اگر می خوای ساعت اتمی مجانی داشته باشی خوب کلیک کن
توسط : xxl1122
 

دوستان سلام
برنامه های مختلفی وجود دارند كه ادعا مي كنند زمان سيستم شما را همواره با زمانهای اتمی تنظيم مي كنند و بنابراين همواره دقيق ترين زمان را در اختيار شما خواهند گذاشت. اما من مي خواهم روشی را به شما آموزش دهم كه مي توانيد بدون نياز به هيچ نرم افزار خاصی اين كار را انجام دهيد.

 برای اين كار مراحل زير را دنبال كنيد :
ابتدا روی ساعت موجود در Taskbar دوبار كليك كنيد تا برنامه Date and Time Properties اجرا شود برای دسترسی به اين قسمت مي توانيد از طريق كنترل پنل و سپس آيكن Date and Time نيز استفاده كنيد. سپس وارد قسمت Internet Time شده و تيك كنار عبارت Automatically synchronize with an Internet time server را اگر فعال نيست فعال كنيد. بعد از ليست كشويی جلوی عبارت Server عبارت time.nist.gov را انتخاب كنيد. در اين جا شما بايد به اينترنت متصل شده و سپس روی دكمه Update Now كليك كنيد. در اين مرحله شما بايد كمی صبر كنيد تا ساعت شما از طريق سرور تنظيم شود. ( در اين حين شما مي توانيد به كارهای عادی خود بپردازيد ).  بعد روي دكمه Apply و سپس Ok كليك كنيد. بعد از مدتی ساعت سيستم شما با يك ساعت اتمی تنظيم مي شود ، اما تنها موردی كه در اينجا وجود دارد اين است كه شما برای اينكه ساعت سيستمتان همواره از بالاترين دقت برخوردار باشد مجبوريد كه هر بار با اتصال به اينترنت روی دكمه Update Now كليك كنيد. اما نگران نباشيد چون اين مشكل هم راه حل دارد.

براي رفع اين مشكل مراحل زير را دنبال كنيد :
ابتدا از طريق Run وارد Regedit شده و كليد زير را بيابيد :

 HKEY_LOCAL_MACHINE\System\ControlSet001\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient

بعد در صفحه سمت راست به دنبال كليدی با نام SpecialPollInterval بگرديد. پس از يافتن روی آن دوبار كليك كنيد. بعد در قسمت Base نوع اعداد را روی Decimal قرار دهيد. سپس در قسمت Value Data يك عدد كه زمان يا دوره تناوب تكرار Automatic Synchronization را تعيين مي كند برحسب واحد ثانيه تعيين و وارد كنيد. بعد از اين ديگر نيازی به فشردن مكرر دكمه Update Now نخواهيد داشت. اگر به اينترنت وصل باشيد كه در دوره زمانی مشخص شده ساعت تنظيم مي شود ، اگر هم وصل نباشيد هيچ اتفاقي رخ نمي دهد تمام اين عمليات به صورت پشت پرده انجام مي شود. اما يك نكته ديگر نيز وجود دارد. اگر شما Server بهتر و معتبرتری در اينترنت برای تنظيم ساعت خود يافتيد بايد چكار كنيد ؟ براي اين كار نيز روشی وجود دارد. اگر شما يك آدرس Server بهتر برای اين كار پيدا كرديد بايد مراحل زير را برای اضافه كردن آن به ليست سرورهای ساعت خود انجام دهيد .
ابتدا برنامه Regedit را اجرا كرده و كليد زير را بيابيد :

 HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\DateTime\Servers

در صفحه سمت راست يك كليد از نوع String ساخته و برای مثال نام آن را 3 يا 4 يا ... بگذاريد به ترتيب اعدادی كه در ليست موجود هستند. بعد روی آن دوبار كليك كرده نام سرور خود را به عنوان مقدار به آن اختصاص دهيد. سپس از رجيستری خارج شويد. حالا اگر وارد قسمت Internet Time در برنامه Date and Time Properties شويد و ليست كشويی سرور را مشاهده كنيد نام سرور خود را در آنجا خواهيد يافت. شما مي توانيد با سرور خود نيز مانند قبل مراحل را انجام دهيد. به همين ترتيب شما مي توانيد هر تعداد سروری را كه يافتيد در ليست قرار دهيد و از آنها استفاده كنيد. در اينترنت تعداد زيادی سرور زمان وجود دارد كه شما مي توانيد از هر كدام از آنها استفاده كنيد. كافی است در سايت Google يا ... عبارت Server Time را جستجو كنيد تا منبع عظيمی از اين سايتها در اختيارتان قرار گيرد.
ساعت به وقت زندگتون تنظیم باشه
یا حق

نظر یادت نره دوست عزیز

دوشنبه 14/3/1386 - 16:45
پسندیدم 0
UserName