اضافه کردن میانبر کنترل‌پنل به کلیک راست
توسط : mo_1443

اضافه کردن میانبر کنترل‌پنل به منوی کلیک راست ماوس با استفاده از یک ترفند رجیستری قابل انجام است. مراحل انجام این کار نیز به شرح زیر است.
 به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، دسترسی به کنترل‌پنل در نسخه‌های مختلف ویندوز چندان دشوار نیست، اما افرادی که بتازگی به جمع کاربران ویندوز 8.1 پیوسته‌اند، گاهی هنگام در دسترسی به این بخش با مشکلاتی مواجه می‌شوند. دوست دارید مانند دیگر نسخه‌های ویندوزی که می‌توانستید میانبری از کنترل‌پنل را به منوی کلیک راست ماوس اضافه کنید، در ویندوز 8.1 نیز این کار را انجام دهید؟

اضافه کردن میانبر کنترل‌پنل به منوی کلیک راست ماوس با استفاده از یک ترفند رجیستری قابل انجام است. مراحل انجام این کار نیز به شرح زیر است:

1ـ به صفحه‌ شروع مراجعه کرده و در کادر جستجو عبارت regedit.exe را تایپ کنید.

2ـ پس از به‌نمایش درآمدن فهرست نتایج، کلید اینتر را فشار دهید تا ویرایشگر رجیستری (Registry Editor) اجرا شود.

3ـ مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید:

HKEY_CLASSES_ROOT|DesktopBackground|Shell

4ـ از سمت چپ روی Shell کلیک راست کرده، از منوی به‌نمایش درآمده به بخش New رفته و در ادامه گزینه‌ Key را کلیک کنید.

5ـ نام Control Panel را به کلید جدید اختصاص دهید.

6 ـ روی کلید Control Panel کلیک کرده و پس از فعال شدن این کلید در ستون سمت راست کلیک راست ماوس را فشار داده و پس از انتخاب گزینه‌ New روی String Value کلیک کنید.

7ـ نام Icon را به رشته‌ ایجاد شده در مرحله‌ 6 اختصاص داده و پس از دو بار کلیک روی آن در بخش Value Data عبارت control.exe را وارد کنید.

8ـ دوباره روی کلید Control Panel از ستون سمت چپ، کلیک راست کرده و پس از انتخاب گزینه‌ New روی Key کلیک کنید.

9ـ نام کلید جدید را به command تغییر دهید و از ستون سمت راست روی Default دوبار کلیک کرده و در بخش Value data عبارت زیر را وارد کنید:

C:\Windows\System32\control.exe

10ـ گزینه‌ OK را برای ذخیره تغییرات کلیک کرده، ویرایشگر رجیستری را ببندید و رایانه را یک‌ بار راه‌اندازی مجدد (ری‌استارت) کنید.

11ـ اکنون با کلیک راست در هر بخش از دسکتاپ می‌توانید میانبر کنترل‌پنل را در منوی کلیک راست مشاهده کنید و با کلیک روی آن به کنترل‌پنل دسترسی یابید.
پنج شنبه 18/10/1393 - 10:46
پسندیدم 0
UserName