آیا می دانید دوربین مداربسته چشم ماهی یا Fish Eye چیست؟
توسط : mihan4shop

آیا می‌دانید <a href="https://digihamkar.com/product-category/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87/" title="خرید دوربین مدار بسته، فروش دوربین مداربسته">دوربین مدار بسته</a> دیده ماهی یا این که Fish Eye چیست؟

همان گونه که میدانید , دوربین های محاسبه چهره‌ای سنتی دارنده بعضی نقص های ذاتی می باشند . یکی این نواقص وجود نقاط روشن دل در تصویر این نسل از دوربین های مداربسته است . مثلا یک دوربین اثبات را در لحاظ بگیرید , در شرایطی‌که که دوربین از زاویه چپ در حالا ضبط باشد واقعه ای که در زاویه راست دوربین واقعه می افتد تحت عنوان نقطه ای نابینا از دست خواهد رفت . ممکن است بتوان با ارتقاء تعداد دوربین ها در مکان متبوع این نقاط نابینا را حذف کرد , البته این مبادرت مطمئنا نیازمند صرف هزینه ای زیاد بالا خواهد بود . نظیر هزینه دوربین های بیشتر , مخارج نصب , قابل انعطاف افزارها و مخارج تعمیر و مراقبت . دوربین مداربسته دیده ماهی این نواقص را برطرف نموده است .

دوربین مدار بسته دیده ماهی
با اعتنا به ارتقاء روزافزون تقاضا برای اجرای راهکارهای امنیتی در اماکن تجاری , اداری و مسکونی و در عین اکنون تقاضای یوزرها برای ثبات مخارج ذی‌ربط به آنان , استراتژی ارتقاء تعداد دوربین ها راهکاری عملی نخواهد بود . به همین بهانه است که تکنولوژی دوربین مداربسته دیده ماهی تحت عنوان یک فناوری مقرون به صرفه , عرصه رویت کرد 360 ولتی را برای یوزرها آماده نموده است . انحراف و منحنی وار ( De - Warping ) بودن دوربین مداربسته دیده ماهی به آن قابلیت و امکان اجرای عرصه روءیت کرد 360 را داده است . البته این قابلیت و امکان صرفا جزء مزیت ها و برتری های این دوربین ها نسبت به دوربین های قدیمی است .

شایسته ترین و توسعه یافته ترین دوربین مداربسته دیده ماهی ( Fisheye CCTV ) عالم میتواند 14 شبکه ePTZ ( Electronic Pan/Tilt/Zoom ) و جریان های ویدئویی پانورامیک ( Panoramic Video Streams ) ضبط یا این که بصورت زنده پخش کند . جریان های چندگانه ePTZ به هر استفاده کننده این امکان را می دهند که دوربین خویش را در دست گرفتن کند سوای این که در کارایی بقیه یوزرها تداخلی تولید کند .

De - Warping مطرح شده در دوربین مداربسته دیده ماهی سبب کاهش توشه روی زیرساختارها شده‌است . بعلاوه کارایی کلی را هم بهبود بخشیده است . تصاویر این سیستم از روش یک مرورگر اینترنت استاندارد قابل مشاهده است .

بخش اعظم سیستم های دوربین مداربسته دیده ماهی دارنده متحرک نیستند . به این ترتیب تنش و سایش و آسب ناشی از تکان قطعات در آنها نیست . همین ادله سبب ساز کاهش قابل مراعات ای در مخارج محافظت این نسل از دوربین های مداربسته شده‌است .

عرصه روئت کرد 360 مرتبه ای افقی , 180 رتبه عمودی و رزولوشن منحصربه شخص دوربین مداربسته دیده ماهی تداعی کننده این حقیقت می باشند که استفاده کننده می‌تواند با تعداد اندکی دوربین تمام محدوده را در دست گرفتن نماید . سوای این که نقطه کوری مانده باشد .

سیستم رئیس کلیپ هوشمند در دست گرفتن یک پارچه ( Integrated Central Intelligent Video Management System )
دوربین مداربسته دیده ماهی تصاویر پانورامیک ( Panoramic ) را به خواسته ضبط تصاویر ارائه می‌دهد . که میتواند با سیستم رئیس کلیپ هوشمند مرکزی تلفیق شده و سیستم پن تیلت زوم الکترونیکی ( ePTZ ) تصاویر قدیمی را مهیا کند . این امکان به استفاده کننده این قابلیت و امکان را می‌دهد که به عقب برگشته و تصاویر را بازیابی و در اختیار گرفتن کند , بطوریکه انگار صحیح در حین حالا تصاویر در هم اکنون جریان بوده و ضبط میشوند .

دوربین مداربسته دیده ماهی
دوربین مداربسته دیده ماهی

نصب دوربین مداربسته دیده ماهی
نصب دوربین مداربسته دیده ماهی می‌تواند در سقف باشد یا این که روی دیوار و…

مزایای دوربین مداربسته دیده ماهی
*به راحتی می‌تواند جهت پوشش همه نقاط و نواحی نصب شود .

*جریان تصویر 360 رتبه بدون نقص ( Full ) جهت آنالیزهای بعد از روی داد .

*پوشش کل یک ناحیه صرفا با یک دوربین مداربسته دیده ماهی فارغ از نقاط روشن دل .

*تا 14 جریان کلوز آپ ( Close - Up ) و پانورامیک درحالیکه بصورت هم زمان تمام پهنای کاغذ را ضبط می نماید .

*انجام عملیات با سیستم مدیر کلیپ هوشمند در دست گرفتن یک پارچه و قابلیت و امکان مخلوط با سیستم های VMS و NVR .

*De - Warping دوربین مداربسته دیده ماهی منجر کاهش پهنای باند کانال شده و با پردازش تصویر را تا حد قابل مراعات ای کم می نماید .

*اطلاعات موقعیتی ( Situational Awarness ) بی نقص را در یک واحد کامپکت دوربین ( Single Compact Camera Unit ) ارائه میدهد .

*بهینه سازی آنالیزهای بعداز اتفاق افتاد برای کلیه حالت ها .

*کاهش تعداد دوربین ها , کابل های دوربین ها و پایین تیم های مانیتورینگ .

*کاهش قطعات متحرک جهت ارتقاء ارتفاع قدمت موثر سیستم دوربین مداربسته دیده ماهی .

دوربین مداربسته دیده ماهی
دوربین مداربسته دیده ماهی

تجهیزات دوربین مداربسته دیده ماهی
تجهیزات دوربین مداربسته دیده ماهی عبارتداز :

*لنز یگانه و پرکاربرد دوربین مداربسته دیده ماهی .

*چندین حیطه تعریف شده ( User - Defined Zone ) برای آلارم های تشخیص جنبش چهره‌ای .

*سیستم ردیابی جنبش ویدئویی ( Video Motion Tracking ) به دوربین مداربسته دیده ماهی کلوز آپ ( Muhiple Close - Up ) این قابلیت و امکان را میدهد که بصورت خودکار چند نفر و یک سری وسیله نقلیه را دنبال کند .

*آلارم ورود و خروج ( Alarm In/Out ) .

*هاوسینگ دای کاست ( Die - Cast Housing ) مقاوم در برار ضربه ( Vandal Resistant ) .

*هاوسینگ پباده سازی شده مطلوب برای برنامه های دارنده حمل و نقل و تغییر و تحول مکان .

*تعداد بالای قاب در ثانیه ( Frames Per Second ) .

*قابلیت نصب دوربین مداربسته دیده ماهی در درون یا این که بیرون از ساختمان .

*وجود ورژن های روءیت کرد طی روز و روئت کرد در شب ( Day and Night Versions ) .

<iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d3316.7148454159633!2d46.55958041553886!3d33.76803384010027!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x3ffb368f76beb097%3A0x25009de7e2337a9c!2z2K_bjNis24wg2YfZhdqp2KfYsQ!5e0!3m2!1sen!2s!4v1516695185088" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0" allowfullscreen></iframe>

يکشنبه 15/11/1396 - 12:33
پسندیدم 0
UserName