رژيم چاقي براي كسانيكه خيلي لاغر هستند
توسط : blueaster

لاغري خود مرض نيست و علامت ضعف بنيه است كه بر اثر ورزش نكردن و يا نخوردن غذاي مورد نياز تن و يا خوردن غذاهاي ناسازگار پديد مي آيد . لذا براي معالجه لاغري بايد نخست علت آنرا پيدا كرد .

مردم مي پندارند كه يگانه علت لاغري كم خوردن است و حال آنكه چه بسيار كسانيكه پرخور هستند كه به لاغري مبتلا هستند و هم چه بسا كم خوري كه چاق است .

بايد در نظر داشت كه با پرخوري نمي توان لاغري را در مان كرد بلكه بوسيله ورزش و دفع سمومي كه در تن فراهم آمده و با خوردن غذاي مورد نياز مي توان از لاغري رها ئي يافت و با ندازه طبيعي فربه شد .

غالبا علت العلل لاغري سوء تغذيه است يعني خوردن غذاي ناسازگار و يا نخوردن غذاي مورد نياز تن است . لذا بايد براي رهائي از لاغري سه كار را كرد .

اولا نبايد ديگر غذاي ناسازگار خورد . ثانيا بايد چند روز روزه گرفت . يعني فقط ميوه خورد تا سموميكه بر اثر خوردن غذاي ناسازگار توليد گشته از بين برود و ثالثا بايد غذاي مورد نياز تن را خورد و مخصوصا بايد حتي المقدور شير و ميوه خورد . شير غذاي كامل است . يعني تقريبا كليه ويتامينها و مواد املاحي را دارا است . لذا غذاي بسيار خوبي است ولي كسانيكه لاغري شان براثر مسموميت است بايد قبل از تغيير رژيم حتما 5 الي 10 روز فقط از ميوه هاي تازه استفاده كنند و آنهم بحد اعتدال . پس از آن روزانه يك ليتر شير بخورند و پس از چند روز بتدريج بر مقدار آن بيفزاييد تا به سه براي برسد .

از اين موقع تا 5 هفته بهمين رژيم شير و ميوه ادامه دهيد . مالش نيز سودمند است ولي ورزش ملايم و استراحت بهتر است تنفس عميق در فضاي آزاد فوق العاده مفيد است بشرطي كه هوا آلوده و پر گرد و غبار نباشد .

در موقع درمان بايد بغير از ميوه و شير چيزي نخورد و پس از آن كه كمي رو به بهبودي نهاديد و احساس نموديد كه نيرو گرفته ايد بايد تا چند هفته ديگر بهمان رژيم ادامه دهيد و از آن به بعد بغذاي ساده و ورزش ملايم معتاد شويد . بايد از خوردن نان قندي ، الكل ، كنسروها و انواع شيريني ها ، چائي ، قهوه ، ترشي ها ، ادويه ها و چيزهايي مانند آنها خودداري كرد و بجاي آن ها بحد اعتدال سبزي و ميوه و لبنيات و نان و حبوبات آجيل خورد و اما لاغري كه براثر امراض توليد مي گردد دو نوع است : ي نوع لاغري كه قبل از بروز مرض است غالبا در كساني كه استعداد ابتلا به سل و امراض كليه و ديابت و سرطان دارند ديده مي شود .

يك نوع ديگري هست كه پس از ابتلا به مرض توليد مي گردد و علت آن تلفاتي كه سلولهاي بدن مي دهد .

يك علت ديگر هم كه  مولدش عواطف منفي است مانند : خشم و اندوه فوق العاده كه خود يك نوع سم است كه بتدريج تن را ناتوان گردانده و آماده بامراض مي گرداند.

دوشنبه 10/2/1386 - 7:57
پسندیدم 0
UserName