توصیه های دارویی و پیشگیری از مسمومیتها در سفر
توسط : گردباد
توصیه های دارویی و پیشگیری از مسمومیتها در سفر

1- چنانچه شما یا بستگانتان ، دارویی را به صورت مرتب مصرف می کنید ، مطمئن شوید دارو را به حد نیاز وتا پایان سفر در اختیار دارید .
 چرا که بسیاری از داروها مانند داروهای ضد تشنج داروهای بیماری های قلبی ، داروهای ضد افسردگی و اختلالات روانی ، داروهای ضد دیابت و چربی خون و برخی داروهای مسکن و همچنین آنتی بیوتیک ها باید مرتب مصرف شوند و قطع ناگهانی این داروها ، بیمار را دچار ناراحتی خواهد کرد .

2- چنانچه ضمن حرکت اتومبیل ، قطار، کشتی یا هواپیما  ، دچار سرگیجه و حالت تهوع می شوید ، بخاطر داشته باشید با مصرف 1 یا 2 قرص 50 میلی گرمی دیمن هیدرینات ، نیم ساعت قبل از شروع سفر و تکرار قرص هر 4 تا 6 ساعت یکبار در طی سفر می توان عوارض ناشی از حرکت ، تهوع و سرگیجه را برطرف کرد . باید توجه داشت که در طول 24 ساعت نباید بیش از 8 قرص مصرف شود . در طی دوره مصرف دارو از رانندگی یا کار با ماشین آلات خطرناک خودداری نمایید.

 3-چنانچه به کشورهای عمارات متحده عربی ( دبی ، شارجه، ابوظبی ) سفر می کنید ، از همراه بردن داروهای آرام بخش مانند داروهای دیازپام ، اکزازپام ولورازپام و ... و دارو های مسکن کدئین دار( مانند استامینوفن کدئین ) و ترکیبات روان گردان جدا اجتناب نمایید. بر اساس قوانین این کشور متهمین به حمل این داروها با مجازات سنگینی مواجه خواهند بود.

4- جهت پیشگیری از گزش حشرات در محیط های گرم و مرطوب ، پشه بند و حشرکش های  خانگی ویا پماد دافع حشرات همراه داشته باشید .

5- همرا داشتن جعبه کمک های اولیه خصوصا در مورد  خانواده هایی که فرزند خردسال دارند ، همچنین همراه داشتن شیر خشک شیر خوار ، داروهای بدون نسخه مانند شربت تب بر ، قطره و یا شربت مولتی ویتامین و دیگر داروهایی که کودک در حال مصرف می باشد در طی سفر ضروری است .

6- نحوه نگهداری داروها را از دکتر داروساز ، هنگام تحویل گرفتن دارو از داروخانه بپرسید و هیچگاه داروهای خود را در شیشه اتومبیلی که زیر نور آفتاب پارک شده است و یا در شیشه عقب اتومبیل قرار ندهید داروهای پخچالی را در ظرفی مانند یخدان حمل نمایید. 

دوشنبه 26/9/1386 - 21:34
پسندیدم 0
UserName