پیرزن ۱۱۲ ساله بوشهری كارت ملی دریافت كرد (+عکس)
توسط : n_negare


رییس ثبت احوال شهرستان دشتستان استان بوشهر گفت: پیرزن ۱۱۲ ساله ساكن بخش مركزی این شهرستان روز سه شنبه درآیینی با حضور مسوولان محلی درمحل سكونت خود كارت ملی دریافت كرد.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ مرتضی ایزدی در این آیین افزود: خدیجه جابری اهل روستای بنه جابری متولد سال ۱۲۸۰ است و هنوز خادمی و كلید داری حسینیه علی اصغر (ع) این روستا را به عهده دارد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار دشتستان در این آیین گفت: این پیرزن كه هنوز روزه می گیرد و نماز خود را ایستاده ادا می كند عمر خود را به عشق اهل بیت و خدمت به علی اصغر امام حسین(ع) سپری كرده است.

ابراهیم مهتدی اضافه كرد: این بانو در حیات خود صاحب دو فرزند پسر و دو فرزند دختر و ۹۲ نوه، نتیجه و نبیره شده كه بزرگ ترین فرزند وی، غلامحسین، حدود ۱۰سال پیش در سن ۶۸ سالگی و یكی از دو دختر او نیز سال ها پیش درگذشته اند.


وی بیان كرد: این زن سالمند به گفته خود از ابتدای سن تكلیف شرعی تاكنون نماز و روزه خود را ترك نكرده و هنوز نیز با كهولت سن و در این گرمای زیاد روزه می گیرد و به عشق امام حسین و فرزندانش در اداره امور حسینیه روستا كه ۱۶۰سال قدمت دارد به نوه هایش كمك می كند.

مهتدی ادامه داد: خانم جابری كه به همراه همسر مرحومش ایام جوانی خود را صرف خدمت به این حسینیه و برگزاری مراسم مذهبی آن سپری كرده اند باغی دارد كه در كنار این حسینیه واقع است و همه آن را وقف این مكان مقدس كرده است.

وی اظهاركرد: این بانوی مومنه دشتستانی ۱۰ اصله نخل این باغ را كه مهریه اش بود نیز وقف حضرت فاطمه زهرا (س) كرده است.

مهتدی گفت: این زن سالخورده با همه ناتوانی و این كه تنها یكی از چشمانش اندكی می بیند و سطح شنوایی اش نیز بسیار پایین آمده اما همه حواسش به رتق و فتق امور حسینیه است و با عشق و دلدادگی خاصی در بیان خاطرات خود از دوره خدمت به اهل بیت (ع) را بیان می كند.

روستای بنه جابری،در۱۵ كیلومتری جاده برازجان مركزشهرستان دشتستان استان بوشهر واقع شده است.
جمعه 7/4/1392 - 23:35
پسندیدم 0
UserName