تبليغات وب را منهدم كنيد
توسط : jadval

تبليغات وب را منهدم كنيد

ترفند:
1- از فايرفاكس استفاده كنيد.
2- تنها كافي است دو مورد زير را به فايرفاكس اضافه كنيد:
الف- افزونه
adblockplus را نصب كنيد.
ب- افزونه
element hiding helper را به آن اضافه كنيد.
اكنون در هر نقطه‌ای از وب كه تبليغات وجود داشته باشد ادبلاك‌پلاس آن را حذف خواهد كرد.هر تبليغات جديدي هم كه اضافه شود افزونه helper به صورت خودكار ان را به ليست پيش فرض ادبلاك، اضافه خواهد كرد. اين افزونه تنظيمات پيشرفته نيز دارد كه در نوشته‌های آينده بدان اشاره مي‌شود. 

پاسخ به چند پرسش:

1- آيا با اين ترفند مي‌توان تبليغات در سرويسهاي وبلاگی مثل بلاگفا و پرشين بلاگ و … را حذف كرد؟ همچنين تبليغات در سايتهای خبری و غير خبری ايرانی؟ بله . همانگونه كه گفته شد با اين ترفند شما تبليغات را در هر نقطه از وب مي‌توانيد منهدم كنيد.

2- آيا استفاده از اين روش اخلاقي است؟ بعبارتی با اين كار بسياری از سايتها و سرويسها(خصوصا سايتهای ايرانی) منبع درآمد اصلي خود را از دست مي‌دهند؛ آيا اين روش به نوعي ضربه زدن به اين عزيزان نيست؟

در مورد اخلاقي يا غيراخلاقي بودن اين روش تاكنون در وبلاگستان غربي بسيار بحث شده.افراد در اينجا بر دودسته هستند: گروهي اعتقاد دارند اين عمل اخلاقي نيست و گروه ديگر معتقدند هيچ منافاتي با اخلاق و مهمتر از ان كسب درآمد ندارد. من به گروه دوم تعلق دارم. چرا؟

الف- اين روش فقط و فقط برای كاربران فايرفاكس ممكن است.در حالي كه بالای 75-80 درصد كاربران دنيا از اينترنت اكسپلورر استفاده مي‌كنند (در كشور ما احتمالا اين آمار بالاتر هم هست). در نتيجه اين روش چندان خللي در كسب درآمد اصلي سايتها ايجاد نمي‌كند. پس در مورد حوزه استفاده از اين ترفند نبايد غلو كرد. از طرفي اكثر كاربران فايرفاكس را افرادی تشكيل مي‌ دهد كه تجربه ثابت كرده، كمتر مي‌توان از انها چشم اميدی برای دنياي تبليغات داشت.

ب- بسياری از روشهاي تبليغاتي در سرويسها و سايتها (بخصوص وطنی؛ حال چه داخل كشور و چه خارج از كشور) بسيار قديمي و پوسيده است. هنوز در بعضي سايتها از تبليغات فلش آزاردهنده استفاده مي‌شود. بنظرم استفاده و از آن مهمتر گسترش اين ترفند در بين كاربران اينترنتی برای بالا بردن كيفيت صنعت تبليغات در سايتهای ايرانی الزامي است.
اين ترفند همانگونه كه گفته شد تنها در بين جمع محدودی از كاربران فايرفاكس كاربرد دارد.اما اميدوار هستم كه اين ترفند گسترش يابد و موجب ايجاد نگراني در صاحبان سايتهای ايراني شود. نياز است به آنها تلنگری وارد شود  تا از اين رخوت خارج شوند. تبليغات موجود در سايتها و سرويسهای ايراني بسيار قديمي و آزاردهنده هستند.

ج- در مورد اين كه راه‌حل‌های جايگزين چيست مي‌توان بعدا مفصل صحبت كرد.استفاده از تبليغات متني گوگل برای ايران فايده‌ای ندارد(بدليل تحريم مالي ايران) اما مدتي است كه در وبلاگهای غرب مدلي از تبليغات در حال رشد است كه برپايه تبليغات گرافيكي بسيار زيبا و جذاب و البته استاتيك ( و نه تبليغات ديناميك) است. شخصا اين گروه از تبليغات را دوست دارم و تاكنون آنها را نه تنها حذف نكرده بلكه از ديدن انها لذت هم مي‌برم.

 

شنبه 3/9/1386 - 12:12
پسندیدم 0
UserName