برای جنگ احتمالی با ایران آماده شویم

برای جنگ احتمالی با ایران آماده شویم

وزیر امور خارجه فرانسه:

برای جنگ احتمالی با ایران آماده شویم!

آفتاب: وزیر امور خارجه فرانسه اعلام كرد: جهان باید برای جنگ احتمالی با ایران بر سر خواسته‌های هسته‌‌ای این كشور آماده شود.

به گزارش خبرنگار آفتاب به نقل از رادیو آمریكا، برنار كوشنر، وزیر امور خارجه فرانسه روز یكشنبه در گفت‌وگو با رادیو و تلویزیون فرانسه گفت كه مذاكرات برای حل مساله‌ هسته‌‌ای ایران اولین اولویت است اما «ما باید برای بدترین وضعیت آماده شویم و بدترین وضعیت جنگ است.»

وی با بیان این‌که معتقد نیست این جنگ قریب الوقوع باشد گفت كه كشورش و آلمان در حال مذاكره درباره احتمال اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران هستند.

وی افزود كه فرانسه به شركت‌های تبعه‌ خود توصیه كرده است با تهران تجارت نكنند.


روزنامه فایننشیال تایمز نیز با ذكر اینكه دولت فرانسه از شركت‌های بزرگ تجاری خواسته است در ایران سرمایه‌گذاری نكنند به نقل از كوشنر نوشت: ما از برخی شركت‌های بزرگ فرانسوی خواسته‌ایم به مناقصات ایران وارد نشوند. من فكر می‌كنم كه این امر مورد توجه قرار گرفته است و ما تنها كشوری نیستیم كه چنین كاری را انجام داده‌ایم.

فایننشیال تایمز افزود: اظهارات كوشنر شركت‌هایی نظیر توتال را تحت فشار قرار خواهد داد. پاریس در دوران ریاست جمهوری ژاك شیراك در مقابل فشار واشنگتن برای ترغیب عدم سرمایه‌گذاری در ایران مقاومت كرد.

وزیر خارجه فرانسه گفت كه مادامی كه مذاكرات ادامه پیدا می‌كند اروپا می‌تواند برای تحریم‌های مستقل از سازمان ملل آماده شود.

خبرگزاری رویتر به نقل از كوشنر نوشت: ما شركت‌های فرانسوی را از این كار منع نمی‌كنیم اما به آنها توصیه كرده‌ایم چنین كاری را انجام ندهند؛ اینها شركت‌های خصوصی هستند و من فكر می‌كنم این امر مورد توجه قرار گرفته و ما تنها كسانی نیستیم كه این كار را انجام داده‌ایم.


استقبال تل‌‌آویو از جنگ‌طلبی پاریس

آفتاب: سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی ضمن تکرار مواضع ضدایرانی این رژیم، آشکارا از اظهارات غیرمتعارف و جنگ‌طلبانه اخیر وزیر خارجه فرانسه نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان استقبال کرده و سخنان وی را «گامی مهم برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای» قلمداد کرده‌است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه «مارک ری‌گو» روز دوشنبه با تجلیل از اظهارات اخیر برنارد کوشنر وزیر خارجه فرانسه مبنی بر آمادگی پاریس برای جنگ احتمالی بر سر برنامه هسته‌ای ایران گفت: «ارسال چنین پیام صریحی به تهران یک اقدام بسیار مثبت است».

ری گو در ادمه این ادعاهای بی اساس خود گفت: «چنین اظهارات قاطعانه و شفافی از سوی رهبران جامعه جهانی نشان می‌دهد که کشورهای آزاد در مقابل تهدید هسته‌ای ایران دست‌به‌سینه نایستاده و صرفا تماشاچی نیستند».

سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه ابراز عقیده کرد :«ایران هیچگاه برنامه دستیابی به تسلیحات هسته‌ای خود را کنار نخواهد گذاشت، مگر اینکه کاملا احساس کند که جامعه جهانی جدی، متحد و مصمم در برابر چنین برنامه‌ای ایستاده است».

برنارد کوشنر وزیر امور خارجه جدید فرانسه روز یکشنبه در اظهاراتی غیر متعارف و جنجالی گفته بود جهان باید برای جنگ احتمالی با ایران بر سر خواسته‌های هسته‌‌ای این كشور آماده شود. وی در ادامه خاطر نشان ساخت: «مذاكرات برای حل مساله‌ هسته‌‌ای ایران اولین اولویت است اما ما باید برای بدترین وضعیت آماده شویم و بدترین وضعیت جنگ است».

گفتنی است از زمان روی کارآمدن نیکولای سارکوزی نخست‌وزیر جدید فرانسه چرخشی آشکار در سیاست‌های پیشین پاریس در قبال برنامه هسته‌ای ایران بوجود آمده و این کشور هر چه بیشتر مسیر همگرایی با واشنگتن را در این خصوص طی نموده‌است.

در نامه ای به بان کی مون؛
نامزد انتخابات آمریکا خواستار جلوگیری از سخنرانی احمدی نژاد در سازمان ملل شد
یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با ارسال نامه ای به دبیر کل سازمان ملل متحد، خواستار جلوگیری از سخنرانی محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سالیانه مجمع عمومی این سازمان شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، "میت رامنی" نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده از بان کی مون خواسته است تا به سبب مواضع ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی احمدی نژاد از سخنرانی وی ممانعت به عمل آورد.

وی با تکرار اتهامات همیشگی مقامهای آمریکایی علیه ایران مبنی بر حمایت از تروریسم و تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای، در توجیه این درخواست غیر منطقی و غیر قانونی خود گفت :"ایران، آشکارا درباره محو اسرائیل سخن گفته، حزب الله و دیگر گروه های تروریستی را در سراسر جهان تغذیه کرده و با پیگیری برنامه هسته ای خود به جامعه جهانی بی اعتنایی می کند به این دلایل نباید به وی اجازه سخنرانی داده شود."

رامنی همچنین در اظهارات خود در نیویورک در جمع خبرنگاران گفت :" نباید دعوت او(احمدی نژاد) لغو شود، بلکه من فکر می کنم که به جای آن، احمدی نژاد باید بر اساس کنوانسیون نسل کشی، محکوم شود."

گفتنی است که پیش از رامنی،"الی ویزل" نویسنده صهیونیست واسرائیلی و مدعی بازمانده هولوکاست و"آلن درشوویتس" استاد صهیونیست دانشگاه هاروارد نیز خواستار اخراج ایران از سازمان ملل متحد شده بودند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اوایل مهر‌ ماه عازم نیویورک می‌شود و در این سفر دو روزه که چند نفر از مسئولان عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهوری را همراهی خواهند کرد، وی علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با چند تن از سران و رهبران کشورهای حاضر در این اجلاس دیدار و گفتگو خواهد کرد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین با ایرانیان مقیم نیویورک و آمریکا نیز دیدار خواهد کرد و در چند مصاحبه مطبوعاتی شرکت می‌کند.

این سومین حضور دکتر احمدی نژاد در مجمع سالیانه سازمان ملل متحد در نیویورک است

به نظر من هیچ کسی جرات حمله به این کشور مقدس و جنگجو را ندارد نظر شما دوستان چیست؟

پنج شنبه 29/6/1386 - 2:15
پسندیدم 0
UserName