ارسال سوخت نیروگاه بوشهر گام مثبت مسکو بود
توسط : delmajnoon

ارسال سوخت نیروگاه بوشهر گام مثبت مسکو بود

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ارسال سوخت نیروگاه اتمی بوشهر از سوی روسیه را گام مثبت مسکو در روند فعالیت های هسته ای ایران ارزیابی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی لاریجانی بعدازظهر امروز در حاشیه همایش بسیج و قدرت نرم که در محل سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: مسیری را که ما در موضوع هسته ای طی می کنیم ابعاد مختلفی دارد که یکی از ابعاد آن مسائل سیاسی است  و هر کدام از کشورهای موسوم به گروه 1+5 ظرفیت های خاصی برای تسهیل این مناقشه سیاسی دارند.

لاریجانی  در پاسخ به سئوالی دیگر در خصوص تاثیر ارسال سوخت نیروگاه بوشهر بر تحریم های شورای امنیت علیه ایران گفت: توجه داشته باشید که در این موضوع به تاکتیک های دیگری نیز نیاز است چرا که ظرفیت دیپلماسی ما به مباحثی چون ارسال سوخت منحصر نبوده و می تواند وسیع تر باشد.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی در واکنش به موضع روسیه مبنی بر لزوم تعلیق غنی سازی از سوی ایران همزمان با ارسال سوخت هسته ای به نیروگاه بوشهر گفت: مسئله غنی سازی و سوخت نیروگاه بوشهر دو مقوله جدا از هم هستند و موضوع نیروگاه بوشهر مسئله ای که از قبل طراحی های مربوط به آن انجام شده و ارسال سوخت آن امروز آغاز شده است.

لاریجانی ادامه داد: از سویی مسئله غنی سازی و دانش هسته ای مقوله دیگری است که به نظر می رسد ارتباط دادن این دو موضوع به یکدگیر خیلی عاقلانه نباشد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه مذاکرات هسته ای با خاویر سولانا می تواند ادامه یابد تصریح کرد: در این زمینه یک دیپلماسی فعال جهت آغاز مذاکرات با 1+5 می تواند به حل مسئله هسته ای ایران کمک کند.

ادامه دارد...

منبع خبر گذاری مهر

 

دوشنبه 26/9/1386 - 19:18
پسندیدم 0
UserName