منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر
منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر
 
گسسته: گريمالدي؛ یک کتاب دو جلدی هست که خوب نیست. یک کتاب چهار جلدي دارد (مؤسسه انتشارات فاطمي) و کتاب Rosen (ترجمه نشده)که من از انتشارات شریف دریافت کردم.
 
ساختمان داده ها: Data Structures in C++ (Sahni,Horowitz)
مدار منطقي: نلسون (ترجمه شده)
 
نظريه زبانها و ماشينها: دو کتاب فارسی مربوط به صراف زاده هست که خوب نیست.Peter Linz (ساده)که از انتشارات شریف تهیه کردم و Sipser , Hopcroft- Ulman(پيشرفته)
 
معماري كامپيوتر: برای کسانی که می خواهند مطلب را یاد بگیرند کتابPaterson  کتاب خوبی است،کتاب Stallings هم خوب است ولی ترجمه نشده است. براي تست كتاب آقاي يوسفي (پوران پژوهش) کتاب مفیدی است. کتاب ترجمه شده مانو هست که کامل نیست.
 
سيستم عامل: Stallings (ترجمه دكتر پدرام) ، Tanenbam (ترجمه دكتر حقيقت) ، Silbershutz (زبان اصلي) ترجمه شده هست ولی خوب نیست.
محاسبات عددي: بوردن؛ ترجمه دكتر علي اكبر عالم زاده
 
پايگاه داده ها: C.J.Date ترجمه شده این کتاب هست ولی خیلی ناقص است. آقای Date پایه گذار این درس است که کتابش هم مرجع است ، کتاب آقای روحاني رانكوهي هم کتاب خوبی است اگر از اول تا آخر خوانده شود بسیار زیاد است.
 
كامپايلر: كتاب اي هو هست ولي نخوانند بهتر است. سعي كنند براي اين درس سركلاس يكي از اساتيد حاضر شوند. مثل دكتر يوسفي و دكتر قاسم خاني که استاد دانشگاه شریف هستند.
 
زبانهاي برنامه سازي: كتابي بود كه از انتشارات نصير تهيه كردم ولي نمي دانم مربوط به كجا مي شد. روي آن نوشته بود سنجش... . کتاب آقای جعفرنژاد قمی هست که ترجمه خوبی ندارد.
 
طراحي الگوريتم: Introduction to algorithms (معروف به CLRS که ابتدای نام چهار نویسنده آن است) این کتاب قطور است و جلد سبز و سفید دارد.
 
منبع : وب سایت دانشجویان مهندسی نرم افزار کامپیوتر دانشکده صنعت آب و برق خوزستان
پنج شنبه 29/6/1386 - 0:53
پسندیدم 0
UserName