پاکسازی چهره ی شهر از وجود معتادان متجاهر یک مطالبه عمومی است
توسط : abbaszadegan 

 

 

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اعلام این مطلب که برای جذب و نگهداری معتادان متجاهر طرحی ویژه در حال انجام است گفت: این طرح ویژه اﺯ امروز به مدت یک هفته اجرا می شود و ﺩﺭ ﺭﻭﺯ اﻭﻝ اجرای آن 822 نفر اﺯ ﻣﻌﺘﺎﺩاﻥ از سطح منطقه 12 شهری ﺟﺬﺏ و منتقل شده است .

 

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی رضا قدیمی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تشریح اینکه طرح ویژه ساماندهی و جمع آوری معتادان متجاهر دایما اجرا می شود افزود: با این حال اکنون در مرحله ای هستیم که تعداد معتادان در حال افزایش بوده و بنا بر تصمیم گیری صورت گرفته درصدد آن هستیم با طرحی که در حال اجراست بتوان این وضعیت را بهبود بخشید.

 

قدیمی افزود : جمع آوری معتادان متجاهر یکی از مطالبات مردم است، آنها می خواهند معتادان متجاهر را از منظر عمومی دور کنیم، این کف مطالبه مردم است، نه سقف آن و باید تا حد توان همه کمک کنیم تا این امر حل شود.

وی ادامه داد: براساس برنامه پیش بینی شده، مقرر شده است که روزانه حداقل 500 نفر از معتادان احتمالی درحاشیه بزرگراه ها و محدوده های پرتردد شهر تهران نیز جذب و ساماندهی شوند.

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اظهار کرد : براساس حکم دستگاه قضایی، معتادان متجاهر سطح شهر تهران توسط پلیس و با همکاری شهرداری تهران، جذب و پس از غربال در مراکز مختص این افراد نگهداری می شوند.

 

وی در خصوص مراحل نگهداری معتادان در مراکز تدارک دیده گفت: معتادان حدود 2 تا 3ماه برای درمان و بازپروری در این مراکز نگهداری می شوند و سپس با کمک سازمانهای مردم نهاد 9 ماه تا 2 سال برای پاک شدن کامل در مراکز بهاران حضور خواهند داشت تا بتوانند فراهم شدن شرایط برگشت به جامعه، مجددا به این دام نیفتند.

 

قدیمی متذکر شد : مراکز بهاران محل نگهداری از معتادان نیست بلکه محل کار آموزی به معتادان بهبود یافته و بازگرداندن آنها به جامعه است.

ﻭﻱ تصریح کرد: ﺷﻬﺮﺩاﺭﻱ ﺑﺮاﻱ ساماندهی 2 هزار ﻣﻌﺘﺎﺩ ﺯﻳﺮﺳﺎﺧﺖ ﻓﺮاﻫﻢ ﻛﺮﺩﻩ است که این مقدار ظرفیت مطمئنا پاسخگوی این میزان معتاد در سطح شهر تهران نیست.

 

وی در پایان یاد آور شد :ﻫﻤﻪ ی ﺯﻳﺮﺳﺎﺧﺖ ﻫﺎ ﻭ ﺗﺠﻬﻴﺰاﺕ اﻳﻦ ﻃﺮﺡ را ﺷﻬﺮﺩاﺭﻱ ﻓﺮاﻫﻢ ﻛﺮﺩﻩ است و باید در این خصوص دستگاه های دیگر هم پای کار آمده و برای ریشه شکن کردن این مشکل آستین بالا زنند.

گفتنی است به رغم تلاش های صورت گرفته از سوی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران و پلیس، به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و اجتماعی، متاسفانه همچنان برخی محلات و مناطق، مکانی مناسب برای حضور و تجمع معتادان می باشد.

پنج شنبه 20/7/1396 - 14:24
پسندیدم 0
UserName