیتری واقع درمعابر شهر اظهار داشت : مخازن پسماند بصورت تدریجی کاهش می یابد بدین ترتیب به تدریج به داخل منازل و مجتمع های مسکونی انتقال پیدا می کنند.
او با تاکید بر ضرورت وجود سامانه های زباله سوز در کنار فرایند های مدیریت پسماند خاطر نشان کرد: پسماندهایی که از نظر اقتصادی ارزشی نداشته اما دارای ارزش حرارتی بالایی هستند دفن نشده و سوزانده می شوند تا از این طریق ضمن تولید انرژی، درآمدزایی هم داشته باشیم.

حیدریان درخصوص نقش دلالان و سوداگران در حوزه بازیافت پسماند گفت: دلالان امکان ورود به اولین حلقه مرتبط با مدیریت شهری را ندارند چراکه کار به شرکتها واگذار می شود ولی از این مرحله به بعد می توانند وارد شوند و در صورت محرز شدن قطعاً شهرداری برخورد خواهد کرد.

حیدریان در پایان از تجمیع مراحل تفکیک از مبدا و مقصد توسط شهرداری تهران خبرداد و گفت: اولین قرارداد آن ظرف دو ماه آینده بسته خواهد شد و بدین ترتیب و با توجه به پیشروی در مناطق 22 گانه به تدریج شاهد معضل زباله گردی نخواهیم بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 7/11/1398 - 14:50
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11220 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون خدمات شهری و امور خودرویی سازمان مدیریت پسماند، عملکرد اکیپ‌های اعزامی مدیریت شهری پایتخت به استان سیستان و بلوچستان را در روز شنبه، 5 بهمن ماه تشریح کرد.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند به نقل از شهرنوشت ، حسین گل بخش در مورد عملکرد سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در شهرستان‌های کنارک و ایرانشهر در تاریخ پنجم بهمن ماه، اظهار کرد: 97 سرویس خاک از معدن به داخل شهر کنارک جهت تخلیه به خیابان‌های ایران بندر۳، ۴و ۵، حد فاصل ایران بندر 8 تا 13 و خیابان ابراهیمی حمل شده است. همچنین خاک‌های تخلیه شده در معابر توسط 8 دستگاه کمپرسی و یک دستگاه لودر تسطیح شده اند.وی با بیان اینکه 37 سرویس خاک و نخاله از معدن و معابر شهر کنارک به خیابان ابراهیمی تقاطع بهشتی حمل شده است، تصریح کرد: در ضمن معضل گودال آب گرفته بلوار بهشتی توسط یک دستگاه لودر و 4 دستگاه کمپرسی 10 چرخ (دو‌ دستگاه متعلق به شهرداری کنارک و دو‌ دستگاه متعلق به پیمانکار شهرداری کنارک) مرتفع شد. به گفته معاون خدمات شهری و امور خودرویی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران؛ کانال‌های پر شده از گل و لای در سطح شهر کنارک، توسط بیل مکانیکی باز شده‌اند.گل بخش در مورد عملکرد اکیپ اعزامی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز بیان کرد: در پنجم بهمن ماه، نیروهای عمل کننده سازمان آتش نشانی تهران جهت امدادرسانی و تخلیه آب ناشی از سیلاب به مناطق سیل زده بندر کنارک اعزام و عملیلات تخلیه آب و برگرداندن زندگی عادی به مردم را در قالب ۶ تیم آغاز کردند.وی افزود: پس از چند ساعت کار مداوم نیروهای عملیاتی در ۶ نقطه، آب را تخلیه و عبور و مرور را به وضعیت عادی برگرداندند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 7/11/1398 - 14:48
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11220 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 

 

اداره کل آموزش های شهروندی اعلام کرد: معاون مشارکت های محلی شهردار مدرسه با همکاری شهردار ناحیه و مسئولین ادارات نواحی در قالب یک تیم رصد محله ای، فوریت های شهری محله خود را به ١٣٧ گزارش می دهند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، اداره کل آموزش های شهروندی در راستای جلب مشارکت و تقویت حس مسئولیت اجتماعی اقشار مختلف جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان، با همكاری سامانه ١٣٧ شهرداری تهران، اقدام به برگزاری كارگاه های توجیهی _ آموزشی آشنایی با ماموریت ها و وظایف مرکز فوریت های شهری ١٣٧ ویژه معاونین مشاركت های محلی شهرداران مدارس خواهد کرد.

گفتنی است این كارگاه ها در محل مراكز ١٣٧ مناطق ٢٢گانه برگزار می شود و كارشناسان ١٣٧، دانش اموزان را با تاریخچه تشکیل بلدیه و وظایف هر یک از معاونت های شهرداری و همچنین علت راه اندازی سامانه ۱۳۷ و فعالیت های مربوط به آن آشنا می كنند.

بنابراین گزارش در این کارگاه ها با برشماری خدمات و نحوه رسیدگی به فوریت های اعلام شده از سوی شهروندان ، معاونین مشارکت ها محلی شهرداران مدارس با فرآیند فعالیت این سامانه از تماس تا ثبت اطلاعات، پیگیری و گزارش گیری از میزان رضایت شهروندان پس از انجام هر ماموریت ،آشنا می شوند.

لازم به ذکر است در این دوره آموزشی علاوه به طرح مباحث نظری ، جهت آشنایی بهتر با ماموریت ها و توانمندی های مرکز فوریت های شهری ١٣٧، دانش آموزان به همراه کارشناسان این مرکز با بازدید میدانی  از یك محله از نزدیک شیوه عمل اكیپ های ١٣٧، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه و نحوه پیگیری گزارش های مردمی برای رفع مشکلات را مشاهده و تجربه خواهند کرد.

این گزارش در خاتمه می افزاید: هر یک از معاونین مشارکت های محلی شهرداران مدارس پس از کسب آموزش ها و مهارت های لازم ، با راه اندازی تیم رصد محلی به همراه شهردار و دیگر مدیران نواحی از محله خود بازدید کرده و نسبت به شناسایی و تلاش در جهت رفع مشکلات و فوریت های محلات خواهند داشت. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 7/11/1398 - 14:44
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 11220 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 

معاون شهردار منطقه 19 از ارائه خدمات حمایتی و آموزشی به 150 کودک در مرکز پرتو این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، محسن فریدی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه بیان کرد: به منظور بهره مندی کودکان کار و بازمانده از تحصیل در مرکز پرتو ضمن برگزاری کلاسهای آموزش درسی در این مرکز، از ابتدای سال تاکنون نیز 17 دوره مهارت آموزی برگزار شده است.

وی افزود: توزیع لوازم التحریر و روپوش و نیز اجرای جشن های مناسبتی از جمله جشن روز کودک از دیگر خدمات این مرکز محسوب می شود. ضمن اینکه به مناسبت عید نوروز نیز خدمات حمایتی و جشن های ویژه ای برای این کودکان تدارک دیده شده است.

فریدی در ادامه به بخش دیگری از خدمات حمایتی این حوزه در قالب معرفی زوجین جوان به تالارهای یاس اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ضمن معرفی 79 زوج به تالارها برای استفاده از تخفیفات ویژه برگزاری مراسم عروسی، 17 زوج کم بضاعت نیز از جهیزیه و کمک جهیزیه بهره مند شده اند.

به گفته وی زوجین حمایت شده در بحث جهیزیه توسط مجمع خیرین منطقه معرفی و در بعضی موارد نیز از طریق مراجعه حضوری به اداره خدمات اجتماعی این حوزه شناسایی شده اند.

این مسئول اظهار کرد: اهدای لوازم التحریر به دانش آموزان نیازمند، ارائه خدمات درمانی و  توزیع بسته های کالا در مناسبت ها از دیگر اقدامات حمایتی انجام شده ویژه افراد کم بضاعت است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3ساعت و 10دقيقه قبل
دوشنبه 7/11/1398 - 14:42
  • تعداد رکورد ها : 651477