فائوچی: واکسن کرونا کارایی پایینی دارد، بهداشت عمومی را رعایت کنید!

مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا هشدار داد واکسن کرونا کارایی پایینی دارد و برای کنترل بیماری باید بهداشت عمومی در جامعه رعایت شود.

 

آنتونی فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا اعلام کرد واکسن ویروس کرونا که قرار است به زودی به بازار عرضه شود کارایی کمی دارد.

بر این اساس، فائوچی تاکید کرد: در حال حاضر واکسنی که شرکت‌های داروسازی جهان در حال تولید آن هستند ۵۰ تا ۶۰ درصد کارایی و اثرگذاری در مقابل ویروس کرونا دارد. همین موضوع نشان می‌دهد اجرای اقدامات عمومی بهداشتی در جامعه (مانند فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک) برای کنترل شیوع ویروس ضروری است.

او که در وبینار (سمینار مجازی) دانشگاه براون سخنرانی می‌کرد، بیان کرد: هنوز نمی‌دانیم واکسنی که از سوی غول‌های داروسازی جهان قرار است به بازار عرضه شود به چه میزان کارایی دارد. آرزوی شخصی من آن است که اثرگذاری این واکسن بیشتر از ۷۰ درصد باشد.
از زمان همه گیری ویروس کرونا در آمریکا، فائوچی به طور پیوسته بر این موضوع تاکید دارد که هر شهروند چه اقداماتی را باید برای مقابله با این همه گیری انجام دهد.

او می‌گوید: شهروندان باید به طور فردی فاصله گذاری اجتماعی را در جامعه رعایت کنند همچنین استفاده از ماسک و شستن مداوم دست‌ها می‌تواند مانع از انتقال کووید ۱۹ شود. در صورتی که هر شهروند به وظیفه خود به خوبی عمل کند می‌توانیم شیوع این ویروس را کنترل کنیم.

تاکنون ۴ میلیون و ۹۵۰ هزار نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، بیش از ۱۶۰ هزار تن جان خود را از دست داده اند.

 

دوشنبه 20/5/1399 - 6:55
پسندیدم 0
UserName