آیت الله العظمى مكارم شیرازى: محبان اهل بیت در سالروز تخریب قبور بقیع سوگواری كنند
توسط : ya mahdi10

آیت الله العظمى مكارم شیرازى در پیامی به مناسبت روز تخریب قبور ائمه اهل‌بیت (ع) در بقیع از همه محبان اهل‌بیت در سراسر جهان خواست كه روز هشتم شوال روز تخریب قبور ائمه بقیع را به سوگ بنشینند و خاطره آن را زنده نگهدارند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ـ منطقه قم، متن كامل این پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم، هشتاد و هشت سال پیش روز هشتم شوّال دست وهابیت نادان و بى‌خرد از آستین ظلم و ستمگرى درآمد و بارگاه ملكوتى و بسیار باشكوه ائمه هدى (ع) در بقیع را با خاك یكسان كردند و قلوب صدها میلیون شیعه جهان و اهل سنّت محبّ اهل‌بیت را جریحه دار كردند.

نه تنها قبور ائمه بقیع (ع) بلكه تمام آثار تاریخى مكه و مدینه را كه هر كدام نشانه‌اى از عظمت اسلام و تاریخ گویاى مسلمین جهان بود به سبب افكار سفیهانه تخریب كردند این در حالى است كه تمام جهانیان سعى دارند آثار تاریخى خود را كه حكایت از ریشه‌دار بودن تمدّن آنها مى‌كند با هزینه‌هاى بسیارى نگهدارى كنند و براى تخریب آنها جرائم سنگینى قائلند ولى این نابخردان مهم‌ترین اثار تاریخى اسلام و تمدّن اسلامى را كه قلوب مسلمین براى آن مى‌تپد به دست نابودى سپردند و جهان اسلام را از این گنجینه‌هاى گرانقدر محروم ساختند، و خسارت عظیمى به بار آوردند كه با هیچ چیز قابل جبران نیست.

 

آنها با این میراث‌هاى اسلامى معامله ملك شخصى مى‌كنند و خیال مى‌كنند مكه و مدینه فقط به آنها تعلق دارد و هر كارى خواستند مى‌توانند با این مواقف اسلامى بكنند. جهان اسلام باید فریاد كشد و به آنها حالى كند كه اینها ذخایرى است متعلق به تمام مسلمین جهان، در گذشته و حال و هیچ كس در هر مقامى باشد حق ندارد خودسرانه با آنها به صورت ملك شخصى عمل كند حتى مفتیان وهابى سعودى كه فقط اطلاعات بسیار سطحى از مبانى اسلامى و كتاب و سنت دارند حق ندارند براى این امور تصمیم بگیرند و فتوا صادر كنند.

ما ضمن محكوم كردن شدید تخریب توهین‌آمیز تمام آثار اسلامى حرمین شریفین مخصوصآ قبور ائمه بقیع (علیهم آلاف الثناء والتحیة) به دست وهابیت گمراه، انتظار روزى را مى‌كشیم كه مسلمین جهان بیدار شوند و حق مشروع خود را مطالبه كنند و اداره امور فرهنگى حرمین شریفین را به دست گروهى از نمایندگان بصیر تمام كشورهاى اسلامى بسپارند و دست وهابیت تندرو را از این مقدسات اسلامى كوتاه كنند و از همه محبان اهل‌بیت در سراسر جهان مى‌خواهیم كه روز هشتم شوال روز تخریب قبور ائمه بقیع را به سوگ بنشینند و خاطره آن را زنده نگهدارند.

امیدواریم همان‌گونه كه حرم امامین شریفین عسكریین (ع) كه به دست وهابیان تخریب شد به نحوى بسیار بهتر از گذشته در حال ساخت است حرم ائمه بقیع (ع) نیز در آینده نزدیكى باشكوه‌تر از گذشته ساخته شود و مرهمى بر زخم‌هاى جانكاه محبان گذارده شود».

سه شنبه 15/6/1390 - 1:24
پسندیدم 0
UserName