کارمند ایرانی شاغل در گوگل ابزاری با عنوان کیبورد فارسی ویژه iGoogle ساخت
توسط : sah2281987
مهندس رضا بهفروز، کارشناس نرم افزار شاغل در کمپانی گوگل با ارسال مطلبی در وبلاگ رسمی این شرکت از ارائه ابزاری برای کاربران فارسی زبان خبر داد که ویژه سرویس iGoogle ساخته شده است و قادر است صفحه کلید (کیبورد) فارسی را برای کاربران فارسی زبان در محیط iGoogle فراهم آورد.

وی که در بخش نخست مطلب ارسالی خود از کار گروهی و هماهنگی بسیار هدفمند کارمندان شاغل در گوگل سخن گفته است، موفقیت خود در ساخت این ابزار را منوط به استفاده 20 درصد از وقت آزاد خود برای توسعه پروژه های شخصی در محیط کار گوگل دانسته است. گفتنی است که گوگل به کارمندان خود اجازه میدهد که 20 درصد از وقت اداری شان را بر روی پروژه های دلخواه صرف کنند.

مهندس بهفروز در ادامه می نویسد:" من تمام سعی خود را کردم که از 20 درصد وقت آزاد خود بهترین استفاده را ببرم. چند هفته پیش با خبر شدم که تیم مهندسی ما در هند موفق شده است که تعدادی صفحه کلید - نمایشی برای زبان های مختلف کشور هند تهیه کند. من فارسی صحبت می کنم و تصور کردم که ساخت یک ابزار مشابه برای خودم و هم زبونم! مفید خواهد بود." ( وی درمطلب خود کلمه همزبون را به تلفظ فارسی درج کرده است).

سپس به مهندس
Raghunath شخصی که کیبوردهای زبان های هندی را ساخته بود ایمیل فرستادم تا درباره ساخت گدجت های مربوطه و مشابه فارسی آن اطلاعات بیشتری بدست آورم. وی من را با کدها هدایت کرد و پس از یک هفته فعالیت، ((گدجت صفحه کلید فارسی)) نیز در دسترس شما می باشد.

آقای مهندس بهفروز در دفتر سیاتل گوگل مشغول به فعالیت است. گفتنی است که ایرانیان شناخته شده ای از جمله دکتر ترانه رضوی (پزشک گوگل) و امید کردستانی مدیرعامل مالی و فروش گوگل از دیگر کارمندان ایرانی شاغل در کمپانی گوگل هستند که مطالبی را در وبلاگ رسمی گوگل به تحریر درآورده اند.
چهارشنبه 23/8/1386 - 20:8
پسندیدم 0
UserName